Skocz do zawartości

zbyt mała ilość wód płodowych | Forum o ciąży


ewci@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Czesc laseczki 🙂 Byłam wczoraj na badaniu usg. Niestety nasz maluszek sie nie obrócił i czeka mnie cc. Ale za tydzien mam kolejne uzg, bo lekarz stwierdził, że mam za mało wód płodowych i tzreba zbadac czy nie uciekają. Nie zauwazyłam niepokojącego uciekania wód płodowych, albo po prostu nie potrafie ich odróznic od upławów. Mam podobno ilosc wód 6,45 ale nie wiem czemu to jest mało, skoro wyczytałam w gazecie ze wskaźnik AFI 5-20 to norma. Takze jeszcze jakby sie mieszcze w normie. Pzrestraszyłam sie bardzo i nie wiem co o tym myslec. Czy mzoe któras z was była lub jest w podobnej sytuacji?? Co Wy o tym myslicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewcia niewiem czy ci pomoge u mnie pisze 133mm afi i ze w normie.ja tez bede miala cc bo maly ma polozenie podluzne miednicowe.nie obrocil sie i tez bede miala usg moze akurat sie szkraby odwroca moj gin mowi ze moze przed samym porodem sie odwrocic 🙂wiec miejmy nadzieje:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIo u mnie to pierwsze dziecko i juz mi powiedział ze cesarka na 100%, bo u pierwiastek to bezwzględne wskazanie. Nio a poza tym, ja liczyłam juz ze sie obróci od 22 tc , wtedy miałam ostatnie usg i mówił lekarz ze moze sie obróci, ale szczerze wątpi. wiec teraz to jzu pzresadzone, juz ma mało miejsca, a poza tym jego(jej) pupka jest ewidentnie bardzo nisko, az chyba przy samej pochwie, się smieje ze pewnie paluszkiem po pupie by sie dało połaskotac 🙂 hehe takze u mnie raczej cc i nie ma szans na obrót 🙂 Nie wiem czy cieszyc sie czy płakac, bo jak mówie ze cesarka, to mówia ze niedobrze 😞 buuu 😞
A z tymi wodami to sama nie wiem, ale jakos sie pzrejmuje podsiawdomie chyba, ale w sobote sie okaze czy uciekaja czy mzoe sie odbudowały 🙂 pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ostatnio czytałam artykuł o małowodziu. i żeby zwiększyć ilość wód płodowych podawali kobietom do wypicia 2l płynów (sama woda wypłucze mikroelementy z organizmu) tak w przeciągu ok godz. badania wykazały, że zwiększa to ilość wód płodowych.

a co do ułożenia miednicowego 🙂 to czytałam, że pozycja kolankowo-łokciowa i krążenia miednicą w tej pozycji sprzyjają odwróceniu płodu. dodatkowo trzeba o tym intensywnie myśleć - podobno działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio mi dzis Pani w skzole rodzenia tez mówiła o tym piciu płynów, tylko mi ejst sie ciezko zmusic np do wypicia 2 l wody niegazowanej, nie cierpie jej, a podobno soki sa niezdrowe. Ale mam gdzies kompociki mamuni własnej roboty wiec te chyba zdrowe. je spróbuje pic.
A z tym mysleniem o porodzie i obróceniu i wogole to ja nie wiem czy jest jakis czas ze ja o tym nie mysle 🙂 hehe
Ale cwiczenia wypróbuje zobaczymy.
PS> A wiecie Paniw skzole rodzenia powiedziała ze serduszko mojego malenstwa bije na dziewczynke, wiec moze sie uda. bo byłam za dziewczynka, ale ostatnio czuje ze to chłopiec. zobaczymy wiec :_)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny. Ja ostatnio zauważyłam jakieś wycieki, ale chodze z wkładką więc wszystko jest wchłonięte. Nie wiem czy to wody płodowe czy zwykłe upławy. 2 lutego mam wizyte więc muszę o tym powiedzieć mojej lekarce, bardzo się denerwuje bo nie wiem czy mam wystarczającą ilość tych wód. Córeczka na szczęście co chwile daje znać o sobie, więc wiem że z nią wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marza napisał:
co to znaczy, że serduszko bije na dziewczynkę? tego też nie słyszałam :P


