Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

CZESC MAMUSIE!!!

MĄZ MNIE ZAŁATWIŁ 😠
Przez tego nowego laptopa [o ktorego sie wczoraj pozarlismy bo oczywiscie kupil najdrozszego - bo ma taki super monitor i w ogole...] cos spieprzyl z polaczeniem bezprzewodowym z netem i nie moglam do Was pisac...grrr 😉

Na poczatek = wczoraj Ksawciu podczas przygotowan do kapieli, po umyciu buzi i oczek - nasikal sobie na twarz! nawet do buzi mu wlecialo bo mlaskal! masakra nawet nie wiedzielam ze to mozliwe heheheh
on sie przerazil, ja umarłam ze smiechu! a on jeszcze bąki puszczal! - kiedys jak bedzie dorosly to mu to opowiem hehehe:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

JEDZENIE ZAWSZE ZARAZ PO KĄPIELI - on jest wtedy juz taki pachący, spiący - jak wtrabi flache to spi jak susel 😉

Na ok. 1,5 godz przed kąpaniem dajemy herbatke zeby do zapchac i zeby sie nie darl przy kapieli bo on jak jest głodny to nie ma zmiłuj - nic nie pomorze -wrzask taki ze nic sie nie da zrobic bo uszy wiedna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BĄCZKI - no nasz tez niestety bardzo je przezywa i cierpi.
Tez tak jak megi slyszalam ze to normalne i trzeba przeczekac az ten uklad pokarmowy zacznie w miare normalnie funkcjonowac.

A co do herbatek - o co chodzi??? bo ja mu daje HIPPa z kopru włoskiego wlasnie na bączki! slyszalam ze jak mama pije z kopru to skutek odwrotny ale jak dziecko...
Napiszcie cos o tym bo moze wartyo odstawc ta herbatke i kupic uspokojajaca od 1 miesiaca. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi rotawirusami to przerazilyscie mnie niektore 😞 kurcze, sama nie wiem co robic...


Mamusie - mam kolejne pytanko - czy wasze dzieci maja duzo potówek???
Moj zaczya miec wszedzie! mial tylko na policzkach, uszach, klatce piersiowej i tam gddzie pieluszka dotyka skory - teraz jak go myje to czuje pod palcami wszedzie te krosteczki 🤢
Lekarka powiedziala ze to potowki i samo przejdzie.
Ale z kolei od 4 dni zamiast oilatum uzywamy żelu z oliwka nivea i nie wiem - JAK EWENTUALNIE wygladaja uczulenia na kosmetyki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi - super zdjecia 🙂
Ponawiam pytanie - jakim aparatem i jakie macie szkiełka 🙂?
I w ogole Twoj maz sie zajmuje fotografia tylko hobbystycznie czy zawodowo 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JAGODA uczulenie pewnie wyglada jak u człowieka. Ja ponoc jak byłam mała to mama posmarowała mnie oliwka z gonshona i od razu zrobiłam sie czerowna jak ogień hehe i wrzeszczałam 🙂 wtedy wiedziala ze jestem uczulona. A jak mówisz ze zmienilas kosmetyk to mozliwe ze jest to reakcja alergiczna 🙂

DUSIA uswiadomilas mi wlasnie ze potrzebuje 2dni na zaobserwowanie czy dziecko toleruje jakies jedzienie..! ja zjadlam przedwczoraj sos ciemny z saszetki i to nawet w miare dużo! to moze dlatego ma dzis problemy..

a moja mała własnie JE przez sen hehe multa tą swoją buźką:P:P jakby jadłaaa 🙂 jest taka kochana! mimo tego ze wygladam jak postrach wampirow teraz i spalam zaledwie 3h .

JAGODA- jestes pewna o odwrotnym skutku tej herbatki bo moja jak nie wypije całej tej koperkowej to ja po niej zawsze chlapnee wiec moze nie moge..

