Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Louisedg napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
hej 🙂
doczytałam Was ale z pisaniem gorzej bo Mała na mnie wisi od rana, jak ja odłoze to za chwile jest płacz 😮
KAROLAJNA1988 przede wszystkim sie nie poddawaj i przystawiaj do piersi, musisz miec duuuzo cierpliwosci. tu jest link do fajnego forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,46749,Karmiace_Piersia_Inaczej.html?s=3
ja karmie odciagnietym juz miesiac choc na poczatku wydawało mi sie ze wytrzymam z tydzień max dwa. Z laktacja nie mam problemów bo odciagam co 3-4h minimum 120ml a po dłuzszej przerwie nawet ponad 200ml 🙂 wiec mozna 🙂
na poczatku miałam mega doła z powodu tego cyca, teraz sie zastanawiam czy nie poddałam sie za szybko ale trudno sie mówi 🤨 człowiek po porodzie jest ogłupiały, hormony szaleja i mysli tylko o tym, zeby dziecko głodne nie było, zeby zadna krzywda mu sie nie działa... szybko mozna sie poddac...

a nie probujesz cyca dawac czasem? u mnie zaskoczyło mimo ze dziecko nie wiedzialo co to cyc moze warto poprobowac zanim ssaczek bardzo glodny tylko lekko a nuz sie uda?


chyba juz mam jakąś traumę bo za każdym razem jak próbowałam ja dostawiać to był mega ryk 🤢 u Małej nie ma pojęcia "zanim się zrobi mało głodna" 😉 jak się obudzi to za chwilę ryk i tak musi poczekać aż podgrzeje jedzonko i czasami jest armagedon 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
agata_1982 napisał(a):
hej 🙂
doczytałam Was ale z pisaniem gorzej bo Mała na mnie wisi od rana, jak ja odłoze to za chwile jest płacz 😮
KAROLAJNA1988 przede wszystkim sie nie poddawaj i przystawiaj do piersi, musisz miec duuuzo cierpliwosci. tu jest link do fajnego forum http://forum.gazeta.pl/forum/f,46749,Karmiace_Piersia_Inaczej.html?s=3
ja karmie odciagnietym juz miesiac choc na poczatku wydawało mi sie ze wytrzymam z tydzień max dwa. Z laktacja nie mam problemów bo odciagam co 3-4h minimum 120ml a po dłuzszej przerwie nawet ponad 200ml 🙂 wiec mozna 🙂
na poczatku miałam mega doła z powodu tego cyca, teraz sie zastanawiam czy nie poddałam sie za szybko ale trudno sie mówi 🤨 człowiek po porodzie jest ogłupiały, hormony szaleja i mysli tylko o tym, zeby dziecko głodne nie było, zeby zadna krzywda mu sie nie działa... szybko mozna sie poddac...

a nie probujesz cyca dawac czasem? u mnie zaskoczyło mimo ze dziecko nie wiedzialo co to cyc moze warto poprobowac zanim ssaczek bardzo glodny tylko lekko a nuz sie uda?


chyba juz mam jakąś traumę bo za każdym razem jak próbowałam ja dostawiać to był mega ryk 🤢 u Małej nie ma pojęcia "zanim się zrobi mało głodna" 😉 jak się obudzi to za chwilę ryk i tak musi poczekać aż podgrzeje jedzonko i czasami jest armagedon 😉

ahaaaa a to u nas tez byl ryk ale zalapal wkoncu , teraz czasem ciezko wyjac hehhe jak zassa pod koniec samego suta dla zabawy to masaaakra:P
moja nie placze jak jets glodna tylko kwiczy i szuka buzką....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agata_1982 napisał(a):
poza tym powoli odkrywam uroki karmienia z butelki jesli mozna tak to nazwać 😉 moge wyjść do miasta cos załatwić i wiem że Młoda zawsze jeść dostanie 🙂 a przy cycu pewnie musiałabym byc do dyspozycji 24h 😉


to wlasciwie poki co dla nas wygoda ale najwazniejsze ze pije twoje mleczko 🙂)
ja mroze co jakis czas partyje a bede odciagac jak cos.

ale pamietam dylemat z laktatorem przed porodem taki odlegly a teraz: MEDELA MINI ELECTRIC bede polecac dozywotnio!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
siemka
u nas noc spokojna maly tylko 2razy jadł czy wy wybudzacie maluchy??? na jedzenie??? bo ja jak mam zamiar to on spi nadobre sam sie obudził, mam coraz wiecej mleka bola cycki i uwaga moje dziecko zaczelo jesc cycka,
dziewczyny jak wy przemywacie przemywalyscie kikutyy??

