Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć,
Mój skarb leży obok i smacznie śpi...
Cudnie być mamą 🙂
Zosia już nami rządzi a my jesteśmyy w niej zakochani 🙂 Mąż jest do końca tygodnia na urlopie więc siedzimy sobie w trójkę i jest idealnie 🙂
Dziś cieszylismy się jak dzieci bo malutka zrobiła kupe 🙂 - ostatnią robiła z piątku na sobotę w nocy więc ta była baaaardzo wyczekana i ogromna 🙂 nie myślałam ze taka kupa może aż tak ucieszyć 🙂

Ogólnie dochodzimy do siebie.. ja jestem dość mocno poszyta i mam duże problemy ze wstawaniem i siadaniem ale ogólnie czuje się dobrze, a Zosia ma jeszcze - jak to powiedziała położna- zupełnie nie odciątą psychiczną pępowine i śpi spokojnie tylko obok mnie- łóżeczko nie wchodzi póki co w grę... jak ją tam kładziemy to max 30 min. śpi i płacz... w związku z tym mimo moim wcześniejszym poglądom malutka śpi z nami ... też tak macie? nie wiem jak ją oduczyć tego i przenieść do łóżeczka....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zocha, jeśli chcesz nauczyć ją spać w łożeczku to może gdy obudzi się po tych 30 minutach to weź ją przytul, pogłaszcz i odłóż z powroetm? może zadziała 🙂


Laski jak Wam schodzą kilogramy po porodzie? Ja póki co spadłam 12 kg, zostało jeszcze 6, ale czuje ze te 6 będzie ciężko zrzucić. Muszę brzuch wzmocnić, ale nie chcę jeszcze szaleć z ćwiczeniami. Nie jestem co prawda mocno zszyta ale boję się że mogą mi szwy popękać od wysiłku 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laski ale sie wystrachalam przed chwilka..
bylam w wc na siusiu i jak zdjełam gacioszki i zobaczylam wkladke to prawie zemdlalam.. na wkladce bylo cos taiegio dziwnego o konsystencji mózgu tylko bardzoi duzo tego.. wygladało jakby czesc łozyska.. normalnie nie wiedzialam ze takie niespodziewanki mnie jeszcze czekaja po porodzie ani sladu fizycznego a tu takie cos.. ale przeciez łożysko musiałam urodzic w calosci bo inaczej czysciliby mnie.. 🤨
a moja cor cia grzecznie spi jak na nia naskarzylam wam to od tej pory caly czas spi a ja zdarzylam wszystko w domku zrobic i nawet mezowi obiadek przygotowac 🙂
kasiu mi zostało jeszcze 12kg do zgubienia gdzie 13 juz poszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Landusia, mnie na początku zlatywały jakby skrawki mięsa 🤢 też nie był to przyjemny widok..
teraz mam tak, że mało się już oczyszczam, podpaska praktycznie sucha, ale zdarza mi się szczególnie jak wstanę że mam mały krwotok, jakbym podczas siedzenia uciskała tam coś. Ale nie jest źle, po Grześku dłużej się "czyściłam" 🙂

Michał też spi, ogólnie juz poznałam jego rozkład dnia - wstaje ok 8, potem do 10-11 nie śpi, lezy sobie, obserwuje, potem zasypia tak do 14, pobudka na cycka, potem znów zasypia, pobudka ok 18, potem kąpiel i zaśnięcie ok 20 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
gosix89 napisał(a):
hej znacie jakies dobre sposoby albo preparaty na kolki? 🤢


jak dla takiego maluszka to delicol, a od miesiąca b.dobry jest infacol.
A wiesz na pewno że to kolki są? 😞

t5ak polozna byla i tak stwierdzila bo mala sie prezy robi czerwona i strasznie place..jak masuje wtedy po brzuszku to tez placze wiec to kolki..dostala czopki jakies na noc po pol ale one nic nie dają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosix89 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
gosix89 napisał(a):
hej znacie jakies dobre sposoby albo preparaty na kolki? 🤢


jak dla takiego maluszka to delicol, a od miesiąca b.dobry jest infacol.
A wiesz na pewno że to kolki są? 😞

t5ak polozna byla i tak stwierdzila bo mala sie prezy robi czerwona i strasznie place..jak masuje wtedy po brzuszku to tez placze wiec to kolki..dostala czopki jakies na noc po pol ale one nic nie dają...


pewnie masz viburcol w czopkach - dla mnie to też pic na wodę, u Grzesia nie działały.

