Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ksawciu steka, budzi sie, dzis jakos pory karmienia mu sie pomieszaly i przespal przez ta herbate pore karmienia o 13.00.

A jutro na spacerek!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

a pospacerku zmykam na piwko z moja przyjaciolka!!! jejku jak sie ciesze!!!!
🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

megi85 napisał:
a tu buziak dla mamy 🙂 🙂 🙂 [img size=495]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/buziak.jpeg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />



widzialam to zdjecie na nk - cudne!

megi - a Ty tez cos focisz 🙂?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Ksawciu steka, budzi sie, dzis jakos pory karmienia mu sie pomieszaly i przespal przez ta herbate pore karmienia o 13.00.

A jutro na spacerek!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

a pospacerku zmykam na piwko z moja przyjaciolka!!! jejku jak sie ciesze!!!!
🙂 🙂 🙂


Uduszę Cie za to piwko...ale bym sobie wypiła 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
\]

My tez nikonowcy 🙂
d50 i d80, obiektywy te co Wy - 18-55 nikorr, 18-70mm nikorr, tamron 70-300mm, sigma 70-300mm [to to samo co tamron ale jak sie poznawalismy to kazdy mial swoj :P a poznalismy sie wlasnie dzieki fotografii 😉 ] i maz ma jakies zabytki analogowe, zenita [ktorego zadko uzywa ale ja sama wywolywalam z niego zdjecia i jest super zabawa i nawet nie sadzila ze to jest tak cholernie trudne! i ze przy samodzielnym wywolywaniu z kliszy w warunkach laboratoryjnych robi sie dokladnie to samo co w PHOTODHOPIE 😉]
Ma jeszcze jakis chyba srednioformatowy ale nie pamietam nazwy a ja go nigdy nie uzywalam :P
A d300 z kolei ma facet mojej siostry a moja siorka odziedziczyla po nim d50 i tez pstyka 🙂
Tylko jej facet ma po ojcu mase swietnych szkiel - szklanych! a nie jak teraz plastikowych 🙃
Moj maz jest grafikiem wiec jego tez pasjonuje obroka zdjec - kupilam mu laptopa to sie teraz bedzie bawil ;]
Efektami sie z Wami podziele jak bedzie warto 🙂
Narazie caly sprzet studyjny mamy u moich rodzicow w piwnicy i nie ma czasu po nie jechac.

A Wy macie "studio" w domu czy wynajmujecie?


No widzisz...poznać się dzięki fotografii...fajnie 🙂
My też mamy jakiś stary niemiecki aparat z obiektywem szklanym, ale nazw tego to ja już nie znam :P Tomek wywoływał zdjęcia z niego w Bydgoszczy w muzeum fotografii (super miejsce)...
my "studio" zawsze w domu robiliśmy...ale T jakoś nie przepada za studyjnymi zdjęciami...woli robić portrety w plenerze, bo lubi bawić się światłem naturalnym...
Obróbkę Tomek ogarnia, bo lubi swoje wizje pokazywać i kiedyś siedział połamany w domu przez 3 miesiące i przy kompie sam się nauczył...

A ja czekam na efekty... nie tylko zdjęć Ksawcia
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka całkiem niezła niunia budziła się co 3h więc można było się wyspać.
Dziewczyny co do bąków moja ma to samo..potrafi się wybudzić z płaczem tak się męczy.Dużo rozmawiałam na ten temat z pediatrą i powiedział,że dzieci nawet do 4ms mają wykształcony przwód pokarmowy w 75% więc nie ma się co dziwić.To musi minąć,nic nie zrobimy,możemy pomagać tulić nie denerwować się bo dziecko bardzo wyczuwa nas nastrój,ale nic poza tym.Ja podaję herbatkę z kopru ,ale póki co nie zauważyłam zmian na dobre,ale nie zauważyłam też pogorszenia.Do tego espumisan oraz infacol..może troszkę pomaga.Musimy przetrwać.Sylla na pewno twoje mleko zawsze będzie lepsze niż sztuczne.Może twoja córcia je bardzo łapczywie tak jak moja i stąd boleści też.

Moja potówki ma tylko na nosku i nigdzie więcej.Lekarz kazał smarować emolium.

Co do butli...w nocy podaję cycka,w dzień raczej też ,ale jak widzę,że jest nie najedzona to podam 30ml butelki i więcej nie zje.Ale jak czytam u was wasze dzieci bardzo dużo potrafią zjeść.A przytyła dość sporo 🙃


Nie zdarzyło się,żeby ulewała po 3h.Po moim mleku prawie wcale nie ulewa,po sztucznym tak.Pomaga jak jej się odbeknie,wtedy ulewania jest zdecydowanie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MYCLOUD moja tak jak mówisz je bardzo łapczywie i czesto niechce sie nawet po godzinie jej odbic po prostu sie jej nie odbija. A i moja ma czasem takie akcje ze łapie za cyca krzywi sie drze i prezy, zastanawiam sie czy jest głodna czy ja brzuch boli... jak u Ciebie sie zachowuje? ze wtedy podajesz dodatkowo mleko?? bo moze wtedy ja tez powinnam, choc wydaje mi sie ze mleka to ja mam hoho

