Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Chciałam Was powiadomić, ze INKA dzisiaj i 12:50 w końcu urodziła zdrową JULKĘ - 3620 🙂

Napisała, że urodziła siłami natury dopiero dzisiaj bez żadnej kroplówki. Kurczę długo ją przetrzymali...biedna Ineczka tyle się pewnie namęczyła przez to oczekiwanie. Ale już ma swoją Julkę przy sobie...to jest najważniejsze.

Jeśli chodzi o spanie...to moja Gabi też coś ostatnio nie chce spać w nocy 😞 I w dzień też jest jakaś marudna...tylko na dworze śpi jak "zabita" 🙂Uciekam spać, bo nie wiem ile jeszcze czasu mi zostało 🙂

Buziaki sierpniowe Mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratuluje Ineczka!!!!w koncu kochana masz malutką przy sobie a swoją drogą az 14 dni po terminie...strasznie dlugo Cie przetrzymali ale najwazniejsze ze juz po wszystkim i Julcia zdrowa 😁
ale slodziutka ta Twoja Nadia Sandra 😁
a u nas dzisiaj noc rewelacja 😁 ale ranek koszmar:/ maly dostal kolki o 7 i tak biedny plakal z 20 min ale podalam mu espumisan i po 5 min przeszlo(ja glupia nie wpadlam na to zeby mu wczesniej podac:huh 🙂
Marta moj tez na dworze spi jak "zabity" 🙂 a w domu w dzien wogole!!!no moze zasnie 2 razy i pospi po 45min ehh 😁
czekam na plozna zaraz ma byc 😁
buziaczki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka - serdeczne gratulacje :* czekamy na zdjęcie córeczki 🙂

Gosia, Marta - fajnie macie, że Wasze dzieciaczki na dworzu ładnie śpią 🙂 Mój niestety nie śpi tak ładnie na spacerze, za to w domu w dzień potrafi sobie przysnąć na parę godzin 🙂

Kurcze, Grzesiek powyrastał mi ze śpiochów na 62 🤪 😲 😁 , o ile kaftaniki są na niego dobre, to nóg niestety w śpiochach nie wyprostuje i muszę już mu zakładać na 68. Dłuuugi ten mój chłopak 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to bedziesz miala wysokiego chlopaczka 😁 moze Grzegorz zostanie koszykarzem 😁
Mi wczoraj polozna tak "wymacala" piersi ze maly jak pozniej przyssal sie do prawej(bo z ta mialam problem) to jadl ze 20 min i przez nastepne 4h byl najedzony heh a na 13 na szczepienie idziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze czasami mam już dosyć. Wczoraj Gabrysia od 18:30 do 1 w nocy nam wojowała 😞 W tym czasie spała może 1 godzinkę...a tak ryczała i chciała byc cay czas przy cycku, a później to co zjadła to ulała. Nie wiem co jej było. Mąż twierdzi - zresztą wyczytała to w necie, że Mała była juuż chyba tak zmęczona, że sama nie wiedziała czego chce. Ale jak zasnęła o tej pierwszej to musiałam ją obudzić do karmienia przed 6, bo o tej godzinie ja się obudziłam 🤪

Dzisiaj jedziemy pierwszy raz na zakupy, bo muszę kupić jej jakiś ciuszek na chrzest. Kurcze czy Wy byłyście już w jakiejś galerii czy markecie ze swoimi pociechami?? Troche się obawiam, ale nie wyśle samego męża, bo pewnie kupi jakiś łach a nie ubranko do chrztu:P

Kasiu naprawdę spory chłopczyk z Twojego Grzesia jest. Powiem Wam, że wszyscy się dziwią jak mówię, że moja córeczka ma dopiero 3 tyg. hehehe....taki wielkoludek z niej troszkę i wygląda na jakies 1,5 miesiąca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia, wydaje mi się że może mieć uczulenie. Najlepiej pójdź z nią do alergologa. A czy na pewno to poduszki z pierzem? Może gdzieś ją zawiało, albo za lekko ją ubrałaś ? Z takim maluchem to chwila nieuwagi i choroba gotowa 😞 Grzesiu kiedyś miał gardło chore, bo zachciało mi się z nim nad wodę pojechać.. 🤢

Marta - widzę, że Gabi to taka sama wojowniczka ja Grzesiu 😉
Ja zauważyłam u niego, że gdy za dnia dostanie dużo wrażeń, hałasu bądź innych bodźców, to wieczorem jest niespokojny 😞 taki typ wrażliwca..Może u Ciebie również był w domu hałas?

