Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Basia81 napisał(a):
i na przyszlośc polecam smoczek trójprzepływowy z aventu- rewelacja! do płynnej kaszki super 🙂


a moja lalunia jakoś nie za chętnie lubi ten smoczek-mi się wydaje,że jest dość twardy i nie może go porządnie uchwycić 😞jak do tej pory nie było żadnych problemów aż do rozmiaru 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Czesc Mamusie

my zaraz uderzamy na kolejne zakupy do sosnowca - ja do pasazu a az z Ksawciem bedzie krazyl - tylko ciekawe gdzie, pewnie po parkingu hehehe 🙂
Mam nadzieje ze cos kupie bo jak nie to nie wiem...

buziaki


daj znać, czy udało się coś Tobie kupić 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
i na przyszlośc polecam smoczek trójprzepływowy z aventu- rewelacja! do płynnej kaszki super 🙂


a moja lalunia jakoś nie za chętnie lubi ten smoczek-mi się wydaje,że jest dość twardy i nie może go porządnie uchwycić 😞jak do tej pory nie było żadnych problemów aż do rozmiaru 3



to Twoja już ma trójkę? 🤢
Bo ja się zastanawiam, czy już na dwójkę przejść 🤔.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Hello.


Moja niunia dzis w nocy a w zasadzie rano zastrajkowała i nie chciała jeść! Pierwszy raz sie jej to zdarzyło. Zasneła po flasi o 20:30, potem o 3 znów flacha i o 6 sie przebudziła wiec ja jej flasie a ona wypycha cumel jezorkiem wiec połozyłam ja do łożeczka i zasneła. Przebudziła sie o 7:15 wiec lece po flache a ona to samo! Walneła kupę, pogadała troche i o 8:30 zasneła a ja razem z nia i spałyśmy do 10:30 🤪 I wtedy to juz zjadła ale nie dziwne skoro od 3 była o niczym 🤢 Walneła druga kupe i lezy w lezaczku i gada z Witoldem 🙂


Nasze dziewczynki chyba się dziś zmówiły,nie wiem co się Małgorzatce dziś stało bo miałam problem żeby jej 90 wcisnąć 🤔zjadła o 5.30 120ml a potem dopiero o 10 zaledwie 60ml,na koniec dnia dopiero "przeprosiła"mleczko i zjadła 120 o 18.30 i śpi już godzinkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
i na przyszlośc polecam smoczek trójprzepływowy z aventu- rewelacja! do płynnej kaszki super 🙂


a moja lalunia jakoś nie za chętnie lubi ten smoczek-mi się wydaje,że jest dość twardy i nie może go porządnie uchwycić 😞jak do tej pory nie było żadnych problemów aż do rozmiaru 3



to Twoja już ma trójkę? 🤢
Bo ja się zastanawiam, czy już na dwójkę przejść 🤔.


1 jest do 1 miesiąca
2 do 3 miesiąca
a że niunia skończyła 3 to wymieniłam smoki 🙂
zostawiłam jej 2 do herbatki,w sumie to z tej 2 najlepiej pije więc jeszcze nie wyrzucam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
agab napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
i na przyszlośc polecam smoczek trójprzepływowy z aventu- rewelacja! do płynnej kaszki super 🙂


a moja lalunia jakoś nie za chętnie lubi ten smoczek-mi się wydaje,że jest dość twardy i nie może go porządnie uchwycić 😞jak do tej pory nie było żadnych problemów aż do rozmiaru 3



to Twoja już ma trójkę? 🤢
Bo ja się zastanawiam, czy już na dwójkę przejść 🤔.


1 jest do 1 miesiąca
2 do 3 miesiąca
a że niunia skończyła 3 to wymieniłam smoki 🙂
zostawiłam jej 2 do herbatki,w sumie to z tej 2 najlepiej pije więc jeszcze nie wyrzucam 😉


