Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No dziewczyny faktycznie trafiacie na lekarzy debili!!ludzie sa czasami naprawde wredni i to jeszcze dla kobiet w ciazy..smutne..ale nie ma co sie denerwowac 🙂
Agniesia to zycze powodzenia na wizycie i mam nadzieje ze jedank do szpitala nie pojdziesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dziewczynki, ja staram się te nowe rzeczy, których nie jestem pewna prać osobno białe osobno kolorowe, ale przed chwilką wyprałam 2 prześcieradła frotte niebieskie, żóltą osłonkę na przewijak frotte i pościek małego niebiesko- białą i nic nie zafarbowało. Pościel piore w 60 stopniach jak chcą, prześcieradła też choć pisze, że w 40 to co z frotty, ale przetestowałam, że nic się nie dzieje z tym więc jest ok.
Najgorzej z dziecinnymi rzecZami bo one potrafią nieźle farbować jeszcze po kilku praniach i tak sobie załatwiłam ostatnio spodenki Kacpra, bo wszystkie białe elementy zrobiły się szaro-niebieskie. Dobrze, że to tylko takie małoe wstawki. A przecież nie da się prać tylko 2 rzeczy w pralce i powtarzać prania 5x dziennie, żeby nic sie nie zafarbowało..... :laugh:
A ręczniki dla dzieci każą prać przynajmniej w 60 stopniach, pieluch wyprałam w 90. mam nadzieję, że robię vwszystko ok 🙂 Jak to mówią "wszystko okaże się w praniu" :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorcia... brak słów... po prostu nie wiem nawet jak to skomentować, więc przemilczę. Dobrze, że nie dałaś się naciągnąć mu na kasę i dopięłaś swego. Brawo.

Czytałam ten wątek synke, na początku myslałam, że jej coś napiszę, żeby choć trochę poczula że ludzie ją wspierają, ale im dalej czytałam, tym bardziej stwierdzałam, że jej żadne słowa nikogo z nas nie pomogą, ona teraz wie swoje, ma żal do wszystkich i na pewno nikogo nie będzie chcaiła słuchać. Taki okres buntu przeciw temu co się stało. Nie umniejszam oczywiście faktu tej wielkiej straty bo cholernie jej współczuję, ale jak przeczytałam co napisała dziewczynie, która też czeka na poród dziecka z poważną wadą nerki i jest pełna obaw co będzie po porodzie, to przykro mi się zrobiło, bo ta chciała autentycznie ją podnieść na duchu a synke nawet tego nie dostrzegła, wręcz miałam wrażenie, że trochę na nią napadła. Żal takich sytuacji. Boże oby jak najmniej takich niesszczęść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie nastawilam pranko i najpierw wrzucilam biale tzn jasniutkie i caly bęben pralki zajety..sporo tych ciuszkow 🙂 🙂 jutro wypiore kolory a nastepnie reszte aha i piore w 50 stopniach bo na metkach jest napisane od 40 do 60 wiec wzielam srednia hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goshe napisał:
ja wlasnie nastawilam pranko i najpierw wrzucilam biale tzn jasniutkie i caly bęben pralki zajety..sporo tych ciuszkow 🙂 🙂 jutro wypiore kolory a nastepnie reszte aha i piore w 50 stopniach bo na metkach jest napisane od 40 do 60 wiec wzielam srednia hehe


haha spryciara! :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ty to masz główkę goshe 🤪 🤪 na taki pomysł bym nie wpadła ale bardzo fajnie z tego wybrnęłaś 😉
Co do tego wątku teżchciałam na początku coś napisać tej dziewzynie aby ją pocieszyć ale im dalej czytałam to tym bardziej nie wiedziałam co mam napisać... przykra sytuacja i nie wiem jak ja bym zareagowała na jej miejscu ale tak jak pisze Asieńka że jedna dziewczyna chciała ją pocieszyć a ona nawet tego nie dostrzegła chociaż ona chyba najlepiej wie mniej więcej co ona czuje bo jej dzieciątko też jest chore... ehs... dobrze że żadna z nas nie ma takich problemów chociaż i tak żal mi tych dziewczyn... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Sierpnióweczki 🙂
ale miałam stron do nadrobienia 🙂

