Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Powiem Ci Syla ze jesli dobrze Cie zrozumialam ze jadlas jablka to tez moglo pomoc w zrobieniu kupki. Ja ostatnie kilka dni nie jadlam jablek i cos ostatnio malutka sie prezy i nie zasypial tak szybko przy piersi. I wlasnie przypomnialam sobie ze jak wrocilam do domu ze szpitala to jadla jablka i nic sie nie dzialo. Wiec dzis nowu zaczynam i zobacze czy bedzie dobrze.

dziewczynki mam do Was pytanie, wiem ze wiekszosc z Was ma to ju za soba, mianowicie chodzi mi o krwawienie po porodzie. Czy Wasze mialo tez taki okropnie intensywny brzydkomowiac smrod jakbyscie nie myly sie podczas miesiaczki w lato przez kilka dni? U mnie dzis juz jest 11 dni po poridzie i w sumie krwawienie ustaje i jest juz go zdecydowanie mniej wiec i mniej czuc aczkolwiek jeszcze, no i czy to normalne ze wczoraj np mialam w ciagu calego dnia b malo juz krawawienia a dzis znowu troche leci, nie tak jak zaraz po porodzie ale troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki 😉 ja właśnie po obiadku "odpoczywam".
Syla dzisiaj spróbujemy z tym kicaniem.Może zrobi tą kupe bo zawsze się męczy wieczorem..M pojechał jeszcze po ten infacol i jakieś zabawki dla Michałka.Bo obserwuje nawet pościel na łóżku.Jest teraz wszystkim zainteresowany.

Anioł śliczna dziewczynka ta twoja córeczka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
Powiem Ci Syla ze jesli dobrze Cie zrozumialam ze jadlas jablka to tez moglo pomoc w zrobieniu kupki. Ja ostatnie kilka dni nie jadlam jablek i cos ostatnio malutka sie prezy i nie zasypial tak szybko przy piersi. I wlasnie przypomnialam sobie ze jak wrocilam do domu ze szpitala to jadla jablka i nic sie nie dzialo. Wiec dzis nowu zaczynam i zobacze czy bedzie dobrze.

dziewczynki mam do Was pytanie, wiem ze wiekszosc z Was ma to ju za soba, mianowicie chodzi mi o krwawienie po porodzie. Czy Wasze mialo tez taki okropnie intensywny brzydkomowiac smrod jakbyscie nie myly sie podczas miesiaczki w lato przez kilka dni? U mnie dzis juz jest 11 dni po poridzie i w sumie krwawienie ustaje i jest juz go zdecydowanie mniej wiec i mniej czuc aczkolwiek jeszcze, no i czy to normalne ze wczoraj np mialam w ciagu calego dnia b malo juz krawawienia a dzis znowu troche leci, nie tak jak zaraz po porodzie ale troche.



moniss ja tak miała prawie 4 tygodnie. U mnie ten zapach nie była jakos bardzo intensywny ale mi przeszkadzał i praktycznie po każdym siusiu szłam pod prysznic 🙂 kapałam sie chyba z 10 razy na dobe 🙂 az sie ze mnie w domu śmiali 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku dziewczyny tak czytam o waszych wszystkich problemach to tak mi żal waszych maluszków, u nas odpukać nic takiego się nie dzieje, czasami zdarza się Weronice ulać po 3 h ale nie są to duże ilości czy powinno mnie to aż tak niepokoić by iść do pediatry? już sama nie wiem.
u nas spokój jak na razie, jedyne zmartwienie było takie, że niuńka nie budziła się di jedzenia o czym wam pisałam, a teraz sama co 2-3-4 h dopomina się sama, jestem mega szczęsliwa bo to wybudzanie spędzało mi sen z powiek... zjada róznie czasem 70- częściej 90-100, dziś łyknęła nawet 110 😉
karmień w ciągu doby jest ok 7 więc ok. ma już stałe pory jedzonka, ok 8.30, 11.00, 13.00-14.00, 17.00 19.30, to w ciągu dnia, w nocy budzi się ok 2.00 i 5.00 potem znów śpi do 7.00-8.00. więc rewelacja ale nie chcę zachwalać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my też kąpiemy przed jedzonkiem, ok 19.00 by w miarę zgłodniała i wypiła na noc więcej. poza tym po kąpieli jest tak zmęczona lub zrelaksowana (w kąpieli nie płacze tylko się rozgląda, chyba że jest straszliwie głodna) że zaraz po jedzeniu zasypia.
wczoraj jak dostała butlę o 20.00 tak spała do 4.00 rano!!! ominęliśmy jedno karmienie ale cóż z tego, tak słodko nam się spało 😉
piękne focie macie na n-k, ja też zazdroszczę Jagoda i MEGI wam tych pięknych ujęć. mój mąż jak proszę o zdjęcie, weżnie aparat bo weźmie i cyknie focie bo cyknie byle jaką b y była, zupełnie nie ma do tego ręki, co za szkoda ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
Powiem Ci Syla ze jesli dobrze Cie zrozumialam ze jadlas jablka to tez moglo pomoc w zrobieniu kupki. Ja ostatnie kilka dni nie jadlam jablek i cos ostatnio malutka sie prezy i nie zasypial tak szybko przy piersi. I wlasnie przypomnialam sobie ze jak wrocilam do domu ze szpitala to jadla jablka i nic sie nie dzialo. Wiec dzis nowu zaczynam i zobacze czy bedzie dobrze.

