Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
witam styczniówki 🙂piatkowo
witam cie gunia 🙂 i ja rodze 20 stycznia też bedę miała córcie Izabelle nareszcie zostało przegłosowane to imie 🙂 a jakby był syn to byłby Miłosz a i żebyś nie czuła sie osamotniona to i ja mam remont schodów tylko że zewnętrznych i mam taką ekipę że szkoda gadać ale dzis konczą wystraszyli sie jednak moja awanturą i przyszli dokończyć 🙂u nas na forum jak w domu wiec jeszcze raz witaj
A brzusio masz śliczny i cieszę sie że masz taki malutki bo jak ja dziewczyną swój pokazałam to niedowierzały że w 6 miesiącu można mieć taki malutki brzuszek a ja mam ale wiecie co rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka obiecany oklask łap 🙂 za 3 trymestr
od dziś na cały weekend przychodzi do mnie bratanek)5lat) ale bedzie sie działo to istny dynamit 🙂 kocham go nad życie i juz powiedzial że on śpi z ciocią i wujkiem no to sie nie wyspimy 🙂 dla mnie to nic nowego nie spć w nocy ale dla mojego M ..... 🙂 niech sie uczy 🙂dziś spałam z 7 przerwami na si
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Mamusie!!!

Witam nową stycznioweczkę 🙂 pewnie szybko sie u nas zadomowisz 😉


misiamamy - dziekuje :*


Szok - przespałam całą noc do 6.00 bez siku i bez przebudzania sie!!!!! i mam juz swoja mala teorie - jesli sie zdrzemne nawet 15 min w ciagu dnia to potem przesypiam noc 🙂
Nie wiem czy o akurat ma zwiazek ale narazie tak zaobserwowalam 🙂


Co do szkoły rodzenia UJASTEK- przede wszystkim odbywa sie w zupelnie innym budynku, nie w szpitalu i nie moglismy tego znalezc :/
Zajęcia spoczko. W sumie to na wykladzie to takie rzeczy o ktorych rzeczywiscie juz dawno wiedzialam, ale moze moj maz nie, wiec dla facetow to jest super.
Pani polozna miala setki plansz ale nie przeszla nawet przez polowe.
Materialow tez zadnych nei dostalismy i tu jest moje glebokie rozczarowanie, bo jesli nie maja czasu zeby przebrnac przez wszystkie zagadnienia to chociaz mogliby to kurcze wydrukowac i rozdac...
Dostalimy tylko to co juz i tak dostalam od swojego gina - te reklamowiki z gadzetami. Jedyna nowa rzecza byla naklejka na samochod BABY ON BOARD.
Za 250 pln to mało...
cdn.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd. szkoły rodzenia
Najbardziej podobaly mi sie lalki-niemowlaki-takie REALNE!sliczne i ważace tyle ile noworodek. Uczyli nas przystawiania do piersi i musze przyznac ze mezowi szło lepiej :P
Pokazywali laktatory, kremy na bolace brodawki, nakladki na brodawki itd.
Dużo było o hartowaniu brodawek - a jednak! - kiedys poruszalysmy ten temat na naszym forum - i położne zalecają i pod prysznicem - ciepla zimna woda, podszczypywanie itd. i kremy - zeby potem jak dziecko bedzie je mietosic nie pekaly, bo czesto szybko robia sie rany a mleko mamy jst absolutnie niezastapione.
Pokazywala jak masowac piersi, skad do piersi dociera pokarm i gdzie sprawdzac i co robic zeby nie miec problemu z zapaleniem piersi, ropieniami itd.
Polecala juz przygotowanie okladow z kapusty - na lepsza laktacje - wymyc i zamrozic liscie - niech juz beda.
Dowiedzialam sie też - i tego nie wiedzialam 🙂 - ze na lepszy sen - trzeba wymacac jak dziecko lezy i polozyc sie na tym boku gdzie dzidzia ma plecki - wtedy unikniemy kopania i fikołków.
Polozna wspominala tez jak wazne jest NASZE SAMOPOCZUCIE - ze mama radosna, usmiechnieta, spokojna, zrelaksowana - rodzi takież same dzieci.
Takze przy karmieniu ktore czasem trwa 20 min i wiecej my mamy musimy byc absolutnie zrelaksowane - cisza spokoj, spokojna muzyka - nie gadamy wtedy przez tel itd. - kazde przyspieszone tetno nasze - powoduje ze dziecko gorzej ssie i gorzej trawi...:/ to bedzie dla mnie wyzwanie!


cdn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo mowila o badaniach - tylko mowila tak szybko ze nie zdazylam wszystkiego zapisac...
Tyle tylko ze lepiej zrobic badania na zółtaczke tą zakaźną - ono jest nierefundowane wiec niby nieobowiazkowe ale zaden szpital nie wpusci Was na cesarke bez tych badan :/

Odczyn coombsa- robia tylko te mamy ktore maja rh minus (2x w czasie ciazy)

Acha - trzeba tez koniecznie pamietac o podbitej ks. ubezpieczeniowej! bo wazna tylko miesiac!
Ostatnią morfologie ok. 38 tc robi sie z płytkami.