Oprócz preparatu na kolki możesz robić okłady na brzuszek z cieplej pieluchy,do tego ja Grzesiowi grzałam brzuszek suszarką - uspokajał się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
dziewczyny mozna jesc biszkopty i serek homogonezowany lub serek wiejski jak sie karmi piersia....


tak 🙂
ja przed chwilą zjadłam bułkę z masłem i własnie serek wiejski 🙂
jogurty praktycznie kazdy możesz jeść, maslanki, kefiry.
biszkopty też


czytałam, że nalezy wystrzegac się :
- produktów smazonych
- cebuli, ogórków, ostrych przypraw
- groch, fasola, kapusta i inne bąkodajne rzeczy 😜
- tłuste mięsa i wędliny
- gazowanych napojów, soków z cytrusów

i ja unikam tych rzeczy, wszystko inne jem normalnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
dziewczyny jak wstawić suwaczek ?


Aniu kliknij sobie np na mój suwaczek, potem post epuj wg instrukcji. Na koniec pojawi się Tobie kod i Ty kopiujesz ten kod zaczynający się od [URL... ] i potem wklejasz u siebie tu na koncie w "podpisie"

kasia suwaczek sobie zrobiłam ale kod skopiowany i nie wiem gdzie go wkleić 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
dziewczyny jak wstawić suwaczek ?


Aniu kliknij sobie np na mój suwaczek, potem post epuj wg instrukcji. Na koniec pojawi się Tobie kod i Ty kopiujesz ten kod zaczynający się od [URL... ] i potem wklejasz u siebie tu na koncie w "podpisie"

kasia suwaczek sobie zrobiłam ale kod skopiowany i nie wiem gdzie go wkleić 😠


na stronie głównej klikasz sobie w "mój profil", a potem zakładka "forum" i tam masz miejsce do wklejenia, a potem "zapisz zmiany " 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
gosix89 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
gosix89 napisał(a):
hej znacie jakies dobre sposoby albo preparaty na kolki? 🤢


jak dla takiego maluszka to delicol, a od miesiąca b.dobry jest infacol.
A wiesz na pewno że to kolki są? 😞

t5ak polozna byla i tak stwierdzila bo mala sie prezy robi czerwona i strasznie place..jak masuje wtedy po brzuszku to tez placze wiec to kolki..dostala czopki jakies na noc po pol ale one nic nie dają...


pewnie masz viburcol w czopkach - dla mnie to też pic na wodę, u Grzesia nie działały.

Oprócz preparatu na kolki możesz robić okłady na brzuszek z cieplej pieluchy,do tego ja Grzesiowi grzałam brzuszek suszarką - uspokajał się.

no viburcol mam i nic nie daje....zastanawiam sie czy moge jakis preparat kupic i podawac jej na wlasna reke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kahlanik Do becikowego z krakowa składa się wniosek w Urzędzie Miasta i do tego dołączasz ksero dowodu osobistego i ksero aktu urodzenia . Do becikowego urzędowego : wniosek , ksero dowodu osobistego , aktu urodzenia , zaświadczenie że byłaś pod opieką od 10TC i oświadczenie że nie pobierałaś nigdzie indziej kasy za urodzenie dziecka . jak będziesz składała dwa wnioski na raz to nie musisz mieć po 2 razy skserowany dowód i akt urodzenia, jedna kopia wystarczy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
ANIA100 napisał(a):
dziewczyny jak wstawić suwaczek ?


Aniu kliknij sobie np na mój suwaczek, potem post epuj wg instrukcji. Na koniec pojawi się Tobie kod i Ty kopiujesz ten kod zaczynający się od [URL... ] i potem wklejasz u siebie tu na koncie w "podpisie"

kasia suwaczek sobie zrobiłam ale kod skopiowany i nie wiem gdzie go wkleić 😠


na stronie głównej klikasz sobie w "mój profil", a potem zakładka "forum" i tam masz miejsce do wklejenia, a potem "zapisz zmiany " 🙂


Kasia dzięki oczywiście nie widziałam tam żadnego miejsca z podpisem 😁 😁 😁,
Suwaczek jest ale zdjęcie z suwaczka zniknelo. 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosix89 napisał(a):

no viburcol mam i nic nie daje....zastanawiam sie czy moge jakis preparat kupic i podawac jej na wlasna reke...


myśle ze jak pójdziesz do apteki to powinni Ci coś dać dla tak małego dziecka.
większość preparatów jest od 1 miesiąca życia, ale zdaje mi się że własnie delicol czy esputicon są od urodzenia. A połozna mówiła Ci żebyś kupiła coś na kolki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Asik jak Tymek....długo bedziecie jeszcze gipsowac te jego nozki .....


jutro kolejna wizyta 🤔 już mam stres ...
Kochana nic nie wiadomo 🤔 wszystko wyjdzie w "praniu" ....mam nadzieje że nie długo to potrwa . A i co do wagi to mój "kaliszek" 😁 też przybrał w tydzień 400gr 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):


Kasia dzięki oczywiście nie widziałam tam żadnego miejsca z podpisem 😁 😁 😁,
Suwaczek jest ale zdjęcie z suwaczka zniknelo. 🤪 😁


no to kombinuj z tą fotką w suwaczku, wiesz juz jak wkleić suwaczek więc nastepnym razem pewnie się wklei ze zdjęciem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...