Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Natalia...miło że znalazłaś chwilę żeby zajrzeć.Niefortunnie zaczął Ci się czas pracy,dużo zdrówka dla Kacperka a dla mamusi oklask 😉 na tę nową sytuację.
Mój smyk tez znowu jakiś katar złapał,mam nadzieje że szybko minie...Żeby nie nosek zapchany toby pewnie dłużej pospał a tak pobudka o 6 🤔...jak ja tęsknię za wyspaniem się hihi...Ale i tak nie mogę narzekać - zawsze jak się naje to dalej ładnie zasypia,grzeczny z niego chłopczyk 🙂
Wczoraj moja córka go karmiła zupką a on zaczął prychać jakby autem jechał prrrrrrrrrrrrfff i wszystko było w pomarańczowe kropki hahaha jak ja się uśmiałam no i oczywiście rwie sie żeby sam jeść.
Teraz ogląda bajeczki ,a zaraz dostanie kaszkę...
Miłego dnia dziewczyny 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
No ja dzisiejszy dzień muszę zaliczyć do udanych.....a nawet bardzo
Po pierwsze przesiedliśmy się juz do spacerówki,bo nie było sensu go już w gondoli wozić gdyz i tak w niej siedział....praktycznie to on już cały czas siedzi....Jak mi sie uda to Wam fotke wstawie pózniej,ale jak Mąż coś wykombinuje,bo ja dalej nie potrafie....
Po drugie......jakieś 20min temu odkryliśmy,że .......OLIŚ MA ZĄBKA.... 😁........nawet nie wiem kiedy wyszedł......zadnych objawów nie było....wkładam mu palucha,a tam coś ostrego.....wołam Męża....wkładamy łyżeczkę i pocieramy,a tam takie skrobanie jak o kość....przebił sie juz......i teraz tylko czekamy jak urośnie to zaraz Ciotkom fotkę pokażemy
No i takie to osiągniecia mamy....a dopiero za 2 dni kończymy 6 miesiecy....
Ciotka moja jak była i widziała jak on siedzi na macie sam i sie bawi to w szoku była......
No a poza tym to sie kłócił ze mna dzisiaj o malinki z jabłuszkiem i kleikiem ryżowym z hipka....bo tak mu smakowała,ze jak mu dawałam to oblizałam łyzeczke ,a on łapki wyciaga i krzyczy i buzke otwiera ,ae to jego.... 😁
ALE JESTEM UCHACHANA.....
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Oliś śliczny kawaler że hoho 🙂 Buziak na ten ząbek pierwszy 😘
Moje dziecko dalej bezzębne 🙃,chociaż widać dwa ząbki hihi ale coś nie chcą sie przebić.Wczoraj to się naśmiałam...Bartek zaczął marudzić i nie wiadomo było o co mu chodzi,a mieliśmy gości więc na stole ciasto ,kawa a on wyciąga rączki i buczy 😁 no to w końcu poszłam po deserek a on jak zobaczył tylko to tak szeroko buzię otwierał że nia nadążałam mu do buzi łyżeczkę podawać hahaha a babcia jak się śmiała rany jakby głodzony był hihi....Nocka w miarę przespana...wstawaliśmy tylko 3 razy.No i muszę kończyć bo Bartolek jęczy 😉 😉 😉
Buziaki dziewczyny 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ech Dziewczyny....to forum nasze to chyba najrzadziej odwiedzane ze wszystkich.....od 2 dni tylko jeden post od Moniczka....pewnie macie ważne sprawy 😞
Mój Oliś jutro kończy pół roczku 🙂.........ale przeleciało 😮.....i z tej okazji dałam mu dzisiaj pierwszy raz mięsko....pure jarzynowe z indykiem.....nie chciał za cholerę ....krzywił się ...naciągał na wymioty....a pózniej deserek wszamał 🤨.....Wasze też nie chciały na początku?