mnie polozna powiedziala z enocna przerwa 5 h moze byc a tak to wybudzac po trzech zeby dobrze na wadze przybieralo dziecko. i zeby pokarm nie zalegal.
ja nie przemywalam kikuta bo dostalam dzieciatko juz bez kikuta. a potem riwanolem pepuszekjak krewka leciala troche


ja w nocy nie wybudzam Michała, bo potem będa problemy jak będzie starszy, będzie nerwowo spał. Grześka wybudzałam i miałam z nim potem probblemy. Moim zdaniem nic się dziecku nie stanie jak dłużej pośpi 🙂

Agata_1982 ja z kolei jestem zadowolona, że karmię cycem, bo przede wszystkim to spora oszczedność, mleka modyfikowane sporo kosztują i idą jak woda - tak samo jak pieluchy. Jak chce wyskoczyć do miasta to w razie W kupiłam bebiko i gdyby na prawde była tragedia to któryś z domowników da wtedy butlę 🙂 no i cyc jest o tyle dobry, że wyciągasz i masz mleko - podgrzane, już gotowe 😁

co do kikutów to teraz stosuje się octenisept w spreyu - bardzo wygodny, nie trzeba przemywac kikuta gazikiem tylko wystarczy na niego psiknąc. U nas bardzo szybko wysuszył pępuszek i już śladu nie ma po kikucie 🙂

no, chłopaki mi zasnęli więc mam chwilę dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po spacerku 🙂 teraz czekam aż Młody się wybudzi na karmienie ... co do kikuta to mi też polecali oktanisept ale nie byłam zadowolona i przemywałam spirytusem jak doradziła położna i ładnie odpadł . A co do wybudzania to mi kazali wybudzać ale rezultat był taki że nad ranem był ryk i wrzask i mega ulewanie 😮 😮 😮 i przestałam wybudzać , karmię na rządanie i jest ok 🙂 a na masie nabiera oj nabiera heh 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam super ze mozecie na spacer
my w srode mamy wizyte u pediatry tylko z fotelikiem biegiem!
a tak zakaz, tylko w domu okna,,,, wietrzenie 😞
a tak bysmy sie kulneły bryką co sie kurzy 😞
i 6 tyg kwarantanny na jakiekolwiek odwiedziny wiec dobrze ze mam was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia19874 napisał(a):
szotka napisał(a):
o widzę że kasia też zachwala octenisept 🙂 tak karolina pryskasz bezpośrednio na pępuszek.


śliczna Alusia w awatarku 🙂 😘


aha no to bede tak robila ,mały cycał dwa cyce chyba ponad h mam nadzieje ze sie najada , teraz spi nie bede go wybudzała , bedzie głodny to sie obudzi,
boze dziewczyny nie ogarniam to dla mnie taki szok , mam małą depresje jak nie chce łapać cyca to rycze z nim ale nie poddaje sie najwyzej bede dokarmiala choc dzisiaj jeszcze obesło sie bez sztucznego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
hej 🙂

Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
siemka
u nas noc spokojna maly tylko 2razy jadł czy wy wybudzacie maluchy??? na jedzenie??? bo ja jak mam zamiar to on spi nadobre sam sie obudził, mam coraz wiecej mleka bola cycki i uwaga moje dziecko zaczelo jesc cycka,
dziewczyny jak wy przemywacie przemywalyscie kikutyy??

mnie polozna powiedziala z enocna przerwa 5 h moze byc a tak to wybudzac po trzech zeby dobrze na wadze przybieralo dziecko. i zeby pokarm nie zalegal.
ja nie przemywalam kikuta bo dostalam dzieciatko juz bez kikuta. a potem riwanolem pepuszekjak krewka leciala troche


ja w nocy nie wybudzam Michała, bo potem będa problemy jak będzie starszy, będzie nerwowo spał. Grześka wybudzałam i miałam z nim potem probblemy. Moim zdaniem nic się dziecku nie stanie jak dłużej pośpi 🙂


no w nocy ja nie wybudzam tez , a w dzien jak dochodzi do 4 h to juz tak bo jednak za dlugo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szotka napisał(a):
mariola-s napisał(a):
hejka! dzisiejsza nocka w miarę spokojna, dwie pobudki 🙂 mój niestety też już do pracy jeździ, dzisiaj mam dzionek tylko z synkiem, mężuś kończy pracę dopiero o 22... chyba nadrobię wszystkie seriale...