MEGI ja mialam odwrotny skutek od zamierzonego jak podawałam małej INAFOL na wzdecia i kolki, odstawilam bylo od razu leepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MEGI co do jedzenia przed czy po, przewaznie daje jej po kapieli, bądz na tyle wczesniej żeby strawila do kapieli. wiem ze powinno sie dawac jesc po kapieli a MISIAMAY fajnie to wytlumaczyla teraz wiem dlaczego. Ale czasem sie nie da jak sie drze to uszy więdną!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym razem u mamusi na klacie 😉 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1-7285b4d56b73c340eb1617ec764ca0a7.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa, sluchajcie - Ksawciu wczoraj zrobil 3 kupki w ciagu moze jakichs 6 godzin! o to bez wiekszych problemow.
Podalam mu wczesniej pierwszy raz probiotyk LACIDO BABY i moze to po tym.
Po debridacie natomiast - nie wiem czy to mozliwe - Ksawciu znow zaczal porzadnie ulewac :/


Tutaj moje kolejne pytanie - czy Waszym dzieciom zdarza sie ulac nawet 3 godz. po jedzeniu??? bo moja lekarka powiedziala ze to zle i dlatego dala skierowanie do szpitala na badania przewodu pokarmowego :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka

Ja dopiero teraz. Noc - koszmar!! Nie spalismy do 5 !!!

jagoda - Megi już Ci odpisywała na temat aparatu i szkiełek - musiałaś pominac post 😞 Ale pewnie jak ładnie poprosisz to napisze jeszcze raz 😉 bo ja niestety nie umiem Ci powtórzyc - dla mnie to czarna magia (zreszta wiesz cos o tym 😉 )

Myslałam jeszcze wczoraj o tych Twoich spacerach i przypomniało mi sie jak mowiłas kiedys (jak sie wprowadzaliscie) ze na parterze mieszka jakis gosc ktory zaoferował swoja pomoc. Moze maz by poszedł do niego i pogadał - moze, sama nie wiem, za 50zł miesiecznie byłby tak miły i pomagał Ci z tym wozkiem. No pod warunkiem ze gosc nie pracuje (emeryt, rencista). Nie wiem , moze głupi pomysł ale tak mi przyszło do głowy bo mi spokoju nie daje to Twoje przymusowe wiezienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:

Ania2323 - buraczki i marchewka a potem powolutku wprowadzaj coś innego po każdym produkcie ok 2 dni przerwy żeby zobaczyć reakcję małej, no i pomidorki można ale o tej porze nie wszystkie pomidory wyglądają i smakują jak pomidory 😞


ja jem wszystkie warzywa i owoce oprócz cytrusowych (chociaż cytrynę do herbaty daję) i kiszonych ogórków i kapusty i wzdymających jak groch, fasola itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:

on sie przerazil, ja umarłam ze smiechu! a on jeszcze bąki puszczal! - kiedys jak bedzie dorosly to mu to opowiem hehehe:laugh: :laugh: :laugh:


hehe...dobre... 🤪 :laugh: musiało być śmiesznie 😉
w takiej sytuacji trzeba tylko oczka zasłaniać, bo może ropieć od moczu, ale nie musi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:

A co do herbatek - o co chodzi??? bo ja mu daje HIPPa z kopru włoskiego wlasnie na bączki! slyszalam ze jak mama pije z kopru to skutek odwrotny ale jak dziecko...
Napiszcie cos o tym bo moze wartyo odstawc ta herbatke i kupic uspokojajaca od 1 miesiaca. 😞


jak czytałam informacje o bączkach niemowlaków i meczeniu się przy nich,to dużo mam pisało, że ich dzieci miały tak właśnie przez tą herbatkę i to jak podawały dziecku, a jak odstawiły to przeszło...ale to nie każde dziecko...warto spróbować odstawić na parę dni i sprawdzić..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
megi - super zdjecia 🙂
Ponawiam pytanie - jakim aparatem i jakie macie szkiełka 🙂?
I w ogole Twoj maz sie zajmuje fotografia tylko hobbystycznie czy zawodowo 🙂?


odpowiadałam na pytanie parę dni po pytaniu, bo mnie nie było...pewnie nie zauważyłaś :P

Aparat: Nikon D300s i starszy D80.
Szkła: Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 XR, Nikkor 50/1.8 D, Nikkor 85/1.8 D, Nikor 70-200/2.8 VR.

