Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

izarybka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
A poki co Olenka wazy 1,700kg (plu,minus 200gr-tak mowil doktorek 🙂) serduszko zdrowiutki e160 uderzen na minute ,wszystko w jak najlepszym porzadku 🙂 🤪 🤪 🤪 wg usg 32tc
czytam dalej Was Myszorki 😘

gratulejszyn 😘 ja jutro idę i już mam stresa 😮

tak juz spokojniej na duszy 🙂jakby kamien z serca mi spadl ,jakos wyjatkowo sie obawialam..ale jest super!i u Ciebie bedzie 🙂bedziemy czekac na wieśćiny 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wg gazety m jak mama, ale było też w gazecie dobra mama, nowością jest zalecenie aby myć kikut pępowiny gazikiem zwilżonym w czystej wodzie. Potem trzeba go osuszyć i zostawić na chwilę aż wyschnie. Brzeg pieluszki trzeba wywijać tak, aby pępowina była odkryta (dostęp powietrza goi ranę). Unikać smarowania kikuta alkoholem, gencjaną czy jodyną (tak robiono jeszcze do niedawna). Okazuje się też, że zmoczenie kikuta nie jest tak groźne jak kiedyś sądzono. W pierwszych dniach po porodzie nalewa się tyle wody do wanienki, aby pępek nie był zanurzony. ale jakby został zanurzony to trzeba go oszuszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Niestety tak jest, My przed ciążą też nie zauważaliśmy kobiet w ciąży i starszych osób. Taka prawda.

Oj bardzo Cie przepraszam,ale wypowiadaj sie za siebie 😜 😉
Ja jestem tak wychowana,ze zawsze ustepuje miejsca staruszkom ,inwalidom ,osoba ktore potrzebuja pomocy i miajscowki bardziej niz ja...ucze tez tak swoja coreczke i nie wyobrazam sobie plaszczyc dupsztyla kiedy ktos ledwo stoi ...

ja toze zawsze zwracałam uwage na strasze osoby i kobiety w ciazy i nie spodziewałabym sie ze panuje taka znieczulica u innych ludzi ....jak tylko zobacza ze wchodze to niby mnie nie zauwazaja ....a najlepsze sa te babcie z wozkami w supermartektach ...w ogole nie patrza na brzuch mało co jedne nie przywaliłam , to sie troszke zdziwiła jak ja zrezała od gory do doły , a nie z wozkiem mi sie pcha na brzuch ....bo ona musi byc pierwsza....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
Asiulka,to ładna już dziewuszka z Twojej Oleńki 🙂 Ja idę do grzebologa 3 sierpnia,mam nadzieję że Gabi też ładnie przybiera 🙂
A mnie naszło znów na te Twoje racuchy,idę sprawdzić czy wszystko mam i pocisnę z nich... 🙂 🙂 🙂 🙂

hhehehe 🙂 robta i nie czajta sie! 🙂za mna chodzi mega duza,mega swieza z mega duza iloscia kruszonki,pyszna z serem drozdzowa(najlepiej polfrancuska ,np z budyniem)ojojoj...a pogoda fu,to nawet mego nie wysylam,bo bidok niech odpocznie...a moje marzenia zachowam skrycie ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Niestety tak jest, My przed ciążą też nie zauważaliśmy kobiet w ciąży i starszych osób. Taka prawda.

Oj bardzo Cie przepraszam,ale wypowiadaj sie za siebie 😜 😉
Ja jestem tak wychowana,ze zawsze ustepuje miejsca staruszkom ,inwalidom ,osoba ktore potrzebuja pomocy i miajscowki bardziej niz ja...ucze tez tak swoja coreczke i nie wyobrazam sobie plaszczyc dupsztyla kiedy ktos ledwo stoi ...


