Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

katpio napisał(a):
a wam nie mówiono w szpitalu, ze w pierwszym miesiącu ortopeda a w trzecim okulista, taka samo pieczątka z naszego szpitala znajduje się w książeczce, to nie ma jednych ustaleń, a jak pozostała dziewczyny, byłyście informowane o wizycie u okulisty?


absolutnie nie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
dziewczyny które mają karuzele z fisher price z misiami:
"włącza Wam się sama karuzela?"
od wczoraj sama się włącza tak bez powodu i po chwili sama wyłącza...normalnie jakieś duchy czy co??? 🙃 🤪



DUSIA!!! U NAS TEŻ CZARY! ALE JESZCZE LEPSZE - BO JAK WŁĄCZAMY KINKIECIK GWIAZDKĘ TO WŁĄCZA SIE TEZ KARUZELA!!! HEHEHE 🤪 i nijak tego wytlumaczyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycloud napisał(a):
Niunia lula choć zasnąć teraz nie mogła albo przez tą nagłą zmianę pogody albo przez zęby 🤨 tak więc u nas pada choć powietrze jest cudowne...takie rześkie.

Dusia-do Czech nie jest Ci potrzebny paszport gdyż przejście graniczne jest otwarte i nie ma strażników już;-)

Co do sprzątania powiem wam tyle ,ze dużo rozważałam ten temat i oboje stwierdziliśmy z mężem ,że tak,ale jak już przeprowadzimy się do domu i przy drugim dziecku.Teraz nam szkoda kasę wywalać,gdyż na terenie Wawy Panie sobie liczą 100zł od dnia 😠 i powiem wam więcej jak się wczoraj tak zorganizowałam jak Ania,która dla mnie teraz jest wielkim przykładem zorganizowania to udało mi się naprawdę sporo zrobić.Po prostu zamiast usiąść jak dziecko śpi przed TV albo kompem wzięłam się do roboty 😉 Wiem sama po sobie,że chętniej wtedy sobie usiąść i wypić herbatkę,ale nieraz trzeba zrobić coś konkretnego...gdybym jeszcze miała jakąś zaufaną znajomą to co innego,ale tak z ogłoszenia oj trochę się boję.


🙂 a ja obralam inna strategie po przeczytaniu - jak wychowac szczesliwe dziecko 😉 okazuje sie ze dziecko bedzie szczesliwe tylko wtedy jesli rodzice beda spelnieni i szczesliwi i...zaczelam odpuszczac :P swiat sie nei zawali jak zamiast prasowania obejrze sobie z mezem HAUSE'a 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
Jagoda80 napisał(a):
CZESC MAMUSIE

wzielam na noc wszystko co sie dalo, wypilam herbate pol na pol z sokiem malinowym, upocilam sie jak swinia ale przynajmniej czuje sie duzo lepiej :P

NIE WIEM O CO CHODZI I CZY TO JEST W PORZADKU ALE OD 2 DNI KSAWCIU SPI OD 21-6 BEZ JEDZENIA, I POTEM SPI DO 10TEJ... 🤢

to mi troche ulzylo bo juz myslalam ze go moze leki zmulily, albo pogoda, albo go chorobsko bierze, ale jesli byloby to ok to ja jestem za - aby takie noce czesciej ! 😉

KATPIO - a co sie dzieje ze idziecie do okulisty???


DZIEŃ DOBRY 🙂

Jagódka fajnie,że czujesz się troszkę lepiej 🙂
Moja młoda też tak śpi,od 20-6.30 dostała dziś rano butlę i niedawno wstałyśmy o 10.30 🤪już drugi dzień tak fajnie śpi,wczoraj do 9.30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniol303 napisał(a):
mycloud napisał(a):
Dziewczyny ,które macie łyżeczki silikonowe czy je się sterylizuje? bo na moich na opakowaniu jest napisane,żeby polać jedynie wrzątkiem. 🤨


