Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Hejo dziewczynki!!! 🙂Ratujcie mnie ,bo nie wytrzymam...chcialam zrobic sernik na zimno z truskawkami ....a tu dupa truskawek nie ma i nie bedzie juz u nas -wiocha pieprzona 🤢Poszlam do Biedry ,a tam anisera w wiaderku na sernik 😠 😠 😠Wkoncu kupilam galaretki (agrestowa i wisnia)mleko,make ,cukier,margaryne ,kiwi i kij niewiem co mam zrobic z tym wszystkim..:(Ratujcie bo dzis o 16:30 musze jakies fajne ciasto zrobic dla dzieciaczkow do zerowki na zakonczenie roku HELP ME!!!!!
Wrzucie przepisiki bardzo Was prosze ,sprawdzone i dobre ...czekam na ratunek 😞 😞 😞

Asiu moge Cie poratowac biszkoptem z masa budyniowa,a na to byc ewentualnie rzucila pokrojona w kostke galaretke 🙂

cholerka moze mi wrzuc Leginsik,bo ja leze... 😞 [email protected]..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam was dziewczynyy 🙂!! O matko co za lekarz, ja też 7 kilo przytyłam i co że niby dużo?? w tym maluszek już z póltora kilo.... kurcze te badania mnie wykończą wszystko takie drogie, teraz znów wydam na nie z 7 dych ;/ ;/ wizyta co tygodnie ;/ też chodzicie do swojego co 3?? i co wizyta widzę swoje maleństwo i słysze 🙂 przynajmniej to mnie pociesza 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusiaaa222 napisał(a):
Witam was dziewczynyy 🙂!! O matko co za lekarz, ja też 7 kilo przytyłam i co że niby dużo?? w tym maluszek już z póltora kilo.... kurcze te badania mnie wykończą wszystko takie drogie, teraz znów wydam na nie z 7 dych ;/ ;/ wizyta co tygodnie ;/ też chodzicie do swojego co 3?? i co wizyta widzę swoje maleństwo i słysze 🙂 przynajmniej to mnie pociesza 🙂 🙂

wiesz co ja teraz co miesiac wczesniej co 3. chodzę na nfz ale praktycznie za kazdym razem mam jakies tabl na stan zapalny w tym mies ponad 100zl razem z wiataminami wykonczyc sie idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusiaaa222 napisał(a):
Witam was dziewczynyy 🙂!! O matko co za lekarz, ja też 7 kilo przytyłam i co że niby dużo?? w tym maluszek już z póltora kilo.... kurcze te badania mnie wykończą wszystko takie drogie, teraz znów wydam na nie z 7 dych ;/ ;/ wizyta co tygodnie ;/ też chodzicie do swojego co 3?? i co wizyta widzę swoje maleństwo i słysze 🙂 przynajmniej to mnie pociesza 🙂 🙂

Ja na razie mam wizyte co 4 tyg,choc poźniej pewnie to sie zmieni im blizej porodu tym czestrze wizyty 😉 Według mojego lekarza USG powinno sie robic conajmniej 3 razy w ciagu calej ciazy,jesli przebiega prawidlowo nie ma potrzeby robienia czesciej. No te wszystkie badania sa drogie ale nic sie nie zrobi. A wole juz pojsc prywanie niz maja w szpitalu mi zrobic i jakies pierdoly powychodzic ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
wysłałam 🙂

kuje 😘 😘 😘

nie ma za co,pieczenie ciast teraz w ciazy to moja specjalnosc haha 😆

Leginsik ,a myslalam jeszcze o czyms takim..zeby sie to kupy trzymalo,bo bede musial to przeniesc ,a cieplo jest dosc ,wiec moze lepiej wylana galarete na owoce ???W kostce to ja chyba sie nie specjalizuje i zeby mi papka nie wyszla ,,, 😮 😮 😮
co myslisz o tym przepisie doswiadczona kuchareczko?? 🙂
http://www.smaczny.pl/przepis,biszkopt_z_truskawkami
albo o tym http://kuchniana5.blox.pl/2010/03/Ciasto-z-galaretka-i-owocami.html ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
Martusiaaa222 napisał(a):
Witam was dziewczynyy 🙂!! O matko co za lekarz, ja też 7 kilo przytyłam i co że niby dużo?? w tym maluszek już z póltora kilo.... kurcze te badania mnie wykończą wszystko takie drogie, teraz znów wydam na nie z 7 dych ;/ ;/ wizyta co tygodnie ;/ też chodzicie do swojego co 3?? i co wizyta widzę swoje maleństwo i słysze 🙂 przynajmniej to mnie pociesza 🙂 🙂

wiesz co ja teraz co miesiac wczesniej co 3. chodzę na nfz ale praktycznie za kazdym razem mam jakies tabl na stan zapalny w tym mies ponad 100zl razem z wiataminami wykonczyc sie idzie

