Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosia to cyba przez tą pogodę 🙂 Moja za to w dzień sobie tylko je troszkę pogada i śpi, ale za to wieczorem po kąpieli jest tak rozbudzona, że do 24 wojuje :/

W H&M rzeczywiście fajne ciuszki, ale też drogie...mi podoba się bardzo seria Hello Kitty - ale nic nie kupuje bo mamy dużo ciuszków. Teraz muszę tylko kurteczkę i ciepłe spodenki jej kupić. Pewnie 100 zł nie starczy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka dziewczyny!
Ostatnio jakoś na nic nie mogę znaleźć czasu:/ Mała mi coraz ładniej śpi w nocy ale w dzień zaczyna tak jak Oliwierek więcej szaleć i trzeba się z nią bawić 🙂Aż czasem brakuje mi pomysłów o to robić żeby jej się nie nudziło 😮

Mi również włosy garściami lecą 😞 jestem przerażona bo właśnie teraz naszło mnie na zapuszczanie a jak nie będzie co? 🙂


A jak byłam na ważeniu z Pati i waży już 5750kg!! 🤪

Kamyk i Kasia-śliczne są Wasze dzieciaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet, słyszałam, że jest co częste u dzieci że zasypiają z pieluchą. Czytałam, że można pokropić ją trochę swoim mlekiem, i gdy dziecko się do niej tuli, to czuje matczyny zapach ;]

Gosia, a wytrzymuje Tobie Oliwierek całą noc w jednym pampersie? :> Bo mój po paru godzinach ma tak ciężkiego, że robię mu 1-2 zmiany pieluchy w nocy 🙂 Chociaż ostatnio jak robi kupkę raz na 2 ni to i tak mniej pampersów idzie 🙂

w ten weekend mam znów zjazd, m.in. ustalanie tematu pracy magisterskiej. Chcę pisać na temat: Dieta i rekreacja w profilaktyce chorób cywilizacyjnych na podstawie badań wybranych grup osób. Zobaczymy czy temat spodoba się promotorce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nocka minęła spokojnie.
Szczepienie za nami i pierwsza noc po nim tez - malutka była troszkę gorąca - ale obyło sie bez leków obnizających temperaturę.
Pojechalismy na szczepeinie całą rodzinką - Pani na nas patrzyła dziwnie jak wszyscy zebralismy sie wkoo Hani i trzymalismy ją - a Piotrek to tak obserwował pielegniarkę - ukłucie było w nóżke - w udo - no i płacz - ale dzielna dziewczynka płakała tylko troszkę - serio, potem przytuliła sie do mnie i zasneła w przychodni.
W domku spokojna jak zawsze - powiem Wam ze nie wiem jakbym zniosła gdyby mieli ja kłuc za jednym razem 3 razy 🤨
a tak jedno kuj kuj - i mniej o 180 zł w portfelu 😲 ale nie zaluje

poza tym dzis niunia spała z nami w łóżeczku - ale dzis juz w swoim bedzie - no kurcze boje sie ze sie przyzwyczaji a potem to juz mama z tata nie beda mieli prywatnosci.....

Kurcze musze isc do gina załozyc spirale - jak sobie pomysle ze znowu kasa bedzie potrzebna - ok 400-500 zł MASAKRA.
wczesniej miałam spiralke i w zyciu nie zamieniłabym jej na inny srodek antykonc.

dziwczyny, kiedy chrzcicie swoje maleństwa - nie pamietam któa ale chyba juz jakies malenstwo miało swja uroczystosc.
to zadam wam pytanie - moze i głupie - zastanawiamy sie nad rodzicami chrzestymi - jak to jest? czy rodzic chrzestny nie moze byc rozwodnikiem, nie moze zyc w konkubinacie - bo przeciez do swpowiedzi musi isc a tak nie dostanie zozgrzeszenia....wiecie cos na ten temat?
dacie znac
Kaia , ty moze napisz prace na temat : zmiany fizyczne u obiety po porodzie - walka o powrót do formy sprzed ciąży

hehe
Moja Hania juz od ok 2 tyg wytrzymuje w jednym pampersie - a jak go zdejmuje rano to ciezki taki, hehe
z pieuszka tez sposób dobry na zaypianie - sprawdzony przez mojego synusia

Asnet i Elasia- moze kupcie sobie cos na wzmocnienie włosów?

Moja Hania wazy 5650!!!!!!!!!
dzieki za info o sklepach - niestety z wyjazdu nici - mój brat nie wróci do soboty do wrocławia wiec nie jedziemy - a nie wiem czy damy rade pojechac z Hania do Wrocka na cały dzien - a tak myslałam ze niunia zostnie z tatusiem u mojego brata a ja skocze z Piotrkiem na zakupy...
zostaje mi jelenia a tu nic nie ma 😞
zmykam - mała sie obudziła - lecimy jesc i sprzatac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamyk, ten Twój temat jest ciekawy, ale ma się nijak do mich studiów :P studiuję turystykę i rekreację a tu praca o zmianach poporodowych chyba nie pasuje :P ale hmm.. gdyby podciągnąć to pod rekreację, np: rekreacja jako sposób na powrót do formy przed porodem.. :P

Ja spirali nie zakładam, bo chce mieć jeszcze jedno dziecko 🙂 nawet nie wiem czy opłaca mi się brać tabletki teraz, bo jak zacznę, to potem mogę mieć problemy z zajściem.. gdybym miałam okres, to wiedziałabym kiedy uważać, a tak to człowiek siedzi jak na bombie :P

Ha! wczoraj wieczorem Grzesiek poszedł spać o 20.00 a obudził się o 00.40 🤪 a potem od 1.00 do 4.30 🙂oczy przecierałam ze zdumienia, bo jak na niego to spał baaardzo długo! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamyk my już chrzciny mamy za sobą 🙂 Nie żałuję, że zrobiłam tak szybko bo przynajmniej pogoda była ładna.
Jeśli chodzi o chrzestnych to tak jak mówisz- nie powinien być rozwodnik czy ktoś kto żyje w konkubinacie, albo ma tylko slub cywilny - nie mówiąc już o braku jakiś Sakramentów.