U Mnie jest dokładnie tak samo(Canpol),ja ją tylko wyparzyłam,miałam inną plastikową łyżeczkę do lekarstw i jak ją wysterylizowałam to zmieniła swój kształt 😜


ja tez przelewam wrzatkiem - miseczki, łyzeczni, strzykawke do lekow, gryzaki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
Dusia_P napisał(a):
dziewczyny które mają karuzele z fisher price z misiami:
"włącza Wam się sama karuzela?"
od wczoraj sama się włącza tak bez powodu i po chwili sama wyłącza...normalnie jakieś duchy czy co??? 🙃 🤪


u mnie nie ma takich akcji ale za to ostatnio coś w niej strzela i to bardzo głośno, czasem mi się wydaje że spada małej na głowę. na razie jej nie włączam, mąż będzie miał chwilę to ją rozkręci i ustawi do pionu!!! bo tania nie była 😠


u nas tez strzela - wiesz od czego? - jesli masz na łożeczku tam gdzie jest przykrecona karuzela nie prostą deske ale jakis delikatny wzór ..chodzi o to ze karuzela musi byc przykrecona do najprostrzej deski zeby nie byla w jakikolwiek sposob pochylona. My to rozwiazalismy troche inaczej - poniewaz narazie nie uzywamy tego projektora obrazkow ze swiatla - to maz wyciagnac ze srodka ta zebatke co tak strzelala i mamy spokoj bo ta niebieska kopula sie nie kreci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia_P napisał(a):
u nas też szaro buro i pada 😞
Mycloud - paszport trzeba mieć w razie W, na Bornholm też niby jest otwarte ale gdyby nas sprawdzali to Agaty by bez niego nie wpuścili - bo paszport dla dzieci to tak jak dla dorosłych dowód osobisty


🤢 🤢 mnie Bornholm kojarzy sie ze strachem. To bylo kilka godzin podczas sztormu w skali 7 - myslalam ze nie przezyjemy - kapitan nie mogl doplynac do brzegu zmienialismy kursy ...och koszmar..grrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
a wam nie mówiono w szpitalu, ze w pierwszym miesiącu ortopeda a w trzecim okulista, taka samo pieczątka z naszego szpitala znajduje się w książeczce, to nie ma jednych ustaleń, a jak pozostała dziewczyny, byłyście informowane o wizycie u okulisty?


ja sie o to pytalam tego ordynatora to sie popukal po glowie i zapytal mnie PO JAKĄ CHOLERE i czy cos sie dzieje...wiec my na pewno nie pojdziemy, nie chce dodatkowo meczyc dziecka 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie uważam by był to powód do pukania się w głowę, w takim razie skoro nic się nie dzieje to po co ortopeda, po co badanie słuchu, bo to chyba też mieliście w szpitalu? ja uważam, że warto wiedzieć tak szybko jak się da czy dziecko dobrze widzi, im mniejsza ewentualna wada wzroku tym szybciej można to skorygować, a dziecka przechodzi tylko przez zakropienie oczek i wcale nie jest to dla niego męczarnią. takie moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał(a):
ja nie uważam by był to powód do pukania się w głowę, w takim razie skoro nic się nie dzieje to po co ortopeda, po co badanie słuchu, bo to chyba też mieliście w szpitalu? ja uważam, że warto wiedzieć tak szybko jak się da czy dziecko dobrze widzi, im mniejsza ewentualna wada wzroku tym szybciej można to skorygować, a dziecka przechodzi tylko przez zakropienie oczek i wcale nie jest to dla niego męczarnią. takie moje zdanie.


zakropienie oczek dla 3ms dziecka nie jest męczarnią? moja by raczej tego nie przeżyła. 🤢 ledwo da sobie przetrzeć oczka rano a zakropienie ....daj spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem spokojna że moje dziecko dobrze słyszy, dobrze widzi, choć wady tych narządów powstają także w późniejszym okresie. mycloud przeżyłaś szczepionki więc i to byś przeżyła, bo zakropienie o niebo lepsze jak ukłucie, przynajmniej tak było u nas u innych dzieciaczków z którymi matkami dziś rozmawiałam. poza tym co dziecko to dziecko, dziś żadne nie płakało, a co za tym idzie nikt nie zrobił im krzywdy. a zastanawia mnie to dlaczego u nas jest to wpisane w obowiązkowe badanie niemowlaka a u was nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello


My juz po dłuim spacerku - młoda ślicznie spała w wózeczku w parku, ja czytałam gaztke. I tu Wam napisze jak mnie moja starsza córka "załatwiła" . Wczoraj wieczór mowie do meza ze jak bedzie rano w sklepie po swieze bułeczki to zeby mi kupił jakas normalna gazete typu Pani albo Twój Styl bo juz mam dosc czytania o zupkach, kupkach kaszkach itp. Świadkiem tej rozmowy była Julka. Rano wstała wczesniej i to ona poszła do sklepu po pieczywo. jak wstałam(ich juz nie było) to na stole zastałam liścik w którym było napisane ze nie było ani Pani ani TS ale wybrała dla mnie cos innego i ma nadzieje ze bede zadowolona. Wiecie co mi kupiła? Claudia - DIETY!!!!! 😉 🤪 (bez komentarza )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Hello


