Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

ja po doświadczeniu dwóch porodów to nawet nie boję się bólu - to idzie wytrzymać ale właśnie boję się o to żeby wszystko przebiegło bez komplikacji...niestety mój pierwszy poród taki był i tak jakoś strach mnie obleciał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
JA SZCZERZE POWIEDZIAWSZY TO NIE ODCZUWAM KOPNIAKÓW CZY RUCHÓW JAKO BÓL....RACZEJ NIERAZ SIĘ WYSTRASZĘ JAK TAK MOCNO I GWAŁTOWNIE SIĘ PORUSZY.......TORBY JESZCZE NIE SPAKOWAŁAM....NAWET NIE MAM JESZCZE NIC KUPIONEGO.....LICZĘ PO CICHU,ZE MAM JESZCZE CZAS.....DOBRZE,ZE MOJA KUMPELA PROWADZI SKLEP Z ODZIEŻĄ CIĄŻOWĄ I JUŻ U NIEJ ODŁOŻYŁAM BIUSTONOSZ....MAJTKI Z PASEM 😉 ....NO I PIŻAMA....PANTOFLE I PODPACHY MUSZĘ KUPIĆ.....OSTATNIO MNIE JAKAŚ DUSZNOSĆ BIERZE,ŻE AŻ TCHU MI BRAK I SERCE MI WALI JAKBY MIAŁO WYSKOCZYĆ.....MIERZĘ CISNIENIE I W NORMIE MAM.....TZN.RAZ 116.....A RAZ 140 TAK JAK WCZORAJ I DZIŚ.......JA TEŻ TROCHĘ MAM STRAHA PRZED PORODEM....IM BLIŻEJ TYM GORSZEGO.....A CO DO ALLEGRO TO JA PRAWIE WSZYSTKO KUPIŁAM TAM(POKAZYWAŁAM WAM KIEDYS LINKI)....ALE O POSCIEL SIE TROCHĘ MARTWIE,BO NIE MOGĘ JEJ DOTKNAĆ ANI KOLORKÓW PRAWDZIWYCH ZOBACZYĆ....A U MNIE W SKLEPACH TO NIC CIEKAWEGO NIE MA......WYPATRZYŁAM NA ALLEGRO PODUSZKI POPORODOWE DO SIEDZENIA:P CO O NICH MYŚLICIE?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jakieś 3 tygodnie temu miałam 105cm....a mój mąż 120:laugh: mam nadzieję,ze go nie przebije.....Madzia widziałam Twój Brzusio na nk......śliczny....a jaki pępuszek odstający.....mój cały czas jest wypychany,ale jakoś jeszce mam dziurke....Kurcze muszę cos wymyśleć zeby wam wkońcu fotkę brzucha pokazać....ale nie wiem jak to zrobić....bo mi karty z telefonów nie chca wchodzić ani z aparatu....nie wiem czemu.....Aha i dzisiaj w masarni spotkałam sie ze znajoma ...a ona jak mnie zobaczyła to mówi....ojejku jak qty ślicznie wygladasz......na 100%dziewczynka będzie....a ja mówie,że z tego co mi mówią to przy Dziewczynkach sie brzydnie....zreszta to są głupie przesądy....chociaż byłabym w lekkim szoku....bo wiekszoscć rzeczy kupuje zielonych(kocyk,wanienka)ale mam tez ciuszki typowo męskie....i byłabym w szoku gdyby sie okazało,że to jednak panna...ALE co ma być to juz jest we mnie od 8 miesiecyi teraz najważniejsz zeby się ZDROWE urodziło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki ja jestem troche zabiegana... lekarze tescie zakupy sprzatanie ...Moj M jest chory ma grype wiec sie nim opiekuje w sobote bedziemy malowac sypialnie :P bo uparlam sie i kupilam juz 2 farby bo chce jedna sciane innego koloru
Maxarkjo ja tez nie czuje ruchow jako bol tez bardziej sie przestrasze niz mnie boli...chodz czasem jak sie wypnie to boli - moja bardziej sie juz wypina... wczoraj bylam u ginka i zmieniam pod koniec ciazy na taka fajna babeczke ma 26 lat moze gora- dowcipnisia jak nie wiem co ale tak ... dzis ide jeszcze do mojego a w wtorekdo Ginekolozki ona ma zapisy na 3 miesiace do przodu 🤪 🤪 a mnie juz wcisla za tydzien... powiedziala ze pokaze mi porodowke itd a do mojego mam inoo isc po test obciazenia glukoza - bo jeszcze nie maialm robionego wiec dzis ide po to ... mialam ino glukoze jakaos inna pobierana.. i wogole mowil mi ze nei ma podejrzen u mnie cukrzycy no ale wiece przezorny zzawsze ubezpieczony ....ja uciekam wic dalej moje gniazdooooooo 😁 😁
potem mam ciocia mnie prsodila czy nie mogla bym isc z jejcoreczka do lekarza po zaswiadczenie do przedszkola , potem do szkoly musze isc po moje zaswiadczenie...
aha maxrako ja tam mam pelno sukeiniek i rozowych spioszkow kombinezonikow itd wiec wiesz ja licze na ta moja babeczke 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie!!! 🙂 ale miałam ciężko nocke...mały dawał czadu...i wogóle brzuszek bolał okropnie... 😞 a najlepsze jest to ze od wczoraj czuje moja niunie bardzo nisko...dosłownie... 😞 dobrze ze jutro mam wizyte u mojej ginekolozki to sie dowiem co tam jest grane...ale mam stracha... 😞
Ten moj synek to chyba niezły łobuzek będzie jak już wyjdzie...jest taki aktywny że szok...oj czuje że będe miała z nim wesoło... 😲
A dzis idziemy z moim do szkoły rodzenia... 🙂 🙂 🙂
Fajnie 🙂
A co tam u was???
Pogoda super...wkoncu jest chłodno... 🙂 ale te wakacje zleciały...wogóle czas szybko mija...jeszcze pamietam jak dowiedziałam sie ze jestem w ciąży...a tu już koncóweczka(od jutra zostanie mi równy miesiąc do terminu) 😲

