Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ale tu pustki!
No tak, wszystkie Walentynkują:laugh: :laugh: :laugh:
A ja siedzę i spijam winko, a tatuś już drugą godzinę walczy z krzyczącą Lenką 🤪 , mam nadzieję że zaraz zaśnie i odda mi na chwilę tatusia ☺️ :P
[color=#FF0000][/color] MIŁYCH WALENTYNEK WAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ!

jagoda - gratuluję udanego spaceru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my dziś byliśmy z małą w kościele,zapytać czy udzielą jej chrztu,bo wiecie my bez ślubu 🙃 i księża lubią stwarzać problemy takim ludziom jak my.Ale na szczęście udało się.Kurde pewnie grzeszę mówiąc tak ale księżulek z którym rozmawiałam to niezłe ciacho 😉szkoda że wybrał kapłaństwo:P

suma sumarum w poniedziałek lecę załatwiać wszystkie formalności związane z chrztem Małgosi i jak się uda to termin na Święta-miał być w czerwcu ale przyspieszamy trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał:
a my dziś byliśmy z małą w kościele,zapytać czy udzielą jej chrztu,bo wiecie my bez ślubu 🙃 i księża lubią stwarzać problemy takim ludziom jak my.Ale na szczęście udało się.Kurde pewnie grzeszę mówiąc tak ale księżulek z którym rozmawiałam to niezłe ciacho 😉szkoda że wybrał kapłaństwo:P

suma sumarum w poniedziałek lecę załatwiać wszystkie formalności związane z chrztem Małgosi i jak się uda to termin na Święta-miał być w czerwcu ale przyspieszamy trochę.



my mamy ten sam problem - też żyjemy bez ślubu i trochę się obawiam co ksiądz na to, mam nadzieję że nie będą robić problemu.


ps. aniołku sorry że nie odpisałam kiedyś na Twojego sms-a, ale byłam w lekkim "amoku" po porodzie 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
A wczorajsi goście zachwycali sie bardzo zdjeciem Julki - tez mojego autorstwa (jeszcze przed szkoleniem 😉 ) [img size=250]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC_0123_1f.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />



no, no pinacolada widzę jakiś ukryty talent:laugh:
jeszcze trochę i zmienisz profesję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - no no, gratuluje 😉 ja juz bylam mocno zdziwiona ze zrozumialas mojego pierwszego maila ze "szkoleniami" bo ja sama go nie zrozumialam jak go przeczytalam hehe 🙃 🤪
Widzisz jakie to proste 😉?

No ja ze spacerku tez sie ciesze, ale powiem Wam ze nie jest łatwno z ta gondola.
Dzis wszystko robilam sama zeby zobaczyc jak sobie poradze bez meza [maz sie wkurzal ze jak to wyglada on z torebeczka a ja z gondola i dzieckiem 😉 ] i jeszcze znoszenie jest do zrobienia, najgorszy moment to zjezdzanie stelazem pod drzwi klatki [z wysokiego parteru gdzie jest zapiety do rurki] a juz najgorszy z najgorszych to moment wpinania gondoli bo trzeba ja dosc wysoko podniesc i dobrze trafic...
Mysle ze i tak niedlugo jeszcze pociagne ten sposob bo jak Ksawciu bedzie ciezszy to nei dam rady i po prostu bede zostawiac Ksawcia w łozeczku-zbiegac na dol i wszystko przygotowywac a dopiero potem po dziecko 🥴
Poki co - jutro przyjezdza tesciowa to mi pomoze a we wt moze moja siostra.
Zeby jeszcze te pieprzone chodniki odsniezyli choc troche! 😠 tak to mam obczajony jeden chodnik wzdluz ulicy niestety i tam moge chodzic w ta i z powrotem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane wieczorową porą 🙂 my też dziś byliśmy na spacerze - zawrót głowy z dwójką 🙂
co do chrztów to się troszkę chyba pozmieniało, ja też się bałam jak chcieliśmy ochrzcić Agatę, że ksiądz będzie marudził i prawił kazania, ale sobie nawet żartował - byłam wtedy w 2miesiącu ciąży i załatwialiśmy za jednym zamachem ślub i chrzciny 🙂 a teraz inna parafia inni księża...ehh czekałam na kolędę żeby zrobić rozeznanie no i kolęda była jak byłam w szpitalu 🙃 przyszedł ksiądz straszny gbur..zobaczymy jak będzie 🙂
Pinacolada jak z cenami w restauracji za chrzciny, jeśli mogę zapytać?my też chcemy zrobić w restauracji i nie wiem na jakie ceny się nastawiać.
Jaki śliczny uśmiech Lenki a jakie wystrzałowe buciasy 🙂

