Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny cieszcie sie ze Wasze malenstwa nie maja miec badania u okulisty!
ja dzis bylam z mala i przezylam koszmar! ciul z tym ze zakrapiaja oczka 4 razy co 10 min ale badanie straszne,zakladaja na oczko taki drut co podnosi powieke!!!!,dziecko wrzeszczy i trzyma ja pielegniarka a babka swieci w oko i sprawdza dno oka.
MASAKRA 🤪

DOBRZE ZE MA OCZKA ZDROWE
nie przezylabzm 2 raz tego widoku a to w nowoczesnej klinice tak badaja 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SYLA, DUSIA - dzieki za podpowiedzi w kwestii sposobu podawania mleczka. Tylko cholender kiedys jak jechalismy ta karetka w nocy to wzielismy do tego styropianowego termosu.opakowania dzieciecego butelke i zero trzymania temp - totalnie zimna zawartosc:/
Chyba ze chodzi Wam o zwykly termos :P:P bo to tez sposób a o tym nie pomyslalam zeby wrzatek i mieszac z mineralna [skoro ma byc zagotowana 5 min i ostudzona 🤢 ] No...chyba ze do termosa juz ostudzona...
JEJ!!! mycloud - ja tez myslalam kiedys ze butelka to wygoda :P hehehe a wcale tak nie jest! a jeszcze ile sie marnuje! bo np. maly zasnie i po godzinie od zrobienia trzeba wylac - ostrzega poducent! 😲 🙃
A mleczko kosztuje 34 pln i starcza na 4 dni max! wiec w ciagu miesiaca jest to wydatek 260 pln zakladajac ze dziecko nie zje wiecej niz 120 ml x 6 na dobe 😉
Plusy karmienia butelka - zero diety, mozesz sie napic wina lub zjesc pizze i nie musisz sie zastanawiac co ugotowac oraz plus taki ze mąz moze wstawac w nocy do karmiania a Ty spisz [jak u nas:P]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUSIA - MAJECZKA PIEKNOSCI!!!!
W ogole te Wasze córy takie różowe strojnisie że nie wiadomo na którą polować [tu wypowiadam się w imieniu synka :laugh: 😎 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, od ostatniego posta - SPIĘ! POLOZYLAM SIE NA CHWILE I ZASNELAM 😜
Dziecko po werandowaniu spi nadal - przespal pore karmienia no i ja tez hehehe:laugh:

WITAMINE D
- podaje od tygodnia - raz dziennie wyciskam Ksawciowi do buzi przed podaniem mleczka

witaminka K nas nie dotyczy bo to tylko dla dzieci karmionych piersią [chociaz na opakowaniu WITA D jest instrukcja tylko dla mam karmiacych - co za dyskryminacja! 😉 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAJTUCHA - piszesz ze witamina D tez nie dla mam butelkowych ??? 😲 MI lekarka kazala!!!


DZIEWCZYNY BUTELKOWE - A JAK U WAS??? to sie podaje chyba od 2 tygodnia - PODAJECIE??

BASIA Ty wiem ze tez podajesz Vanessce??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja od jutra czyli od 15 dnia mam zalecone podawanie wit d, mimo, że na opakowaniu jest zapis że tyczy się matek karmiących piersią, pytałam położnej i kazała podawać nie sugerować się info na opakowaniu. zresztą w szpitalu też widziano, że karmię butlą i na recepcie przepisano te witaminki. wit. k mam nie podawać bo to faktycznie tylko dla matek karmiących piersią. zresztą na oby dwóch opakowaniach jest taki sam zapis dot karmienia wył piersią.
a moja Weronika dziś skończyła 2 tygodnie i jeszcze nie odpadł nam pępuszek, we wtorek była położna i mówiła że wszystko pięknie schnie a do dziś jeszcze się go nie pozbyliśmy, czy u waszych dzieciaczków też tak długo był?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O rety dziewczyny

pierwszy raz mi sie zdarzyło ze zagladam na forum dopiero o 16:45!!! Ale mielismy okropna noc.