Ja też zauważałam i w miarę możliwości ustępuje. Ale ostatnio się zdenerwowałam, autobus pełen ludzi i wchodzi kobitka dosyć stara a tu nic, nikt nie ustępuje. Wiec wstałam i ustąpiłam. I dopiero wtedy ludzie się zerwali z tekstami typu: niech pani siada itp:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
A poki co Olenka wazy 1,700kg (plu,minus 200gr-tak mowil doktorek 🙂) serduszko zdrowiutki e160 uderzen na minute ,wszystko w jak najlepszym porzadku 🙂 🤪 🤪 🤪 wg usg 32tc
czytam dalej Was Myszorki 😘

to super kochana ze wszytsko ok .....z Myszką.....juz spora jest , ale jak cos to dodaj plus 200 bo minus na pewno nie hi hi .....mam nadzije ze podwozie sprawdzone i wszytsko zamkniete ....bo my musimy razem na porodowke trafic hi hi ....13 wrzesnie , no niech juz bedzie 12 🙂

hehhe 🙂dokladnie Kochana ,a przeglad jutro ..na 8:20 wizyta ,wiec od rana rozruch ,oby nie lalo tylko ...A Olusia jaka grzeczna wyjatkowo na usg byla ,widzialam te male zeberka i kregoslupik-ma swoje wszystko pikne -niesamowite 😁 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem już dziewczyny i właśnie Was już nadrobiłam.
Zwolnionko zawiezione, ploty nadrobione i dostałam tak jak pisałam mega duży karton ciuszków, dostałam też nosidełko takie na brzuszek lub plecy, kombinezony, ręczniki kąpielowe.
Muszę się Wam przyznac, że dla maluszka kupiłam tylko skarpetki i łapki z ciuszków oczywiscie, a tak wszystko to dostałam i jwst tego tak dużo, że czuję, że Fabianek tego nie przenosi.
Trzeba iśc z duchem czasu i tak jak Wy spakowac już torbę, brakuję mi tylko kosmetyków i staników, a poza tym czyba już wsio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariola-s napisał(a):
Asiulka super że Oleńka rośnie zdrowo 🙂 oby tak dalej 🙂
mnie teraz prześladują słodycze, takie mam na nie parcie że masakra a tu nie można. Najgorsze jest to że przed ciążą to nie musiałam ich jeść a teraz to jak taka nałogowa słodzinka...

zakazany owoc najlepiej smakuje 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maggie003 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
Doris5969 napisał(a):
a u mnie od razu agresor sie uruchomił jak czytałam to zęby ze złości zagryzłam!!!!!!pier*****dziwka jedna !!!!!!!!!dobrze ze Zosia jest ok 🙂
😁 😁 😁 ja tez sie zbuzowalam!!!!dobrze Zonia,moglas w kly przycelowac jeszcze!


ale pinda, ze Cie nie przeprosila !! masakra .... ja jakbym odwinela w ryjsko toby baba tymi obrusami sie nakryla

😁 😁 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris5969 napisał(a):
Asia gratuluje dorodnej córy 🙂
Aga wracaj z tych plot do nas na ploty 😁
a teraz ide farbe z głowy zmyc 🙂


pokaaaaa sie nam jak wyszlo!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiula super że z moją synową wszystko w porządku 🙂 eh jaka dorodna dziewczynka 😁 🤪 najważniejsze że jest ok !
Zocha normalnie co za pinda z tej baby 😮 😮 😮 ale Bozia ma lokatorów na tej ziemi 😮
Ja dziś szoku zaznałam bo stałam w kolejce do bankomatu i laska (ciut starsza odemnie ) mnie przepuściła 😲 aż mi się głupio zrobiło 😜 ale skorzystałam a co tam , jak jest możliwość to cza korzystać 😁 🙃
Też troszkę się zdziwiłam że można pępek moczyć wodą z mydłem 😮 wszędzie gdzie maluch był w rodzinie to raczej się uważało żeby nie zamoczyć przy kąpieli .
Czarnulko parówkowy sen przebił wszystkie sny na naszym forum 🤪 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna79 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Niestety tak jest, My przed ciążą też nie zauważaliśmy kobiet w ciąży i starszych osób. Taka prawda.