dziewczynki mam do Was pytanie, wiem ze wiekszosc z Was ma to ju za soba, mianowicie chodzi mi o krwawienie po porodzie. Czy Wasze mialo tez taki okropnie intensywny brzydkomowiac smrod jakbyscie nie myly sie podczas miesiaczki w lato przez kilka dni? U mnie dzis juz jest 11 dni po poridzie i w sumie krwawienie ustaje i jest juz go zdecydowanie mniej wiec i mniej czuc aczkolwiek jeszcze, no i czy to normalne ze wczoraj np mialam w ciagu calego dnia b malo juz krawawienia a dzis znowu troche leci, nie tak jak zaraz po porodzie ale troche.



Moniss - smrodek to rzecz normalna - minie. A co do krwawienia to tez tak miałam ze czasami juz myslałam ze sie skonczyło a za 2 dni znowu. Wiec spoko - nie jestes wyjatkiem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂

Widze że poruszacie temat kąpieli no to ja moją Lenkę troszkę zawsze podkarmiam przed kąpielą ż eby nie płakała bo zawsze praktycznie śpi i się budzi jeść więc troche cyca nosze aż się odbije a później idziemy się kąpać 🙂 malutka kocha wode ;]

A tak w sprawie kolek słuchajcie u mnie nie pomagały żadne espumisany, esputikony, sab simplexe itd..

Przedwczoraj i wczoraj podałam małej oczywiście na własną odpowiedzialność IBUM syrop dla dzieci (przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny) dla dzieci od 3 miesiecy przed wczoraj 1,5ml a wczoraj 2,5 ml syropku tak jak na 3 miesieczne dziecko i super po kolce przeszło jej 🙂 🙂
Normalanie pełne zdziwko 🤪

Myśle że będę stosowac tlyko na ulotce pisze że nie stosowac dłużej niż 10 dni więc 10 dni przerwa i znowu 🙂 🙂

Jeżeli się nie boicie to spróbujcie może waszym maleństwom też pomoże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio witam Cię 😉 i resztę mamusiek
ja tak samo jak katpio nie mam większych problemów z kolkami-odpukuję by nie zapeszyć;nasze dzieciaczki mają też podobne pory karmień i snu-przypadek:P

To fakt podzielam zdanie dziewczyn-Jagoda,megi wasze zdjęcia jak dla mnie laika to arcydzieła.

syla przeczytałam o twojej córuni,żal mi jej-zjadła już porządnie?