Niby mała nie miała kolki (Espumisan poki co sie sprawdza) ale miała tak potworny refluks ze od 21 do 4 nie spała tylko sie meczyła. Co ja nam sie udało uspic na rekach w pozycji połsiedzącej i odkladalismy ja na poduszke (ta klinowa z podwyzszeniem) to momentalni wszystko jej podchodziło do gardła (to nawet słychac było) i budziła sie z płaczem! I tak w kolko przez 7 godz. W koncu oparcie w gondoli podwyzszyłam na maksa i udało sie ja ułozyc w pozycji prawie siedzacej i tak bidulka zasneła.
Dzis maz pojechał do pediatry po lek na ten refluks - skoro "zageszczalnik" sie nie sprawdza to trzeba cos mocniejszego. Trudno 😞

Rano wiec spałam z nia na maksa a potem mnostwo rzeczy do zrobienia bo Julka tez w domu siedzi bo jakis wirus zoładjkowy złapała i do szkoły nie chodzi.

Pogoda dzis była przepiekna i wybrałam sie znow na spacerek - dzis ponad godzinke spacerowałysmy.

Jagoda - Lena ciemieniuch poki co na głowie nie ma. Mnie to połozna mowiła ze w brwiach tez moze byc. Powiem Ci ze narazie nic z tym nie robiłam bo do tego trzeba oliwki a nie chce jej buzi "paprac" oliwka bo boje sie ze z kolei na te chrostki by zaszkodziła. A na te chrostki - bo mamy ich coraz wiecej - dzis pani doktor przepisała nam Triderm - zobaczymy czy poskutkuje.
Pytałas czy Lena gaworzy i smieje sie. Otoz smiac sie zaczeła jakies 3-4 dni temu. Jak sie nad nia pochyle i gadam cos do niej to nagrodzi mnie usmiechem 🙂 A jesli chodzi o gaworzenie to wyrwało sie jej juz kilka razy ale to chyba tak przypadkowo - nie świadomie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
KAJTUCHA - piszesz ze witamina D tez nie dla mam butelkowych ??? 😲 MI lekarka kazala!!!


DZIEWCZYNY BUTELKOWE - A JAK U WAS??? to sie podaje chyba od 2 tygodnia - PODAJECIE??

BASIA Ty wiem ze tez podajesz Vanessce??




Wit K tylko w przypadku karmienia piersia a Wit D bez wzgledu na rodzaj pokarmu. Ja podaje codziennie 1 krople
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusienko - witaj Kochana! Ciesze sie ze jestescie juz w domciu i ze Agatka "przyjaznie" przyjeła siostrzyczke 😉 Oby tak dalej... Życze duuuuzo sił i zdrówka bo to najwazniejsze. My niestety ciagle chorujemy - jak nie katar to brzuszek a teraz jeszcze cholerny refluks 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny współczuje wam problemów z maleństwami, a najbardziej współczuje maleństwom że sie tak biedactwa męczą 🤔 u nas naszczęście bez większych problemów 🙂 ale jak mala sie dzi nad ranem męczyła z kupką i płakała jak tylko ja odłozylam to az mi serce pękała że sie bidulka tak męczy 🥴
no a dzis u nas impreza 🤪 Wiktoria ma miesiąc 🤪 🤪 rety jak ten czas leci 🙂 rano na pocieszenie łez dostała swojego pierwszego misia od rodziców 🙂 miś nazywa się oczywiście Wiktor 😉 a jak tat wróci z pracy to będzie ciasto i kawa 🙂 sto lat było juz o 6 rano 😉 :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał:
ja od jutra czyli od 15 dnia mam zalecone podawanie wit d, mimo, że na opakowaniu jest zapis że tyczy się matek karmiących piersią, pytałam położnej i kazała podawać nie sugerować się info na opakowaniu. zresztą w szpitalu też widziano, że karmię butlą i na recepcie przepisano te witaminki. wit. k mam nie podawać bo to faktycznie tylko dla matek karmiących piersią. zresztą na oby dwóch opakowaniach jest taki sam zapis dot karmienia wył piersią.
a moja Weronika dziś skończyła 2 tygodnie i jeszcze nie odpadł nam pępuszek, we wtorek była położna i mówiła że wszystko pięknie schnie a do dziś jeszcze się go nie pozbyliśmy, czy u waszych dzieciaczków też tak długo był?