Oj bardzo Cie przepraszam,ale wypowiadaj sie za siebie 😜 😉
Ja jestem tak wychowana,ze zawsze ustepuje miejsca staruszkom ,inwalidom ,osoba ktore potrzebuja pomocy i miajscowki bardziej niz ja...ucze tez tak swoja coreczke i nie wyobrazam sobie plaszczyc dupsztyla kiedy ktos ledwo stoi ...

ja toze zawsze zwracałam uwage na strasze osoby i kobiety w ciazy i nie spodziewałabym sie ze panuje taka znieczulica u innych ludzi ....jak tylko zobacza ze wchodze to niby mnie nie zauwazaja ....a najlepsze sa te babcie z wozkami w supermartektach ...w ogole nie patrza na brzuch mało co jedne nie przywaliłam , to sie troszke zdziwiła jak ja zrezała od gory do doły , a nie z wozkiem mi sie pcha na brzuch ....bo ona musi byc pierwsza....

te stare to niekiedy sile konska maja..pcha sie ,łokciami rozpycha ,aby pierwsza,bo jej sie spieszy...(pyt.dokad?) 😮 😮 😮 niektore same uwagi nie zwracaja na bardziej potrzebujacych ,bo one sa stare i klapki na oczy ....realia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MamaSandra napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Niestety tak jest, My przed ciążą też nie zauważaliśmy kobiet w ciąży i starszych osób. Taka prawda.

Oj bardzo Cie przepraszam,ale wypowiadaj sie za siebie 😜 😉
Ja jestem tak wychowana,ze zawsze ustepuje miejsca staruszkom ,inwalidom ,osoba ktore potrzebuja pomocy i miajscowki bardziej niz ja...ucze tez tak swoja coreczke i nie wyobrazam sobie plaszczyc dupsztyla kiedy ktos ledwo stoi ...


Ja też zauważałam i w miarę możliwości ustępuje. Ale ostatnio się zdenerwowałam, autobus pełen ludzi i wchodzi kobitka dosyć stara a tu nic, nikt nie ustępuje. Wiec wstałam i ustąpiłam. I dopiero wtedy ludzie się zerwali z tekstami typu: niech pani siada itp:

no niektorzy tylko czekaja,aby kto inny ustapil -tylko nie oni....padlina nie narod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALEX napisał(a):
Jestem już dziewczyny i właśnie Was już nadrobiłam.
Zwolnionko zawiezione, ploty nadrobione i dostałam tak jak pisałam mega duży karton ciuszków, dostałam też nosidełko takie na brzuszek lub plecy, kombinezony, ręczniki kąpielowe.
Muszę się Wam przyznac, że dla maluszka kupiłam tylko skarpetki i łapki z ciuszków oczywiscie, a tak wszystko to dostałam i jwst tego tak dużo, że czuję, że Fabianek tego nie przenosi.
Trzeba iśc z duchem czasu i tak jak Wy spakowac już torbę, brakuję mi tylko kosmetyków i staników, a poza tym czyba już wsio.

ale Ci sie upieklo! 🤪 super ,jakby tak kazda matka sobie pomagala bylo by nam matka duzo lzej(ale na szczescie jest ich spoooro 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izarybka napisał(a):
Sytuację typu ja ustępuje starszej pani też miałam ale jakoś nikt nie drygnął 🤔
co do rany pępusia to fakt starać się nie zamoczyć w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 i przecierać tak z 2-3dni bo to jednak rana musi przyschnąć...

ja pamietam fioletem przecieralam i wacikiem do uszu...tak wowczas polozna mi radzila i tak dluga przecieralam,az odpadl i bylo tam zupelnie sucho ..ale ten spiryt jest duzo lepszy ,przynajmniej nie brudzi ubran 🙂 tyle ,ze rzekomo (tak mi wtedy mowila polozna) szybciej wysusza wlasnie fiolet...ilez w tym prawdy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Asiula super że z moją synową wszystko w porządku 🙂 eh jaka dorodna dziewczynka 😁 🤪 najważniejsze że jest ok !
Zocha normalnie co za pinda z tej baby 😮 😮 😮 ale Bozia ma lokatorów na tej ziemi 😮
Ja dziś szoku zaznałam bo stałam w kolejce do bankomatu i laska (ciut starsza odemnie ) mnie przepuściła 😲 aż mi się głupio zrobiło 😜 ale skorzystałam a co tam , jak jest możliwość to cza korzystać 😁 🙃
Też troszkę się zdziwiłam że można pępek moczyć wodą z mydłem 😮 wszędzie gdzie maluch był w rodzinie to raczej się uważało żeby nie zamoczyć przy kąpieli .
Czarnulko parówkowy sen przebił wszystkie sny na naszym forum 🤪 😁 😁 😁