Jesli planujecie ZNIECZULENIE ZEWNATRZOPONOWE musicie miec:
uklad krzepniecia, elektrolity sód potas

I TUTAJ MAM PYTANIE - CZY WY CAŁY CZAS WSZEDZIE I ZAWSZE NOSICIE PRZY SOBIE KARTE CIAZY Z WYNIKAMI? MACIE TEZ ZAWSZE PRZY SOBIE ORYGINALNA GRUPE KRWI???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem mielismy na sali gimnastycznej cwieczenia - i to bylo bardzo przyjemne 🙂
Narazie minimum cwiczen oddechowych - raczej byla gimnastyka dłoni, stop, karku, stóp, nog itd.
Potem troche cwiczen pomagajacych w skurczach - na pilce.
I tyle w sumie. 🙂
Ogolnie mi sie podobalo 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to kolejna wersja tabeli płci 🙂
tylko jedna osoba nie zna płci [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tabela_p__ci_17a.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos wyjatkowy - kiedy masz usg???
i kto kupuje wyprawki w Smyku!!! 🙃
Juz pisalysmy kiedys o tym - Smyk ma najwyzsze marze w polsce!
Smoczki aventu kosztuja 2,5 razy tyle co w zwyklym sklepie! 🤪
My jutro jedziemy po wszytsko - hurtem kupimy w malym rodzinnym sklepiku gdzie ceny maja nizsze niz w internecie!
jedynie co maja nie najtansze w promieniu 100km to kosmetyki - bo tu ich rossmann polozyl na łopatki.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Jagoda - fajnie, że zadowolona jesteś ze szkoły rodzenia. A tabelka nieźle różowa:P Zobaczymy w styczniu czy kolorki znajdą potwierdzenie w realu 😉

Kartę ciąży noszę zawsze przy sobie. Przekładam z torebki do torebki ale zawsze ją mam. Dużo chodzę sama i jeżdżę i jakby mi się nie daj Bóg coś stało (nawet zwykłe zasłabnięcie) to ewentualnie pogotowie będzie miało bazę danych. Nie zajmuje to przecież dużo miejsca a czuję się z nią jakoś bezpieczniej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam się z Wami Kobitki piątkowo,

Ciąg dalszy serdecznych podziękowań za przywitanie ☺️

Jagoda ciekawe te Twoje info ze szkoły rodzenia, myślę że przynajmniej dla dziewczyn, które rodzą pierwszy raz są to istotne wskazówki i należałoby je przetrawić. I zazdroszczę Tobie tych ćwiczeń na piłce, u nas tego nie ma 😞 a uważam że to jest rewelacja.

A co do karty ciąży, aktualnych badań i książeczki zdrowia to mam je przy sobie w torebce gdy udaje się na nieco dalszy wyjazd poza domem. I nie dopuszczam myśli, że mogłabym je zgubić 😲

Hmmmm dzisiaj mam dużo pracy, a nie chce mi się za nią zabrać.
Jutro mój mąż wyprawia 32 urodziny, piekę 2 ciasta (po kaszubsku kuchy :laugh: ), przygotowuję kolację, przydałoby się też trochę posprzątać. Moja teściowa się śmieje że kto mi nabrudzi jak w domu nie ma jeszcze dzieci, ale zawsze jest coś do zrobienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was cieplusio w piatkowy poranek tudziez przedpoludnie 🙂
wlasnie wyprawilam mego mezczyzne do pracy i siedze sama u rodzicow ....smutno mi ale coz takie zycie ....

Jagodka patrzac na ta tabele znow bedzie przyrost dziewczynek 😁 a co do karty ciazowej to ja mam obsesje na tym punkcie moze dla tego ze niestety mam konflikt serologiczny i gdyby niedaj boze cos sie zlego dzialo to nosze z ksiazeczka rumowska i tam sa wpisane grupy krwi moja i ojca dziecka .... zawsze jestem spokojniejsza no chociaz wizja zgubienia tez nademna wisi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sporo rzeczy kupiłam na allegro ale teraz to już chyba przejdę samą siebie! Kupuję wannę do łazienki!! I dzięki Bogu, że zaglądnęłam na allegro, bo nie dość że znalazłam idealną jeśli chodzi o wymiary to za naprawdę małe pieniądze! I już z całą resztą czyli z syfonem , stelażem, nogami, i obudową! Jutro zamawiam! To będzie mega przesyłka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwik - ja kiedys zobaczylam ile tam koszyuje 2pak smoczka avent - 25 pln a w sklepie obok DOKLADNIE TO SAMO 11 PLN...to juz lekka przesada 😉

A jeszcze ze szkoly rodzenia przypomnialo mi sie jedna ciekawostka!
otóż te z nas ktore mialy cykle miesiaczkowe dłuzsze niz 28 dni prawie na 100% urodza po terminie!
Z czego ja sie bardzo ciesze bo chce zeby synek urodzil sie w styczniu (a mam terminy od 29.12 do 08.01).
Jesli tylko cesarka nie bedzie planowana - bo to min. 2 tyg przed terminem...to synek sie urodzi w styczniu 🙂 🙂

a i jeszcze jedno - położna polecała przed porodem wizyte u internisty i zrobienie ekg i zbadanie ogolnego stanu zdrowia - czy sie nadajemy na taki wysilek jak pród naturalny 🙂










Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...