Gosia - teraz już nie powinnaś mieć problemów z piersią 🙂 mi odkąd położna rozmasowała piersi, żadnych zastojów nie mam i ładnie mleczko leci 🙂
A na szczepienie to idę jutro na 14.00 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia bardzo uwazam kiedy wychodze z Pati na spacery,zawsze ubieram ja cieplej bo juz raz maiłam problem z katarkiem,wtedy wlasnie tez podejrzewalismy poduszki z pierzem wiec wynieslismy je z pokoju. Katar minoł i moj mężus stwierdził ze takie małe dziecko na pewno nie moze mieć alergii więc on chce swoja ulubiona podusie z powrotem,a po 4 godzinkach snu mała się budzi z tak zatkanym noskiem że ledwo co oddycha!! 😞 ale wieczorem tez bylismy na spacerku więc i przeziebienie tez jest możliwe:/
od razu poduszka została wywalona ale katar został 😞

czytałam na necie ze testy na alergie dopiero moza robic gdy dziecko ma 3 latka:/ wiec jeszcze kawał czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My juz po szczepieniu i powiem Wam ze maly nawet tak bardzo nie plakal 🙂dzielnego mam syna 😁bralam ta szczepionke 5w1 i tylko 2 razy byl ukłuty 🙂 kurcze za 2 tygodnie na kontrolna wizyte bo ostatnio czesto mi wymiotuje 😞 i pani doktor powiedziala ze musi kontrolowac jego wage 🙂
Elasia to faktycznie moze byc alergia zmien poduszeczke i zobacz czy tez bedzie maiala katarek
Moj Oliwierus dzieki Bogu narazie zdrowy jeszcze nie chorowal 😁 [img size=336]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P9130347M.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
goshe napisał:
Kasia to bedziesz miala wysokiego chlopaczka 😁 moze Grzegorz zostanie koszykarzem 😁
Mi wczoraj polozna tak "wymacala" piersi ze maly jak pozniej przyssal sie do prawej(bo z ta mialam problem) to jadl ze 20 min i przez nastepne 4h byl najedzony heh a na 13 na szczepienie idziemy 🙂


Ja z pytaniem do "starszych" mamuś 🙂 Jak to jest z tymi położnymi przychodzącymi do domu? Są to położne ze szpitala, w którym rodziłyście czy też z Waszej przychodni? A może jeszcze inaczej - może wcześniej trzeba sobie taką położną wybrać?? Mam jeszcze sporo czasu do rozwiązania ale takie pytania mnie już trapią.
Z góry dziękuję z odpowiedź! Gratuluję ślicznych bobasków!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał:
Dudasia - do każdego pediatry w przychodni przypisana jest położna 🙂 więc położna będzie z przychodni do której należysz 🙂


Czyli kiedy trzeba zgłosić w przychodni, że jest się już z małym dzieckiem w domu? Bo oni tego automatycznie chyba nie wiedzą, nie? Po porodzie trzeba wysłać kogoś do przychodni, żeby to zgłosił?
Dzięki za odpowiedź 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polozne maja samodzielna praktyke...tak wiec nie musi byc to polozna z osrodka gdzie macie lekarza rodzinnego, tudziez pediatre.
Najczesciej wybiera sie polozna z osrodka, gdzie macie najblizej, bo wiadomo, ze nie bedzie jezdzic do Was z drugiego konca miasta.
Trzeba zlozyc deklaracje do poloznej, mozna to zroic przed porodem.. wtedy w razie jakichkoliek watpliwosci mozna zadzwonic do poloznej i ma ona obowiazek przyjsc nawet w momecie kiedy nie ma maluszka w domku...a Ty jestes ciezarna..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak tam wasze brzuszki?Bo mój ciągle dość sporawy:/ ćwiczyć mi się nie chce, zresztą jak już się zabiorę do ćwiczeń to albo zmęczona jestem albo mała zapłacze i nici z dobrych chęci!

Zazdroszczę Ci Goshe bo z tego co pamiętam to pisałaś ze wróciłaś do formy sprzed ciąży! U mnie jeszcze ciągle 5kg do zrzucenia i fałdki na brzuchu...

Oliwierek przystojnieje z dnia na dzień!

A moja Patrycja dziś ważyła 5140kg wiec kawał kluseczki z niej się zrobił:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...