Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja dzisiaj miałam dosłownie całą nockę z głowy 😞 Mała miała kolkę 😞 Nie spała do 5 rano, a o 7 musiałyśmy już wstac, bo na 8 do pediatry. Kurcze tak sie darła 1,5 godziny, że na pewno cały Luboń ją słyszał. Biedna tak sie męczyła, że później do tej 5 nie chciała spać...a zaczęła o 23 ;/

Najgorsze jest to, że dziecko jak tak krzyczy to jest dosłownie bordowe! Pierwszy raz się nam tak darła i mam nadzieję, że sie to nie powtórzy. Znajomy ma nam przywieźć lek z niemiec Lefaks-ponoć jest bardzo skuteczny. nawet dzisiaj pediatra mówiła, że ma on identyczny skład jak esputicon, ale ludzie twierdzą, że ma lepsze działanie.

Ineczko - fajnie by było gdybyś ur 9.09 - naprawdę swietna data. Ale pamiętaj, że wróżka Gosia powiedziała, że urodzisz 10 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Martuś no to wyobrażam sobie jaką musiałaś mieć nockę biedactwo,oby takie się nie powtórzyły. Ucałuj Gabrysię ode mnie 🙂

A mi dzisiaj rano odszedł czop zabarwiony krwią,trochę tego było i cały czas coś leci 😁 więc może uda mi się naturalnie jutro urodzić przy dobrych wiatrach:P he he 🙂

Miłego dzionka kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inka1986 to jeszcze Ty zostałaś u sierpniówek nie rozpakowana :laugh: No ale idzie ku dobremu bo odchodzący czop to dobry zwiastun :laugh: :laugh: Życzę Tobie powodzenia 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O super juz czop odpadl no to Ineczka tylko czekac 😁 mi odpadl w piatek a w niedziele urodzilam ciekawe jak bedzie u Ciebie ale tak jak mowi Marta pamietaj o wrozbie hihi 😁 tzrymam kciuki kochana :*
wlasnie dzwonila polozna ze za chwile bedzie (miala 3 tyg urlopu wiec dopiero teraz nas odwiedza 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MArtus wspolczuje nocki 😞 naprawde to jest straszne jak maluszek tak placze... a rosnie rzeczywiscie fajnie kruszynka mala 🙂
u nas wlasnie polozna byla i tyle nam fajnych porad dala 🙂 wiem jak masowac malego jak sie prezy z ta kupka i gazami mam mu tez dawac po 2 kropelki espumisanu rano i w poludnie i plantex na wieczor przez jakis czas no i to masowanie i powinno mu pomoc 🙂
ide na spacerek z malym bo jeszcze nie byl 🙂
buziaczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Ineczka tylko czekać 😉 Mi czop odszedł jak byłam w szpitalu a i tak to nic nie pomogło:0 Co do seksu to my z moim już się kochaliśmy i naprawdę nic nie czułam ale to pewnie dlatego ze miałam cc i bardzo szybciutko doszłam do siebie.
Z moi m stwierdziliśmy że nie chcemy czekać na tą wizytę do kardiologa i pojechaliśmy prywatnie i się okazało że mamy jak najbardziej zdrowe dzieciątko 🙃 A wczoraj w nocy byłam na pogotowiu bo pierś mi w jednym miejscu stwardniała i nic nie dawało rady, ani masowanie ani ciepła kąpiel,ani okłady ze spirytusu i z kapusty a położna kazała jakby co jechać do lekarza. No to przepisała mi tak silny antybiotyk że babka w aptece się zdziwiła tym bardziej ze karmię, ale jak na razie dla dobra małego przeszłam na sztuczny pokarm. A wiec o 23.30 pojechałam na pogotowie i jak wróciłam to Aluś wojował i siedziałam z nim do 1.30 a juz byłam tak wykończona bo od 19 siedziałam nad ta piersią że dosłownie przysypiałam...
No i mój ma problemy z gazami i troszkę się męczymy a do tego mój M znalazł dodatkową fuche i jak wychodzi o 7 rano do pracy tak od dzisiaj wraca po 22 do domku... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczynki 🙂

co tam u was?
my po spacerku, i jeszcze pod wieczór pójdziemy raz zeby sie dotlenić.
Aguś fajnie ze wszystko dobrze z alusiem. To najważniejsze. Co do kochania to my jeszcze czekamy bo byłam nieźle poszyta i jeszcze czuję ból w miejscach gdzie mnie rozerwało podczas siedzenia wiec nie spodziewam sie cudów 🙂

Martuś współczuje takiej nocki...
Nie poradzimy na to nic bo czasem nawet jedząc ostrożnie dzieci mają kolki. ą ten płacz... serce się kraje...

Goshe ja chyba spróbuje dawać małemu sab simplex też tak profilaktycznie. mały puszcza bączki ale czasem widzę że go to wyraźnie boli.