Pozdrowionka 🙂 🙂 🙂

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂 Bylam dzis w szkole rodzenie i poszlismy ogladac porodowke. Juz zaluje, ze tam poszlam. Teraz mam satracha dopiero....A tak poszlabym n zywiol i tyle.Sala rodzinna bardzo przyjemna, ale trzeba miec szczescie zeby byla akurat wolna. Sala zbiorowa okropna jak rzeznia 😞
BOJE SIE!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalia widzę że nas wszystkie strach ogarnia 😞 ...nic to trzeba uszy do góry i do przodu heh 🙂

Niunia - to zabiegana jesteś...masz jeszcze na to wszystko siły?

Malinka to wiercipiętka masz w sobie 😉 mój to spokojny,troszkę się wypina ale większość czasu wypoczywa no i często miewa czkawkę hi,hi tak mi wtedy śmiesznie brzuch podskakuje 😁

A ja to anemię mam i muszę żelazo dodatkowo brać no i zgaga bleee....no i zaczęłam biegać co chwilę siusiu bo Bartuś uciska pęcherz 🥴

Buziaki dla Was 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

http://przytul.michu.cal.pl/?img=3&w=4&i=monia&p=k〈=
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Ciężarki 😉 Widzę,że większość z Nas pochłonięta jest ostatnimi sprawami przed narodzeniem naszych Maluszków......Malinka ja obstawiam Ciebie jako pierwszą 🙂 takie mam przeczucie.....Ja jutro mam prawdopodobnie ostatnia wizytę u dentysty(miejmy nadzieję)....a co do porodówki to ja też tam wolę nie zaglądać.....Podobno nie ma problemu z salą do porodów rodzinnych...ale popytam w przyszłą środę moja gin....to będzie moja przedostatnia wizyta....a może ostatnia 😲 ......Dzisiaj dostałam ostatnia paczke z allegro z tych przeze mnie zamówionych....śliczne są te półśpioszki moro z ewy klucze.......Dziewczyny kupujecie tą poduchę poporodową?podobno super sie sprawdza....aha i w czym planujecie zabrać malucha ze szpitala?(chodzi o ubranko)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez tak czuje ze urodze wczesniej...no ale czas pokarze... 🤔 boje sie jak nie wiem co... 😞
Ja chyba małego na wyjscie ze szpitala ubiore w spiochy i kaftanik a na to założe mu taki ładny komplecik co dostałam od siostry...niebieski...czapeczka,buciki takie miekkie,spodenki,i taka bluzeczka...to wszystko jest z takiego polarku ciepłego... 🙂 i wsadze go do fotelika i wrazie w wezme kocyk jak bedzie za zimno... 🙂 ale jeszcze nie jestem pewna bo mam tez sliczny kombinezonik takiego misia...wiec moze to założe...nie wiem sama...nie znam sie zbytnio na ubieraniu takiego szkrabika... 😉 a wy co załozycie swoim malenstwą?? 🙂