Iza ja to samo ,ostatnio sporo kasy w aptece zostawiam..magnez,no spa,witaminy,zelazo cos na zgage ,krem na rozstepy ....masakra 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
wysłałam 🙂

kuje 😘 😘 😘

nie ma za co,pieczenie ciast teraz w ciazy to moja specjalnosc haha 😆

Leginsik ,a myslalam jeszcze o czyms takim..zeby sie to kupy trzymalo,bo bede musial to przeniesc ,a cieplo jest dosc ,wiec moze lepiej wylana galarete na owoce ???W kostce to ja chyba sie nie specjalizuje i zeby mi papka nie wyszla ,,, 😮 😮 😮
co myslisz o tym przepisie doswiadczona kuchareczko?? 🙂
http://www.smaczny.pl/przepis,biszkopt_z_truskawkami
albo o tym http://kuchniana5.blox.pl/2010/03/Ciasto-z-galaretka-i-owocami.html ??

ten drugi przepis jest lepszy,moje ulubione ciasto ktore jem tylko raz w roku na Boże Narodzenie
🤪 ale biszkopt polecam z mojego przepisu nie dodaje sie do niego maki ziemniaczane bo ciasto jest wtedy ciezsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Leginsik napisał(a):
wysłałam 🙂

kuje 😘 😘 😘

nie ma za co,pieczenie ciast teraz w ciazy to moja specjalnosc haha 😆

Leginsik ,a myslalam jeszcze o czyms takim..zeby sie to kupy trzymalo,bo bede musial to przeniesc ,a cieplo jest dosc ,wiec moze lepiej wylana galarete na owoce ???W kostce to ja chyba sie nie specjalizuje i zeby mi papka nie wyszla ,,, 😮 😮 😮
co myslisz o tym przepisie doswiadczona kuchareczko?? 🙂
http://www.smaczny.pl/przepis,biszkopt_z_truskawkami
albo o tym http://kuchniana5.blox.pl/2010/03/Ciasto-z-galaretka-i-owocami.html ??

ten drugi przepis jest lepszy,moje ulubione ciasto ktore jem tylko raz w roku na Boże Narodzenie
🤪 ale biszkopt polecam z mojego przepisu nie dodaje sie do niego maki ziemniaczane bo ciasto jest wtedy ciezsze 🙂

Tak tez myslalam o Twoim biszkopcie i reszte z drugiego 🙂hi hi ,jesli masz sprawdzony biszkopcik to bomba,a maka ziemniaczana mi sie skonczyla hahaha,wiec tak zrobie 🙂Mam nadz,ze galaretka mi sie sciagnie ... 😮
dam mniej wody i chyba bedzie git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Laseczki!
Ja już drugi dzień mam dzień śpiocha, budze się o 10!!!! miałam jakiś porąbany sen, pioruny trzaskały 100m ode mnie i czesałam faceta, który miał strasznie gęste, długie włosy a później zamienił sie w wielką, oślizgłą ośmiornicę- fuuuuuuujjjjjjj 🤢
Dziś ma byc prawie 30 stopni 😲 a jutro niecałe 20 😮 porąbana ta pogoda 🙃
Miłego dnia dla Was i Waszych Szkrabów 🙂 i pamiętajcie, że jutro Dzień Tatuśka trzeba naszym chłopom uświadomić, że to ICH ŚWIĘTO(tym do których jeszcze do końca nie dociera hhihihih 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Hejo dziewczynki!!! 🙂Ratujcie mnie ,bo nie wytrzymam...chcialam zrobic sernik na zimno z truskawkami ....a tu dupa truskawek nie ma i nie bedzie juz u nas -wiocha pieprzona 🤢Poszlam do Biedry ,a tam anisera w wiaderku na sernik 😠 😠 😠Wkoncu kupilam galaretki (agrestowa i wisnia)mleko,make ,cukier,margaryne ,kiwi i kij niewiem co mam zrobic z tym wszystkim..:(Ratujcie bo dzis o 16:30 musze jakies fajne ciasto zrobic dla dzieciaczkow do zerowki na zakonczenie roku HELP ME!!!!!
Wrzucie przepisiki bardzo Was prosze ,sprawdzone i dobre ...czekam na ratunek 😞 😞 😞

Asiu moge Cie poratowac biszkoptem z masa budyniowa,a na to byc ewentualnie rzucila pokrojona w kostke galaretke 🙂