mój dzisiaj o 5 pojechał znów w delegacje...Ale mam nadzieję że już niedługo to potrwa....jeszcze miesiąc conajmniej.Ja czekam na ten czas kiedy Zbyszek będzie wracał chociaż na wieczór do domku.No masz przynajmniej jakieś pocieszenie 🙂

co racja to racja 🙂 to życzę Tobie zebyś jak najszybciej się tego doczekała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
hej 🙂

Louisedg napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
siemka
u nas noc spokojna maly tylko 2razy jadł czy wy wybudzacie maluchy??? na jedzenie??? bo ja jak mam zamiar to on spi nadobre sam sie obudził, mam coraz wiecej mleka bola cycki i uwaga moje dziecko zaczelo jesc cycka,
dziewczyny jak wy przemywacie przemywalyscie kikutyy??

mnie polozna powiedziala z enocna przerwa 5 h moze byc a tak to wybudzac po trzech zeby dobrze na wadze przybieralo dziecko. i zeby pokarm nie zalegal.
ja nie przemywalam kikuta bo dostalam dzieciatko juz bez kikuta. a potem riwanolem pepuszekjak krewka leciala troche


ja w nocy nie wybudzam Michała, bo potem będa problemy jak będzie starszy, będzie nerwowo spał. Grześka wybudzałam i miałam z nim potem probblemy. Moim zdaniem nic się dziecku nie stanie jak dłużej pośpi 🙂

Agata_1982 ja z kolei jestem zadowolona, że karmię cycem, bo przede wszystkim to spora oszczedność, mleka modyfikowane sporo kosztują i idą jak woda - tak samo jak pieluchy. Jak chce wyskoczyć do miasta to w razie W kupiłam bebiko i gdyby na prawde była tragedia to któryś z domowników da wtedy butlę 🙂 no i cyc jest o tyle dobry, że wyciągasz i masz mleko - podgrzane, już gotowe 😁

co do kikutów to teraz stosuje się octenisept w spreyu - bardzo wygodny, nie trzeba przemywac kikuta gazikiem tylko wystarczy na niego psiknąc. U nas bardzo szybko wysuszył pępuszek i już śladu nie ma po kikucie 🙂

no, chłopaki mi zasnęli więc mam chwilę dla siebie 🙂


wiem, że zalety karmienia piersią są większe 🙂 nie wiem czy po takim czasie wogóle jest mozliwe żeby dziecko "zaskoczyło" choc słyszałam o takim przypadku. ale po tych przejściach w szpitalu i później w domu jak próbowaliśmy ja dostawic to mam teraz jakąś blokadę w głowie 🤨
a co do mm to nie podaję jej, po jednym jak raz spróbowaliśmy dostała uczulenia, teraz mam Nan na czarna godzinę ale jeszcze go nie piła, jak bedzie okazja to się zobaczy jak zareaguje.
słyszałam tez, że odciąganie osłabia laktacje czy wręcz zaburza ale u siebie tego nie widzę na razie, odciągam tyle, że starcza a nic specjalnie nie robię, nie pije herbatek czasami karmi(czytałam, że pomaga ale śmieję się, że chyba bardziej na poprawę nastroju 😉)nie odciagam rekgularnie co 2,5- 3 h tylko co średnio 4h na razie jest ok a co dalej to zobaczymy 🙂 i tak jestem z siebie w jakis sposób dumna, że macham tym laktatorem przez całą dobę(co jest chwilami mordęgą) i nie ide na łatwiznę i podaje mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
szotka napisał(a):
o widzę że kasia też zachwala octenisept 🙂 tak karolina pryskasz bezpośrednio na pępuszek.


śliczna Alusia w awatarku 🙂 😘


aha no to bede tak robila ,mały cycał dwa cyce chyba ponad h mam nadzieje ze sie najada , teraz spi nie bede go wybudzała , bedzie głodny to sie obudzi,
boze dziewczyny nie ogarniam to dla mnie taki szok , mam małą depresje jak nie chce łapać cyca to rycze z nim ale nie poddaje sie najwyzej bede dokarmiala choc dzisiaj jeszcze obesło sie bez sztucznego


grunt to sie nie poddawać z cyckiem - teraz jest kryzys ale potem wszystko się unormuje, tylko trzeba pozytywnie myślec. ja z Grześkiem byłam tak zestresowana, że nic mi nie leciało, przyszła położna, nakopała w dupę, nagadała, zmieniłam tok myslenia i rGrzesiek doił cyca przez 1,5 roku 😉

octenisept - jest ok, tylko dziad drogi, 25 zł za małą buteleczkę. No ale jak mus to mus, przynajmniej dobrze działa 🙂