a no rosnie Gwiazdenka jak cza 🙂dla Tymusia-za chuda ani za gruba nie moze byc 😁 😁 😁
a z tych parowek z musztarda to sie tez usmialam... 😁 😁 😁 😁 nasza Aga to ma sny.. 😁 😁 😁 😁 😁ale to chyba przez te tyranizujace diety ... 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Sytuację typu ja ustępuje starszej pani też miałam ale jakoś nikt nie drygnął 🤔
co do rany pępusia to fakt starać się nie zamoczyć w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 i przecierać tak z 2-3dni bo to jednak rana musi przyschnąć...

ja pamietam fioletem przecieralam i wacikiem do uszu...tak wowczas polozna mi radzila i tak dluga przecieralam,az odpadl i bylo tam zupelnie sucho ..ale ten spiryt jest duzo lepszy ,przynajmniej nie brudzi ubran 🙂 tyle ,ze rzekomo (tak mi wtedy mowila polozna) szybciej wysusza wlasnie fiolet...ilez w tym prawdy?


co położna i lekarz inna bajka 🙂 ja tam spirytusem będę przecierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Sytuację typu ja ustępuje starszej pani też miałam ale jakoś nikt nie drygnął 🤔
co do rany pępusia to fakt starać się nie zamoczyć w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 i przecierać tak z 2-3dni bo to jednak rana musi przyschnąć...

ja pamietam fioletem przecieralam i wacikiem do uszu...tak wowczas polozna mi radzila i tak dluga przecieralam,az odpadl i bylo tam zupelnie sucho ..ale ten spiryt jest duzo lepszy ,przynajmniej nie brudzi ubran 🙂 tyle ,ze rzekomo (tak mi wtedy mowila polozna) szybciej wysusza wlasnie fiolet...ilez w tym prawdy?


mnie położna kazała moczyć podłużny gazik w spirytusku i jakby obwiązywać pępuszek i zostawiac tak - po wypróbowaniu jej sposobu pępek odpadł po 2 dniach, wczesniej jak tylko przemywałam gazikiem to nie chciał kikut odpaść i zaczął brzydko wyglądać 😲

Jej, jak mnie kości miednicy bolą, szczególnie te wewnątrz - czuję się taka "rozjechana". Z Grześkiem później zaczęło mnie boleć.
Eh, torba juz dzis spakowana to matka natura zaczyna wysyłac sygnały do porodu hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Sytuację typu ja ustępuje starszej pani też miałam ale jakoś nikt nie drygnął 🤔
co do rany pępusia to fakt starać się nie zamoczyć w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 i przecierać tak z 2-3dni bo to jednak rana musi przyschnąć...

ja pamietam fioletem przecieralam i wacikiem do uszu...tak wowczas polozna mi radzila i tak dluga przecieralam,az odpadl i bylo tam zupelnie sucho ..ale ten spiryt jest duzo lepszy ,przynajmniej nie brudzi ubran 🙂 tyle ,ze rzekomo (tak mi wtedy mowila polozna) szybciej wysusza wlasnie fiolet...ilez w tym prawdy?


co położna i lekarz inna bajka 🙂 ja tam spirytusem będę przecierać 🙂

tak tez mysle 🙂Asik Ty tez na bierząco raczej ,bo masz tych dzieciorkow w familii i na spirytusie chowane chyba? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Asiula super że z moją synową wszystko w porządku 🙂 eh jaka dorodna dziewczynka 😁 🤪 najważniejsze że jest ok !
Zocha normalnie co za pinda z tej baby 😮 😮 😮 ale Bozia ma lokatorów na tej ziemi 😮
Ja dziś szoku zaznałam bo stałam w kolejce do bankomatu i laska (ciut starsza odemnie ) mnie przepuściła 😲 aż mi się głupio zrobiło 😜 ale skorzystałam a co tam , jak jest możliwość to cza korzystać 😁 🙃
Też troszkę się zdziwiłam że można pępek moczyć wodą z mydłem 😮 wszędzie gdzie maluch był w rodzinie to raczej się uważało żeby nie zamoczyć przy kąpieli .
Czarnulko parówkowy sen przebił wszystkie sny na naszym forum 🤪 😁 😁 😁

