Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

CZESC kOCHANIUTKIE!

ja dzis jak nowonarodzona!do tego piekne slonce, blekit nieba 🙂 🙂 no i za 2 tyg znowu wyjazd wiec jest na co czekac 🙂 🙂

KAROLA- my mieszkalismy w willi ESY FLORESY - przystosowany specjalnie dla niemowlat i malych dzieci - to jest OBOK DW SLONCE!!!!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANIOŁKU - czy Malgosia nie ma jakos dlugo tego katarku??? 🤢

mamusie czy Wasze dzieciaczki maja zimne łapki jak jada w wozkach? MOJ jest ubrany BAAAARDZO cieplo [jestem przewrazliwiona mama} a Mlody ma lapki jak lód! i chocbym nie wiem co robila to dalej lody!dopiero jak zasni i wsadzam mu lapki pod kocyk i przykrywam dodatkowym kocykiem to lapki zaczynaja robic sie cieple

DUSIA
- gdzie jesteś 🙂?ż "odwykasz"?

PINACOLADA - no ja tez mialam owyk, tylko ze ja chyba ze 2 tygodnie i tez mialam czasu a czasu dla calej rodzinki ale tesknilam i stwierdzilam ze musze miec cos dla siebie 😉
Zobaczymy jak Ty najbardziej uzalezniona wytrzymasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu troszke moze za dlugi filmik ale widac jak Ksawciu stoi coraz dłuzej bez trzymania i jak nauczyl sie uzywac do naciskania tylko jednego paluszka wskazujacego 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=DvcowBPIEvA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia super fotka, ladna fryzurka 🙂
Jagodka Ksawery jest obledny jak zawsze zreszta 🙂 Jak On stoi skubankiutki juz. jejku niemozliwy jest 🙂 Juz taki duzy 🙂
aniolku a jak odciagasz katarek Malgoni? Ja mam to cos nie oamietam jak sie nazywa do nosa malej a sobie do buzi i wycoagam ale ostatnio jak zlapala katarek postanowilam wyprobowac to i nie wiem czy mi sie wydaje czy to nie sciaga z glebi tam kattaru tylko z brzegu to co w dziurkach. Nie wiem czy cos zle robie moze?>

Mamusie ja nie wiem co mam robic, ile dziecko moze plakac? Jak Ja staralam sie dzis w dzien polozyc bez usypiacza to nie bylo mowy, cala mokra placz w niboglosy, smoczka nie chciala w ogole, na rece uspokajala sie i znowu do lozeczkaaa i odrazu placz i znmowu i znowu az dalam jej deczko piersi i zasnela i jakwlozylam to jeszcze lekko otworzyla oczka i juz spala.
W sumie najbardziej chodzi mi o zasypianie samej, Piers tez chce odstawic ale po malu nie musi byc na raz wszytsko ale nie wiem co z tym zasypianem, Jak to zrobic, ptzrecyztalam wczpraj rozdzial o zasypianiu z jezyka niemowlat ale nie wiem jak dlugo mam tak czekac, czy czekacie/lyscie az dziecko padnie ze zmecznie a z placzu? Oczywiscie podnosze Ja co chwila i uspokajam ale jak wloze to znowu placz i to ogromny, wyciaga raczki, siada. jezu , serce sie kroi.Jest na maxa przywyczajona zasypiac przy piersi.

Jak dlugo powinno sie czekac, do skutku? nawet jak dziecko placze powiedzmy 2 godz to dalej wkladac i wyjmowac i czekac az zasnie? A jak placze straaasznie, zanosi sie, to tez?
A co w dzien, jakrobicie, tak samo?
A i jeszcze jak wwyjmuje sie i wklada i znowu zaczyna plakac to podnosicie odrazu spowrotem czy chile czekacie jak placze ?
pOMOZCIE MAMUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss77 napisał(a):
karolcia super fotka, ladna fryzurka 🙂
Jagodka Ksawery jest obledny jak zawsze zreszta 🙂 Jak On stoi skubankiutki juz. jejku niemozliwy jest 🙂 Juz taki duzy 🙂
aniolku a jak odciagasz katarek Malgoni? Ja mam to cos nie oamietam jak sie nazywa do nosa malej a sobie do buzi i wycoagam ale ostatnio jak zlapala katarek postanowilam wyprobowac to i nie wiem czy mi sie wydaje czy to nie sciaga z glebi tam kattaru tylko z brzegu to co w dziurkach. Nie wiem czy cos zle robie moze?>

Mamusie ja nie wiem co mam robic, ile dziecko moze plakac? Jak Ja staralam sie dzis w dzien polozyc bez usypiacza to nie bylo mowy, cala mokra placz w niboglosy, smoczka nie chciala w ogole, na rece uspokajala sie i znowu do lozeczkaaa i odrazu placz i znmowu i znowu az dalam jej deczko piersi i zasnela i jakwlozylam to jeszcze lekko otworzyla oczka i juz spala.
W sumie najbardziej chodzi mi o zasypianie samej, Piers tez chce odstawic ale po malu nie musi byc na raz wszytsko ale nie wiem co z tym zasypianem, Jak to zrobic, ptzrecyztalam wczpraj rozdzial o zasypianiu z jezyka niemowlat ale nie wiem jak dlugo mam tak czekac, czy czekacie/lyscie az dziecko padnie ze zmecznie a z placzu? Oczywiscie podnosze Ja co chwila i uspokajam ale jak wloze to znowu placz i to ogromny, wyciaga raczki, siada. jezu , serce sie kroi.Jest na maxa przywyczajona zasypiac przy piersi.

