Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

A co do wózka to ja ogladam cały czas...ale narazie musze czekac...na pieniążki od chrzestnych...bo sie zdeklarowali ze po narodzinach mojego synka...nam kupią 🙂 ale ja sobie oczywiscie wybiore jaki chce... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta w tych atlantikach nie podoba mi sie spacerowka i ciezki jest ten wozek - kolezanka z bloku ma i chce wlansie sprzedac ...a co do wymiarow dzidzi
Gestational age Length (US) Weight (US) Length (cm) Mass (g)
(crown to rump) (crown to rump)
8 weeks 0.63 inch 0.04 ounce 1.6 cm 1 gram
9 weeks 0.90 inch 0.07 ounce 2.3 cm 2 grams
10 weeks 1.22 inch 0.14 ounce 3.1 cm 4 grams
11 weeks 1.61 inch 0.25 ounce 4.1 cm 7 grams
12 weeks 2.13 inches 0.49 ounce 5.4 cm 14 grams
13 weeks 2.91 inches 0.81 ounce 7.4 cm 23 grams
14 weeks 3.42 inches 1.52 ounce 8.7 cm 43 grams
15 weeks 3.98 inches 2.47 ounces 10.1 cm 70 grams
16 weeks 4.57 inches 3.53 ounces 11.6 cm 100 grams
17 weeks 5.12 inches 4.94 ounces 13 cm 140 grams
18 weeks 5.59 inches 6.70 ounces 14.2 cm 190 grams
19 weeks 6.02 inches 8.47 ounces 15.3 cm 240 grams
20 weeks 6.46 inches 10.58 ounces 16.4 cm 300 grams
(crown to heel) (crown to heel)
20 weeks 10.08 inches 10.58 ounces 25.6 cm 300 grams
21 weeks 10.51 inches 12.70 ounces 26.7 cm 360 grams
22 weeks 10.94 inches 15.17 ounces 27.8 cm 430 grams
23 weeks 11.38 inches 1.10 pound 28.9 cm 501 grams
24 weeks 11.81 inches 1.32 pound 30 cm 600 grams
25 weeks 13.62 inches 1.46 pound 34.6 cm 660 grams
26 weeks 14.02 inches 1.68 pound 35.6 cm 760 grams
27 weeks 14.41 inches 1.93 pound 36.6 cm 875 grams
28 weeks 14.80 inches 2.22 pounds 37.6 cm 1005 grams
29 weeks 15.2 inches 2.54 pounds 38.6 cm 1153 grams
30 weeks 15.71 inches 2.91 pounds 39.9 cm 1319 grams
31 weeks 16.18 inches 3.31 pounds 41.1 cm 1502 grams
32 weeks 16.69 inches 3.75 pounds 42.4 cm 1702 grams
33 weeks 17.20 inches 4.23 pounds 43.7 cm 1918 grams
34 weeks 17.72 inches 4.73 pounds 45 cm 2146 grams
35 weeks 18.19 inches 5.25 pounds 46.2 cm 2383 grams
36 weeks 18.66 inches 5.78 pounds 47.4 cm 2622 grams
37 weeks 19.13 inches 6.30 pounds 48.6 cm 2859 grams
38 weeks 19.61 inches 6.80 pounds 49.8 cm 3083 grams
39 weeks 19.96 inches 7.25 pounds 50.7 cm 3288 grams
40 weeks 20.16 inches 7.63 pounds 51.2 cm 3462 grams
41 weeks 20.35 inches 7.93 pounds 51.7 cm 3597 grams
42 weeks 20.28 inches 8.12 pounds 51.5 cm 3685 grams
43 weeks 20.20 inches 8.19 pounds 51.3 cm 3717 grams