a no rosnie Gwiazdenka jak cza 🙂dla Tymusia-za chuda ani za gruba nie moze byc 😁 😁 😁
a z tych parowek z musztarda to sie tez usmialam... 😁 😁 😁 😁 nasza Aga to ma sny.. 😁 😁 😁 😁 😁ale to chyba przez te tyranizujace diety ... 😮 😮 😮


no Laska będzie na pewno 🙂 heh 😁 🤪
a z tymi dietami to mają przerąbane... nic mnie nie dziwi że jedzenie im po głowie chodzi i śni się nawet 😮 no ale jak mus to trzeba się stosować niestety .
Ja mam w środę USG przed urlopem murzynka 🙂 ciekawe jak mój rośnie 😁 czuję że brzuch mi z dnia na dzień rośnie więc mam nadzieje że Tymonek dojrzewa ile trzeba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Sytuację typu ja ustępuje starszej pani też miałam ale jakoś nikt nie drygnął 🤔
co do rany pępusia to fakt starać się nie zamoczyć w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 i przecierać tak z 2-3dni bo to jednak rana musi przyschnąć...

ja pamietam fioletem przecieralam i wacikiem do uszu...tak wowczas polozna mi radzila i tak dluga przecieralam,az odpadl i bylo tam zupelnie sucho ..ale ten spiryt jest duzo lepszy ,przynajmniej nie brudzi ubran 🙂 tyle ,ze rzekomo (tak mi wtedy mowila polozna) szybciej wysusza wlasnie fiolet...ilez w tym prawdy?


co położna i lekarz inna bajka 🙂 ja tam spirytusem będę przecierać 🙂

tak tez mysle 🙂Asik Ty tez na bierząco raczej ,bo masz tych dzieciorkow w familii i na spirytusie chowane chyba? 😉


tak u nas co rok prawie maluch w rodzinie 😁 duża familią jesteśmy 😁 jak grecy 🤪 😁
i wszędzie spirytusem i zero zamaczania i cudowanie przy kąpaniu żeby nie skapło nic wody na pępuszek 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Sytuację typu ja ustępuje starszej pani też miałam ale jakoś nikt nie drygnął 🤔
co do rany pępusia to fakt starać się nie zamoczyć w miarę możliwości rzecz jasna 🙂 i przecierać tak z 2-3dni bo to jednak rana musi przyschnąć...

ja pamietam fioletem przecieralam i wacikiem do uszu...tak wowczas polozna mi radzila i tak dluga przecieralam,az odpadl i bylo tam zupelnie sucho ..ale ten spiryt jest duzo lepszy ,przynajmniej nie brudzi ubran 🙂 tyle ,ze rzekomo (tak mi wtedy mowila polozna) szybciej wysusza wlasnie fiolet...ilez w tym prawdy?


mnie położna kazała moczyć podłużny gazik w spirytusku i jakby obwiązywać pępuszek i zostawiac tak - po wypróbowaniu jej sposobu pępek odpadł po 2 dniach, wczesniej jak tylko przemywałam gazikiem to nie chciał kikut odpaść i zaczął brzydko wyglądać 😲

Jej, jak mnie kości miednicy bolą, szczególnie te wewnątrz - czuję się taka "rozjechana". Z Grześkiem później zaczęło mnie boleć.
Eh, torba juz dzis spakowana to matka natura zaczyna wysyłac sygnały do porodu hehe

Kasia ja mam to samo..w pierwszej ciazy pod sam koniec czulam bole oklicy Kachy ,a teraz juz niekiedy kroku nie mozna zrobic..zalezy jaki dzien ....
Nieraz mam tak ze sie poloze z jedna noga na lozku,a drugiej juz nie mam sily dociągnac na lozko... 😮 😮 😮 mojego prosze ,by mi noge "dotargał" na łoże 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):

tak u nas co rok prawie maluch w rodzinie 😁 duża familią jesteśmy 😁 jak grecy 🤪 😁
i wszędzie spirytusem i zero zamaczania i cudowanie przy kąpaniu żeby nie skapło nic wody na pępuszek 😮


u mnie tak samo z tym cudowaniem byle nie zamoczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...