Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
SyLa1205 napisał:
katpio napisał:
>SyLa1205 napisał:
jeszcze jedno , http://www.rzecznikrodzicow.pl/20100225_sprzeciw.php ODDAJCIE GLOS!BO KTOS ZGODNIE Z PRAWEM ODBIERZE WAM DZIECKO!!!!!!!!!!


Syla Ja pracuję w zawodzie pracownika socjalnego i jak dla mnie za mało wyczerpujący artykuł bym mogła oddać sprzeciw, poza tym w praktyce naprawdę my pracownicy niewiele możemy, wszystko zależy od postawienia sądu a na to czasem czeka się zbyt długo ;(
poza tym jak na razie wszelkie przepisy dot przemocy w rodzinie są mało klarowne i można je interpretować w różny sposób więc uważam, ze jakaś nowelizacja by sie przydała. to moja opinia.
Mnie najbardziej przeraził fakt że po oddaniu klapsa dziecku , mogą Ci je odebrać. Albo pracownik socjalny(niekoniecznie dobry) sobie stwierdzi że ta rodzina źle wychowuje i je zabierze.. 😞



nie przerażaj się 😉 pracownik socjalny może zaobserwować przemoc w rodzinie, ale co do jej interpretacji to opieramy się na ustawie o pomocy społecznej a tam o żadnych klapsach nie ma mowy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a co do tysiąca pytań...
hmmm... jakieś 3 lata temu, na spacerze z moim kochanym siostrzeńcem Kubusiem- (gaduła jakich mało, klepie języczkiem co mu ślina na język przyniesie 😉tysiąc pytań do... ciociu a czemu ten samochód jest czerwony...bo Pan sobie taki wybrał... ciociu a czemu pan jedzie rowerem...bo jedzie na wycieczkę...a gdzie jedzie.... a czemu ta pani siedzi na ławce....itd itd po którymś z kolei pytaniu skończyła się moja cierpliwość i na każde pytanie odpowiadałam nie wiem Kubusiu, nie wiem Kubusiu, nie wiem Kubusiu....aż wkońcu Kubuś nie wytrzymał i zadał mi pytanie które powaliło mnie z nóg: ciociu dlaczego ty nic nie wiesz???? ryknęłam śmiechem na pół parku, dziś Kubuś ma 6 lat i do tej pory zadaje mi pytanie, ciociu pamiętasz jak byliśmy na spacerze i ty nic nie wiedziałaś 😉 taka ma pamięć gufffniasz jeden 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
codziennie po przedszkolu do mnie zagląda i wzrusza się jak patrzy na Weronikę, "ale ona od wczoraj urosła 😉" [img size=314]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/FILE2362.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam piątkowo,

Vanesska spala od 20.30 do 4.30 bez jedzenia, wstrała przebrałam, nakarmiłam i poszła spac do 8 🙂


katpio- mój siostrzeniec ma 2 latka i pytania tez leca non stop. ostatnio jak moja mama stała przed lustrem i patrzyła czy spodnie sa ok to młody wywalił do niej : fajna dupa:laugh:
A za Vanessą jest strasznie, potrafi stac przy oknie i wołac Siesia oć 🙂 siostra robi pierogi a on jej niby pomaga i pyta go czy bedzie jadł tego pierożka co robi a on że nie, siesia 🙂 widzi ja co tydzień a nie ma dnia by nie pytał o mała.
moja siostra jest w ciąży i jak go pytaja, chcesz braciszka czy siostrzyczke to mów że nie chce- on chce siesie:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam

Basia - nie tylko Twoja vanessa dała czadu ze spaniem. Lena zjadła wczoraj o 22:30 i o 7 rano dałam jej jeść na spaniu bo musiałam jej podać lek! Zjadła nie otwierając oczu i spała do 9!!! Zatem mamy za sobą caluteńką przespaną noc!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Częściej sobie życzę takie niespodzianki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam przed weekendem!
Basiu dotarł mejl?
u nas nocka też ok - nocnego karmienia nie pamiętam ☺️ a nad ranem niunia obudziła się o 7 zrobiła 3 kupy zjadła i poszła dalej spać, a teraz ma muchy w nosie nic jej nie pasuje.
Co do gadania to Maja jest na etapie AGUU co bardzo podoba się Agacie bo ona mówi na siebie Aga 🙂 boję się etapu jak obie będą gadać, bo chyba zatyczki będę musiała sobie kupić do uszu...
Co do oczu to nadal stalowe ale podobno ok 4miesiąca zaczyna się klarować kolor i do 6 już się normuje. Agata ma po mężu brązowe, jestem ciekawa jakie będzie mieć Maja bo ja mam wielokolorowe 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia- mail doszedłale nie mogę otworzyc w żadnym programie bo pisze ze plik uszkodzony 😞

Pinacoada- dawałaś Lence antybiotyk przed jedzeniem czy po?


a co do koloru oczu to moja ma niebieskie a w środku takię szare się robią 😉
a mojej czuprynka zjaśniała i jak się upoci to ma takie z tyłu główki podkręcone włoski, już na tych dłuższych widać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Laseczki

my sie przedwczoraj zastanawialismy nad kolorem oczu bo nasz ma takie jasniutkie blekitne sliczne! mam nadzieje ze mu zostanie. W sumie moj maz ma identyczne wiec prawdopodobienstwo jest 😉

Ksawciu strasznie wsadza łapki do buzi, non stop je mieli i slini. Dzis nawet go podgladnelam ze siedzac w bujaczku udalo mu sie dorwac jedna z plastikowych zabawek i wsadzil ja sobie do buzi i mymlał. Kupilismy mu 2 gryzaki ale sierotka nie wie co z tym robic 🙂 Maz jak mu palucha z gazikiem wklada do buzki to go podgryza.

Strasznie tez wczoraj drapie sie po czole i trze oczka...


Ma tez coraz wieksza ciemieniuche - ma ktoras z tym problem?? jak ja skutecznie zwalczac..? 😞 oliwkuje i zczesuje, robie komprezy z gazikow zamoczonych w oliwie i nic lepiej nie jest a wrecz przeciwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie mam jeszcze jedno pytanie - czy Wasze Maluchy tez tak podnosza sie z lezenia jakby chcialy siadac???
Moj ciagle sie dzwiga i zlosci. Jak lezy i ja jestem nad nim to robi smieszne minki i sie chce podniesc, na przewijaku jak go przebieram to sam podnosi glowe i czesc plecow 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Mamusie mam jeszcze jedno pytanie - czy Wasze Maluchy tez tak podnosza sie z lezenia jakby chcialy siadac???
Moj ciagle sie dzwiga i zlosci. Jak lezy i ja jestem nad nim to robi smieszne minki i sie chce podniesc, na przewijaku jak go przebieram to sam podnosi glowe i czesc plecow 🤢




Jak lezy całkiem na płasko to nie ale jak ja położę na poduszce to muszę przy niej stac i asekurowac bo sie dzwiga i juz nie raz by spadła 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nad kolkami zapanowalam to idą zęby 🤪 mała od wczoraj wkłada ciągle rączkę do buzi,ślini się i prawie odgryzła mi palec i jest nie spokojna cały czas marudzi.Mąż pojechał właśnie po dentimax i gryzaki tommi tippi.Pinacolada steryzlizowałaś je?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Co nad kolkami zapanowalam to idą zęby 🤪 mała od wczoraj wkłada ciągle rączkę do buzi,ślini się i prawie odgryzła mi palec i jest nie spokojna cały czas marudzi.Mąż pojechał właśnie po dentimax i gryzaki tommi tippi.Pinacolada steryzlizowałaś je?