Aha! To u mnie jest inaczej, 1- od 1-3m., 2- od 3-6m. i 3 - od6m., i jest jeszcze "y" 🤢 - do kaszki.
Cały czas od początku używam jeszcze 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
katpio ty masz 3dni młodszą córę i waży tylko 5300? jak moja waży 6100 🤪


nie wiem czy tylko, mieści się we wszystkich siatkach centylach po środku więc jest ok, moja urodziła się z mniejszą waga i to też trzeba brać pod uwagę, ogólnie jak pediatra mówie jest długa a drobna i mam nadzieje że tak zostanie i nie będzie musiała się wiecznie odchudzać jak jej matka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał(a):
Cośty tyje co ms.od 1kg do teraz najwięcej bo 1300.Nie ma żadnej fałdki,a mleczka zjada niewiele bo co 3h od 90-120ml. Waga urodzeniowa 3455g. No,ale każde dziecko inaczej tyje.Zoabacz Justynka napisała,że Piotruś 2tyg. temu ważył 6100 a właśnie 9dni jest starszy od mojej,a nie wygląda na jakiegoś klocuszka.


mi pediatra mówiła że dziecko w pierwszych miesiącach prawidłowo powinno przybierać na wadze od 700-800gram i tak jest u nas więc się nie martwię. poza tym moja Weronika je tak samo jak Twoja Nelcia, więc to zależy od dzieciaczka, ważne że zdrowiutkie co nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
aniol303 napisał(a):
agab napisał(a):
aniol303 napisał(a):
Basia81 napisał(a):
i na przyszlośc polecam smoczek trójprzepływowy z aventu- rewelacja! do płynnej kaszki super 🙂


a moja lalunia jakoś nie za chętnie lubi ten smoczek-mi się wydaje,że jest dość twardy i nie może go porządnie uchwycić 😞jak do tej pory nie było żadnych problemów aż do rozmiaru 3


u nmnie to samo, a jakie buteleczki używacie?

u mnie tak samo 😉 a jakie buteleczki ?


to Twoja już ma trójkę? 🤢
Bo ja się zastanawiam, czy już na dwójkę przejść 🤔.


1 jest do 1 miesiąca
2 do 3 miesiąca
a że niunia skończyła 3 to wymieniłam smoki 🙂
zostawiłam jej 2 do herbatki,w sumie to z tej 2 najlepiej pije więc jeszcze nie wyrzucam 😉


Aha! To u mnie jest inaczej, 1- od 1-3m., 2- od 3-6m. i 3 - od6m., i jest jeszcze "y" 🤢 - do kaszki.
Cały czas od początku używam jeszcze 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
mycloud napisał(a):
katpio ty masz 3dni młodszą córę i waży tylko 5300? jak moja waży 6100 🤪


mi się wydaje że Weronisia nie waży mało, Twoja Nelcia chyba taki klocuszek 🙂


mycloud to Nelcia ładnie waży-tak jak moja Małgorzatka-w ubiegłą środę miała 6130 a też nie ma fałdeczek 😜 a Piotruś od justynki jest spory skoro 2 tyg.temu ważył 6100-a jest młodszy od mojej córy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał(a):
mycloud napisał(a):
katpio ty masz 3dni młodszą córę i waży tylko 5300? jak moja waży 6100 🤪


nie wiem czy tylko, mieści się we wszystkich siatkach centylach po środku więc jest ok, moja urodziła się z mniejszą waga i to też trzeba brać pod uwagę, ogólnie jak pediatra mówie jest długa a drobna i mam nadzieje że tak zostanie i nie będzie musiała się wiecznie odchudzać jak jej matka 😁


oj też bym tak chciała,żeby lalunia nie miała w przyszłości takich problemów z wagą jak Ja,ja stosuję wieczną dietę-tyle,że gó...daje,od 10lat raz w górę raz w dół,mam nadzieję że zrzucę te 5kg które mi zostały po ciąży 🥴
Tyle,że ja tak Kocham wszelakie słodkie wypieki 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Mycloud teraz nie wiem ile waży Majka ale 18marca przy szczepieniu ważyła 5220g teraz pewnie do 6 dobija 🤪jak już nie przekroczyła 6 bo jej się takie pućki jak u chomika zrobiły 😜 ale Agata też tak miała i po roczku przeszło jak zaczęła biegać 😁


Kurde moja 17.03 ważyła tylko 4840g a proszę jak nadrobiła kilogramów 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniol303 napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
Mycloud teraz nie wiem ile waży Majka ale 18marca przy szczepieniu ważyła 5220g teraz pewnie do 6 dobija 🤪jak już nie przekroczyła 6 bo jej się takie pućki jak u chomika zrobiły 😜 ale Agata też tak miała i po roczku przeszło jak zaczęła biegać 😁


Kurde moja 17.03 ważyła tylko 4840g a proszę jak nadrobiła kilogramów 😜


no widzisz Aniołku a moja najmłodsza i taka Pyzunia 🙃 🤪 każde maleństwo swoim tempem rośnie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o rety, nie było mnie tu prawie cały dzionek..

