Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
kamiska napisał(a):
hej zaraz podczytam dzisiejsze wpisy,chce tylko nadmienic ze pogoda jest obrzydliwa leje burza ciemno jak w ..nocy 🤢


ugh.. chyba sie przeprowadze do Ciebie.. 🥴 u nas skwar.. na szczescie mam okna na zachod i jeszcze moge w miare funkcjonowac, ale jak ide do kuchni to wita mnie chmura goraca 😁
gdzie te burzeeeeeeeeeee!?


Podzielam --> gdzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee??????

U mnie też upał!!!!!!!!!!!!!!!!! padam na pysk!!!!!!!!!!!!!!!siedzimy w domu, okna pozamykane, rolety pozasłaniane i wentylator włączony 🙂....a mi pot cieknie po tyłku! Maskara!!!!!!!!!!!!
Asia z Krakowa pokazywali w prognozie, że u Ciebie w środę mają być 34 stopnie 🤢 🤢 🤢 🤢


dziękuję za przypomnienie 😮 😮 😮 ja pogody już nie oglądam co by się nie stresować na zapas to Agatka pogodynka mi przypomniała 🤪 😁 😁 😁 😁


☺️ ☺️ to tak w ramach ostrzeżenia było 😜 😜


😜 😁 😁 😁 😁 wiem że na was zawsze można liczyć 😘 😘 😘 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
pomylam odkurzylam i az sie spocilam musze odpoczac zanim prasowac zaczne 🙂dziewczyny mam do was pytanko czy myslicie ze istnieje takie cos jak zwolnienie dla meza od ginekologa? chodzi o to ze moj maz ma we wrzesniu jechac na miesieczny poligon a on nie chce i chorobowe musi sobie zalatwic


2 tygodnie opieki nad Tobą może wsiąść 🙂

Ale to chyba dop[iero po porodzie,nie?


tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
pomylam odkurzylam i az sie spocilam musze odpoczac zanim prasowac zaczne 🙂dziewczyny mam do was pytanko czy myslicie ze istnieje takie cos jak zwolnienie dla meza od ginekologa? chodzi o to ze moj maz ma we wrzesniu jechac na miesieczny poligon a on nie chce i chorobowe musi sobie zalatwic


2 tygodnie opieki nad Tobą może wsiąść 🙂

Ale to chyba dop[iero po porodzie,nie?


tak

🙂 mój też się na to właśnie szykuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
Agatka a pytałaś kto to wystawia ????


zależy,bo czasem wystawia szpital, czasem gin, a czasem lekarz rodzinny 🙂 zależy jask się trafi 🙂Więc trzeba pamiętać, żeby po porodzie dopytać w szpitalu,czy ewentualnie coś takiego wystawiają. Wiem, że u mnie wystawiają, ale nie w każdym szpitalu....wtedy najlepiej iść do lekarza rodzinnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
Agamu napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Maga napisał(a):
kamiska napisał(a):
hej zaraz podczytam dzisiejsze wpisy,chce tylko nadmienic ze pogoda jest obrzydliwa leje burza ciemno jak w ..nocy 🤢


ugh.. chyba sie przeprowadze do Ciebie.. 🥴 u nas skwar.. na szczescie mam okna na zachod i jeszcze moge w miare funkcjonowac, ale jak ide do kuchni to wita mnie chmura goraca 😁
gdzie te burzeeeeeeeeeee!?


Podzielam --> gdzieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee??????

U mnie też upał!!!!!!!!!!!!!!!!! padam na pysk!!!!!!!!!!!!!!!siedzimy w domu, okna pozamykane, rolety pozasłaniane i wentylator włączony 🙂....a mi pot cieknie po tyłku! Maskara!!!!!!!!!!!!
Asia z Krakowa pokazywali w prognozie, że u Ciebie w środę mają być 34 stopnie 🤢 🤢 🤢 🤢


dziękuję za przypomnienie 😮 😮 😮 ja pogody już nie oglądam co by się nie stresować na zapas to Agatka pogodynka mi przypomniała 🤪 😁 😁 😁 😁


☺️ ☺️ to tak w ramach ostrzeżenia było 😜 😜


😜 😁 😁 😁 😁 wiem że na was zawsze można liczyć 😘 😘 😘 🤪


Nie zniese.... wyjezdzam z kraju 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki za miłe słowa, już jest ok a żebra muszą z się zrosnąć i to szybko bo to my z małą czekamy na pomoc i wsparcie. 🙂

Marta co do zasiłku, to mąż może dostać zasiłek opiekuńczy na żonę po porodzie w szczególności po cc, do 14 dni, jako opieka nad chorym członkiem rodziny, w formie L4- płatne 80%, takie zwolnienie wypisuje Twój lekarz albo w szpitalu przy wypisie, ale lekarze podchodzą do tego sceptycznie więc rzadko wypisują,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agamu napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
ale mi chodzi zeby ginekolog na wrzesien mu zwolnienie dal zeby nie musial na poligon jechac

Niech weźmie zwykłe l4 od lekarza rodzinnego,bo tak to chyba nie da rady 🙂 dopiero po porodzie może dostać na opiekę.