Dziewczyny a galaretka na kiwi to stężeje??? mi całe życie wszyscy mówili że nie... ananas świeży i kiwi chyba się do galaretki ni nadaje... tak mi sie coś wydaje ale oczywiście mogę nie mieć racji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Hejo dziewczynki!!! 🙂Ratujcie mnie ,bo nie wytrzymam...chcialam zrobic sernik na zimno z truskawkami ....a tu dupa truskawek nie ma i nie bedzie juz u nas -wiocha pieprzona 🤢Poszlam do Biedry ,a tam anisera w wiaderku na sernik 😠 😠 😠Wkoncu kupilam galaretki (agrestowa i wisnia)mleko,make ,cukier,margaryne ,kiwi i kij niewiem co mam zrobic z tym wszystkim..:(Ratujcie bo dzis o 16:30 musze jakies fajne ciasto zrobic dla dzieciaczkow do zerowki na zakonczenie roku HELP ME!!!!!
Wrzucie przepisiki bardzo Was prosze ,sprawdzone i dobre ...czekam na ratunek 😞 😞 😞

Asiu moge Cie poratowac biszkoptem z masa budyniowa,a na to byc ewentualnie rzucila pokrojona w kostke galaretke 🙂

Dziewczyny a galaretka na kiwi to stężeje??? mi całe życie wszyscy mówili że nie... ananas świeży i kiwi chyba się do galaretki ni nadaje... tak mi sie coś wydaje ale oczywiście mogę nie mieć racji...


też słyszałam,że kiwi do galaretki nie za bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"surowe kiwi zawiera enzymy z grupy peptydaz: aktynidinę i papainę, które rozkładają białka, a żelatyna to nic innego jak właśnie białko. Nazwa papaina pochodzi od papai, w której znajduje się dużo tego enzymu, a aktinidina od kiwi, bo kiwi to po łacinie Actinidia chinensis. Podobny efekt w galaretce wywołuje ananas. " to moze brzoskwinki? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam na targu trafiły mi sie fajne majtochy i nie sa wcale takie duże,chyba ze rozciagne bo te niektore to jak na slonia 😁 mialam zrobic zakupy w polo,ale jest taki mlyn ze zanim dostalabym sie do kasy predzej bym padla na pysk,a nie chetnie puszczaja kobiety w ciazy ;/ wiec przyjechalam do mamy i ona poszla mi pokupować wszystko,zachcialo sie chłopom rosołu na jutro 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
"surowe kiwi zawiera enzymy z grupy peptydaz: aktynidinę i papainę, które rozkładają białka, a żelatyna to nic innego jak właśnie białko. Nazwa papaina pochodzi od papai, w której znajduje się dużo tego enzymu, a aktinidina od kiwi, bo kiwi to po łacinie Actinidia chinensis. Podobny efekt w galaretce wywołuje ananas. " to moze brzoskwinki? 🙃

czyli coś jest na rzeczy 😉 się teraz dokształciłam 🙂 oby tylko Asiulka nie zdążyła już zalać tego kiwi galaretką.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
byłam na targu trafiły mi sie fajne majtochy i nie sa wcale takie duże,chyba ze rozciagne bo te niektore to jak na slonia 😁 mialam zrobic zakupy w polo,ale jest taki mlyn ze zanim dostalabym sie do kasy predzej bym padla na pysk,a nie chetnie puszczaja kobiety w ciazy ;/ wiec przyjechalam do mamy i ona poszla mi pokupować wszystko,zachcialo sie chłopom rosołu na jutro 😎

no rosołu też bym zjadła.... wogóle dziisaj to cały czas myślę tylko co by tu zjeść... głód mnie straszny dopadł i nic nie pomaga 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
Leginsik napisał(a):
"surowe kiwi zawiera enzymy z grupy peptydaz: aktynidinę i papainę, które rozkładają białka, a żelatyna to nic innego jak właśnie białko. Nazwa papaina pochodzi od papai, w której znajduje się dużo tego enzymu, a aktinidina od kiwi, bo kiwi to po łacinie Actinidia chinensis. Podobny efekt w galaretce wywołuje ananas. " to moze brzoskwinki? 🙃

czyli coś jest na rzeczy 😉 się teraz dokształciłam 🙂 oby tylko Asiulka nie zdążyła już zalać tego kiwi galaretką.....

Mysle że nie da,bedzie robila według przepisu jaki znalazla na necie a tam byla galaretka z brzoskwiniami chyba 🙂
Ja miałam przed wczoraj taka głodomorre,cały dzien jadłam 😲 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeczytałam ze nie powinno sie głaskac brzucha bo to pobudza skurcze macicy,w innym zas artykule pisali ze dziewczynki lubia jak mama glaszcze brzuch a z mojego doswiadczenia wlasnie tak jest,mala wtedy odkopuje mi jak glaszcze brzuch..teraz to juz nie wiem czy mozna czy lepiej polozyc tylko reke..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...