i tak ps to kazda dzidzia rosnie inaczej 🙂 Moja w 27 i 5 dniu miaal 1100g jestem ciekawa ile teraz ma...ale tak jak ci mowie nei przejuj sie jak lekarz mowi ze jest ok to napewnop tak jest pozatym usg zaniza czasem zawyzsza wage tak o pol kilo +/- wiec nie ma co panikowac przynajmniej bedzie i sie fajnie rodzic bo taki maluszek szybko wyskoczy .... ja tez chce taka malutka muszke zeby nacieszyc sie dzidzuskiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mój mnie wkurzył...wstał po nocce dopiero i zamiast posiedziec ze mna...spedzic troche czasu ze mna...to siedzi u swojej mamusi w pokoju i ma mnie w nosie... 😞
Jak zwykle zapomina że ja i jego dzidzia w brzuszku jestesmy teraz na pierwszym miejscu... 🥴
Płakać mi sie chce dosłownie... 😞
Mam dosyc mieszkania z tesciową... 😞
Wrocilismy rok temu z Angli...i teraz tego żałuje...bo miałam tam swiety spokój i mieszkalismy sami...bo tam było nas na to stać...a w Polsce jak narazie to nie mamy za co... 😞
Ale mam doła dziewczyny... 😞 gdybym nie była w ciąży to bym sie spakowała i go zostawiła...bo po co mi mamisynek... 😞 a tak to nie moge...musze myslec o dziecku... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka nie tylko Tobie ciężko...a teraz odczuwamy wszystko ze zdwojoną siłą...mój ociąga się z tym remontem...teraz też wyszedł z kolegą a ja nie mogę poprać ubranek bo zaś się kurzy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki......Marta nie przejmuj się ,ze na usg niska waga Dzidzi wyszła.....Moja koleżanka rodziła w maju 2 dni po terminie i lekarka na izbie przyjęć robiąc jej usg stwierdziła,ze trzeba wstrzymać poród,bo Dziecko za małe i waży ok 2kg.....w końcu skończyło sie cesarką....a małym okazało się...,ze waży 3600.....także spore marginesy błędu się zdarzają....Mi też moja gin ostatnio jak ja zapytałam czy urodzę małe Dziecko ,bo brzuszek mam nie za wielki powiedziała,że kolosa na 4kg na pewno nie urodzę,ale w normie noworodka....stwierdziła to na podstawie "MACANIA"BRZUCHA....a ja na to,że o tym marzę,bo pęknąć bym nie chciała.....Moja bratowa 2 lata temu rodziła 1-sze Dziecko.....masakra.....4350 i 58dł....szwów chyba z 7......ale brat mój ważył 4500 i 62dł....położne mówiły,że od kilkunastu lat takiego długiego dziecka nie miały.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha zapomniałam sie pochwalić!!!MAM JUZ PRAWIE CAŁĄ WYPRAWKĘ DLA DZIDZI!!!Dzisiaj pozamawiałam wszystko na allegro i kilka drobiazgów dokupiłm w sklepach....Jutro jeszcze pieluchy i wanienka,kosmetyki oraz wyprawka dla mnie do szpitala i zostanie mi niania elektroniczna i wózek w pazdzierniku...no i nosidełko....a resztę już mam....Puściłam dzisiaj 700.......Jeszcze za kołyskę muszę wpłacić 700....więc już 1400poszło......ale i tak taniej na allegro jest i ładniejsze rzeczy niz w sklepach u mnie w meście.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki

przepraszam,ze wtrącam sie w Wasz watek ale mam do sprzedania wyprawkę dla chłopczyka r.56-68 więcej szczegółów na stronce
http://www...zyka_53_szt_r_56_68.html

pozdrawiam i życzę szczęsliwych i szybkich porodow!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamunie 🤪

czytałyście?dwie wrześniówki już rozpakowane 🤪
Czas galopuje co?...Muszę pogonić mojego żeby się streszczał z tym remontem bo nie zdąży jeszcze hi,hi 🙃

Wiecie że nie mogę się zdecydować na żaden wózek 😠
Jak mi się coś podoba to ciężkie jak smok heh a moje 3 piętro mnie przeraża 🤨

Miłego dzionka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey brzuszatki 🙂

Ja wróciłam właśnie z działeczki bylam z rana bo mi sie nudziło... i tak pojadłam malin i winogronek 🙂 pychotka 🙂
i pozbierałam jeszcze trochę malin i borówek (bo posadziłam ) i zrobiłam koktajl ktorym poleje pierogi z truskawkami 🙂

Dzisiejsza noc byla dla mnie gehenna...
O 1 sie obudziłam i zasnęłam dopiero o 5 rano ni w ta stronę ni w ta... raz główka od malej raz pupka kopy w pęcherz zaraz głodna byłam he heh moja lobuziara już nie umie sie doczekać
Widzę moniczek ze nie tylko ja mam ten problem jutro jeszcze przejadę się zobaczyć do jednego sklepu wózkowego u nas i w sobotę myślę ze podejmującą decyzje co do wózka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski 🙂
Wlasnie wrocilismy ze szkoly rodzenia.To juz trzecie spotkanie.Dzisiaj mielismy wyklad o porodzie.Krok po kroku co nas czeka. Musze powiedziec, ze troche sie uspokoilam. Przynajmiej wiem co po kolei ze mna beda robic. A samopoczucie okropne 😞Czasami wydaje mi sie, ze juz nie dam rady.Zwlaszcza wieczorami. Moglby juz byc pazdziernik....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam....Jest 5.30 i już od godziny nie śpię....Wczoraj wstałam siusiu o 3 i do 5 nie mogłam zasnąć....Czyżby mój organizm już przyzwyczajał się do wczesnego.....baaaardzo wczesnego wstawania......Ja też wczoraj robiłam resztę zakupów.....wanienkę....kilka pieluch....nie wiem czy mi to wystarczy stwierdziła moja Mama...ale ja nie zamierzam ich używać,tylko pampersów.....Po ile terowych macie?Bo ja kupiłam 2 białe.....3kolorowe....i 3 flanelowe.....No i oczywiście skusiłam się i kupiłam dżinsy takie cudne,że już się nie mogę doczekać kiedy je założę Dzidzi....do tego sweterek....i 2 grubsze czapki w paseczki z nexta i 1 cieńszą....wszystko rozmiar 62.....cudne są takie malutkie rzeczy....Zostało mi kupić dla siebie do szpitala....wózek....kosmetyki i pampersy...i resztę mam....Szybko mi to poszło:laugh: Czekam na paczki z allegro,bo mam zamówiona resztę wyprawki powiem Wam ,ze się doczekać nie mogę......Dziewczyny nie wiem jak Wy...ale ja powoli nerwy łapię.....Wrześniówki się sypać zaczęły.....zaraz kolej na Nas .....AŻ WIERZYĆ SIĘ NIE CHCE,ŻE TO JUŻ!!!!!Niedawno test ciążowy kupowałam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!ja tez nie moge spac w nocy...budze sie co godzine na siusiu... 😞 a ostatnio to jak sie obudzilam o pierwszej w nocy to nie spalam do czwartej....no masakra... 😞 no i mój mały sie przekrecił...bo zawsze kopal po prawej nozkami...a teraz kopie po lewej...czy to nie dziwne ze jeszcze mu sie zachciewa przekrecania?? 🤔 a poza tym biedaczek ma chyba mało miejsca bo sie strasznie wypina...az mnie to boli...a żebra są całe obkopane... 😞
Wczoraj byłam z moim w szkole rodzenia...uczyli nas oddychac...i mielismy rozne cwiczenia... 😲
Przyszła tam na chwile mamusia zeby pochwalic sie swoim synkiem ktorego urodziła miesiac temu... 🙂 opowiadala o porodzie...i ogolnie zachwalala nasz szpital...i powiedziala ze nie taki diabeł straszny...i ze wcale jak na pierworodke to nie było tak zle...i była naprawde szczesliwa i usmiechnieta...a maluszek aniołek spał cały czas... 🙂 a ona urodzila go juz w 36tygodniu...i ważył 3900...wiec naprawde duzo... 😉

Make a pregnancy ticker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bardzo bardzo duzy ... albo malinko poprostu miaal zle termin wyliczony tak tez sie zdaza ...a z tym wipinaniem to katastrofa ... a z sikaniem ja juz sie przyzywczailam... od poczatku ciazy sikam w nocy po 4 5 razy wiec dla mnie to norma juz nei umie sie docekac kiedy pospie na brzuszku hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej...