Maruda straszna dzisiaj z niego...czyży przez te zęby?.....no ale się przecież przebił bez problemu....nie ma gorączki....rozwolnienia....nawet się nie ślini....No to ja nie wiem o co kaman.....Teraz poszedł spac,bo mi już przy cycu zasypiał......
Sama już nie wiem....On tylko cycka z apetytem je....pózniej sie oblizuje i mlaszcze.....ale ja chce zeby powoli wszystko jadł i żebym coraz mniej go karmiła......chciałabym już w nocy nie karmić....i w dzień mniej ....ale widzę,ze cieżko będzie się od niego uwolnić 😮....
W czwartek albo piątek mamy ostatnie szczepienie.....5w1 i pneumokoki....znowu 450 nie moje 🤢.....ale spokój już pózniej
Buziaki i piszcie coś Natalka co u Kacperka-jak w żłobie i Ty jak w pracy?.......Madzia odezwij sie!!!!!!!Malinka jak Wam sie żyje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kochane dziewczynki...
Malinka ty pisz czy Cię popioły nie zasypały i czy wszystko w porządku...Nasze zapracowane Natalka i Niunia to pewnie umęczone i dlatego nie piszą,a Madzia?Babko odezwij się...
Maxara powiem Ci że Bartek to też cyca najlepiej lubi 😁 chociaż apetyt ma spory.Ja też bym chciała żeby w nocy smyk mój lepiej już spał,nawet kupiłam bebilon na noc taki bardziej sycący ale ten mój uparciuch nie chce pić mleka z butli.No ale póki co to budzi się tylko 3 razy więc i tak jest lepiej.Tak sobie myślę że może po kąpieli na kolację będę mu kaszkę dawać może coś poskutkuje.Ze szczepień zostało nam tylko WZW B i idziemy na początku maja i też na razie spokój 🙂
MIŁEGO DNIA KOCHANE 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem...jestem...tylko ostatnio to nie mam jakos czasu,w dzien pol dnia jestesmy na dworze bo pogoda tu ostatnio dopisuje... 🙂a tak poza tym to u nas oki...ale mam dosyc nocek,nadal mlody budzi sie co chwile z placzem...i chyba to nie od zebow 🤨juz wysiadam czasami i nie wiem co zrobic zeby bylo lepiej... 🤨nie wiem czemu sie tak budzi... 😞ooo wlasnie wstal z drzemki wiec uciekam...zajrze pozniej obiecuje 🙂 🙂 🙂buziaczki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My dzisiaj też się cały dzień włóczyliśmy i dlatego Oli dopiero poszedł spać.....
Wczorajsza noc była przełomowa.....bo pierwszy raz spał całą noc w łóżeczku......wcześniej jakoś spał w kołysce....a pózniej jak skończył 3 miesiące to przeniosłam go do łóżęczka.......Męża wygnalam do pokoju Kacpra i spałam z Olim,bo mi tak najwygodniej....ale dzisiaj skończył 6 miesięcy 😎.....i w końcu postanowiłam się przełamać i wytrzymałam bez niego całą noc....nawet zle nie było....budził sie ale ja twardo go odkładałam....chciałam jeszcze go z cyckiem przetrzymać ale za 2 razem dałam za wygraną.....wstawał 21....0.30.....2....4....5...i o dziwo jak go wzięłam do łóżka o 5.30 to spał do 6.40....więc najpózniej jak dotychczas.....Z karmieniem tez mam zamiar do ładu dojść......ale pomalutku 😎
A co do wstawania nocnego to powiem Wam Dziewczyny,że najskuteczniejsza metoda to jak kilka nocy Tatus powstaje....bo wtedy dziecko wie,że nie ma co liczyć na cycka lub lulanie w przypadku sztucznie karmionych.....ale wiem ,ze akutrat jeśli o naszych chłopów chodzi to niewypał będzie.....Mój K to pewnie raz by wstał...a pózniej mnie zwalił...albo uciekł obok do pokoju....tak wiec sama muszę coś wykombinować
Jedyne co Wam mogę doradzić to bycie konsekwentną........odkładać do łóżeczka do skutku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę i Oliś dołączył do półroczniaków 🤪 🤪 🤪ale minęło co???Jak z bicza strzelił.Ostatnio czytałam sobie jak przez ostatnie dni przed porodami jęczałyśmy ze zmęczenia 😜i niecierpliwości a tu proszę pól roku minęło hihi...