dziewczyny czy Wasze maleństwa od razu po kąpieli i mleczku zasypiają?bo nasza Majka coś ma problemy z zaśnięciem...i płaczem wymusza naszą obecność...już ponad 2,5h po kąpaniu a ona nadal w półśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - czy Wam pomaga ten zageszczacz...?
my odstawilismy wszystkie leki - dubridat, lacido i esputicon na dwa dni od wczoraj i Ksawciu jest nie do zniesienia - drze sie non stop, albo spi albo sie drze a zasypia zazwyczaj ze zmeczenia.
Jak nie urok to sraczka...odstawilimy mu leki bo zaczal znowu strasznie ulewac i widocznie bylo tego za duzo.
Teraz jak to odstawilismy to kuzwa nie dosc ze go chyba non stop brzuch boli bo sie non stop drze to ulewa jeszcze bardziej...mi juz rece i cycki opadaja...dobrze ze jest maz bo ja bym nie dala rady, ciekawa jestem jak bedzie jutro 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - czy Wam pomaga ten zageszczacz...?
my odstawilismy wszystkie leki - dubridat, lacido i esputicon na dwa dni od wczoraj i Ksawciu jest nie do zniesienia - drze sie non stop, albo spi albo sie drze a zasypia zazwyczaj ze zmeczenia.
Jak nie urok to sraczka...odstawilimy mu leki bo zaczal znowu strasznie ulewac i widocznie bylo tego za duzo.
Teraz jak to odstawilismy to kuzwa nie dosc ze go chyba non stop brzuch boli bo sie non stop drze to ulewa jeszcze bardziej...mi juz rece i cycki opadaja...dobrze ze jest maz bo ja bym nie dala rady, ciekawa jestem jak bedzie jutro 😞



Tak, Jagoda, nam pomaga. Lena juz w ogóle nie ulewa mimo że ja jej daję w mniejszych proporcjach bo miała kłopoty z kupą. Ale odkąd ma zmieniony lek na refluks to i z kupą nie mamy problemów - tyle ze to juz nie te kupy co na mleku z piersi - są gęste i zazwyczaj jest nimi uwalona od pępka po krzyż bo one nie wsiąkają w pampersa ;-) Ale taki problem to nie problem zwłaszcza ze robi najwyzej 1 dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dusia zauważyłam,że jak mała przed kąpielą sobie dłużej pośpi,to potem ma też problemy z zaśnięciem,ale na sen dziecka nie masz wpływu.Ale tak to zasypia całkiem dobrze.To za chwilę będzie wołała jeść twoja księżniczka

agab kochana już nie pamiętam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - czy Wam pomaga ten zageszczacz...?
my odstawilismy wszystkie leki - dubridat, lacido i esputicon na dwa dni od wczoraj i Ksawciu jest nie do zniesienia - drze sie non stop, albo spi albo sie drze a zasypia zazwyczaj ze zmeczenia.
Jak nie urok to sraczka...odstawilimy mu leki bo zaczal znowu strasznie ulewac i widocznie bylo tego za duzo.
Teraz jak to odstawilismy to kuzwa nie dosc ze go chyba non stop brzuch boli bo sie non stop drze to ulewa jeszcze bardziej...mi juz rece i cycki opadaja...dobrze ze jest maz bo ja bym nie dala rady, ciekawa jestem jak bedzie jutro 😞



Tak, Jagoda, nam pomaga. Lena juz w ogóle nie ulewa mimo że ja jej daję w mniejszych proporcjach bo miała kłopoty z kupą. Ale odkąd ma zmieniony lek na refluks to i z kupą nie mamy problemów - tyle ze to juz nie te kupy co na mleku z piersi - są gęste i zazwyczaj jest nimi uwalona od pępka po krzyż bo one nie wsiąkają w pampersa ;-) Ale taki problem to nie problem zwłaszcza ze robi najwyzej 1 dziennie.