*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*´*•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•* *•.¸(*•.¸♥¸.•*´)¸.•*
(.•´
`*.*´¨)
¸.•´¸.•*´¨)
(¸.•´ (¸.•`
(`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´)
`•.¸(*) DZIEŃ DOBRY
.¸. ♥ ´¸.•*´ ¨ (¸. ♥`. . ♥*

Dzień zaczyna się od świtu.
Miłość od spojrzenia ,
a ja zaczynam dzionek od gorącego pozdrowienia:-)


Wiecie ja też miewam problemik ze spaniem 😞 wiercę się całą nockę...wstaję siusiu...a potem mały ma czas na gimnastykę 😉 😉

Ja uwielbiam spać na brzuszku 🤨 i troszkę mi tego brakuje hi,hi...ja mam straszny ucisk na szyjkę,normalnie boję się chodzić bo mam wrażenie że zgubię malucha...a przecież to dopiero 33 tydzień się zaczął 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Niunia...

O nic nie mów o remoncie,bo jestem załamana.Mąż skończył dopiero pokój córki 🥴 teraz robi pokój syna a we wtorek rozpoczęcie roku szkolnego...a ja wszystko w worach pochowane - uuuuuu.....już mam dość ! Poza tym sprzątać za bardzo nie mogę bo Bartek jakby zaczął się pchać gdzie nie trzeba.No czasami mam wrażenie że go zgubię...zastanawiam sie czy jechać do położnej czy do szpitala...nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jak mas znie dlugo wizyte to moze poczekaj ale jak cie cos nei pokoi to moze jedz...
Ja jutro z moim ide ogladac wozki takie jakie wybralam :P
i mysle ze wstapimy po farbe bo chce przemalowac sypialnie... chodz pol roku temu bylo malowane hehhe no ale co ja poradze z emi sie odwidzialo 😲 😲
wczoraj dostalam nastepna kupe ciuszkow od szwagierki 🙂 🙂 ale sie cieszem juz tyle tego mamy :P chyba nie wszystkie zaloze jej nawet chocby po razie no ale jak cos dam siostrze bedzie ubierac lalki chodz szkoda takich slicznych ciuszkow... Madziu nie marwt si e z praniem ja narazie starm sie nei prac chodz mnie korci... chce dopeiro tak 20 wrzesnien cos takiego zeby byly pachnace i swieze ...
A ja mam ostatnie jakies dzinwe skurcze krzyzowe i wewnatrz ud wiecie jak boli masakra!! ostatnioo jak bylam na ktg to miaalm 1 skiurcz na sile 101 polozna powiedizla zejeden taki silny skurcz moze zdazyc sie w ciagu dnia...
w srode mam wizyte u doktorka to zobaczymy jak tam moja szyjka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie wizytę mam dopiero 21 września i nie wiem co robić...
przez tydzień brałam antybiotyk i zrobiłam badania i dalej nic się nie zmieniło...mam podwyższone leukocyty i też nie wiem czy to dobrze czy źle 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz,bardzo źle to nie ale jak się tylko za coś wezmę to dostaję skurczów - są nieprzyjemne no i ten ucisk na szyjkę...w poprzedniej ciąży jak tak czułam to się okazało że mam rozwarcie tylko że przecież to dopiero 33 tydzień
Wiesz jestem trzeci raz w ciąży więc mniej więcej paniętam czego się spodziewać tylko że ta ciąża jest zupełnie inna...może dlatego że jestem starsza - nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...