No ja jak Bartuś się przebudza to wkładam mu smoczka do buzi i dalej śpi ale jeszcze trzy razy zajada w nocy 🙂...och żeby tak zechciał na noc mleko z butli wypić to podejrzewam że dłużej by pospał no ale cóż zrobić...Teraz właśnie leży w łóżeczku i "walczy" ze snem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jejku.....Natalko mam nadzieję,że będzie dobrze.....Pomodle się za Maluszka Kacpiego......K.....m....dlaczego dzieci tak chorują jak tylko w żłobku się znajdą?...no masakra......a wyjścia innego przecież nie ma.....no p........ALE BĘDZIE DOBRZE!!!!Masz oklaska na pocieszenie i koniecznie nas informuj co z nim? 😞
Moniczek no ja to miałam p......pod koniec ciaży....SAMA ZOSTAŁAM!!!!! 😮.....bo Wy wszystkie sie rozpakowałyście ....a ja nie 🙃.....i smutno mi samej było....i gula miałam....i wogóle.....no.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku,Natalko to przeżywasz katusze z nerwów,łap oklaska na pocieszenie a Kacperkowi życzę duuuużo zdrówka.No i jak tu nie mówić że jak dziecko idzie do przedszkola czy żłobka to zaczyna chorować.Przeciągi tam mają czy co?No i niestety są rodzice którzy chore dzieci przyprowadzają.I co tu poradzić jak w tej zakichanej Polsce nie ma innych perspektyw blee 😠
Mój synuś dał i pospać do 8.30 🤪...w ciągu dnia jak się bawimy to coraz dłużej siedzi sam,ale się jeszcze przewraca.Chciałam mu wózek zmienić na spacerówkę ale u nas tak strasznie wieje że się boję,bo on i tak co chwilę z katarem walczy.A my chodzimy na szybkie spacery hehe,jedno kółeczko po parku i szpula do domu.Dmie jakby ktoś się powiesił a zimny ten wiatr że aż wczoraj ręce miałam granatowe z zimna.Ciekawe co u naszych księżniczek Amelki i Zuzanki???Mamusie się nie odzywają.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
No u Ciebie Moni to jaki wiatr od morza wieje....hihihi.....nie wiem jak się nazywa bryza? 😮
A u nas znowu jak halny przywieje to głowy chce urwać....no i samopoczucie kiepskie.....Szpitale psychiatryczne wtedy pękaja w szwach 😁...........a u mnie dzisiaj pierwsza burza.....mówią,ze po pierwszej burzy jak ziemia ogrzmieje(od grzmotów)to można już siadać na trawie.....Majówka to coś na co się doczekać nie mogę i grilek.....wuykombinuję jakieś jedzonko ,które będe mogła grilować bez szkody dla Oliśka
A noc u mnie tragedia 😞............do 4 rano 11 razy się budził....a o 4 poszłam już po Męża,bo płakać zaczał....a on w nocy nigdy nie płacze....to w sumie 2 taka akcja od jego narodzin....i nie wiem cy go brzuch bolał?czy ząbki....?.....ale stawiam na brzuch,bo sie prężył i rzucał.....ale to pewnie moja wina ,bo wczoraj poszłam po całości z jedzeniem....