??? O NO WIDZISZ! A JAKI LEK MACIE TERAZ A JAKI MIELISCIE I NIE POMAGAL???
czy ta lekarka sugerowala Wam badania w prokocimiu w kierunku refluksu..?
Czy Lenka dalej spi pod katem 45 stopni???
bo nam to nie pomaga! Ksawciu ma juz lozeczko tak ze sie boje ze wyleci a i tak ulewa! 😠 😠
Przypomnij mi tez prosze dlaczego macie zageszczacz plus mleko a nie od razu mleko zageszczone???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał:
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - czy Wam pomaga ten zageszczacz...?
my odstawilismy wszystkie leki - dubridat, lacido i esputicon na dwa dni od wczoraj i Ksawciu jest nie do zniesienia - drze sie non stop, albo spi albo sie drze a zasypia zazwyczaj ze zmeczenia.
Jak nie urok to sraczka...odstawilimy mu leki bo zaczal znowu strasznie ulewac i widocznie bylo tego za duzo.
Teraz jak to odstawilismy to kuzwa nie dosc ze go chyba non stop brzuch boli bo sie non stop drze to ulewa jeszcze bardziej...mi juz rece i cycki opadaja...dobrze ze jest maz bo ja bym nie dala rady, ciekawa jestem jak bedzie jutro 😞



Tak, Jagoda, nam pomaga. Lena juz w ogóle nie ulewa mimo że ja jej daję w mniejszych proporcjach bo miała kłopoty z kupą. Ale odkąd ma zmieniony lek na refluks to i z kupą nie mamy problemów - tyle ze to juz nie te kupy co na mleku z piersi - są gęste i zazwyczaj jest nimi uwalona od pępka po krzyż bo one nie wsiąkają w pampersa ;-) Ale taki problem to nie problem zwłaszcza ze robi najwyzej 1 dziennie.


nam też super pomógł, przestała mieć cofki, jest super! Najdziwniejsze jest to, że wcześniej robiła kupę raz na dwa, trzy dni a teraz robi codziennie 🤪 , a wczoraj nawet dwie.
Aha!, no i w nocy dłużej śpi, dzięki temu że to takie gęste, dziś w nocy przespała już 5h 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda-
1. lekarka nie sugerowała badań bo jak była u nas na wizycie to młoda dostała czkawki i słychac było jak jej bulgota, poza tym mysle ze na podstawie wywiadu z nami

2. miała najpierw POLPRAZOL , który moze by pomagał gdyby Lena zażywała go w całosci a ze on był cholernie gorzki (5g proszku) to młoda wypluwała. Jak próbowalismy podac jej w butelce to część tego proszku sie nie chciała rozpuśćic i zostawała w smoczku i suma sumarum do brzuszka trfiała jakaś część z 5gram i efekt był niespecjalny.
Teraz ma GASPRID - jego minusem jest to ze trzeba go dawac 3 x dziennie (polprazol 1 x dziennie) ale jest to bezsmakowy proszek (1g) , który całkowicie rozpuszcza sie w wodzie wiec podaje jej go z butelki na 15 min przed mlekiem .

3. Dlatego ze młoda ma nietolerancje laktozy ( po mnie :-( ) a jedynymi mlekami ktore w ogóle nie zawierają laktozy są Bebilon Pepti i Nutrmigen a one sa bez zageszczalnika. Zatem musimy dosypywac Nutriton


4. Mamy poduszkę klin na ktorej śpi na brzuchu a to podobno bardzo pomaga w przypadku refluksu, i już nie ulewa. Zdarzyło jej sie ulać mój pokarm ale od 2 dni nie mamy tego problemu 😉 Właśnie wypiłam kielonek wiśnióweczki, mniammm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!

PINACOLADA, JESTEŚ DZIŚ ZDECYDOWANIE PIERWSZA!!!
SKĄD WIEDZIAŁAŚ :p



DZIĘKUJĘ! JAK SIĘ TYLKO SPOTKAMY TO PANOWIE BEDĄ PROWADZIĆ I ZAJMOWAĆ SIĘ DZIEĆMI A MY ... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my też wczoraj byliśmy na pierwszym spacerku, a potem pojechaliśmy w gości.
Weronika jakoś mi się przestawia i coraz częściej ma problemy z zaśnięciem po nocnym karmieniu, przez to że w dzień dłużej śpi. na rączkach zaśnie szybciutko a w łóżeczku marudzi nawet do 2 h po karmieniu. dziś w nocy dwukrotnie pozwoliłam zasnąć jej na rączkach, chyba zaczyna kumać co jest fajne 😉
a to my na wczorajszym spacerku:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...