My juz po dłuim spacerku - młoda ślicznie spała w wózeczku w parku, ja czytałam gaztke. I tu Wam napisze jak mnie moja starsza córka "załatwiła" . Wczoraj wieczór mowie do meza ze jak bedzie rano w sklepie po swieze bułeczki to zeby mi kupił jakas normalna gazete typu Pani albo Twój Styl bo juz mam dosc czytania o zupkach, kupkach kaszkach itp. Świadkiem tej rozmowy była Julka. Rano wstała wczesniej i to ona poszła do sklepu po pieczywo. jak wstałam(ich juz nie było) to na stole zastałam liścik w którym było napisane ze nie było ani Pani ani TS ale wybrała dla mnie cos innego i ma nadzieje ze bede zadowolona. Wiecie co mi kupiła? Claudia - DIETY!!!!! 😉 🤪 (bez komentarza )


oj pinacolada, czepiasz się, Julka zapewne nie doczytała DIETY 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał(a):
Hello


My juz po dłuim spacerku - młoda ślicznie spała w wózeczku w parku, ja czytałam gaztke. I tu Wam napisze jak mnie moja starsza córka "załatwiła" . Wczoraj wieczór mowie do meza ze jak bedzie rano w sklepie po swieze bułeczki to zeby mi kupił jakas normalna gazete typu Pani albo Twój Styl bo juz mam dosc czytania o zupkach, kupkach kaszkach itp. Świadkiem tej rozmowy była Julka. Rano wstała wczesniej i to ona poszła do sklepu po pieczywo. jak wstałam(ich juz nie było) to na stole zastałam liścik w którym było napisane ze nie było ani Pani ani TS ale wybrała dla mnie cos innego i ma nadzieje ze bede zadowolona. Wiecie co mi kupiła? Claudia - DIETY!!!!! 😉 🤪 (bez komentarza )


Jezu, jakie Ty masz kochane dzieci!!!! 🙂 no i męża też 😉 ale mój tez fajny i tez chodzi co rano po buleczki 😉 najpierw karmi Mlodego, potem leci do sklepu i sam sobie robi kanapki do pracy a ja z mlodym dosypiamy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to moj Tygrysek dzisiaj po zjedzeniu połowy słoiczka jabluszko ze słodziutką marchewka 🙂 🙂

[URL=http://img684.imageshack.us/i/dsc0030brz.jpg/][IMG]http://img684.imageshack.us/img684/5209/dsc0030brz.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - powiem Ci szczerze ze ten ordynator to strasznie na NIE. Rotawirusy be , badania be. Stuka się w głowę przy badaniach.. jakiś taki nie poważny z tego co opowiadasz. Taki mój wniosek. I chybA ma swoją medycynę ukończoną.
Co On mówił o basenie? bo ja jakiegokolwiek lekarza pytałam to mówił że wręcz wskazane. W ogole już dajesz małemu słoiczki 🤪 heh jeszcze nie dawno pisałaś że nie ma co się śpieszyć, i wprowadzisz jak najpoźniej :P

Pinacolada- słodka córka 🙂 napewno nie doczytała Diety:P ale wiecznie marudzisz że duża jesteś :P to Ci chciała przysługę zrobić.

Justynka- ale Ci zazdroszcze ale wyjazdu bo pakowania to wcalee 😉

Katphio- ja też bym poszła na badanie oczu jakbym miała tylko możliwość. Teraz byłam w Pl to na usg bioderek nie zdarzyłam 😞 ale bylam u swojej pediatry i mówiła że wszystko super nie widzi potrzeby usg. No i że malutkiej nic nie brakuje i waży prawie kilo więcej niż powinna 🙂 No i bede dowiadywac sie tutaj jak to jest z tymi rotawirusami i chce małą zaszczepić. O opinia jest taka że ta dużo szczepow nie ma , ale jak złapie dziecko wirusa to przechodzi go łagodniej. A musze sie wyrobic do 6m

Ja to nie miałam nawet czasu iść ze sobą do ginekologa ehh nie mówiąć o tym żeby zrobić inne badania. Ale 23lipiec jedziemy do Polski razemz mężem na 3tygodnie więc spokojnie ze wszystkim sie wyrobie i kazdego lekarza odwiedze 🙂 bedzie mi lzej bo samej to bardzo cieżko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie!