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zle sie czuje...głowa mnie boli i zaszkodziła mi chyba kiełbasa ktora zjadłam z trzy godziny temu...odbija mi sie ble... 😞
A w dodatku rano było tak fajnie chłodno a teraz znowu upał... 😞 kiedy wreszcie bedzie zimno???jakbym nie była w ciąży to bym chciała zeby było jeszcze ciepło jak najdłużej a tak to ta pogoda mi przeszkadza... 😞
Boje sie porodu...ale juz bym chciała to miec za soba i wkoncu czuc sie normalnie...a nie co zjem to kłopot...straszne to jest... 😞 a nic nie mówie jaka mam ochote ostatnio na piwko...wczesniej lubialam sobie od czasu do czasu wypic...ale jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to juz nie wypiłam ani jednego...nic...zero,ale juz mi brakuje tego smaku... 😉

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja planuję założyć kaftanik,śpioszki,cienkie spodenki i polarkową bluzę no i do gondoli od wózka...może kocyk - zależy od pogody...

No a pierwsze się rozpakują pewnie Malinka z Madzią he,he:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic nie mówcie o strachu bo ja to się tak obawiam jakbym pierwsze dziecko rodziła heh ☺️
a mój mąż to się też ze mną ma 🤢 poganiam go strasznie coby na czas remont skończył,bo ja już chcę wysprzatać i tylko już czekać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noooooooo...............powoli Maluchy będą wyłazić jeden po drugim.....Mój to tak sie wypina,że nieraz czuję tą maałą syrkę jak mi gdzieś odstaje....a ja wtedy mu ją wpycham do środka.....aż trudno uwierzyć,ze to coś to nózka mojego Maleństwa.......ale super uczucie....pózniej tego brakuje.....Ja przez 10 lat po pierwszym synku jak poczułam nieraz takie burkniecie w brzuchu lub gazy to sobie to przypominałam......a teraz tego cudu znowu doświadczam.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kochane!!! 🙂
Ja już na nogach... 😞 a tak ogólnie to nie spie od trzeciej...masakra poprostu... 😞 jestem tak nie wyspana ze szkoda słow,ale nie moge spac i koniec... 😞 wiec dlatego juz zwlekłam sie z łożka... 😞
Mam wizyte u mojej ginekolożki o 8.15....dam wam pozniej znac jak tam...mam nadzieje ze wszystko jest ok... 🤨 od wczoraj mam pewien problem...swedzi mnie cała skóra...drapie sie jak szalona...tylko zeby to nie była holestaza ciążowa... 😞
Mój maluszek też już w brzuszku szaleje... 🙂 🙂 🙂

Pozdrawiam 🙂

Ps.wczoraj byłam z moim w szkole rodzenia...i wiecie co tak sie biedny zaangażował jak sie nasłuchał świeżych rodziców(dwóch swiezych tatusiow przyszło i opowiadali o tym jak uczestniczyli w porodzie)ze zadawał mi mase pytan i stwierdzil ze musze sie spakowac do szpitala bo czasami...hihi
Biedny nie mógl pozniej z wrazenia zasnąć...:P

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć brzusie...Ja Malinka też mam kłopot ze spaniem,pół nocy się wiercę,wstaję,chodzę a potem rano jestem nieprzytomna....
wizytę u gina mam dopiero 18 września i też nie mogę się doczekać...strasznie zaczęły mi dokuczać bóle głowy 🥴

Maxara ja to tak jak Ty...zawsze tęskniłam za ruchami w brzuszku-to takie cudowne,niezapomniane przeżycie.Bartek teraz tak się wierci że mój brzuch czasem przybiera dziwne kształty 🤪 ...a jak wystawia nózię to mu zawsze łaskoczę hi,hi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny
wstalam rano i pwoszlam na badania pobrac krwe i wypic glukoze o 9 ide pobrac zas krew tak mi nie dobrze po tej glukozie jestem glodna jak cholerka zgaga mnei chycila 😞 ja bylam wczoraj na izyci i mala obrocona jest glowka na dol tylko lezy jakos bokiem jestem pozamykana 🙂Szczelnie
w poniedizlek idde do tej mojej ginki wiec napewno zrobi mi usg 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja własnie wrocilam z wizyty... 🙂 i wszystko ok...ale jestem troszke zła bo nie zrobila mi usg moja gin. 😞 co zrobic... 😞 no ja tez na szczescie nie mam jeszcze rozwarcia i wszystko jest na swoim miejscu...wiec dzidzia jeszcze posiedzi w brzuszku...nastepna wizyta 22wrzesnia...zobaczymy czy dotrwamy z synkiem w dwupaku...hihi:P
Niunia90 moja gin mi wogole nie zlecila badania na glukoze do wypicia... 🤨 az mnie to denerwuje bo to przeciez wazne... 😞
Miałam tylko zrobiona teraz morfologie i mocz...i jak zwykle mam jakies zapalenie...i dostałam globulki dopochwowe... 😞
Aj... 😞
Ide spac bo po tej nocce jestem wykonczona... 🤨