aha dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Jade do tesciow na obiadek
Milego popoludnia brzuszki zaciskac Kacy, oprocz leer, upieczcie jej ten specjalny jkablecznik ktora, bo ja nie pieke raczej ciast


wstaw sie za mna masz racje 😜
miłego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
apropo zwolnień to dzis podczytałam, że lekarze nie chcą dawać L4 jak mija termin, niektórzy nawet po 38 tygodniu nie wystawiają 😮 można niby zacząć wykorzystywac macierzyński ale uwaga(!) nie trzeba, tylko koło sie zamyka bo lekarze nie chcą dawać tych zwolnień. można od ogólnego wyprosić... oczywiście każdy lekarz inaczej na to patrzy 🤢 Asia z Krakowa może Ty się bardziej orientujesz? i jeszcze odnośnie macierzyńskiego- nam przysługuje 20 tygodniu plus 3 dodatkowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leer napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Jade do tesciow na obiadek
Milego popoludnia brzuszki zaciskac Kacy, oprocz leer, upieczcie jej ten specjalny jkablecznik ktora, bo ja nie pieke raczej ciast


wstaw sie za mna masz racje 😜
miłego 🤪

Dziewczyny ktore umieja piec------> do roboty z dedykacja dla Leer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
apropo zwolnień to dzis podczytałam, że lekarze nie chcą dawać L4 jak mija termin, niektórzy nawet po 38 tygodniu nie wystawiają 😮 można niby zacząć wykorzystywac macierzyński ale uwaga(!) nie trzeba, tylko koło sie zamyka bo lekarze nie chcą dawać tych zwolnień. można od ogólnego wyprosić... oczywiście każdy lekarz inaczej na to patrzy 🤢 Asia z Krakowa może Ty się bardziej orientujesz? i jeszcze odnośnie macierzyńskiego- nam przysługuje 20 tygodniu plus 3 dodatkowe?

20 plus 2 chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macierzyński : Nasz urlop będzie trwał na przełomie 2011/2012 więc należy nam sie wyrównanie w postaci 1tyg., żebyśmy nie były stratne. Czyli w sumie wychodzi 20tyg. urlopu macierzyńskiego i 3tyg. dodatkowego macierzyńskiego. Warunek jest jeden - musi być zachowana ciągłość pomiędzy jednym a drugim (piszemy najpóźniej 1tydz. przed końcem normalnego macierzyńskiego podanie do szefa o te 3tyg. dodatkowe i już, nie ma prawa Ci odmówić a jeszcze lepiej na jednym podaniu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
kahlanik napisał(a):
Oj Biedna Ania 😞 😞 Ona to też sobie użyje z tymi szpitalami 🤢
Asik KR nono, przetrzymałaś chłopa, zazdroszczę determinacji, ja to bym się pewnie dawno podała, wywrzeszczała i rozpłakała 😁 😁 😁 Twarda jesteś, a i efekty są, jak widać 😁
Leer, 4cm to nic?? Co Ty mówisz? Moim zdaniem 4 cm to już konkret!

A ja się trochę wystraszyłam, że mam hemoroidy 😮 Bo mnie tam dziwnie boli 😮 Ale obadałam sprawę i chyba jednak nie, bo to bliżej krocza mnie boli, jakoś tak popuchnięte to wszystko tam, chyba mnie majtasy obtarły przy tym gorącu ☺️ ☺️


no powiem Ci od środy do wczoraj i to pierwsza taka mega akcja , będzie widział na przyszłość że jak trzeba to i ja papę zamknę 😁 😁 😁 choć u mnie to mało realne faktycznie 😜 ale się udało HA! hormony też na pewno pomogły 🙂
To dobrze że nie masz tego kurestwa 🤢 😮


No mój to twarda sztuka, jest starszy 9 lat więc sobie wyobraża, że jest też mądrzejszy 😠 😠
Asia, chyba nie mam. Popudruję dupcię Alantanem 😁 😁 i się zobaczy...


chłopa weź niech się przyucza do zasypywania 🤪 😁 Na pewno nie masz 🙂


🤪 🤪 Chłop w robocie, trza sobie samemu oporządzić dupala 😜 😜


hahahah ciekawe jakby zareagował jakbyś go poprosiła żeby Cię puderkiem podsypał 🤪 😁 😁


Pewnie nijak 🤢 🤢 On się w te rejony od 8 miesięcy nie zapuszcza 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANIA100 napisał(a):
Macierzyński : Nasz urlop będzie trwał na przełomie 2011/2012 więc należy nam sie wyrównanie w postaci 1tyg., żebyśmy nie były stratne. Czyli w sumie wychodzi 20tyg. urlopu macierzyńskiego i 3tyg. dodatkowego macierzyńskiego. Warunek jest jeden - musi być zachowana ciągłość pomiędzy jednym a drugim (piszemy najpóźniej 1tydz. przed końcem normalnego macierzyńskiego podanie do szefa o te 3tyg. dodatkowe i już, nie ma prawa Ci odmówić a jeszcze lepiej na jednym podaniu).

No czyli wszystko jasne 🙂 Dziękujemy Ania, bo my tu zielone jak tabaka w rowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...