Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
iza131313 napisał(a):
jezeli cukier na czczo jest wysoki mimo diety to mi powiedzieli ze nic tylko insulina, bo to znaczy ze metabolizm organizmu i nic innego nie pomoze teraz tylko insulina,

ja mam ciagle wysoki mimo insuliny i bede musiala zwiekszyc dawke


a ile masz jednostek????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
hejka, mam czas, bo obiadek w piekarniku 🙂 ależ jestem głodna.. Czarna, Kamisia, Malex Wy na tej diecie też jesteś wiecznie głodne czy tylko ja tak mam? i mam jeszcze jedno pytanie jecie coś przed snem tzw. drugą kolację? a jeśli tak to co? codziennie rano mam cukier ok 100, nigdy poniżej, już nie wiem jak zniwelować
Novika super że z małą wszystko dobrze!
ostatnio jak byłam na usg to mały nie chciał całej buźki pokazać, oczy zasłaniał ręką, nic nie dało kołysanie brzucha... więc tylko popatrzyłam a płytki nie wzięłam, mam tylko fotki 🙂 bo to 50 zł więcej by kosztowało, stwierdziłam że szkoda kasy...
miłego dzionka życzę!!


Mariola ja tez mialam ten sam klopot , diabetolog powiedziala ze rano powinno byc do 90 , a ja co 98 , 105 , 108 i doczekalam sie insuliny , ale dzis mimo to itak mialam wysoko rano ... jedno jest pewne napewno nie bedzie sie nam polepszac , modlic by sie utrzymalo a nie pogarszalo , bo mi to narazie kiepsko idzie , dzis juz musze pierdyknac 5 jednostek insuliny 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w sumie dopiero co zaczęłam tą dietę i uczę się co mogę a co nie... w pierwszym dniu miałam gorsze wyniki, teraz już tak w miarę..
zresztą z tymi normami to już zgłupiałam wg jednych na czczo powinno być do 90 wg innych do 100, po posiłku 1h wg jednych do 120 a wg drugich 140 zgłupieć można 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
współczuję Wam dziewczyny z tą cukrzycą i liczeniem wszystkiego 😞


dostałam dziś 2 wielkie torby ciuchów rozmiar "new born" 56. Przebrałam ciuszki, jedną torbę zostawiłam ( upchnełam do szafy), drugiej nie zdołałam zmieścic, ale tam większość ubranek była dla dziewczynek, do tego kaftaniki zawiązywane na sznurek, których też nie będę uzywała. Czeka mnie jeszcze raz układanie ciuszków i kolejna ich kompresja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 ja dziś byłam z wizytą u teściów i temu mnie nie było , na szczęście nie popisałyście za dużo więc nie ma co nadrabiać 😜 u nas mega upał dziś był ale jakoś przetrwałam 🙃 , na powrocie zachaczyliśmy z moim na lody i w sumie dopiero przyjechaliśmy do domku 🙂
Novika super że po USG wsio ok ! najważniejsze że maleństwo całe i zdrowe 🙂 a jeżeli chodzi o samopoczucie to przetrwamy 🙂 już nie długo 🙂
Fajne imionka powybierałyście dziewczyny 🙂 Jaś i Antoś 🙂 bardzo mi się podoba !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TAK RANO MAMY MIEC DO 90 , A PO POSIŁKU DO 120, DZIDZIA MA ZAWSZE O 20 MNIEJ NIŻ MY ....
musisz wiedziec ze produkty im mniej maja weglowodanów sa lepsze , jesli grzeszyc kulinarnie to napewno na deser czyli 2 h po posilku , i wtedy najlepiej zjesc jakiegos owoca , czy loda , jak owoca to takiego malo dojrzałego a nie ociekajacego sokiem , no i w miare wychodzic cukier czyli cos porobic , napewno rano nie wolno nam mleka , platków , najlepiej chlebek z wedlinka lub twarogiem , a jesli chodzi to ja normalnie jem obiady nie szkodza cukier jest ok , a do kotletów np . jak robie to dodaje zmielone mlynkiem otreby i super smakuje ,
bo nam to podnosi cukier bardzo mąka i musimy unikac produktów z nia związanych ,
A RESZTA TO JUZ JAK PRACUJE NASZ ORGANIZM , NAPEWNO NIE WOLNO NAM SIE GLODZIC BO TO NIE O TO CHODZI A TO TEZ NAM CUKRU NIE OBNIŻA WRĘCZ ODWROTNIE BO PÓZNIEJ SIĘ WCHŁANIA CUKIER Z PRODUKTÓW 2 RAZY SZYBCIEJ ....

a JAK DIETA NIE DAJE RADY TO CÓZ POZOSTAJE INSULINA MYSLE ZE DLA NASZEGO DOBRA I DZIDZI DOBRA BY DOSTARCZYC WSZYSTKIEGO CO POTRZEBA BO MIMO CUKRZYCY NADAL MUSIMY JESC WITAMINY KTÓRE SA W PRODUKTACH KTÓRE NAM PODNOSZA TEN WSTRĘTNY CUKIER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Na początku brania insuliny po 2 jednostki dochodziło mi do 170, teraz przy braniu 7 jednostek dzisiaj np. na czczo 81, po śniadaniu 103, po obiedzie 137, po kolacji 92, więc jest różnie.


No to fakt , bo skoki spore ... ciezko jest tak dopasowac ... ja juz jestem zmeczona tym , ze ciagle musze myslec co zjem i ile masakra 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
Ja dzis podjadłam kielbaske z grila , to było 111 heee,
Ale tak normalnie to kanapki z jakąs wedlinka , nie ma jak poszalec , hee pizza nie podnosi tez cukru bo jak jesc to ciasto drożdzowe ma najmniej

dobrze wiedzieć, uwielbiam pizzę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MALEX napisał(a):
Ja naprzykład teraz zjadłam 2 kromki białego chleba z szynką i serem i 1 parówkę, a i zauważyłam, że mi jajecznica cukru nie podnosi to pewnie jaja na twardo też nie, trzeba spróbowac.

podobno biały chleb i parówki to samo zło 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...