...ale dostałam takiego powera do sprzątania ze jak tylko wróciłyśmy ze spacerku to Julka zajęła się siostrą a ja z Kasia rzuciłyśmy sie w wir pracy. Potem zaliczyłam solarium poprawiając sobie humor i znów dalszy ciąg porządków. Wywiozłam do rodziców ubrania z których wyrosła Julia i przywiozłam następną "partię" ciuszków dla młodej 😉 Trzeba było je wyprac wiec pralka chyba juz 3 raz pierze. 2 suszarki zawalone praniem 😜 Kasia padnie w progu w poniedziałek jak zobaczy ile prasowania czeka 🤪

Młoda dziś "dziwnie" jadła - dość rzadko i czasami z dziwnym wstepem z płaczu 🥴 mam nadzieje że sie nie "zaraziła" od "kuzynów" z forum bo tu sporo ostatnio niejadków było 😉

Ja jutro na 11 do fryzjera a wczesniej jeszcze do miasta po biustonosz 😉
A zaraz pod prysznic


Aaaa i dziwna rzecz mi sie przydarzyła. Dostałam okres w ostatnim dniu brania tabletek 🤢 Planowałam wziąć 2 opakowania pod rząd (bez 7dniowej przerwy) zeby nie miec na chrzciny no i dupa blada (a raczej czerwona 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
o rety, nie było mnie tu prawie cały dzionek..

...ale dostałam takiego powera do sprzątania ze jak tylko wróciłyśmy ze spacerku to Julka zajęła się siostrą a ja z Kasia rzuciłyśmy sie w wir pracy. Potem zaliczyłam solarium poprawiając sobie humor i znów dalszy ciąg porządków. Wywiozłam do rodziców ubrania z których wyrosła Julia i przywiozłam następną "partię" ciuszków dla młodej 😉 Trzeba było je wyprac wiec pralka chyba juz 3 raz pierze. 2 suszarki zawalone praniem 😜 Kasia padnie w progu w poniedziałek jak zobaczy ile prasowania czeka 🤪

Młoda dziś "dziwnie" jadła - dość rzadko i czasami z dziwnym wstepem z płaczu 🥴 mam nadzieje że sie nie "zaraziła" od "kuzynów" z forum bo tu sporo ostatnio niejadków było 😉

Ja jutro na 11 do fryzjera a wczesniej jeszcze do miasta po biustonosz 😉
A zaraz pod prysznic


Aaaa i dziwna rzecz mi sie przydarzyła. Dostałam okres w ostatnim dniu brania tabletek 🤢 Planowałam wziąć 2 opakowania pod rząd (bez 7dniowej przerwy) zeby nie miec na chrzciny no i dupa blada (a raczej czerwona 😉 )


odstąpiłabyś mi trochę twojego "Powera", bo ja mam lenia i nic mi się nie chce. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Kochane!!!!


ja dopiero teraz usiadlam 🙂
To byl dluuuugi dzien.
wyjechalismy po 12stej [bo Ksawciu tuz przed wyjsciem walnal dwa klocki - mam nadzieje ze w niedziele nei bedzie takich niespdozianek 😉]
Bylismy w Sosnowcu 4 godziny - panowie byli ze mna bo zaczelo lać. Ksawciu smacznie spal a my zrobilismy WSZYSTKIE zakupy 🙂 🙂 🙂 Kupilam buty, stanik, bluzke, marynarke, bizuterie,malo tego nakupowalismy pelno rzeczy Ksawciowi 🙂 - niestety tych ogrodniczek ktore chcialam mu kupic nie bylo ale kupie mu za tydz jak bede w krk bo jade na druga kontrolna wizyte po ciazy do gina na cytologie itd.
Po zakupach poszlismy do MR HAMBURGERA - Ksawciu juz nie spal 🙂 nakarmilismy go posiedzial z nami, potem pojechalismy jeszcze na msze i do spowiedzi i nasze DZIECKO TO ANIOŁ!! jest tak grzeczny ze az trudno w to uwierzyc.
Teraz jest na etapie ogladania raczek wlasnych i nie tylko wiec ma zabawe siedzac w foteliku czy wozku 🙂
A i jeszcze po drodze bylismy u tesciow i w aptece - szok, dziecko znioslo te nasze wojaze i przez 6 godzin ani razu nawet sie nie skrzywil 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
Czesc Kochane!!!!