To co pisałam o cyckach ze robia mi sie gorace i zaczyna leciec mleko, to ponoc piersi same opruzniaja sie z nadmiaru mleka 😁 😁

Co do ulewania to ogolnie bardzo rzadko ulewa raz na 4dni moze sie zdarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia jak do tej pory nie dostala mała skazy białkowej to juz nie powinna(tak mysle) moja siostrzenica dostala zaraz po porodzie gdy mama tylko ruszyla jajko czy cokolwiek. A mleko? hmm nie masz problemow z małą?? ja musialam kategorycznie odstawic mleko bo mała miala bóle brzucha po nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia jak do tej pory nie dostala mała skazy białkowej to juz nie powinna(tak mysle) moja siostrzenica dostala zaraz po porodzie gdy mama tylko ruszyla jajko czy cokolwiek. A mleko? hmm nie masz problemow z małą?? ja musialam kategorycznie odstawic mleko bo mała miala bóle brzucha po nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylla-moja właśnie tak robi przy cycku jak już jej nie leci lub leci za mało i się denerwuje.Ale abyś mogła najlepiej sprawdzić czy twojej też chodzi o to samo ściągnij mleko swoje laktatorem.Jeśli zobaczysz po kilku min,że mleko ciężko leci lub lecą tylko kropelki tzn.że masz jak ja dołek laktacyjny.A jeśli leci jak z fontanny to być może ją brzuszek boli.Od łapczywego jedzenia są właśnie te dolegliwości u naszych dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka mamusie 😉 - właśne przyjechaliśmy z Michałkiem z 15 minutowgo spacerku.
Ale widzę że już się przebudza powooli 😉

Syla próbowałam masażu,suszarki i dalej się darł..chyba to była kolka!masakra zaczęła się po 20:40 do 21:05 coś koło tego..normalnie tak mi go szkoda było z tego darcia..

Jagoda
fajna fotka Ksawcia .

Syla
ja jem serek biszkoptowy 😉

a tutaj misio: [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/pysiu.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezuuuuuuu
od 15 min Młody sie tak drze ze ja zaraz zeswiruje.
Zjad, przebralam go, ma sucho, smoka wypluwa, glodny nie jest, nic go nie uwiera, zimno tez mu nie jest, temp nie ma a drze sie i drze jak opetany!!!
juznie moge wiec wsadzilam go do lozeczka i czekam az sie uspokoi ale ma takie fale-chwila ciszy i darcie do utraty tchu:/

Booze jak sie ciesze ze jutro od tego odpoczne, dzis jest pt nie mam juz ani sily ani cierpliwosci chociaz kocham go nad zycie leb mi peka od tych wrzaskow. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - cos wiem na ten temat - młoda wrzeszczała do 5 rano!! Tylko ze ja wiedziałam ze cierpi (refluks) i było mi jej cholernie zal ale i tak momentami byłam zła choc sama nie wiedziałam na kogo!

Za 45 min wychodzę do pracy - dzis na 2 godz - ale jak wrócę to akurat na godzine w ktorej zaczynaja sie wieczorne "przeboje". Choć mam cichą nadzieję ze może to nowe lekarstwo ktore dostaje od wczoraj wieczora w koncu zacznie działać. Bo jak nie to chyba sie powieszę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania2323 napisał:
pinacolada a jak wygląda ten refluks?? to jest takie ulewanie??... czy może bardziej przypomina wymioty??
bo moja niunia dzis tak choćby zwymiotywała i strasznie się boje co to może być. 😞 😞



Na początku ulewała i dostała Nutriton do zageszczania mleka. Ale mimo to jej tresc zoładka podchodzi do gardziołka (nie ulewa na zewnatrz) i ja piecze i przez to płacze. A mozna sie zorientowac po tym ze czasami słychac takie bulgotanie w przełyku (tak jak bulgota przytkany zlew) i zaraz po tym dziecko robi kwasna minkę, mieli języczkiem i zaczyna płakać.
U nas tak to wygląda.
Mamy lek na to. Pierwszy był bardzo gorzki i mloda nie chciala go brac i dostalismy inny na ktorym jest od wczoraj. Podaje go 3 x dziennie i czekam na rezultaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Darusia89 napisał:
Syla w moim przypadku ta choroba objawila sie w wieku 4 lat i zanikla jak mialam 6.cos strasznego.dlatego ja jem bialko zeby organizm malej mial z tym stycznosc od malego ale staram sie nie przesadzac.jak narazie moge pic troche mleka bo nic jej sie nie dzieje 🙂

Masakra dobrze że Ci mineło, myslalam ze to na stałe moja siostrzenica ma nadal(2lata) od urodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...