U nas pogoda do du..szy 😞, leje od wczoraj.
Teściowa mnie rano odwiedziła o 11.00, a w domu mały tajfun 🤔, okazało się że Sławek dzwonił do niej rano, że ma szybko do mnie jechać i po drodze kupić mleko dla Lenki, bo mało zostało i może nie wystarczyć, a ja przecież nie wyjdę w taką pogodę.
Kochany chłopak 😘, fajnie to sobie wymyślił 🙂.

JAGODA moja niunia śpi już tak od ponad miesiąca 🙂.

Dziewczyny - co do Pań sprzątających, to u mnie biorą 10zł za 1h, także to żadna duża kasa, tym bardziej, że jak przychodziła do mnie raz w tygodniu, to przez 3-4h zrobiła wszystko tj.: odkurzanie, mycie podłóg, kurze i oczywiście cała łazienka, czasami zdąrzyła mi jeszcze poprasować. Także te 3-4 dychy w tygodniu to moim zdaniem niewiele 🙂. A ja częściej niż raz w tyg. nie czyszczę łazienki, czy podłóg. Wiadomo, że na bieżąco trzeba mieszkanie ogarniać.
ANIOŁ jak ty obliczyłaś, ża 1500zł 🤢, też bym na to nie poszła 😲.

KATPIO ja mam w książeczce tylko wpisane, że trzeba iść na badanie słuchu, tylko nie wiem kiedy 🤢.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał(a):
Cześć mamusie!

U nas pogoda do du..szy 😞, leje od wczoraj.
Teściowa mnie rano odwiedziła o 11.00, a w domu mały tajfun 🤔, okazało się że Sławek dzwonił do niej rano, że ma szybko do mnie jechać i po drodze kupić mleko dla Lenki, bo mało zostało i może nie wystarczyć, a ja przecież nie wyjdę w taką pogodę.
Kochany chłopak 😘, fajnie to sobie wymyślił 🙂.

JAGODA moja niunia śpi już tak od ponad miesiąca 🙂.

Dziewczyny - co do Pań sprzątających, to u mnie biorą 10zł za 1h, także to żadna duża kasa, tym bardziej, że jak przychodziła do mnie raz w tygodniu, to przez 3-4h zrobiła wszystko tj.: odkurzanie, mycie podłóg, kurze i oczywiście cała łazienka, czasami zdąrzyła mi jeszcze poprasować. Także te 3-4 dychy w tygodniu to moim zdaniem niewiele 🙂. A ja częściej niż raz w tyg. nie czyszczę łazienki, czy podłóg. Wiadomo, że na bieżąco trzeba mieszkanie ogarniać.
ANIOŁ jak ty obliczyłaś, ża 1500zł 🤢, też bym na to nie poszła 😲.

KATPIO ja mam w książeczce tylko wpisane, że trzeba iść na badanie słuchu, tylko nie wiem kiedy 🤢.


my badanie słuchy mieliśmy po urodzeniu w szpitalu, na sprzęcie od WOŚP. a że w ciąży miałam opryszczkę wargową to wysłano mnie do Szczecina na badanie specjalistyczne, wszystko wyszło ok, jak by nie patrzeć to dbają o maluszki u nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzisiaj zjadła poł słoiczka zupki "krem z mzrchewki z jarzynkami" - dałam jej dzisiaj na głoda i dlatego wiecej zjadła. Oczywiscie pod koniec przypomniała sobie ze umie pluć 😠 Przebierałyśmy się obie. Jej nawet jej te 4 włosy na krzyz musiałam umyc no i w uchu tez znalazłam zupkę 🤪 Ale po 45 min darła sie z głodu i zjadła 140 flachy

Byłam z nia dzis w parku i wstapiłysmy na plac zabaw i bardzo sie jej podobało obserwowanie starszych dzieciaków hustających sie na hustawkach .