ŚNIADANIE:sałatka grecka(ogórek,sałata,pomidor,papryka,cebula,oliwki,feta i sos czosnkowy)
OBIAD:naleśniki ze szpinakiem czosnkiem i fetą
PODWIECZOREK:kawa siekiera ,którą mi przyjaciółka zaserwowała i zasnąć nie mogłam do 24
KOLACJA:pizza z ceula,pieczarkami i gyrosem
No i jak miał go brzuch nie bolec.....Ja to jadam ale raz dziennie,a wczoraj to same ostrości yły
No ale daliśmy mu czopek Viburcol i kropelkę espumisanu i o 5 zasnał
Rozdałam obecnym oklaski...... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha dzisiaj mu daliśmy zupkę jarzynowa z indykiem i zjadł....czyli to pure jarzynowe z indykiem mu nie smakowało....ciesze sie bo myżlałam,ze mięo mu nie smakuje....a tu chodziło o to konkretne danie.....a jakie zupki smakują waszym....bo jutro ide na zakupy i nie chce walnąć znowu gafy?.....no i jakie deserki najbardziej lubią,bo mój jabłko-morela-banan i kleik ryżowy z owocami róznymi albo z malinkami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...a ja siedze i czekam jak mlody sie obudzi...od 7 nie spal do 11...i walczyl jak go chcialam uspic a teraz spi i spi...ja sie zdrzemnelam a ten dalej spi... 🤪a chce wyjsc na spacer jeszcze...hmmm 🤨moj to dzis po przerwie dostanie jakies jedzonko...bo wczesniej widziwial a moze teraz mu cos wkoncu posmakuje,trzymajcie kciuki... 🙂a ja chyba bede zmuszona zeby isc do pracy,i bede musiala Gracjana zostawiac...wlasnie szukam niani...smutno mi z tego powodu i nie wiem kogo mam wziasc do opieki nad dzieckiem...mialam chetna pewna pania,mieszka na przeciwko,ma ponad 50lat...ale jakos mi nie podeszla bo jak przyszla do nas to myslalam ze malego łyknie tak zaczela nad nim cmokac i go tulic ze jakos mnie to odrzucilo...a w dodatku wyczulam od niej fajki...no i nie wiem,boje sie malego zostawiac z obca osoba... 😞
Maxaro ja takie nocki jak ty mialas dzis mam codziennie,maly budzi sie co pol godziny doslownie i juz wymiekam...oczy mam czerwone i male od braku snu...nie wiem co mu jest... 😞o wkoncu sie obudzil...zmykam na spacerek... 🤪buziaczki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór...
mój smyk dał mi do wiwatu jak o 19 zaczął płakać tak niedawno skończył chyba zaczął viburcol działać bo właśnie zasnął...już mnie ręce bolą od noszenia mojego klopsa...witaminę D jeszcze podaję ponoć jak się karmi piersią to cały czas trzeba a ciekawe jak teraz kiedy dziecko nasłonku jest też muszę pediatry zapytać...
Mój smykuś lubi mięsne obiadki a najbardziej jagnięcinę i cielecinę - wpycha aż mu się uszy trzęsą.
A z deserków też uwielbia wszystko co z bananami,dzisiaj zjadł jabłuszka z bananami i owsianką.
Szkoda Malinko że musisz pracy szukać - życzę Ci żebyś dobrą nianię znalazła a najlepiej jak Maxara napisała żebyś na zmianę z mężem mogła się zajmować Gracusiem.
Dobrej nocki kochane życzę - jestem wykończona,idę spać 🤔
Do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,dzień dobry!!!

Nocka minęła spokojnie całe szczęście,nie wiem co to było wczoraj 😞...całe szczęście rzadko takie numery odchodzą.Matko współczuję Malince jak ma taki cyrk codziennie - rety...łap oklaska bo trzeba mieć mega siłę żeby to przetrwać...
Maxara to młoda godzina 21.30 jeszcze długo się nie położyłam hihi...Małż robi remont w kuchni i cały dom biały od skrobania sufitu 😠...niecierpię remontów wrrr...
no my już po śniadanku i właśnie wstawiłam obiadek...a potem na spacer,chociaż dziś pochmurno u nas - ciekawe czy nie będzie padać 😞...