tak czytałam o paleniu przed ciążą i ogólnie o używkach, to Agniesia - Ty się tam nie bój 🙂 Ja zaszłam 20.11 w ciążę, 25.11 poleciałam do Egiptu ( więc już pierwsze ryzyko - samolot we wczesnej ciąży, ponoć niebezpieczny ), tam na miejscu by nie złapać klątwy faraona, codziennie do każdego posiłku oraz nawet między nimi piłam colę, by się "odkazić w środku" i nie mieć sensacji żołądkowych. Niestety, biegunka i tak była :P . Potem zachciało mi się smakować lokalnych alkoholi ( więc trzecie ryzyko - alkohol ). No i to ciągłe wystawianie brzucha na słońce..
I mimo, że dzidziuś przeszedł chrzest bojowy, ma się dobrze 🙂

Zauważyłam, że wszystkie ciuszki pierzecie w specjalnych proszkach dla dzieci. Powiem Wam, że to co kupiłam nowe, to nie piorę tego. Natomiast przeprałam ( i to w zwykłym proszku ) pieluchy tetrowe oraz ręczniki kąpielowe, żeby lepiej wycierały. Może robię błąd że nie piorę ciuszków, ale myślę, że mały powinien przyzwyczajać skórkę 🙂
Ale wiem, ile radości może przynieść pranie chociażby zwykłych pieluch 🙂 Ostatnio dokupiłam jeszcze 10 kolorowych pieluch tetrowych i niedługo też je przepiorę 🙂

Dziś chyba poskładamy z mężem łóżeczko. Dokupiłam dziś ozdobne ochraniacze na boczki łóżeczka, jeszcze jeden komplecik na 62 i podkłady ceratowe do przewijania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do prania to biale prałam osobno bo troche sie tego nazbierało rozowe osobno niebieskie zolte i zielone tez :P i prane bylo w 40stopniach 🙂.

Chodz potem jak te jasne ciuszki sa juz prane czesto mozna prac spokojnie razem z bialymi 😁 biale z jasnym rozem nie powinno farbowac 😉.

Co do kocy to nie prałam jedynie taki lekki kocyk wyprałam posciel tez poprałam na rozek to samo ten material.

Na koncu poprasowałam i gitara nic nie pofarbowało jestem zadowolona 🙂.
Teraz jeszcze patrzyłam co do tego szpitala mam wzisc czy wszystko spakowalam no i dzisiaj w aptece bylam to kupilam sol fizjologiczna 5 sztuk potem sobie dokupie stopniowo jak mi bedzie brakowac.

Co do tych lekarzt to fakt czasmi jak sie natrafi na takiego konowała to szkoda gadac no ale coz wspolczoje w kazdym badz razie wam dziewczynki.Oby nie bylo takich powtorek 🙂.

A powiedzcie mi jeszcze co bierzecie do szpitala.Ja spakowałam
-Jedna pidzame z rozpinanymi guziczkami na przodzie zeby dobrze mi sie karmilo.
-Jednorazowe gatki 5 sztuk w opakowaniu
-klapki pod prysznic
-recznik jeden maly drugi duzy
-wkladki laktacyjne
-kapcie
-stanik do karmienia
-nakladke na sutki jak bym miala podraznione
-podpaski te grube
A z kosmetykow to:
-zel do higieny intymnej
-zel do kapieli
-szampon
-szczotke do wlosow
-szczoteczke i paste to zebow
-jakis krem do rak
-balsam do ciala
a potem najwyżej dowiezie mi moj laktator i torbe osobna dla malenstwa w ktora chce spakowac pampersy chusteczki dla dziecka te nawilzajace, na wszelki wypadek smoczek chodz nie chce dawac dziecku, cuszki to dwie pary bodow jedne spodenki kaftanik skarpetki czapeczke i lapki. no i na samo wyjscie ze szpitala becik.
Sudocrem i jeszcze pare tam pierdol :P juz z glowy nie pamietam.

