Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A tak w ogóle to witam, mały właśnie zasadził mega kupsko, sądząc po dźwiękach towarzyszących 😜 😜więc zaraz idę babrać się w tym cudownym gówienku, tylko jeszcze poczekam chwilkę, bo może to nie koniec... I w razie czego przynosę sobie ciuchy na zmianę 😮 😜 😁


hehe moj wczoraj siedzial oparty o kolana meza i tak walnal, ze az go podrzucilo 😁 🙃


OOOO to chyba jest w takim razie ulubiona pozycja do robienia kupy 😁 Mój też tak lubi 🤪 🤪 🤪 I u mnie jednak zmiana diety poskutkowała, tzn. odstawiłam banany, jem dużo pełnoziarnistych rzeczy i proszę, od razu kupska jak trza! 😁 😁 Ta na szczęście nie wyszła bokiem (błogosławię siebie, że położyłam go tym razem na wznak! 😜 😜 ) bo wcześniejsze wypęzły z gaci i dobrze, że nie byłam sama, bo bym sobie chyba nie poradziła z tym myciem pod kranem... 😉 😜


dziewczyny, ktore karmia piersia - chciałam sie poradzic... czy kupki waszych babli sa takie rzadkie, podobne do biegunki z małymi grudkami??


Tak. Takie trochę śluzowate, brązowo-żółte. I takie są prawidłowe


dokladnie 🙂 u nas sa calutkie zolciutkie 😁 podobno zielone to nietolerancja czegos co zjadlas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniulka25 napisał(a):
Złote myśli.... o porodzie

Dzień
nagle wytrącony ze zwykłej kolei,
chociaż dla innych ludzi powszedni i zwykły.
Ciało już wie, jakie są pazury i kły bólu.
Z chłodnych lśnień
jasnego wnętrza porodowej sali,
z migotliwego połysku białych łóżek i stali narzędzi,
kiedy się głowa osuwa i ulgi szuka na krawędzi,
bo krawędź zimna i gładka
— ze wszystkich stopionych razem ostrych lśnień i błysków
rodzi się nowy słoneczny system:
dziecko i matka.

swietnie..sama wydumalas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A tak w ogóle to witam, mały właśnie zasadził mega kupsko, sądząc po dźwiękach towarzyszących 😜 😜więc zaraz idę babrać się w tym cudownym gówienku, tylko jeszcze poczekam chwilkę, bo może to nie koniec... I w razie czego przynosę sobie ciuchy na zmianę 😮 😜 😁


hehe moj wczoraj siedzial oparty o kolana meza i tak walnal, ze az go podrzucilo 😁 🙃


moja tez teraz przez sen sadzi jak z armaty hehehe fajnie jej się tez odbija, niby taki słodkie maleństwo ale jak beknie to jak stary chłop 😁 😁 😁 😁


mojej zadko sie odpija i czesto ulewa masakra


W książce "Język niemowląt" jest napisane, że trzeba dziecko poklepywać po lewej stronie plecków na wysokości brzuszka przez 5 minut, jak się do tej pory nie odbije to jest duże prawdopodobieństwo, że po prostu nie ma co 🙂 A jak odkładasz i się wije, to trzeba znowu podnieść i tym razem powinno się odbić. To tyle teorii 😁 😁


czytalam tez, ale tracy moim zdaniem nie do kazdego da sie zastosowac 🙂


Też tak uważam 😉 Sam system jedzenie-zabawa-sen u nas leży 😁 Bo młody po jedzeniu zasypia kamiennym snem sprawiedliwego i czołgami się go nie da dobudzić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kahlanik napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Maga napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
mój mały też ma jeszcze lecutką żółtaczkę. Tylko w oczkach widać. Położna kazała mu podawać wodę do picia żywiec, ale on się tak krzywi....
Maga mój Pawełek jutro wchodzi w etap - 3 tydzień. No i chyba miałaś rację!! ZACZĘŁO SIĘ. Wczoraj wieczorem tak dał mi popalić, że Był ryk, krzyk i normalnie wścieklizna!! 😠 był taki wściekły,że szok nawet mój Darek zauważył, że to były chimery. Nie umiałam go uspokoić. I wiecie co wpadam chyba w depresje. Ryczałam razem z nim. I stwierdziłam, że nie mam wogole cierpliwości. Poza tym ciągle chodzę i becze, ze w domu jest balagan, ze sobie nie radze, ze nic mi sie nie chce ciagle bym tylko spala.... i wogole mam dola o wszystko. Ma ktoras z was tak samo???