Kiedy idziecie kochane na szczepienie z małymi? Ja 15-go i już jestem cała chora... boję sie jak Kacper zareaguje i jak potem to zniesie... niektóre dzieci mają potem gorączkę i nie chcą spać. Mam nadzieję, że nasze pocievhy nie będą się męczyły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, to cos tu chyba w okolicach poznania w powietru wisialo, bo moje dziecko dalo mi pospac zaledwie 3h.. 😞 Tak wiec pierwsza noc w domku to istna katastrofa... 😞

My przy tk pieknej pogodzie tez bylysmy na spacerku z 2h.. i choc troszke pospala...

Jejku tez dzisiaj mielismy niezle atrakcje, bo mala ulewa i t takie ilosci ze horror...a na domiar wszytskiego nie dosc, ze buzia to jeszcze nosem jej idzie... 😞(

A z pozyywnych rzecz to tyle, ze sie dzisiaj wazylam i waze juz 3kg mniej niz przed zajsciem w ciaze..: 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia ciesze sie ze z serduszkiem Alusia wszystko dobrze 😁 maluszek zrdowy a to przeciez najwazniejsze 🙂 a co do piersi to wspolczuje obys tylko odpukac nie stracila przez ten antybiotyk pokarmu...co do sexu to ja tez niby po cesarce tez szybciutko doszlam do siebie ale i tak mnie tam w srodku tak bolalo, gorzej niz "pierwszy raz" heh sprobuje dzisiaj moze bedzie lepiej a we wtorek ide do lekarza to mu powiem o tym moze cos poradzi 🙂
JA na szczepienie ide 16.09 zdecydowalismy sie na 5w1 plus pneumokoki, polozna mowila ze te szczepionki sa nowoczesne i dziecko ma po nich mniej powiklan, zobaczymy co bedzie
a jutro odbieramy PESEL malego i moze uda sie dostarczyc dokumenty na becikowe 🙂
Sandra no to ulewanie to horror ja pamietam jak nam pierwszy raz tak chlusnal myslalam ze umre ze strachu 🤨 ze cos mu sie stalo..pewnie je za lapczywie albo mleczko z cycuszka leci a ona nie nadaza jego polykac przez ta malutka buzke 🤨 powiem Ci kochana ze ekspresowo zrzucasz te kologramy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć Mamcie 🙂

Ineczka, jak Ci czop odpada, to poród tuż tuż.. 🙂 mi odpadł rano, a wieczorem miałam synka przy sobie 🙂

Agniesia - nie zazdroszczę powikłań z piersią; obyś tylko nie straciła pokarmu, bo jak teraz Alek na sztucznym, to może być potem problem 😞

Dziewczyny, co do sexu to ja hmm... już po tygodniu od urodzenia Grzesia.. ten teges, no :P Podobnie jak Gosia stwierdziła, było gorzej niż za pierwszym razem", ale teraz da się przyzwyczaić. U mnie jest taki mankament, że mam grubą bliznę od samego wejścia do pochwy, więc czasami jest naprawdę ciężko 😞
A jak się zabezpieczacie? Ja za 2 tyg ie do lekarza i chce aby dała mi receptę na tabletki Azalia 🙂

Dołączam do klubu kolczastych - Grzesiu zaczyna miec kolki; dziś dał popis, krótki, ale był - i serce pęka jak widzę, jak się męczy 😞 Dostał infacol, zoaczymy czy po tym mu złagodnieje.

Dobrej i przespanej nocki Wam życzę :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny może dlatego Was tak bolało bo Wy jednak miałyście naturalny poród, a ja miałam wywoływany i nic nie dało przez co od razu miałam cesarkę. Co do piersi to wydaje mi się że jest lepiej a lekarza się pytałam to późnej mogę normalnie karmić. Była opcja aby dać mi zastrzyk po którym zupełnie zaniknie mi pokarm ale stwierdziliśmy że szkoda przestać karmić piersią tym bardziej że jest to najbardziej wartościowe dla dziecka. A mi się wydaje że mój też czasami miewa koleczki więc dziadkowie kupili mu herbatkę koperkową i pampersy- babcia ma tradycję po wypłacie kupowania wnukom pieluch 😉 i wydaje mis się że ta herbatka jemu w jakimś stopniu pomaga.
A co do nocek to mój wstał o 2 w nocy i wariował do 4.30 później pospał godzinkę i zasnął dopiero o 8... Kurcze idę odciągnąć pokarm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja dzisij tez nie pospalam w nocy maly owszem spal cala noc ale jeczal caly czas przez sen bo nie mogl baczka puscic takze wstawalam do niego i obserwowalam go co chwile a rano za to walnal taka kupe ze az bokami pocieklo hehe ide zaraz na spacer bo ladna pogoda a pozatym nie chce spac a na dworze zasnie od razu 😁
Aga u nas tak samo dzidkowie(tzn tesciowie, bo moi rodzice mieszkaja 500km od nas 😞niestety))na wyplate obsypuja nas pampersami i chusteczkami hehe takze na miesiac powinno wystarczyc 🙂 a co do karmienia to pewnie lepiej karmic jak najdluzej przeciez mleczko mamy jest najzdrowsze 🙂
DZiewczynki po cesarce tez macie takie zgrubienie lekkie nad blizna??bo mi sie zrobilo i nie wiem jak tego sie pozbyc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, u mnie pampersy Grzesiowi kupuje prababcia hehe. Mam zawsze meldować, kiedy się kończą i wtedy mam nową paczkę. Swoją drogą, kończę teraz opakowanie o rozmiarze 2, a będę używała już trójek. Są od 4-7 kg. Te dwójki powoli robią się za małe, szczególnie jak Grzesio nawali dużo kupki hehe :P
A z tym pojękiwaniem, to wiem co przecodziłaś - mój tak cały czas jęczy, ale ostatnio dostaje infacol oraz to mleko bebilon comfort i jest wyraźna poprawa, stęka mniej i łatwiej mu się puszcza bączki 🙂