ktoś wyjątkowy
nie wiem ale ja bym się bała podać jakikolwiek lek bez konsultacji z pediatrą,tym bardziej że to takie maleństwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki dziewczynki za odpowiedz 🙂

mam natomiast takie zmartwienie, moja Julcia od wczoraj jakos chyba a na pewno dzisiaj, prawie caly dzien nie spala, tzn rano pospala, a pozniej jak sie kolo 11 obudzila tak caly czas na raczkach, jak przysnie przy piersi to jak Ja poloze to pospi chwilke i zaczyna poplakiwac, kupke niby dzos robila ale prezy sie jakos to chyba kolka, tak?
Martwie sie ze nie spo tyle czasu. Ona ma zaledwie 11 dni. Dzieci raczej caly czas spia w tym wieku, czy nie?
I jeszcze mam takie rwazenie ze caly czas ma suchi w ustach. karmie Ja piersia i nic poza nie podaje, Czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
dzieki dziewczynki za odpowiedz 🙂

mam natomiast takie zmartwienie, moja Julcia od wczoraj jakos chyba a na pewno dzisiaj, prawie caly dzien nie spala, tzn rano pospala, a pozniej jak sie kolo 11 obudzila tak caly czas na raczkach, jak przysnie przy piersi to jak Ja poloze to pospi chwilke i zaczyna poplakiwac, kupke niby dzos robila ale prezy sie jakos to chyba kolka, tak?
Martwie sie ze nie spo tyle czasu. Ona ma zaledwie 11 dni. Dzieci raczej caly czas spia w tym wieku, czy nie?
I jeszcze mam takie rwazenie ze caly czas ma suchi w ustach. karmie Ja piersia i nic poza nie podaje, Czy to normalne?


moniss a może ona głodna jest??? moja tak się zachowywała jak była głodna bo miałam mało pokarmu przez kilka dni. Może ściągnij mleko i podaj jej z butli żeby zobaczyc ile zjadła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Witam mamusie 🙂

Widze że poruszacie temat kąpieli no to ja moją Lenkę troszkę zawsze podkarmiam przed kąpielą ż eby nie płakała bo zawsze praktycznie śpi i się budzi jeść więc troche cyca nosze aż się odbije a później idziemy się kąpać 🙂 malutka kocha wode ;]

A tak w sprawie kolek słuchajcie u mnie nie pomagały żadne espumisany, esputikony, sab simplexe itd..

Przedwczoraj i wczoraj podałam małej oczywiście na własną odpowiedzialność IBUM syrop dla dzieci (przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny) dla dzieci od 3 miesiecy przed wczoraj 1,5ml a wczoraj 2,5 ml syropku tak jak na 3 miesieczne dziecko i super po kolce przeszło jej 🙂 🙂
Normalanie pełne zdziwko 🤪

Myśle że będę stosowac tlyko na ulotce pisze że nie stosowac dłużej niż 10 dni więc 10 dni przerwa i znowu 🙂 🙂

Jeżeli się nie boicie to spróbujcie może waszym maleństwom też pomoże



no to odważna jesteś, ja podobnie uważam jak anioł, też sama bym nie ryzykowała, ale grunt to że Lence przeszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie w domu staramy się utrzymywać temp 22 st, czasem się rozpędzimy i jest ok.25st, a ubieram body na dl rękaw, półspiochy, bluzeczka (cienkie) i spodenki (cienkie), czasem rajstopki zamiast półspiochów. mysle, ze jest ok.
a ja sie zastanawiam co ubrać na dwór, ile warstw i co wy ubieracie, bo mam nadzieje, ze jutro uda nam się wyjść na pierwszy spacer, o ile wózek poradzi sobie z zaspami 😉 a czy czapeczki ubieracie dwie, jedna cienka i drugą grubą, czy tylko grubą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aallicee napisał:
dziewczyny a w co ubieracie swoje pociechy w domu??? zastanawiam sie czy nie przegrzewam naszej 🤨 w domu jest dość ciepło.


Zacznę od tego że w sypialni mam 20 a w gościnnym 22 stopnie.
Ja ubieram różnie,body dł.rękaw lub kaftanik i śpiochy,czasem tak jak dziś jeszcze cienką bluzę,a pod pajaca-body krótki lub dł.rękaw no i skarpetunie(przykrywam ją kocykiem)Tak naprawdę to jest to uzależnione od pogody na zewnątrz,bo mamy centralne i spółdzielnia grzeje jak im się chce.
Wydaje mi się,że jeżeli twojej małej będzie za gorąco to zauważysz to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos__wyjatkowy_ napisał:
Witam mamusie 🙂

Widze że poruszacie temat kąpieli no to ja moją Lenkę troszkę zawsze podkarmiam przed kąpielą ż eby nie płakała bo zawsze praktycznie śpi i się budzi jeść więc troche cyca nosze aż się odbije a później idziemy się kąpać 🙂 malutka kocha wode ;]

A tak w sprawie kolek słuchajcie u mnie nie pomagały żadne espumisany, esputikony, sab simplexe itd..