U nas pogoda dzis była super - o 8:30 było juz 18st!!! Wybrałysmy sie letnio ubrane ale dobrze ze wziełam Jurkowi 😜 chustkę na łysinę bo wiało jak cholera. Momentami myślałam ze mi głowe urwie 🤢

Ja nie miałam zaleconego badania wzroku ale zrobiłam - nie było to przyjemne dla Leny ale da sie przeżyc - pamietac na szczescie nie bedzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał(a):
Jagoda - powiem Ci szczerze ze ten ordynator to strasznie na NIE. Rotawirusy be , badania be. Stuka się w głowę przy badaniach.. jakiś taki nie poważny z tego co opowiadasz. Taki mój wniosek. I chybA ma swoją medycynę ukończoną.
Co On mówił o basenie? bo ja jakiegokolwiek lekarza pytałam to mówił że wręcz wskazane. W ogole już dajesz małemu słoiczki 🤪 heh jeszcze nie dawno pisałaś że nie ma co się śpieszyć, i wprowadzisz jak najpoźniej :P

Pinacolada- słodka córka 🙂 napewno nie doczytała Diety:P ale wiecznie marudzisz że duża jesteś :P to Ci chciała przysługę zrobić.

Justynka- ale Ci zazdroszcze ale wyjazdu bo pakowania to wcalee 😉

Katphio- ja też bym poszła na badanie oczu jakbym miała tylko możliwość. Teraz byłam w Pl to na usg bioderek nie zdarzyłam 😞 ale bylam u swojej pediatry i mówiła że wszystko super nie widzi potrzeby usg. No i że malutkiej nic nie brakuje i waży prawie kilo więcej niż powinna 🙂 No i bede dowiadywac sie tutaj jak to jest z tymi rotawirusami i chce małą zaszczepić. O opinia jest taka że ta dużo szczepow nie ma , ale jak złapie dziecko wirusa to przechodzi go łagodniej. A musze sie wyrobic do 6m

Ja to nie miałam nawet czasu iść ze sobą do ginekologa ehh nie mówiąć o tym żeby zrobić inne badania. Ale 23lipiec jedziemy do Polski razemz mężem na 3tygodnie więc spokojnie ze wszystkim sie wyrobie i kazdego lekarza odwiedze 🙂 bedzie mi lzej bo samej to bardzo cieżko


a ja nabieram do niego coraz wiekszego zaufania i jestem zadowolona z leczenia jakie prowadzi. nie uwazam ze jest niepowazny uwazam ze pochodzi racjonalnie do tego wszystkiego i nie ulega obecnych "nowoczesnym" trendom"- teraz taka moda zeby biegac po wszystkich lekarzach - rehabilitantach, okulistach, neurologach itd itp.
Bylam przeciwna wprowadzaniu nowowsci zbyt wczesnie ale my za 2 dni zaczynamy 5 mies wiec nie jest za wczesnie a poza tym wprowadzilam to po konsultacji z tym ordynatorem
Przeciwniczka basenu bylam od zawsze.
A co do rota - mysle ze on wie najlepiej - skoro mowi ze 90% dzieci z biegunkami na oodziale to inne wirusy a rota to kilka przypadkow - na ten przyklad - moja przyjaciolka zaszczepila swoja core a i tak zachorowala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada napisał(a):
Moja dzisiaj zjadła poł słoiczka zupki "krem z mzrchewki z jarzynkami" - dałam jej dzisiaj na głoda i dlatego wiecej zjadła. Oczywiscie pod koniec przypomniała sobie ze umie pluć 😠 Przebierałyśmy się obie. Jej nawet jej te 4 włosy na krzyz musiałam umyc no i w uchu tez znalazłam zupkę 🤪 Ale po 45 min darła sie z głodu i zjadła 140 flachy

Byłam z nia dzis w parku i wstapiłysmy na plac zabaw i bardzo sie jej podobało obserwowanie starszych dzieciaków hustających sie na hustawkach .

U nas pogoda dzis była super - o 8:30 było juz 18st!!! Wybrałysmy sie letnio ubrane ale dobrze ze wziełam Jurkowi 😜 chustkę na łysinę bo wiało jak cholera. Momentami myślałam ze mi głowe urwie 🤢

Ja nie miałam zaleconego badania wzroku ale zrobiłam - nie było to przyjemne dla Leny ale da sie przeżyc - pamietac na szczescie nie bedzie


Kochana! A mi się coś o uszy obiło, że Ty miałaś rozszerzać Lance dietę po 1 maja? 😉 😜.
A ja tu głupia, ciągle się zastanawiam, czy już niuni zupkę podać 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...