eh, widziałam swój plan na pierwszy zjazd - masakra! W sobotę od 10.30 do 20.30 i to prawie same obowiązkowe ćwiczenia 😞 smutno tak dziecko na cay dzień zostawiać, ale co zrobić.. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja daje mu ten espumisan i tez fajnie puszcza baczki choc jeszcze chwilami jeczy ale jest poprawa 😁 u nas narazie pieluszki rozmiar 2 dobre sa Twoj Grzesiu dlugi sie urodzil wiec sie nie dziie ze juz 3 kupujecie 😁 a co do planu to rzeczywiscie tragedia...ale znajac zycie pewnie i tak nie wysiedzisz do konca 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciezko... nie wiem czy moje dziecko sie najada czy nie? 😞

Ona zje i wogole nie spi... 😞 praktycznie spi okolo 8-10 h na dobe... nic nie moge zrobic...a ona ciagle placze... juz nie iem czy to brzuszek czy cio??
Baczki tez jej sie chyba ciezko puszcza...
juz sama nie wiem... jutro chyba kupie mleczko, podam jej z butli i zobacze czy bedzie spac ladnie...

heh...
Dostalam sie na mgr :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja od wczoraj podaje lefax - jest to też lek z Niemiec. Dzisiaj mała przespała całą noc 🤪 oczywiście z pobudkami na karmienie. Dzisiaj też jest bardzo grzeczna. Mam nadzieje, że dzisiejsza noc będzie podobna 🙂 Kurcze od razu lżej na sercu jak dziecko nie cierpi.

Sandra ja też od początku miałam problemy z Gabi co do spania - szczególnie w nocy nie chciała spać i z brzuszkiem 😞 Tylko nie rezygnuj z karmienia piersią! :P

Inka jeszcze nic nie pisała więc pewnie jeszcze nie urodziła 🙂
Kasiu na pewno pierwszy zjazd będzie ciężki i będziesz się bardzo martwić o Grzesia...a z pampersami to masz naprawdę dobrze 🙂

Podziwiam was za szybki powrót to sexu. Ja też byłam dosyć mocno nacięta więc pewnie długo nie będę miała odwagi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nasza dostala katarku i kupki ciezko jej ida a tak to wesole dziecko 😁 w nocy nam spi 😁 no czasami zdarza sie ze jej sie nie chce bo woli pogaworzyc i po usmiechac sie ale to lepsze od placzu i bolu 🙂.

Ja sie dzisiaj wybieram do kosmetyczki na pedicure i zrobie sobie henne i regulacje brwi odrazu 😁 a co potem fryzjera zalicze i bedzie ok 😁 chwila relaksu dla mnie.

A u nas z pampersami to sami kupujemy ale jezdzimy do makro i bierzemy po kilka paczekhusteczki tak samo wiec na troche starcza 😁
Teraz musze pojechac i jej pokupywac cos na cieplejsze dni i inne pierdoly jak zawsze cos mi wpadnie w oko :P
Wy tez tak macie ze wolicie dla niunki lun niunka kupic niz dla siebie 😁. Ale to chyba nornalne 😜 [img size=480]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/myszka_miki.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie!!!
Dość długo nie zagladałam bo moja Pati również ma kolki 😞 STRASZNE dziadstwo z tych kolek 😞 Aż się serce kraje jak maleństwo płacze i płacze i płacze 😞 Ale tak sie wczoraj od 14 wypłakała ze w nocy spała slicznie,tylko co 4 godzinki na mleczko wstawała 🙂

Martwie sie tez troszke bo od wczoraj mam zdecydowanie mniej mleczka-nie wiem czy to zmeczenie czy za mało zjadłam:/
Więc musialam mała butlą dokarmić ☺️
Oby dziś było lepiej!

a moze znacie jakies sposoby na zwiekszenie laktacji??

Ineczka trzymam kciuki zeby za Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja nic dodac nic ujac nie moge powiedziec ze moje dziecko nie brzybiera na wadze a wrecz przeciwnie 😁 ale niech rosnie ;D W nowej kreacji zdjecie ;D

[img size=360]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kokardka.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...