Przedwczoraj i wczoraj podałam małej oczywiście na własną odpowiedzialność IBUM syrop dla dzieci (przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny) dla dzieci od 3 miesiecy przed wczoraj 1,5ml a wczoraj 2,5 ml syropku tak jak na 3 miesieczne dziecko i super po kolce przeszło jej 🙂 🙂
Normalanie pełne zdziwko 🤪

Myśle że będę stosowac tlyko na ulotce pisze że nie stosowac dłużej niż 10 dni więc 10 dni przerwa i znowu 🙂 🙂

Jeżeli się nie boicie to spróbujcie może waszym maleństwom też pomoże


Oj kochana to już lepiej Eferalgan podaj,gdyż można dla takich maleństwa,Zalecił mi pediatra gdyby mała płakała non stop 5godzin,ale tylko wtedy.Ja jeszcze nie podałam bo ratuję się innymi sposobami.Póki co nam pomaga infacol.Dziś zrobiła dwie kupy sama!Nie ryzykowałabym na twoim miejscu bez konsultacji z pediatrą.A przede wszystkim nie przez 10dni i przerwa i znowu gdyż to są leki doraźne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>SyLa1205 napisał:
Witam sobotnie 🙂

Dziewczyny które karmią butelką. mam wielki dylemat. JAk pisałam wcześniej wczoraj na noc dałam małej pierwszy raz butlę. I wypiła 100ml plus cyc(ale nie cały) troszkę się jej ulało,poszla spąc, po godzinie sie obudziła bo miała kupke przebrałam ją pomeldała cycka poszła spać. Następnie po 3h nawet prawie 4h przebudziła się i nie chciała jeść za dużo troszkę pomeldała i gdy ja trzymałam do odbiciaa zaczeła wymiotować.. 🤨 dosłownie 4/5razy lunełaa ze mama i Ona byłysmy całe mokre, boże jak się wystarszyłam! ale nic ulzylo jej kupsko zrobiło przebrałam ją jeść nie chciała znowu :/ Fakt spała dzis po 3h i wstawała niby na cyca ale w rzeczywistości go nie chciała i nie jadla. I te wymioty? co to moze byc? odrzucenie mleka czy za duzo zjadła po prostu czy ja cos źle zrobiłam? mam nie dawac tego mleka czy jaak? ja sie wyspalam ale moje dziecko przez noc nic nie zjdadło. Godzine temu ja wybudzałam bo cycyki mi chcialy ekslodować troszke pomemlała i lezy grzecznie.. Niby coś zjadła ale o wiele mniej niż zazwyczaj, jeszcze dodać fakt że przez noc prawie nie jadła.Nie wiem co myslec..
I jeszcze dziś jakoś tak masakrycznie rączki am zimne lodowate dosłownie..

JAGODA ja to myślę że dziś w nocy to i moja miala ten cały refluks.. masakra odbialo sie jej iw ogole buuu

PINACOLADA- fajnie Ci ja też nad tym myslałam ale jednak przetrzymamy , mleczko najlepsze od mamy. Poczekam do 3m jak sie jej moze uklad pokarmowy bardziej przystosuje.



Zdecydowanie wymioty spowodowane zjedzeniem naraz zbyt dużej ilości jedzenia.100ml +cyc jak naraz za dużo.Stąd wymioty.Konsultowałam to z położna i pediatrą gdyż moja po wypiciu zbyt dużej ilości cycka kiedyś 3x wymiotowała.Butli pije najwięcej 60-70ml bez cycka już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aallicee napisał:
dziewczyny a w co ubieracie swoje pociechy w domu??? zastanawiam sie czy nie przegrzewam naszej 🤨 w domu jest dość ciepło.