😞


nie martw sie.. kazda z nas predzej czy poznej tak ma 😁 bo kazde dziecko czasem daje popalic 😉 chyba, ze jest tu pprawdziwa matka-polka 😁 🤪 ja na na nawet nie aspiruje 🙂 i to bede najepsza mama dla swojgo dziecka 🤪 choc czasem humorzasta 😎
bo odobno przy zoltaczce sa brdziej senne i jak sie konczy to jest jazda bez trzymanki 🤪



no właśnie tak też mi położna powiedziała, że jak żółtaczka zacznie mijać ( a już to widzę po oczkach ) odczuję, że mam dziecko!!! a macie tak,że wam się nic nie chce? bo ja nawet jak mam chwilę, bo mały śpi to zamiast sprzątać - siedzę i się dołuję ile mam pracy a potem sobie wyrzucam, że na meblach aż grubo od kurzu!!! i codziennie obiecuję sobie, jutro się już napewno wezmę solidnie do pracy z wielkimi wyrzutami sumienia! najgorsze jest to, że ja jestem pedantką a teraz tego wszystkiego nie ogarniam. Nawet w nocy spać przez to nie mogę!!! ani w tą, ani w drugą! 🤨mały jest cudowny i nie żałuję, że go mam, kocham go ponad życie, ale nie myślałam, że będzie mi tak ciężko.........a może mi witamin brakuje po tym cięciu, że nie mam na nic siły i chęci.....
Aniu nie smutaj ..bedzie lepiej 🙂
Moja tez ma zoltaczke fizjologiczna...to zescie pocieszyly mnie 😁 😁 😁Jak sie skonczy to poczuje smak macierzynstwa 😁 😁 😁 😁 jestem zdumiona ,ze moja cora taaaka grzeczna 😁 😁 😁a to przez zoltaczke.......
Nawet zaczelam sie martwic ,ze bidna cos za senna i cichutka...


Kochana, skończy Ci się, obiecuję Ci to, u mnie było tak samo 😜 😜 😜 No chyba że urodziłaś Aniołka, to będziesz się cieszyć złotym dzieckiem tak jak teraz 🙂
😁 😁 😁 no ciotka tos obiecala 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris5969 napisał(a):
a wogóle to Witam Was 🙂
powiedzcie mi czy wy wybudxacie dzieci w nocy do jedzenia?? bo wczoraj jak zasnął to wstawałam o 1.30 sprawdzic czy oddycha ae nie budzilam go na jedzenie dopiero o 3.40 go obudziłam bo pamietam jak położna w szpitalu do jedenj laski mówiła zeby dziecko moze wpasc w hiberkulacje czy cos w ten desen ale Mati jak śpi to cięzko go wybudzic i nie wiem czy mam go budzic czy pozwolic dalej spac?? 🤔

Ja moją na poczatku wybudzałam, efekt marny pojadła i dwie godziny zabawy po czym twierdziłam że znowu musi jeść bo 3 godziny mineły, od tygodnia jemy na rządania i jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Ola ma dzis tydzien! 🤪 🤪 🤪


gratuluje!!! 🙂 to moj synek o 3tygodnie rowno starszy jest 🤪

kawal chlopa!!! 🤪 🤪 🤪 🤪
niebawem wyrosnie z miana noworodka ..i awansuje na niemowlaka 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
a wogóle to Witam Was 🙂
powiedzcie mi czy wy wybudxacie dzieci w nocy do jedzenia?? bo wczoraj jak zasnął to wstawałam o 1.30 sprawdzic czy oddycha ae nie budzilam go na jedzenie dopiero o 3.40 go obudziłam bo pamietam jak położna w szpitalu do jedenj laski mówiła zeby dziecko moze wpasc w hiberkulacje czy cos w ten desen ale Mati jak śpi to cięzko go wybudzic i nie wiem czy mam go budzic czy pozwolic dalej spac?? 🤔

Mi w szpitalu kazali wybudzać, ale to dlatego, że dzieci przy wypisie mogą mieć max 10% spadku wagi, no i pewnie chodzi o uruchomienie laktacji. Teraz jakby mi tak słodko spał to bym go z pewnością zostawiła w spokoju i dziękowała losowi... 🤪 🤪 A prawda jest taka, że są różne szkoły i jak zwykle nie wiadomo kogo słuchać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A tak w ogóle to witam, mały właśnie zasadził mega kupsko, sądząc po dźwiękach towarzyszących 😜 😜więc zaraz idę babrać się w tym cudownym gówienku, tylko jeszcze poczekam chwilkę, bo może to nie koniec... I w razie czego przynosę sobie ciuchy na zmianę 😮 😜 😁


hehe moj wczoraj siedzial oparty o kolana meza i tak walnal, ze az go podrzucilo 😁 🙃