Mąż zajmuje się fotografią hobbistycznie, bo pracuje w innym zawodzie, ale robi zdjęcia z imprez motocyklowych dla portalu i czasem gazet ( http://www.sibierskifoto.com/prasa.php ) oraz czasem zdjęcia ślubne, portrety i okolicznościowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Jagoda80 napisał:

on sie przerazil, ja umarłam ze smiechu! a on jeszcze bąki puszczal! - kiedys jak bedzie dorosly to mu to opowiem hehehe:laugh: :laugh: :laugh:


hehe...dobre... 🤪 :laugh: musiało być śmiesznie 😉
w takiej sytuacji trzeba tylko oczka zasłaniać, bo może ropieć od moczu, ale nie musi...


tez o tym pomyslalam no i mu jak najszybciej przemylam i woda a potem sola fizj. [a mowi sie ze mocz jest bardzo leczniczy 😉 (
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Jagoda80 napisał:
megi - super zdjecia 🙂
Ponawiam pytanie - jakim aparatem i jakie macie szkiełka 🙂?
I w ogole Twoj maz sie zajmuje fotografia tylko hobbystycznie czy zawodowo 🙂?


odpowiadałam na pytanie parę dni po pytaniu, bo mnie nie było...pewnie nie zauważyłaś :P

Aparat: Nikon D300s i starszy D80.
Szkła: Tamron SP AF 17-50mm F/2,8 XR, Nikkor 50/1.8 D, Nikkor 85/1.8 D, Nikor 70-200/2.8 VR.

Mąż zajmuje się fotografią hobbistycznie, bo pracuje w innym zawodzie, ale robi zdjęcia z imprez motocyklowych dla portalu i czasem gazet ( http://www.sibierskifoto.com/prasa.php ) oraz czasem zdjęcia ślubne, portrety i okolicznościowe 🙂


juz sobie wszystko wyczytalam z jego stronki www 😉
dzieki!
ja chyba mezowi na urodziny kupie obiektyw staloogniskowy bo jojczy i jojczy... 😉ale w sumie to ja tez bym chciala 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Jagoda80 napisał:

A co do herbatek - o co chodzi??? bo ja mu daje HIPPa z kopru włoskiego wlasnie na bączki! slyszalam ze jak mama pije z kopru to skutek odwrotny ale jak dziecko...
Napiszcie cos o tym bo moze wartyo odstawc ta herbatke i kupic uspokojajaca od 1 miesiaca. 😞


jak czytałam informacje o bączkach niemowlaków i meczeniu się przy nich,to dużo mam pisało, że ich dzieci miały tak właśnie przez tą herbatkę i to jak podawały dziecku, a jak odstawiły to przeszło...ale to nie każde dziecko...warto spróbować odstawić na parę dni i sprawdzić..


no cóż...pozostaje tylko poeksperymentowac. Dzis mu juz dalam herbatke z tym probiotykiem ale od jutra odstawie i zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:

Tutaj moje kolejne pytanie - czy Waszym dzieciom zdarza sie ulac nawet 3 godz. po jedzeniu??? bo moja lekarka powiedziala ze to zle i dlatego dala skierowanie do szpitala na badania przewodu pokarmowego :/


mój tak ma.....i to często ;/ mam do lekarza jechać?? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
tym razem u mamusi na klacie 😉 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1-7285b4d56b73c340eb1617ec764ca0a7.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


super zdjęcie...a wy jaki aparacik i szkiełka macie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Hejka

Ja dopiero teraz. Noc - koszmar!! Nie spalismy do 5 !!!

jagoda - Megi już Ci odpisywała na temat aparatu i szkiełek - musiałaś pominac post 😞 Ale pewnie jak ładnie poprosisz to napisze jeszcze raz 😉 bo ja niestety nie umiem Ci powtórzyc - dla mnie to czarna magia (zreszta wiesz cos o tym 😉 )