My mamy ten sam problem bo ma pelno krostek wszedzie i lekarka zdiagnozowala to jako potówki ale dzis bylismy u innego lekarza - bo podejrzewany ze to jednak skaza białkowa 😞
Mimo to jednak my tez chyba Ksawcia przegrzewamy bo ja zawsze sie boje ze zmarznie wiec przy kapieli ma ok 24 st [grzejemy farelka]
W ciagu dnia ok 22.
Teraz staramy sie duzo wietrzyc i nie przesadzac, ale mi ciagle zimno to wydaje mi sie ze synkowi tez 🤢

Ubieramy go w body i spodenki lub polspiochy, ale jak spi to zawsze pod kocykiem.
Na noc body z krotkim rekawem i pajac bawelniany czasem welurowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Mamusie


u nas dzis zmiana planow.
Rano pojechalismy do nowego pediatry - do tego ordynatora oddzialu dzieciecego [bo nasza wylaczyla tel i nie odbierala od tygodnia!] - Ksawciu rano wygladal strasznie - jedna wielka czerwona krosta na buzi - podejrzewany skaze bialkowa - ulewanie, kolki, czasem sluz w kupce, czerwone plamy, ciemieniucha - wszystko na to wskazuje...

Poki co odstawilismy wszystkie leki na kolke [ debridat, esputicon, lacido -bo przez nie ulewa mu sie znowu ostatnio wiecej.

PINACOLADA - narazie chyba nie ma sensu jechac na badania bo jest za maly - ja mu sondy nie pozwole wsadzic do gardla - narazie lozeczko wozek pod katem 45st i zobaczymy.
Ulewanie jest o tyle niebezpieczne ze ciagly kwas w buzi prowadzi do wielu chorob a opary przyczyniaja sie do czestszych zachorowac na zapalenie pluc 😞
Ciemieniuche na brwiach ma! tak jak mowilas - I widzicie jak to jest...kazdy lekarz mowi co innego - jedna mowi ze to potówki i ze nie ma czegos takiego jak ciemieniucha na brwiach a ten ordynator mowi co innego i wierze jemu a nie jej...

Co do mlek modyfikowanych dla dzieci z alegia na krowie mleko - lekarz powiedzial ze to jest taki syf ze trzeba tego uniknac.Powiedzial tez ze wielka szkoda ze odstawilismy moj pokarm i ze wcale nie trzeba bylo 😞

Pytalam go o rotawirusy i powiedzial ze nie chce podpowiadac ale moze tylko powiedziec ze u niego na oddziale lezy duzo dzieci z wirusowymi biegunkami i zaden z tych przypadkow to nie byl rotawirus i ze zdarza sie bardzo rzadko a jest cala masa innych na ktore sie nie szczepi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na spacerze znowu nie bylismy bo ta wyprawa do lekarza nam wszystko pozmieniala, poza tym zaczelo okrutnie sypac takimi igielkami nie sniegiem i zrobil osie wilgotno i nieprzyjemnie.
Pomiajm fakt ze tatuś zapomnial napompowac kola i mamy flaki i okazalo sie dzis -kilka mies po zakupieniu wozka- ze przednich kol praktycznie nie ma jak napompowac a w zestawie nie bylo pomki 😠 ]

Z przyjemnych rzeczy - byla moja psiapsiola - ooooj, jak mi tego brakowalo! odpicowalam sie i poszlysmy w miasto 😉
hihi
czas niestety przyspieszyl dzis wieczorem i nawet nie wiem kiedy zlecialo i sie spoznilam na kapiel i Ksawciu byl dzis kapany duzo pozniej :/

W ogole dzis synek bardzo niespokojny...moze przez te odstawione leki 🤢


Uciekam

spokojnych nocek papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kochane Mamusie

wczoraj nie miałam czasu podrapać sie po tyłkua co dopiero wpaśc na forum 🙂
moja calineczka znów mi przypomniała ze jest jedyna i najważniejsza, ze tylko ona sika i je kiedy chce a ja kiedy mi ona pozwoli:laugh:

w ciągu dnia od godz 7 spała łącznie max ok 3 godz, za o padła przed kąpielą na 20 minut i nie chciała się obudzić- popluskała sie w wodzie , wcieła 140 ml mleka i znów padła i od 7 spała do 1, zjadłą i znów spała do 6,walneła kupkę pojadła i zabrałam ją do łóżka i dalej śpi.

im mniej śpi w dzięń tym więcej śpi w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...