Wezcie napiszcie co wy bierzecie moze cos mi sie zapomnialo i doloze chodz tych rzeczy wydaje sie troche duzo :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Agiesia to lozeczko to w askocie widzialam dlatego taka cena 🙂. Mysmy kupili znaczy moj kupil bo sie podzielilismy on lozeczko i komode z przewijakiem ja wozek spacerowke i fotelik do samochodu :P zebysmy oby dwoje cos dali malej :P.
A za lozeczko dalismy 900zl jakos tak z tym ze potem z niego robi sie lozko do spania dla malej no i komoda z przewijakiem razem zaplacilismy 2037 jakos tak.

A i jeszcze jedno pytanie macie moze obawy ze bedziecie miec problem z przewijaniem lub karmieniem malenstwa??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet ja pakuje to co ta dziewczyna 🙂
http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf

Kasia to Twoj Grzesiu naprawde przezyl niezly chrzest hehe

Ja prawie wszystko w ASKOCIE kupilam mam karte stalego klienta i 5% znizki hehe ale tam mi ceny odpowiadaly nie wiem jak z lozeczkami i poscielami bo nie sprawdzalam ale te wszystkie pierdolki to w dobrej cenie kupilam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet ja liczyłam samo łóżeczko bez materacyka i bez pościeli a w nim też Oluś może spać do 3 latek 😉
Właśnie wróciłam od lekarza i powiem Wam Kochane że głupi zawsze ma szczęśćie:P Mianowicie jak nie miałam przeczucia na szpital tak ledwo co go omijałam, a jak miałam przeczucie że pójdę to wyniki tak bardzo się poprawiły że nawet położna nie miała wątpliwości że wróce do domku:P
A i co do ordynatora. Byłam tak przejęta tym wszystkim że zapomniałam mu powiedzieć o wczorajszej wizycie... 😠 jak dzwoniłam do siostry to spytała sie czy mówiłam mu o doktorze R. no i wtedy mi się przypomniało. Ale rozmawiałam na ten temat z położną bo pytałam się czy da rade jakoś tak zrobić aby pewien lekarz nie odbierał mi porodu bo wczoraj miałam nie miłą sytuację to od razu zgadła o kogo chodzi i powiedziała że on już taki jest...ehs... brak mi słów 🥴 Ale dobrze że z Alkiem jest wszystko ok 😉
I jutro idę na szkołę rodzenia 🤪 już nie moge sie doczekać. rozmawiałam z położna czy to jest bardziej teoria czy ćwiczenia to powiedziała że teori jest malutko, aby aby a kładzie nacisk na ćwiczenia bo książki każda może sobie w domu poczytać. więc jestem zadowolona bo jest to za darmo więc tym lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet ja również będę się pakowała do szpitala podpatrując tą listę bo uważam ze jest świetna 🙂

Hmm... czyli pieluchy tetrowe i pościel pierze się w 90 stopniach? Ja do tej pory prałam ciuchy w 30 🤔 i tak samo chciałam wyprać rzeczy dla dzidziusia. Bo właśnie jak wcześniej w większych temperaturach coś wyprałam to albo się skurczyło albo straciło kolor. Będę wszystko jeszcze prasować wiec zarazki powinny zginać,co o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia81 napisał:
Asnet ja również będę się pakowała do szpitala podpatrując tą listę bo uważam ze jest świetna 🙂

Hmm... czyli pieluchy tetrowe i pościel pierze się w 90 stopniach? Ja do tej pory prałam ciuchy w 30 🤔 i tak samo chciałam wyprać rzeczy dla dzidziusia. Bo właśnie jak wcześniej w większych temperaturach coś wyprałam to albo się skurczyło albo straciło kolor. Będę wszystko jeszcze prasować wiec zarazki powinny zginać,co o tym sądzicie?

Elesia sądzę że pod wpływem temperatutr żelazka bakterie powinny być odpowiednio dobite 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elasia81 napisał:
Asnet ja również będę się pakowała do szpitala podpatrując tą listę bo uważam ze jest świetna 🙂

Hmm... czyli pieluchy tetrowe i pościel pierze się w 90 stopniach? Ja do tej pory prałam ciuchy w 30 🤔 i tak samo chciałam wyprać rzeczy dla dzidziusia. Bo właśnie jak wcześniej w większych temperaturach coś wyprałam to albo się skurczyło albo straciło kolor. Będę wszystko jeszcze prasować wiec zarazki powinny zginać,co o tym sądzicie?