Myslałam jeszcze wczoraj o tych Twoich spacerach i przypomniało mi sie jak mowiłas kiedys (jak sie wprowadzaliscie) ze na parterze mieszka jakis gosc ktory zaoferował swoja pomoc. Moze maz by poszedł do niego i pogadał - moze, sama nie wiem, za 50zł miesiecznie byłby tak miły i pomagał Ci z tym wozkiem. No pod warunkiem ze gosc nie pracuje (emeryt, rencista). Nie wiem , moze głupi pomysł ale tak mi przyszło do głowy bo mi spokoju nie daje to Twoje przymusowe wiezienie



wiesz co, myslalam o tym, zreszta caly czas mam to na uwadze. Ten koles jest chyba emerytem i sam kiedys zaoferowal pomoc nawet w znoszeniu wozka tylko wiesz jak to jest...raz ze sie wstydze :P a dwa ze wole nie nadwyrezac czyjejs uprzejmosci bo potem moge miec tego sasiada na glowie tymbardziej ze on jest "exs lump" i nie raz ponoc chodzil po sasiadach zeby mu na wodke dali :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:

ja chyba mezowi na urodziny kupie obiektyw staloogniskowy bo jojczy i jojczy... 😉ale w sumie to ja tez bym chciala 😎


warto warto...stałka z dobrym światłem jest najlepsza do portretów (z tego co pamiętam jak mi mąż opowiada :laugh: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:

wiesz co, myslalam o tym, zreszta caly czas mam to na uwadze. Ten koles jest chyba emerytem i sam kiedys zaoferowal pomoc nawet w znoszeniu wozka tylko wiesz jak to jest...raz ze sie wstydze :P a dwa ze wole nie nadwyrezac czyjejs uprzejmosci bo potem moge miec tego sasiada na glowie tymbardziej ze on jest "exs lump" i nie raz ponoc chodzil po sasiadach zeby mu na wodke dali :/


No to masz problem z głowy...kup mu flaszkę za pomoc przy noszeni wózka i będziesz mogła chodzić na spacery 🙂 Tobie nie robi różnicy, czy wózek będzie znosił ex-lump czy nie :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Jagoda80 napisał:
tym razem u mamusi na klacie 😉 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1-7285b4d56b73c340eb1617ec764ca0a7.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


super zdjęcie...a wy jaki aparacik i szkiełka macie??


My tez nikonowcy 🙂
d50 i d80, obiektywy te co Wy - 18-55 nikorr, 18-70mm nikorr, tamron 70-300mm, sigma 70-300mm [to to samo co tamron ale jak sie poznawalismy to kazdy mial swoj :P a poznalismy sie wlasnie dzieki fotografii 😉 ] i maz ma jakies zabytki analogowe, zenita [ktorego zadko uzywa ale ja sama wywolywalam z niego zdjecia i jest super zabawa i nawet nie sadzila ze to jest tak cholernie trudne! i ze przy samodzielnym wywolywaniu z kliszy w warunkach laboratoryjnych robi sie dokladnie to samo co w PHOTODHOPIE 😉]
Ma jeszcze jakis chyba srednioformatowy ale nie pamietam nazwy a ja go nigdy nie uzywalam :P
A d300 z kolei ma facet mojej siostry a moja siorka odziedziczyla po nim d50 i tez pstyka 🙂
Tylko jej facet ma po ojcu mase swietnych szkiel - szklanych! a nie jak teraz plastikowych 🙃
Moj maz jest grafikiem wiec jego tez pasjonuje obroka zdjec - kupilam mu laptopa to sie teraz bedzie bawil ;]
Efektami sie z Wami podziele jak bedzie warto 🙂
Narazie caly sprzet studyjny mamy u moich rodzicow w piwnicy i nie ma czasu po nie jechac.

A Wy macie "studio" w domu czy wynajmujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...