Luiza, teściowa mi mówiła, że pokarm u noworodka zalega ok 2,5 h w żołądku, stąd jest stwierdzenie, że trzeba wybudzac do karmienia po 3 h snu, ale wydaje mi się skoro dziecko spi to widocznie tego potrzebuje - przez sen najwięcej rośnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
siemka
u nas noc spokojna maly tylko 2razy jadł czy wy wybudzacie maluchy??? na jedzenie??? bo ja jak mam zamiar to on spi nadobre sam sie obudził, mam coraz wiecej mleka bola cycki i uwaga moje dziecko zaczelo jesc cycka,
dziewczyny jak wy przemywacie przemywalyscie kikutyy??

na początku wybudzałam, choć ciężko to nazwać wybudzeniem... bo dzidzia wogóle nie reagowała, w końcu zrezygnowałam... teraz je na życzenie
jeśli chodzi o kikut to wychodzę z założenia że jak zamoczy się w kąpieli to nic złego się nie stanie, a potem osuszam wacikiem (wacik jak mocno przylegał) a teraz patyczkiem tym grubszym i psikam octeniseptem. już prawie odpadł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolajna1988 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
szotka napisał(a):
o widzę że kasia też zachwala octenisept 🙂 tak karolina pryskasz bezpośrednio na pępuszek.


śliczna Alusia w awatarku 🙂 😘


aha no to bede tak robila ,mały cycał dwa cyce chyba ponad h mam nadzieje ze sie najada , teraz spi nie bede go wybudzała , bedzie głodny to sie obudzi,
boze dziewczyny nie ogarniam to dla mnie taki szok , mam małą depresje jak nie chce łapać cyca to rycze z nim ale nie poddaje sie najwyzej bede dokarmiala choc dzisiaj jeszcze obesło sie bez sztucznego


nie poddawaj się!! baby blusa chyba każda miała 😉 przynajmniej ja 😉 to zupełnie normalne. A próbowałaś odciągnać? możesz podać przez strzykawkę jesli nie chcesz z butelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agata, machanie laktatorem rzeczywiście nie nalezy do łatwych, mnie np po ściąganiu mocno cycki bolały ;/
co do Nan to u nas z tym mlekiem była porazka - zatwardzenia i bóle brzucha, ale to moze dlatego, że ono jest z żelazem.. ale to nie znaczy że u Twojej dzidzi wystąpia problemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Agata, machanie laktatorem rzeczywiście nie nalezy do łatwych, mnie np po ściąganiu mocno cycki bolały ;/
co do Nan to u nas z tym mlekiem była porazka - zatwardzenia i bóle brzucha, ale to moze dlatego, że ono jest z żelazem.. ale to nie znaczy że u Twojej dzidzi wystąpia problemy 🙂


ktos, chyba Dorota polecała enfamil- u nam właśnie po nim było uczulenie 😞 wiem,że czasami trzeba kilku próbować 🤢 ale mam tez nadzieję, ze szybko nie bedę musiała próbować.

co do wybudzania to ja nie muszę 😁 😁 😁 Alicja spi max 3 h w dzień, w nocy raz jej się zdarzyło jakieś 5,5 najdłużej:huh
a do pepuszka mieliśmy fiolet, odpadł równo po tygodniu 🙂 a i pare razy się zamoczył przy kąpieli i nic sie nie stało, najważniejsze to chyba go nie zanurzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
karolajna1988 napisał(a):
Asia19874 napisał(a):
szotka napisał(a):
o widzę że kasia też zachwala octenisept 🙂 tak karolina pryskasz bezpośrednio na pępuszek.


śliczna Alusia w awatarku 🙂 😘


aha no to bede tak robila ,mały cycał dwa cyce chyba ponad h mam nadzieje ze sie najada , teraz spi nie bede go wybudzała , bedzie głodny to sie obudzi,
boze dziewczyny nie ogarniam to dla mnie taki szok , mam małą depresje jak nie chce łapać cyca to rycze z nim ale nie poddaje sie najwyzej bede dokarmiala choc dzisiaj jeszcze obesło sie bez sztucznego


nie poddawaj się!! baby blusa chyba każda miała 😉 przynajmniej ja 😉 to zupełnie normalne. A


próbowałaś odciągnać? możesz podać przez strzykawkę jesli nie chcesz z butelki



odciagałam , podawałąm metodą przez palca ,noale narazie chyba jestesmy na dobrej drodze przycycu trudno caly czasbedzie na nim siedział damy rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...