OOOO to chyba jest w takim razie ulubiona pozycja do robienia kupy 😁 Mój też tak lubi 🤪 🤪 🤪 I u mnie jednak zmiana diety poskutkowała, tzn. odstawiłam banany, jem dużo pełnoziarnistych rzeczy i proszę, od razu kupska jak trza! 😁 😁 Ta na szczęście nie wyszła bokiem (błogosławię siebie, że położyłam go tym razem na wznak! 😜 😜 ) bo wcześniejsze wypęzły z gaci i dobrze, że nie byłam sama, bo bym sobie chyba nie poradziła z tym myciem pod kranem... 😉 😜


dziewczyny, ktore karmia piersia - chciałam sie poradzic... czy kupki waszych babli sa takie rzadkie, podobne do biegunki z małymi grudkami??


Tak. Takie trochę śluzowate, brązowo-żółte. I takie są prawidłowe


dokladnie 🙂 u nas sa calutkie zolciutkie 😁 podobno zielone to nietolerancja czegos co zjadlas 🙂


I jak śmierdzi zgnilizną to też nie za dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Laurka2011 napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
Maga napisał(a):
kahlanik napisał(a):
A tak w ogóle to witam, mały właśnie zasadził mega kupsko, sądząc po dźwiękach towarzyszących 😜 😜więc zaraz idę babrać się w tym cudownym gówienku, tylko jeszcze poczekam chwilkę, bo może to nie koniec... I w razie czego przynosę sobie ciuchy na zmianę 😮 😜 😁


hehe moj wczoraj siedzial oparty o kolana meza i tak walnal, ze az go podrzucilo 😁 🙃


moja tez teraz przez sen sadzi jak z armaty hehehe fajnie jej się tez odbija, niby taki słodkie maleństwo ale jak beknie to jak stary chłop 😁 😁 😁 😁


mojej zadko sie odpija i czesto ulewa masakra


W książce "Język niemowląt" jest napisane, że trzeba dziecko poklepywać po lewej stronie plecków na wysokości brzuszka przez 5 minut, jak się do tej pory nie odbije to jest duże prawdopodobieństwo, że po prostu nie ma co 🙂 A jak odkładasz i się wije, to trzeba znowu podnieść i tym razem powinno się odbić. To tyle teorii 😁 😁


czytalam tez, ale tracy moim zdaniem nie do kazdego da sie zastosowac 🙂


Też tak uważam 😉 Sam system jedzenie-zabawa-sen u nas leży 😁 Bo młody po jedzeniu zasypia kamiennym snem sprawiedliwego i czołgami się go nie da dobudzić 😜


hehe to samo! 😁 a co najwazniejsze- wcale mi to nie przeszkadza 🤪 przynajmniej wiem, kiedy sie spac polozy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Ola ma dzis tydzien! 🤪 🤪 🤪


gratuluje!!! 🙂 to moj synek o 3tygodnie rowno starszy jest 🤪

kawal chlopa!!! 🤪 🤪 🤪 🤪
niebawem wyrosnie z miana noworodka ..i awansuje na niemowlaka 🤪 🤪 🤪 🤪


Antos porzuci miano noworodka i przyjmie dumna nazwe niemowlaka juz w TEN PIATEK!! 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Maga napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Ola ma dzis tydzien! 🤪 🤪 🤪


gratuluje!!! 🙂 to moj synek o 3tygodnie rowno starszy jest 🤪

kawal chlopa!!! 🤪 🤪 🤪 🤪
niebawem wyrosnie z miana noworodka ..i awansuje na niemowlaka 🤪 🤪 🤪 🤪


Antos porzuci miano noworodka i przyjmie dumna nazwe niemowlaka juz w TEN PIATEK!! 🤪 🤪


Niezły szpan 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
aniulka25 napisał(a):
Złote myśli.... o porodzie

Dzień
nagle wytrącony ze zwykłej kolei,
chociaż dla innych ludzi powszedni i zwykły.
Ciało już wie, jakie są pazury i kły bólu.
Z chłodnych lśnień
jasnego wnętrza porodowej sali,
z migotliwego połysku białych łóżek i stali narzędzi,
kiedy się głowa osuwa i ulgi szuka na krawędzi,
bo krawędź zimna i gładka
— ze wszystkich stopionych razem ostrych lśnień i błysków
rodzi się nowy słoneczny system:
dziecko i matka.