Milion buziaków dla naszych dzieciaków 🤪 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

MIŁEGO DNIA !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...no u nas niestety bez zmian...nocka znowu nie przespana,ja juz nie wiem co z tym moim malcem jest... 😞i nie mam sily... 😞a jak mu tak zostanie??i bedzie mnie jeszcze tak z dwa lata meczyl??? 🤨mam dosyc... 😞dzis wstal tez jakis nie wesoly i marudzi buuu.... 😞teraz polzoylam go na kocu i fika sobie... 🙂wczoraj zjadl prawie sloiczek warzywnej zupki wiec chyba juz mu przeszlo to nie jedzenie...zobaczymy dzis ile zje... 🤨kurde spac mi sie chce...siostra mi dzis zaproponowala ze wezmie Gracjanka na spacer tak na 3godzinki 🤪 🤪 🤪bede miala troche czasu dla siebie... 🙂
Maxaro no my wlasnie chcemy tak zrobic ze bedziemy z mezem chodzic na zmiany do pracy...i pol dnia ja z nim bede a drugie pol on... 🙂no i dobrze bo by wkoncu sie dzieckiem zajal a nie ciagle ja... 🙂a nianie juz mamy...potrzebna jest nam tylko na dwie godzinki dziennie...zebym ja mogla zdarzyc do pracy a moj go odbierze... 🙂przynajmniej dlugo z obcymi nie bedzie siedzial 🙂no tylko teraz musze sie dowiedziec czy mnie przyjma do mojej starej pracy... 🤨
Maxaro ja dalej daje wit D mojemu malemu...i nie wiem czy powinnam dawac mu dalej czy nie...hmm 🤨musze sie dowiedziec... 🤨

Czy wasze maluchy robia juz jakies postepy???w siedzeniu albo pelzaniu bo moj to tak nie bardzo... 😞leniwy chyba jest i za ciezki ma tyleczek... 😞na kocu to sie przewraca w kolko z brzucha na plecy i na odwrot,i robi to bardzo sprawnie i jak go przebieram to rzuca sie jak ryba w sieci...to jest wyczyn dopiero żeby go przebrac... 🤪i teraz gada sobie...ba ba,prrr,agu gu,i fajne sluchac tej jego paplaniny... 🤪a ostatnio poszlam z nim do schoppingu to zagadywal pakoli... 😠smial sie do nich i oni do niego tak wiec szybko z tamtad zwialam... 🤪
Kurcze nic mi sie nie chce...musialabym troszke w domku ogarnac ale mam takiego lenia ze hoho... 🤪

A moja glupia tesciowa kupila sobie laptopa zeby malego widziec przez skypa i teraz musze codziennie patrzec na jej ryj kurcze... 😠 😠 😠

Dobra zmykam,malemu znudzilo sie na kocu i wyje... 🤪 🤪 🤪buziaczki 😘 😘 😘i po oklasku rozdam dla kazdej pozniej 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej cioteczki...
Z Kacprem nie za dobrze 😞 Ma zapalenie płuc 😞Biedak na antybiotyku i to dopiero od wczoraj!!!! No, ale tal ponad dwa tygodnie czekali i trzymali dziecko tylko na syropku i witaminie C....Jestem tak wkur...., że masakra....Od dzisiaj na opiece w domu jestem....Chyba będę musiała znaleźć nianie, bo nie mogę ciągle brać wolnego...Nie wiem jak to będzie...Już teraz ledwo wiążemy koniec z końcem a t jeszczev niani krocie płacic...Nie mogę przez to wszystko spać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wspolczuje ci bardzo Natalio...biedny Kacperek... 😞 😞a te dzieciaczki sie namecza... 😞a mojemu tez cos tak dziwnie charczy...wydaje mi sie ze to w gardelku,mam nadzieje ze to nic powaznego... 🥴a teraz siedze i usypiam bo maly znowu dal mi popalic w nocy... 🤨a tu pusto od wczoraj jakos... 🤨tylko ty Natalio sie pojawilas... 🙂oklask dla ciebie na podtrzymanie na duchu...i buziaczki dla Kacperka 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...