Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
witamy 🙂 do 20 tygodnia na pewno poczujemy

na pewno na pewno,już niedługo poczujecie swoje maleństawa 😆 😆
Ja teraz leżę prze kompem i co chwila czuję jak się rusza i lekkie kopnięcia też ,aż jestem w szoku że tak z dnia na dzień to się nasiliło,a sama niedawno martwiłam się że nic nie czuję.
Jak poczuję że Franek się rusza jestem spokojna ,bo wiem że wszystko z nim w porządku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
malstep napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
witamy 🙂 do 20 tygodnia na pewno poczujemy

na pewno na pewno,już niedługo poczujecie swoje maleństawa 😆 😆
Ja teraz leżę prze kompem i co chwila czuję jak się rusza i lekkie kopnięcia też ,aż jestem w szoku że tak z dnia na dzień to się nasiliło,a sama niedawno martwiłam się że nic nie czuję.
Jak poczuję że Franek się rusza jestem spokojna ,bo wiem że wszystko z nim w porządku


no właśnie o to chodzi że jak się czuję to już jakiś tam znak daje dzidzia i napewno bym się uspokoiła ... ja mam usg dopiero po weekendzie majowym także może będe wiedzieć co tam sobie rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje malenstwo w 17 tyg.,jednak lekarz stwierdzil,ze jest o 2 tyg mniejsze ..
Jak macie zdjecia z tego tyg.to porownajcie z moim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
Dziewuszki jak ja wam zazdroszczę że czujecie ruchy malenstwa. Ja wczoraj poczulam jakby puk albo mi się wydawało takze nie jestem pewna czy to jelita czy maluszek. Dziewczyny kiedy słychać maluszka przez takie zwykłe słuchawki lekarskie?

Iza ,a czy mnie sie zdawalo ,czy Ty sie szkolilas na polozna? Jesli pomylka to sorki, 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Dziewuszki jak ja wam zazdroszczę że czujecie ruchy malenstwa. Ja wczoraj poczulam jakby puk albo mi się wydawało takze nie jestem pewna czy to jelita czy maluszek. Dziewczyny kiedy słychać maluszka przez takie zwykłe słuchawki lekarskie?

Iza ,a czy mnie sie zdawalo ,czy Ty sie szkolilas na polozna? Jesli pomylka to sorki, 🙂

Ja się szkolę na pielęgniarkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izarybka napisał(a):
Dziewuszki jak ja wam zazdroszczę że czujecie ruchy malenstwa. Ja wczoraj poczulam jakby puk albo mi się wydawało takze nie jestem pewna czy to jelita czy maluszek. Dziewczyny kiedy słychać maluszka przez takie zwykłe słuchawki lekarskie?


dopiero w 3 trymestrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
asiulka a jak masz termin porodu ? mi z usg wychodzi na 16.09 a z ostatniego okresu na 17.09 także tylko dzień różnicy

No wlasni fajnie masz ..ja nie mialam problemu w pierwszej ciazy ,raz mi lekarz ustalil i spokoj,a teraz dziwadla takie...
To zdjecie bylo robione w 17 tyg.termin z ost.miesiaczki to 13 wrzesnia,a zb usg wychodzi 2tyg.pozniej...ale 19 mam dokladne usg ,wiec moze dowiem sie konkretow 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
A to moje malenstwo w 17 tyg.,jednak lekarz stwierdzil,ze jest o 2 tyg mniejsze ..
Jak macie zdjecia z tego tyg.to porownajcie z moim...

ja zdięcie będę miała dopiero w 20tc,z USG połówkowego,więc nie pomogę.
Ale powiedz mi ile dzidzia miała cm,to na podstawie tego pomysślimy.
A po za tym nie ma się co martwić,po prostu zaszłaś w ciąże o dwa tygodnie póżniej i tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam na imie Marta , a czuje sie swietnie, mialam tylko 2 dni makabry gdzies w 6-7tygodniu kiedy wylądowalam w szpitalu z odwodnienia krótko mówiąc żygałam jak kot a co tylko wypiłam odrazu w sekunde zwracałam.
Chodze sobie prywatnie do ginekologa , nfzetowskim lekarzom nie ufam moze to przez pewien incydent kiedy wystraszyl mnie jeden ze nie slychac bicia serca dziecka-myślalam ze zejde z tego swiata.
Jestem sobie mężatkom od ponad miesiąca a za pare msc bronie swojej pracy licencjackiej, ciaza byla dla nas milym zaskoczeniem mimo młodego wieku , jestesmy bardzo szczesliwi 🙂
Robimy remont w naszym nowym mieszkaniu i juz nie moge sie doczekac az zacznie sie malowanie, bo wyprowadza mnie z rownowagi ten cały huk walonych ścian , murowanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Dziewuszki jak ja wam zazdroszczę że czujecie ruchy malenstwa. Ja wczoraj poczulam jakby puk albo mi się wydawało takze nie jestem pewna czy to jelita czy maluszek. Dziewczyny kiedy słychać maluszka przez takie zwykłe słuchawki lekarskie?