Podobno tetno dziewczynki jest szybsze, a u chłopców zazyczaj bardziej leniwe, ospałe. Kilka z nas sie tam kładło i pani mówiła co jest w srodku i sie zgadzało, wiec zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula a dawno miałas robione usg?? Bo lekarz powinien na usg pobadac ile w kazdej kieszonce jest wód płodowych i zsumowac i bedziesz wiedziała ile jest. jak nie mówili ze cos nie tak wiec pewnie w porzadku, ale dla wszytskiego powiedz swojej gin o tych wyciekach, mzoe to zwykłe upławy. choc u mnie to pewniejsze ze upławy, bo wkładki sa suche a wydzielina jest bardziej jak zsiadłe mleko, i gęsta,a nie wodnista. Mozna podobno wziąc zwykła lignine i po jakims czasie, nie wiem czy po całym dniu czy nie, zaniesc na izbe przyjec do spzitala, ze jest obfita wydzielina, i połozne zbadaja szybko, maja jakies papierki czy cos i przykładaja i w zaleznosci ajks ie zabarwi to widac co to jest. jak sie obawiasz, to mzoe zadzwon do spzitala i zapytaj czy mzoesz przyniesc. Nio a zreszta do 2 lutego jzu nieduzo czasu niby to mzoe uda ci sie wytzrymac 🙂 pewnie nei sączą sie od dzis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewciu, usg miałam robione 12 stycznia i wody płodowe były w normie. Ale jeśli chodzi o te wycieki, to jednak woleliśm z mężem nie czekać i pojechaliśmy wczoraj do szpitala.Zbadali mnie od środka, zrobili usg.Usg nic nie wykazało, wody były w normie, badanie gin. też wyszło w porządku. Rozwarcia nie było. Mimo to zostawili mnie na noc.pobrali krew i mocz. wyniki ok. Dzisiaj jeszcze zbadał mnie lekarz i nie stwierdził żadnych wycieków. Powiedział że wszystko jest w najlepszym porządku i mogę wrócić do domku. W sumie dlaczego mam mokre wkładki to nie wiem. Z tego wynika że to zwykła wydzielina. A ze nie ma zabarwienia, to chyba dobrze, bo przynajmniej wiem że nie ma bakterii.
Także dziewczyny, jeśli macie jakieś niepokojące objawy to naprawdę lepiej nie zwlekać. Szpital ma obowiązek nam pomóc. A i my zawsze będziemy spokojniejsze. Dziecko jest najważniejsze!!! Pozdrawiam Was kochane mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam dzis na ponownym usg zeby zbadac te wody płodowe, i sie okazało, dzieki Bogu, ze sie wody odbudowały i nie bedzie przyspieszonego cięcia. Umówiona jestem wstepnie na cięcie na 28 lutego, takze jeszcze miesiąc przed nami 🙂 Nie mogę się juz doczekać, ale musze podchodować kruszynke jeszcze 🙂 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula napisał:
Hej dziewczyny. Ja ostatnio zauważyłam jakieś wycieki, ale chodze z wkładką więc wszystko jest wchłonięte. Nie wiem czy to wody płodowe czy zwykłe upławy. 2 lutego mam wizyte więc muszę o tym powiedzieć mojej lekarce, bardzo się denerwuje bo nie wiem czy mam wystarczającą ilość tych wód. Córeczka na szczęście co chwile daje znać o sobie, więc wiem że z nią wszystko w porządku.

Mam podobne objawy ale lekarz stwierdził,że wsjo ok. Jutro jeszcze idę na kontrolę...Ale też się bardzo martwię. Dzidzia się rusza ale mam wizję uciekających wód płodowych... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zosienka napisał:
anula napisał:
Hej dziewczyny. Ja ostatnio zauważyłam jakieś wycieki, ale chodze z wkładką więc wszystko jest wchłonięte. Nie wiem czy to wody płodowe czy zwykłe upławy. 2 lutego mam wizyte więc muszę o tym powiedzieć mojej lekarce, bardzo się denerwuje bo nie wiem czy mam wystarczającą ilość tych wód. Córeczka na szczęście co chwile daje znać o sobie, więc wiem że z nią wszystko w porządku.

Mam podobne objawy ale lekarz stwierdził,że wsjo ok. Jutro jeszcze idę na kontrolę...Ale też się bardzo martwię. Dzidzia się rusza ale mam wizję uciekających wód płodowych... 🤢


trzymaj sie Zosienko i daj znac ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to mzoe jest AFI 13,3 czyli oki 🙂 bo ja mam 12,2 i powiedział ze dobrze. Wiecie moze u mnie kruszynka sie odwróciła, a mzoe to był po prostu skurcz. siedziałam wczoraj wieczorkiem przy kompie, i tak zaczeła twardniec cała macica, pzrestarszyłam sei, zerwałam, wstałam, pochodziłm troche wziełam nospe, a potem jak lezałam to górka sie utworzyła po drugiej stronie pępka. Myslałam ze to sie dziszia pzresunęła, ale dzis rano juz sa dwie górki i sie zachowuje ta po lewej stronie tak jak wczesniej, wiec hcyba sie nic nie stało. Ale najadłam sie starchu, juz myslałam ze to kurde jakies bóle porodowe, bo strasznie się napięło i tak mocno tzrymało.
PS> Niech mnie ten maluch tak nie straszy, bo ja w mig urodze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • Mamusia
Velina a ile Ci wyszło tych wód?a o twardej macicy to szczerze mówiąc nic nie słyszałam i nie wiem dla czego tak jest. Nie martw się Kochana na pewno po tej obserwacji będzie dobrze, 🙂 nie zamartwiaj się na zapas! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velina a ile Ci wyszło tych wód?a o twardej macicy to szczerze mówiąc nic nie słyszałam i nie wiem dla czego tak jest. Nie martw się Kochana na pewno po tej obserwacji będzie dobrze, 🙂 nie zamartwiaj się na zapas! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Velina a ile Ci wyszło tych wód?a o twardej macicy to szczerze mówiąc nic nie słyszałam i nie wiem dla czego tak jest. Nie martw się Kochana na pewno po tej obserwacji będzie dobrze, 🙂 nie zamartwiaj się na zapas! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...