swietnie..sama wydumalas?


no coś ty!! od czego jest net! szukam czegos fajnego bo prowadze pamietnik dla malego!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema mamusie i brzusie .....
U nas noc w miare przespana .....
Powiedzcie mi czy Wasze dzieci tez sa takie ZARTE.....na poczatek moja potrafi wyssac cyce , pozniej butelke i dopiero szanownie zasnie uleje jej sie z 3 razy i znowu krzyczy ze chce jesc ....ile to mozna jesc ...oszukujemy ja woda przygotowana z cukrem ( odrobina ) tez wychleje , smoka wyrzuca bo nic nie leci .....dostane kota ile mozna ja karmic .....
Teraz druga rzecz czy jak dokarmiacie to podajecie witamine k i d, czy tylko d????
Dorcia .....jestem w szoku co za kurwisko ......ale mi sie wydaje ze to zadna z nas ,,,,tylko kazdy moze wejsc i wszystko przeczytac .....nie musisz byc zalogowana.....zeby czytac .....
Leginsik , Ania , Karola , Letka , Magie.......mam nadzieje ze juz niedługo kochane bedziecie trzymały swoje niunie w objeciach zycze wam z całego serca .....Mam nadzieje ze Leginsik to juz tuli ....
Co do charczenia to moja jak sie porzadnie naje to charczy jak stara, beka jak stara , psika jak stara i ma wiecznie czkawki ....za łapczywie je .....i w ciagu tyg przybrała 400 g....połozna jest w szoku ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
nie nadrobie was bo nadia daje mi popalic .. co odloze ja do łóze czka to znowu marudzi daje smoka wypluje i tak w kólko.. wychodze z nia na dluuugie spacery bo na dworze tylko spi.. powoli padam na twarz..
opowiecie w skrocie co sie dzialo od niedzieli?
a jak zasnie to sama postaram sie doczytac co i jak.
czarna moja nie je duzo i to wlasnie mnie zastanawia ze ona potrafi oproznic cyca w 15 minut i juz nie chce jesc.. zobaczymy czy cos przytyła.. 😉
daje jej czasami herbatke koperkowa z hippa jak oprozni dwa cyce zeby sie nie przejadala po pozniej ulewala mi bardzo czesto a teraz z tym spokoj.
co do charczenia to lubi sobie powzdychac pocharczec bekac pierdziec i udawac zmeczona hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Siema mamusie i brzusie .....
U nas noc w miare przespana .....
Powiedzcie mi czy Wasze dzieci tez sa takie ZARTE.....na poczatek moja potrafi wyssac cyce , pozniej butelke i dopiero szanownie zasnie uleje jej sie z 3 razy i znowu krzyczy ze chce jesc ....ile to mozna jesc ...oszukujemy ja woda przygotowana z cukrem ( odrobina ) tez wychleje , smoka wyrzuca bo nic nie leci .....dostane kota ile mozna ja karmic .....
Teraz druga rzecz czy jak dokarmiacie to podajecie witamine k i d, czy tylko d????
Dorcia .....jestem w szoku co za kurwisko ......ale mi sie wydaje ze to zadna z nas ,,,,tylko kazdy moze wejsc i wszystko przeczytac .....nie musisz byc zalogowana.....zeby czytac .....
Leginsik , Ania , Karola , Letka , Magie.......mam nadzieje ze juz niedługo kochane bedziecie trzymały swoje niunie w objeciach zycze wam z całego serca .....Mam nadzieje ze Leginsik to juz tuli ....
Co do charczenia to moja jak sie porzadnie naje to charczy jak stara, beka jak stara , psika jak stara i ma wiecznie czkawki ....za łapczywie je .....i w ciagu tyg przybrała 400 g....połozna jest w szoku ...


a nic położna nie mówiła ci, że za szybko przybiera na wadze? mi mówiła, że max 200 g tyg dziecko powinno przybrać. Ja karmię tylko piersią i daje witaminę D i K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście naskrobały!!!! szalone mamuśki!

Ja sie witam i żegnam o drazu bo jade do córci 🤪 🤪 zajrze wieczorkiem.

Cudnie sobie zmniejszylam laktacje na 40 ml co 3 h a teraz nie moge zwiekszyc do 60 ml ledwo do 50 dociągam 😞 tylko czasem sie uda 60. pije hipp natal , a po za tym jak to zwiekszyc? probowac odciagac czesciej? bo na jedenraz nic juz nie elci nie ma opcji :/ ????/ help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...