Iza ,a czy mnie sie zdawalo ,czy Ty sie szkolilas na polozna? Jesli pomylka to sorki, 🙂

Ja się szkolę na pielęgniarkę 🙂

achaaa.. 🙂
A ja myslalam ,ze podpytamy Ciebie tu conieco 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
A to moje malenstwo w 17 tyg.,jednak lekarz stwierdzil,ze jest o 2 tyg mniejsze ..
Jak macie zdjecia z tego tyg.to porownajcie z moim...


nie martw się, moje też jest o 2 tyg młodsze, wg miesiączki powinnam być teraz w 18 tc, a jestem w 16 tc. Po prostu owulacja się nam prrzesunęła 🙂
nie mam niestety zdjęcia z usg z tego okresu,a le wydaje mi się że na 15 tc to dzidzia ma normalne rozmiary i kształt 🙂
mozesz poszukac na forum tu w galerii fotki z 15 tc, powinno byc wiele innych dzidziusiów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Dziewuszki jak ja wam zazdroszczę że czujecie ruchy malenstwa. Ja wczoraj poczulam jakby puk albo mi się wydawało takze nie jestem pewna czy to jelita czy maluszek. Dziewczyny kiedy słychać maluszka przez takie zwykłe słuchawki lekarskie?

Iza ,a czy mnie sie zdawalo ,czy Ty sie szkolilas na polozna? Jesli pomylka to sorki, 🙂

Ja się szkolę na pielęgniarkę 🙂

achaaa.. 🙂
A ja myslalam ,ze podpytamy Ciebie tu conieco 😁


jkaby co to w sierpnióweczkach 2009 mam koleżankę położną, więc możecie pytac tam śmiało, tyle że teraz ma kompa zepsutego i nie zagląda chwilowo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
A to moje malenstwo w 17 tyg.,jednak lekarz stwierdzil,ze jest o 2 tyg mniejsze ..
Jak macie zdjecia z tego tyg.to porownajcie z moim...


nie martw się, moje też jest o 2 tyg młodsze, wg miesiączki powinnam być teraz w 18 tc, a jestem w 16 tc. Po prostu owulacja się nam prrzesunęła 🙂
nie mam niestety zdjęcia z usg z tego okresu,a le wydaje mi się że na 15 tc to dzidzia ma normalne rozmiary i kształt 🙂
mozesz poszukac na forum tu w galerii fotki z 15 tc, powinno byc wiele innych dzidziusiów 🙂

to u mnie było odwrotnie,na ostatnim USG w 13 tc według OM,według USG był to 14tc,czyli dzidzie mam starszą.Nie kumam teraz, czyli mogłam zajść w ciążę jeszcze we wcześniejszym cyklu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz widzisz Malwinka lekarz mi nie powiedzial ile ma cm,tylko stwierdzil,ze jest mniejsze..Przejelam sie tym,ale widze ,ze nie jestem sama z tymi terminami widze 🙂mysle jak bede miala 19kwietnia usg to sie dowiem szczegolow ..
mam tez fotke z 12 tyg.tam jest napisane,ze10t6d dzidzia ma 35mm,a byl to moj 12t3dzien..Czyli juz byla mniejsza,a tamta ginia mi nic nie powiedziala,dzieki Bogu juz zmienilam lekarza ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Otoz widzisz Malwinka lekarz mi nie powiedzial ile ma cm,tylko stwierdzil,ze jest mniejsze..Przejelam sie tym,ale widze ,ze nie jestem sama z tymi terminami widze 🙂mysle jak bede miala 19kwietnia usg to sie dowiem szczegolow ..
mam tez fotke z 12 tyg.tam jest napisane,ze10t6d dzidzia ma 35mm,a byl to moj 12t3dzien..Czyli juz byla mniejsza,a tamta ginia mi nic nie powiedziala,dzieki Bogu juz zmienilam lekarza ..

ja sprawdziam swoje USG z 12tc i 1 dzień ( według OM ) dzidzia miała wtedy 63mm,NA usg miałam napisane wiek ciąży według USG 13tc i 1 dzień.
Po prostu przesunełą Ci się owulacja,i zaszłaś w ciąże póżniej i w Twoim przypadku błędne będzie liczenie tc od ostatniej miesiączki.Nie ma sie co martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Otoz widzisz Malwinka lekarz mi nie powiedzial ile ma cm,tylko stwierdzil,ze jest mniejsze..Przejelam sie tym,ale widze ,ze nie jestem sama z tymi terminami widze 🙂mysle jak bede miala 19kwietnia usg to sie dowiem szczegolow ..
mam tez fotke z 12 tyg.tam jest napisane,ze10t6d dzidzia ma 35mm,a byl to moj 12t3dzien..Czyli juz byla mniejsza,a tamta ginia mi nic nie powiedziala,dzieki Bogu juz zmienilam lekarza ..

ja sprawdziam swoje USG z 12tc i 1 dzień ( według OM ) dzidzia miała wtedy 63mm,NA usg miałam napisane wiek ciąży według USG 13tc i 1 dzień.
Po prostu przesunełą Ci się owulacja,i zaszłaś w ciąże póżniej i w Twoim przypadku błędne będzie liczenie tc od ostatniej miesiączki.Nie ma sie co martwić.

No faktycznie roznica miedzy moim szkrabkiem a Twoim kolosalna (teoretycznie, rzecz jasna na tamta chwile 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...