Jak dlugo powinno sie czekac, do skutku? nawet jak dziecko placze powiedzmy 2 godz to dalej wkladac i wyjmowac i czekac az zasnie? A jak placze straaasznie, zanosi sie, to tez?
A co w dzien, jakrobicie, tak samo?
A i jeszcze jak wwyjmuje sie i wklada i znowu zaczyna plakac to podnosicie odrazu spowrotem czy chile czekacie jak placze ?
pOMOZCIE MAMUSIE


Dzieki MONIS 😘
co do odciagania katarku to to co piszesz to frida. ja mam fride na spacery i wyjscia ale jej nie lubie bo nie wiem jakie trzeba byloby miec pluca zeby sciagnac gleboki katar. My uzywamy KATARKA - tego do odkurzacza i nie zamienilabym na nic innego!trwa to sekunde i wszystko wyciagniete z noska a wbrew pozorom sila ssania jest minimalna. problem tylko w nocy bo trza odkurzacz wlaczyc 😉 my na szczescie mamy dokurzacz silence wiec mam nadzieje sasiedzi nie slysza 🙂

Co do zasypiania to my mamy metode na zmeczenie. ja nie mam cierpliwosci w zabawe w odkladanie dziecka wiec ja nie moze zasnac to nei i juz! czekam az bedzie na tyle zmeczony ze wkladam go do lozeczka i on zasypia od razu sam albo troszke pomizia sobie misie na poduszkach i zaraz spi 🙂
Wieczorem robimy wrecz odwrotnie niz zalecaja podreczniki i zadnego wyciszania nie ma bo Ksawciu ma mega speeda wlasnie wieczorami i po rpostu dajemy mu sie wyszalec a potem pada - albo w trakcie pielegnacji po cieplej kapieli albo po butli a jak nie to dajemy mu sie wybrykac i w koncu zasypia. Pare razy zdarzylo nam sie walczyc z placzacym dzieckiem na sile usypiajac ale ja nie jestem do tego stworzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka dziekuje! Ksawciu jest super i jak on długo stoi bez trzymania. Piotruś próbuje sie dopiero puszczac ale daleka droga jeszcze przed nim 🙂
Moniss kochana, powiem Ci że ja jak odstawiłam Piotrusia od piersi to go nie usypiałam tak jak w książce. Lulałam go, przytulałam i usypiał mi na rękach. Gdy sie nauczył ssać smoczka próbowałam dopiero odkładać go do łóżeczka i nie lulać na rękach. Ale to tez etapami, najpierw lulałam tylko chwilkę, poźniej tylko tuliłam i spiewałam kołysanki. Po kilku dniach juz go nie lulałam ale trzymałam na rekach i śpiewałam i po jakis 3 tygodniach odzywczaił sie od lulania i teraz zasypia tylko w łóżeczku. Moniss nie rób nic na siłę, rób tak jak Ci podpowiada serce a nie tak jak piszą książki. Czasem warto przeczytać, ale czy warto tak stresować Juleczkę? Może spróbuj robić tak jak ja etapami? Życzę Ci wytrwałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódko Ty pytałaś o zimne łapki, Piotrus ma non stop zimne ale ja sie tym nie przejmuje, bo jeżeli dziecko ma ciepły karczek to jest git. A pozatym muszę Wam powiedzieć że tu na moje dziecko patrza jak na wariata, albo na mnie bo ja go troszke inaczej ubieram niż robią to polskie mamusie u mnie w mieście. Piotruś jeszcze nie miał na sobie kurteczki, chustki, czy rekawiczek i jakoś żyje! Wydaje mi sie że to przegiecie zeby ubierać już w ciepłe czapki, zakładać szalik czy rekawiczki. Bez przesady! Dziecko powinno sie ubierać o jedną warstwę ubrania więcej niż siebie. Jak jest ciepło to nawet we wrześniu chodzi bez czapeczki, na co babcia nie moze patrzeć;p Ale chyba nie robie zle skoro mój bąbelek jak narazie zdrowy? To tylko taka moja aluzja, jak ktoś sie nie zgadza, to trudno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczynki 😘
no wlasnie probuje tak robic piol na pol szczerze powiedziawszy. Troche z ksiazki troche jak mi serce podpowiada. Wlasnie wczoraj i dzis tak to mniej wiecej wygladalao ze staralam sie nie wyjmowac ale jak juz zaczynala mocniej pakac to wyciagalam i tulilam, lulalam i znowu do lozecZKa i znowu lulanie i troche piiersi i poszla spac. Dzis treoszke tez ja zmecze bardziej, Teraz spi juz ze 3 godziny i postaram sie juz dzis Jej nie klasc po 17.00 bo wczoraj np zasnela gdziespo 15 do okolo 17,00. Moze to cos tez pozmoze.