ja dopiero teraz usiadlam 🙂
To byl dluuuugi dzien.
wyjechalismy po 12stej [bo Ksawciu tuz przed wyjsciem walnal dwa klocki - mam nadzieje ze w niedziele nei bedzie takich niespdozianek 😉]
Bylismy w Sosnowcu 4 godziny - panowie byli ze mna bo zaczelo lać. Ksawciu smacznie spal a my zrobilismy WSZYSTKIE zakupy 🙂 🙂 🙂 Kupilam buty, stanik, bluzke, marynarke, bizuterie,malo tego nakupowalismy pelno rzeczy Ksawciowi 🙂 - niestety tych ogrodniczek ktore chcialam mu kupic nie bylo ale kupie mu za tydz jak bede w krk bo jade na druga kontrolna wizyte po ciazy do gina na cytologie itd.
Po zakupach poszlismy do MR HAMBURGERA - Ksawciu juz nie spal 🙂 nakarmilismy go posiedzial z nami, potem pojechalismy jeszcze na msze i do spowiedzi i nasze DZIECKO TO ANIOŁ!! jest tak grzeczny ze az trudno w to uwierzyc.
Teraz jest na etapie ogladania raczek wlasnych i nie tylko wiec ma zabawe siedzac w foteliku czy wozku 🙂
A i jeszcze po drodze bylismy u tesciow i w aptece - szok, dziecko znioslo te nasze wojaze i przez 6 godzin ani razu nawet sie nie skrzywil 🙂 🙂 🙂


jagoda - wniosek jest jeden - musisz męża wysłać na drugi etat do roboty, a Ty z Ksawciem będziecie całe dnie po galeriach latać i kasę wydawać! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
mycloud napisał(a):
katpio ty masz 3dni młodszą córę i waży tylko 5300? jak moja waży 6100 🤪


nie wiem czy tylko, mieści się we wszystkich siatkach centylach po środku więc jest ok, moja urodziła się z mniejszą waga i to też trzeba brać pod uwagę, ogólnie jak pediatra mówie jest długa a drobna i mam nadzieje że tak zostanie i nie będzie musiała się wiecznie odchudzać jak jej matka 😁


nie mozna porownywac jedneg odziecka do drugiego, bez sensu. I bez przesady z tymi wagami - Zosia mojej przyjacolki ma 7 mies i wazy 7200 i pyzucha jest straszna! a jak widze czasem takie przekarmione dzieci z potrojnymi podbrodkami to mi ich zal :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Czesc Kochane!!!!


ja dopiero teraz usiadlam 🙂
To byl dluuuugi dzien.
wyjechalismy po 12stej [bo Ksawciu tuz przed wyjsciem walnal dwa klocki - mam nadzieje ze w niedziele nei bedzie takich niespdozianek 😉]
Bylismy w Sosnowcu 4 godziny - panowie byli ze mna bo zaczelo lać. Ksawciu smacznie spal a my zrobilismy WSZYSTKIE zakupy 🙂 🙂 🙂 Kupilam buty, stanik, bluzke, marynarke, bizuterie,malo tego nakupowalismy pelno rzeczy Ksawciowi 🙂 - niestety tych ogrodniczek ktore chcialam mu kupic nie bylo ale kupie mu za tydz jak bede w krk bo jade na druga kontrolna wizyte po ciazy do gina na cytologie itd.
Po zakupach poszlismy do MR HAMBURGERA - Ksawciu juz nie spal 🙂 nakarmilismy go posiedzial z nami, potem pojechalismy jeszcze na msze i do spowiedzi i nasze DZIECKO TO ANIOŁ!! jest tak grzeczny ze az trudno w to uwierzyc.
Teraz jest na etapie ogladania raczek wlasnych i nie tylko wiec ma zabawe siedzac w foteliku czy wozku 🙂
A i jeszcze po drodze bylismy u tesciow i w aptece - szok, dziecko znioslo te nasze wojaze i przez 6 godzin ani razu nawet sie nie skrzywil 🙂 🙂 🙂