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malinko mi tez by nie dal moj gin na ten test ale sie upomnialam bo moja babcia miala cukrzyce wioec pwoiedzialm mu ze zadam skierowania ... ja ogarniam domek myje podlogi na kolanach bo mopem nie wytrze sie tak dobrze...
puscilam pranie najpierw czarne potem kolorwe potem biale
ale przed 12 musdze byc u szwagierki przypilnowac jej na chwile Evie bo jedzie na budowe a nie chce brac malej ....
ja juz cche poneidizlek i isc do tej nowej ginnnnnn 🤪 🤪 🙃 ale sie ceisze juz nei dlugo i bede piescic moja malutka - teraz wogole duzo chlopaczkow sie rodzi zauwazylyscie to?:P
Bedzie meic w czym moja Amelka wybierac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dziewczynki teraz to jak księżniczki hi,hi będą się chłopaki bić o względy 🙃

ja też trochę sprzątam chociaż efekty są krótkotrwałe 😠 z powodu tego mojego remontu...dzisiaj może skończymy pokój syna - zostałaby kuchnia i przedpokój heh...

no i czekam jak na szpilkach na kolejną wizytę 🙃 nie mówiąc że nie mogę doczekać USG ale to za 3 tygodnie dopiero...

idę dalej sprzątać...wpadnę później 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki.....Ja nie narzekam,bo raczej dobrze sypiam....Rano mi tylko cieżko sie zwlec,bo muzę juz przed 7 wstac żeby syna i brata(razem do klasy chodzą)do szkoły wysłać....i czasem wracam do łóżka,ale to takie spanie na czujce,bozaraz do sklepu trzeba isć...pózniej obiad......ja cały dzień ym najchętniej w łóżku spędziła......bo niedługo to sie zacznie 😮 ARMAGEDON!!!!Ja ide w środę go gin.....może wkońcu mi to usg zrobi...Ja wiem,ze nie ma potrzeby robić więcej jak 3 razy w ciąży(jeżeli oczywiście jest wszystko ok)....ale to takie fajne uczucie widzieć tego małego cwaniaczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ochote isc do lasu na grzyby...mój chce isc a jak mu powiedzialam ze pojde z nim to stwierdził ze oszalałam...ale dlaczego nie moge... 😞 dam rade... 🙃 on sie boji ze zaczne rodzic... 😉
Holerka a ja tak lubie zbierac grzyby...pozniej bym zrobiła z tego farsz do pierogów z kapusta i grzybami...na sama mysl slinka mi cieknie...hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet mi nie mów Malinka o grzybach.....bo ja uwielbiam je zbierać.....chyba nawet bardziej niż jeść....heheheh.....a na samą myśl o kaniach panierowanych jak schabowe to mi ślinka cieknie......Ja się wybrałam w czerwcu i powiem wam,ze ciężko się pod górkę szło......teraz to już sobie nie wyobrażam....pewnie bym wylazła....ale nieść by mnie już chyba ktoś musiał.....Malinka słuchaj Męża....takie wycieczki to sobie zostaw jak już po terminie będziesz żeby szybciej urodzić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Co do grzybow to fajnie sie zbiera, ale bardzo boje sie pajakow wiec moja wyprawa wyglada mnij wiecej tak, ze ciagle patrze zeby nie wejsc na jakiegos twarza.
W nocy stekam jak wstaje do toalety, bo niskie lozko mamy w sypialni i kolana mi juz nie wytrzymuja ciezaru.W ogole po schodach ciezko mi chodzic i sapie jak lokomotywa. Przed ciaza palilam paczke papierosow dziennie i tak nie sapalam a teraz ani jednego i prosze.....a tak na marginesie to czasami mam wielka ochote na papierosa, ale oczywiscie teraz tego nie zrobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...