Justynka tak tez bede robic troche jak piszesz, stopniowo.
Jagodka wlasnie obejzalam filmik ze sklepu ajk zakupy Kswaciu robi 🙂 Boski
Jak kociak to tego lancuszka i sie cieszy az caly chodzi. Super po prostu 🙂
Jagodka a jak wkladasz Kswacia to na pisaco czy wpol czy calkiem rozbudzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przez tydzień skutecznie utrudniałam Jarkowi spotkanie z niunią , poprostu nie miałam czasu a planów nie zmieniałam specjalnie bo on chciał Nesie zobaczyć... no i wczoram mi pisal ze teskni i wogóle ze rzywdze niunie itp, łzy mi leciały ale byłam twarda i stanowczo pisałam nie mma czasu.
Dziś rano ok 10 dzwonek do drzwi, otwieram a tu on 🤪 wryło mmnie no ale z drugiej strony ucieszyło że kurcze usiłuje się z mała zobaczyć. Nesia siedziala na łóżku i wyciągneła do niego rączki, wziął ja i płacz, wrzask bo jej zniknełam z oczu. Jak strasznie płakała jak tylko się do niej zbliżał. Tuliła się do mnie i patrzyła na niego ale na rece nie. Jarka to dopiło, pytał czemu mnie nie poznajesz to ja tata.Wiecie co jest skurwie... do mnie ale szkoda mi go było. Wkońcu zasneła, on siedział i czekał az wstanie i masakrował mnie pytaniami czy juz nie bedzie płakac 😞 taki mały chłopczyk. To musiało byc hujowe uczucie ze własne dzocko sie boji i płacze. Nesia wstała w lepszym nastroju. Zaczeła sie usmiechac, powoli jakby zaczeła poznawac. Musiałam iśc na zaupy i popłacic rachunki no to pojechał z nami. Nesiula dostała Kubusia Puchatka od taty, po 4 godzinach wygłupiała sie z nim, zakrztusil sie to udawała ze kaszle 😜 ocza puszczała, karmił ja bułka a ona jego-posikac... ehh fajny widok ale nierealny na stałe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie nie bedzie jutro i w środe. Juz sie tłumacze dlaczego: w srode rano o 9 muszę być w Przemyślu i nie da sie godziny przełożyć, tam mi zejdzie z 2 godziny no i nie moge zabrac Nesi 😞 dzis wstała o 8.17 i coraz częściej tak śpi do 8 a żeby na 9 zdąrzyc musze wyjechać o 7 wiec Nesiuli nie mam zamiaru zdzierać rano i jade jutro. Znalazłam fajny hotel w samym centrum- 2 minuty od instytucji gdzie musze być. No tylko jedyny minus tej wyprawy to to że jedyna osoba co moze ze mna pojechac to Jarek bo przyjaciółka nie dostała urlopu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutja nie widac tego dobrze ale srodkowe po prawej - Ksawciu ma przed nosem malutką bańkę mydlaną 🙂

[URL=http://img707.imageshack.us/i/rabka2brz.jpg/][IMG]http://img707.imageshack.us/img707/7851/rabka2brz.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
POCIESZYLYSCIE mnie z tymi lapkami. W srode wybieram sie prv na kontrolna wizyte z Ksawciem to sie go jeszcze zapytam o to.

Basia! - zostwiasz Nesie na 2 dni? 🤪


biore ja ze soba, tylko z nami jedzie Jarek i jak ja pójde to on sie nia zajmie przez 2 godzinki, wrazie gdyby juz nie dał rady to mi ja przyniesie, kurde nie mam wyboru 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia81 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
POCIESZYLYSCIE mnie z tymi lapkami. W srode wybieram sie prv na kontrolna wizyte z Ksawciem to sie go jeszcze zapytam o to.

Basia! - zostwiasz Nesie na 2 dni? 🤪


biore ja ze soba, tylko z nami jedzie Jarek i jak ja pójde to on sie nia zajmie przez 2 godzinki, wrazie gdyby juz nie dał rady to mi ja przyniesie, kurde nie mam wyboru 🤢



eee no to super! jesli J. bedzie sie zachowywal poprawnie to moim zdaniem nie ma lepszego rozwiazania! on spedzi czas z Nesia a Ty wszystko pozalatwiasz i nie bedziesz jak zwykle sama zew wszystkim! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...