jagoda - wniosek jest jeden - musisz męża wysłać na drugi etat do roboty, a Ty z Ksawciem będziecie całe dnie po galeriach latać i kasę wydawać! 🤪


ja bardzo chetnie ale to musialby jeszcze poza 2 etatami nocki robic :P tyle kasy ile dzis przepuscilismy - masakra a jeszcze wczoraj tez te wszystkie niepotrzebne rzeczy az mi wstyd ☺️ 😎 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał(a):
Aniołku jak sie dziś babcia sprawowała pilnując Małgosię???
bo dziś była u nas moja mama i Majka nie mogła od rana zasnąć i jak babcia utuliła to dziecko spało od 13 do 17:15 a jadła o 12:15 🤪


oj moja mamunia jest zakochana po uszy w Małgosi,mogła by cały dzień z dzieciątkiem spacerować ale niestety pogoda dziś nie była specjalna bo strasznie wiało ale zdążyłam się odpicować 😉jak kobietki spacerowały.Ogólnie to jest tak jak piszesz,z babunią lalunia jest bardzo grzeczna 🙂wie,że to moja mama a nie teściowa-przy niej często popłakuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do smoczkow jeszcze to my uzywamy trójek AVENTA. Dzis dokupilismy jeszcze 2x. Mamy te trojprzeplywowe ale jak mielismy tez kryzys w jedzeniu i probowalismy wszystkiego to i tego smoka wyprobowalismy i kompletnie mu nie podszedl

Nasz tez daje ma fochy i je baaardzo roznie - zauwazam nawet pewne pory stale gdzie je po 180 ml i kiedy je 30-40-50 nawet! tak jakby mial sniadania, drugie sniadaniaa, obiady i kolacje - powaga! 🙂
Poza fochami przy jedzeniu to kompletnie nei chce pic wody i herbaty.
Lekarka nam kazala dolewac wiecej wody niz przepisie do mleka i tak robimy [tylko teraz nie wiemy jak to liczyc:P]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał(a):
agab napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
Czesc Kochane!!!!


ja dopiero teraz usiadlam 🙂
To byl dluuuugi dzien.
wyjechalismy po 12stej [bo Ksawciu tuz przed wyjsciem walnal dwa klocki - mam nadzieje ze w niedziele nei bedzie takich niespdozianek 😉]
Bylismy w Sosnowcu 4 godziny - panowie byli ze mna bo zaczelo lać. Ksawciu smacznie spal a my zrobilismy WSZYSTKIE zakupy 🙂 🙂 🙂 Kupilam buty, stanik, bluzke, marynarke, bizuterie,malo tego nakupowalismy pelno rzeczy Ksawciowi 🙂 - niestety tych ogrodniczek ktore chcialam mu kupic nie bylo ale kupie mu za tydz jak bede w krk bo jade na druga kontrolna wizyte po ciazy do gina na cytologie itd.
Po zakupach poszlismy do MR HAMBURGERA - Ksawciu juz nie spal 🙂 nakarmilismy go posiedzial z nami, potem pojechalismy jeszcze na msze i do spowiedzi i nasze DZIECKO TO ANIOŁ!! jest tak grzeczny ze az trudno w to uwierzyc.
Teraz jest na etapie ogladania raczek wlasnych i nie tylko wiec ma zabawe siedzac w foteliku czy wozku 🙂
A i jeszcze po drodze bylismy u tesciow i w aptece - szok, dziecko znioslo te nasze wojaze i przez 6 godzin ani razu nawet sie nie skrzywil 🙂 🙂 🙂


jagoda - wniosek jest jeden - musisz męża wysłać na drugi etat do roboty, a Ty z Ksawciem będziecie całe dnie po galeriach latać i kasę wydawać! 🤪


ja bardzo chetnie ale to musialby jeszcze poza 2 etatami nocki robic :P tyle kasy ile dzis przepuscilismy - masakra a jeszcze wczoraj tez te wszystkie niepotrzebne rzeczy az mi wstyd ☺️ 😎 😜


super,mówiłam że zdążysz!!!niech ci nie będzie żal kasy,należało ci się za te nerwy w ostatnim czasie,a ten niepotrzebny żakiecik możesz komuś sprezentować albo sprzedać na Allegro 🙂
byle by nasze dzieciątka były spokojniutkie w kościółku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...