Ja z TT mam ten bo tylko ten jest na 1 fazę. TT ma to podzielone w zaleznosci ktore zeby idą . Tak - ten sterylizowałam [img size=200]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/blue_gummy_teether200x200-417c88849c38ae04d2abc98389c346f7.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Jagoda80 napisał:
Mamusie mam jeszcze jedno pytanie - czy Wasze Maluchy tez tak podnosza sie z lezenia jakby chcialy siadac???
Moj ciagle sie dzwiga i zlosci. Jak lezy i ja jestem nad nim to robi smieszne minki i sie chce podniesc, na przewijaku jak go przebieram to sam podnosi glowe i czesc plecow 🤢




Jak lezy całkiem na płasko to nie ale jak ja położę na poduszce to muszę przy niej stac i asekurowac bo sie dzwiga i juz nie raz by spadła 🤢


Kurcze, rzeczywiscie tez mi to przyszlo do glowy ze zazwyczaj robi to jak lezy pod katem...no ale co mam zrobic musi lezec pod katem jako dziecko ulewajace 🙂

A tak a propos ulewanie dzwonilam do prokocimia do lekarki z poradni gastroenterologicznej i dosc dlugo rozmawialysmy - strasznie mila babka - i nie jedziemy na zadne badania bo to jest najzwyklejsze ulewanie a nie refluks.


uciekamy na spacerek bo maruda chce spac i nei moze i marudzi 🙂 papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie piąkowo 🙂
cały czas jestem u rodziców i nie ma kiedy nadrabiac forum 😉 a niby mam tu mniej do roboty, bo odpada mi pranie prasowanie sprzatanie i gotowanie 🙂 ale Wiktoria daje mi tu dość czadu więc sporo chodzimy na spacery bo tylko wtedy śpi 😁 wczoraj byłyśmy 3 godz.... i cały czas spała ale chyba się troche za bardzo umęczyła ty swierzym powietrzem bo marudziła przy "kolacji" i nie wypiła wieczornego mleka 😁 no i była pobudka o 1, 3, 4, 5, 6 😁 hehe na szczescie od 6 do9 moja mama wzięła mała i pospałam wsumie do 10 🙂 potem były chimery i teraz śpi 🙂

już tęsknię za moim M 😉 ja byliśmy raze to sie kłóciliśmy ze zmęczenia a teraz odpoczęliśmy i tęsknimy do siebie 🙂 przyjedzie do mnei na tydzień w czwartek 😁 będziemy mieć czas na spacery i załatwianie ślubnych spraw i patrzenie sobie głęboko w oczy i na przytulanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nocka cudowna tak na marginesie,młoda obudzila się jedynie 2x 🙃 tak by mogło być zawsze..pinacolada jak dziąsełka Lenki? pomaga jej dentinox i ten gryzak? Boże czy to nie za wcześnie?szok po prostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam piątkowo 🙂

U Nas nocka super nakarmiłam ją o północy i spała do 6.30 🤪marzy mi się więcej takich nocek:P a teraz robi sobie drugą 30 minutową drzemkę.Kurcze a ze spaceru dziś chyba nici bo brzydko,coś tam z nieba leci i -1.

a co do oczek,to Małgośka w tej chwili ma szare,ja mam zielone więc może jeszcze jej się zmienią 😆mam taką nadzieję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chciałąm kupić córci taka mate ale teraz z kasą u nas krucho 🤨 może uda mi sie w przyszłym miesiącu.... ale pewnie im bliżej wesela tym kasy wcale nie będzie lepiej ech

http://www.allegro.pl/item948511933_mata_malpia_wyspa_tiny_love_najtaniej_2gratisy.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda uwierz jazdy samochodem się nie zapomina.Wsiadaj w najbliższy weekend i pojeździj po Olkuszu zobaczysz wszystko sobie przypomnisz.DLa mnie jazda samochodem to nie tylko zbawienie bo nie wyobrażam sobie po Warszawie jeździć tramwajem ale też przyjemność wielka! jak wsiadłam po 3ms przerwy bo w ciąży zawans.nie jeździłam to myślałam ,że ocipieje z radości;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...