U Nelci odpadł już po tygodniu życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha no to też długo, a mi się wydaje że jakiś jeszcze nie zasuszony i że długo jeszcze będzie nam towarzyszył, a staramy się 2 razy dziennie go smarować i wietrzyć po jakieś 2 minutki, a i tak długo się trzyma, tatuś zafundował ostatnio Weronice taki tatuaż na brzusiu że szkoda gadać tak fikała :laugh: i brzusio jest w fioletowe plamki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
MEGI - jaki macie sprzet jesli mozna wiedziec 🙂? tzn jaki aparat i jakie szkiełko?


Aparat - Nikon D300s i starszy Nikon D80, a szkiełka to...hmm.. : Nikor 70-200/2.8 VR, Nikkor 50/1.8 D, Nikkor 85/1.8 D i Tamron SP AF 17-50mm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:


megi - sliczne te Wasze zdjęcia! Ja mam w miare dobry aparat ale co z tego jak nie umiem wykorzystac jego mozliwosci 😞 A instrukcji czytac sie nie chce i wszystko jak głupek robie na automacie 😞


Dzieki 🙂
Czytaj instrukcje, czytaj... pewnie warto... albo rób dużo zdjęć, to sama się nauczysz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - tak a propos tej wody na podróz. Wiem ze to moze głupio zabrzmi ale woda do przygotowania dla dziecka wcale nie musi byc ciepła. Tak sie przyjeło ze dziecko powinno miec ciepłe mleko ale wszedzie na zachodzie podaje sie w temp pokojowej. Nawet na Ujastku nam o tym mowili - zreszta te butelki dostepne na noworodkach wcale nie byly cieple! Pamietam jak bedac w Paryzu i jadac metrem obserwowałam pare Anglikow ktorzy podrozowali z malenstwem w wozku. Mama w metrze wyjeła z plecaka kartonik mleka Nan1, otworzyła go zębami , wlała do butelki i podała dziecku. I uwierz mi ze to malenstwo wcale nie bylo starsze od naszych. Fakt, wtedy byłam w szoku ale potem gdzies wyczytałam ( nie wiem czy nie w M jak Mama) ze mleko dla dziecka nie musi byc ciepłe! Ja młodej jak podaje to tylko sprawdzam zeby za gorace nie było a jak jest chłodniejsze niz powinno to wcale nie podgrzewam. Dzbanek z przegotowana woda stoi w kuchni na ladzie wiec temp jak najbardziej pokojowa (kuchenna 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
Jagoda80 napisał:
MEGI - jaki macie sprzet jesli mozna wiedziec 🙂? tzn jaki aparat i jakie szkiełko?


Aparat - Nikon D300s i starszy Nikon D80, a szkiełka to...hmm.. : Nikor 70-200/2.8 VR, Nikkor 50/1.8 D, Nikkor 85/1.8 D i Tamron SP AF 17-50mm...



Hmmmm, jak dla mnie to czarna magia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
pinacolada napisał:


megi - sliczne te Wasze zdjęcia! Ja mam w miare dobry aparat ale co z tego jak nie umiem wykorzystac jego mozliwosci 😞 A instrukcji czytac sie nie chce i wszystko jak głupek robie na automacie 😞


Dzieki 🙂
Czytaj instrukcje, czytaj... pewnie warto... albo rób dużo zdjęć, to sama się nauczysz 😉



Zamierzam poczytac. Poki co ide jej poszukać skoro mała akurat śpi i o jeść nie woła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...