Pieluchy tetrowe, tak w 90 stopniach. pościel i ręczniki wystarczy w 60 stopniach w zupełności. No chyba, że chcesz prwsować pieluchy to 60 stopni starcza, ale ja chyba nie będę prasowała pieluch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiaczek przeczytałam właśnie Twoją odpowiedź do tej dziewczyny która jst w ciąży a wcześniej straciła dziecko. Aż mam łzy w oczach bo pięknie to ujęłaś i nawet nie wiedziałam że jest tu tyle dziewczyn co przeszły tyle cierpienia.już dawno nie dawałam oklasków bo uważałam to za zbyteczne ale ode mnie teraz dostałaś wilki oklask 😉 I dla takich wypowiedzi moim zdaniem są te oklaski a nie na poprawienie humoru 😉(Aluzja do sprzeczki o oklaski:P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agniesia6891 napisał:
Asiaczek przeczytałam właśnie Twoją odpowiedź do tej dziewczyny która jst w ciąży a wcześniej straciła dziecko. Aż mam łzy w oczach bo pięknie to ujęłaś i nawet nie wiedziałam że jest tu tyle dziewczyn co przeszły tyle cierpienia.już dawno nie dawałam oklasków bo uważałam to za zbyteczne ale ode mnie teraz dostałaś wilki oklask 😉 I dla takich wypowiedzi moim zdaniem są te oklaski a nie na poprawienie humoru 😉(Aluzja do sprzeczki o oklaski:P)


mialam wlasnie to samo pisac 🙂. Piekne slowa Asia..
Ode mnie tez masz oklask 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam do was male pytanko bo pewnie wiekszosc z was jest juz po tym tescie tzn.robilam test na obciazenie glukoza 50mg wynik na czczo wyszedl 76 po 1 godz 142 czy znacie moze jakies normy.Do lekarza ide dopiero w poniedzialek ...czekam na odp.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
140 powinno ci wyjsc po godzinie z tego co pamietam ale nie panikuj skosultujesz to z lekarzem

Agniesia ja liczylam bez poscieli materaca bez zadnych dodatkow :P.
Co do prania no ja jak pisalam w 40stopniach i potem prasowanie i mi sie wydaje ze wystarczy

Goshe nie moge u swojego przyszlego meza na laptopie otworzyc pliku pdf nie da rady tego inaczej jakos skopiowac

A pieluchy tetrowe prałam tez 40 i potem prasowanie na slocu wywiesilam i gitara 😁 nie popadajmy w paranoje kochane ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet napisał:
140 powinno ci wyjsc po godzinie z tego co pamietam ale nie panikuj skosultujesz to z lekarzem

Agniesia ja liczylam bez poscieli materaca bez zadnych dodatkow :P.
Co do prania no ja jak pisalam w 40stopniach i potem prasowanie i mi sie wydaje ze wystarczy

Goshe nie moge u swojego przyszlego meza na laptopie otworzyc pliku pdf nie da rady tego inaczej jakos skopiowac

A pieluchy tetrowe prałam tez 40 i potem prasowanie na slocu wywiesilam i gitara 😁 nie popadajmy w paranoje kochane ;D

Zgadzam się Kochana 🙂 uważam że przesadne wyparzanie wszystkiego na pewno nie pomoże naszym Maleństwom tylko im zaszkodzi. A co do łóżeczka to teraz mnie zdziwiłaś 😮 Po cenie jaką podałaś to myślałam że liczyłaś z materacem i pościelą i jakimis dodatkami 🥴 Teraz to się nie dziwiem że zdecydowałaś się na łóżeczko bez szuflady:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh no tatus Monisi zaszalal 🙂. Ale starczy nam na troche lozeczko i potem bedzie miala z tego lozko jak bedzie wieksza bo boki sie sciaga przykreca sie takie deseczki i ma lozko 🙂 A i dopchalam sie do tego pliku z pdf w sumie ta lista bardzo dobra jest ale ile tam rzeczy masakra hehe ale wiekszosci rzeczy mam 🙂 tylko zapomnialam o torbie do wozka na pieluchy 😁.
I dla ojca tam poczytalam co powinien zabrac na wszelki wypadek musze tatusiowi powiedziec 🙂. ide ogladac M jak milosc powtorki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...