Jednak można to obejść i poprosić księdza aby ta osoba była świadkiem chrztu. Tak było w naszym przypadku - mój brat nie miał bierzmowania i ksiądz nie chciał się zgodzić aby był chrzestnym, ale został świadkiem chrztu 🙂 U nas warunkiem było to, że chrzestna musiała być "porządna" 🙂

Ja tylko na samym początku zmieniałam Gabrysi pampersa w nocy, ale dowiedziałam się, że raczej nie powinno się tego robić w nocy, bo dziecko się wtedy rozbudza. Zmieniam tylko wtedy jak zrobi kupkę. Dzisiaj np. musiałam to zrobic, bo była w pampersie niespodzianka i Gabi od razu się rozbudziła zaczęła się śmiać i potem nie chciała mi zasnąć 😞

Jeśli chodzi o włosy to odpukać ale mi nie wypadają - zauważyłam nawet że nie musze ich myć tak często - w ciąży i przed co drugi dzień myłam, a teaz nawet co 4 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my chrzcimy 13 grudnia i juz jest problem z chrzesna ehh bo nie ma slubu koscielnego tylko cywilny i ksiadz robi problem...ale jakos go przekonamy 😉
Kasia po spiralce przeciez mozna zajsc w ciaze nic nie szkodzi na przeszkodzie 🙂ja tak jak Kamyk zakladam taka spiralke bo to najwygodniejsza forma antykoncepcji dla mnie
Asnet wiesz co ja w koncu bylam u dentysty ehh ale poszlam dopiero jak mnie zaczal bolec zab 😠 masakra bol nie do zniesienia 😲 😠 i co sie okazalo mam az...10 zebow do leczenia hehehe i w tym jeden kanalowo powiedziala ze do wielkanocy skonczymy hehe
Ja pampersa nie zmieniam malemu w nocy od ponad miesiaca nie liczac biegunki 🙂
buziaczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co o bierzmowania, to mój mąż nie ma bierzmowania, ale ślub kościelny dostaliśmy.
Kościelny, który zapisywał nas na termin jak się dowiedział, że Paweł nie ma bierzmowania, to powiedział, że tak naprawdę ważne jest aby chociaż jedna osoba to miała ( wyszło że ja 🙂 ) ale powiedział, że dobrze będzie, jak gdzieś do terminu ślubu uzyska ten sakrament. No ale jakoś się nie udało, bo za długo przygotowania by trwały, i mąż przystąpił bez bierzmowania :P Nawet już później się nie pytali 😉
Co do chrztu to powiedział, że chrzestni muszą być "nieskazitelni" - wszystkie sakramenty, życie w małżeństwie a nie w konkubinacie etc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem tak w nim zakochana, że nie odmówiłam sobie wstawić jego kolejnej fotki 😆 [img size=384]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie159-59108682920ea56dc218ea84bda73ff9.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

ps. dziurka w brodzie po mamusi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze nie mam czasu zagladac do Was...
😞
Ale do moich studiow, ma sie calkiem dobrze..moze Kamyk skorzystam z Twojego pomyslu... 😁
Kupilam dzis ubranko do chrztu, bo my mamy chrzest w sobote..
Oprocz yego kupialm mlodej kombinezon, czapke ciple rajstopki i czapusie dla chrzesniaka 😁
Dzis mialam na nocce moje malenstwo, chrzesniaka 8 miesiecznego i jego siostre lat 3...
Istna masakra, konrad i nadusia budzili sie w tym samym moemncie na zarcie.. ciezko bylo to pogodzic...
wy,meczona na maksa jestem, ale pozarlam sie z mezem i cholerka spac nie moge... 😞

Wczoraj bylismy na usg bioderek i wszystko ok, a w srode idziemy na szczepnieie 😞 no i oczywiscie jak ro zazwyczaj bywa.. ide sama 😞(

oki wylaczam moze przysne...

Nadulka oczywiscie anty z moimi wszy alozeniami, bo jestem tego straszym przeciwnikiem..spi z nami w lozku... 😞

W jej lozeczku mieszkaja chyba jeze i ewidentnie kluja ja w dupsko...w dzien zasnie na rekach, wystarczy ze dotknie wyrka, oczy wielkie jak cholera... i wyje..wyciafne ja i spi dalej.. juz nawet jej lozeczko przestawialam...a najdziwniejsze jest to, ze sen nocny taki od 20-24 zazwyczaj odbywa sie w jej lozeczku...
dalsza czesc nocy do rana najczesciej na moim brzuchu, a za dnia nie ma opcji zeby pala u siebie...ostatnio odnosilam ja kilkanascie razy przez 3,5h i nic... 😁
Te dzieciaczki to tacy mali szantazyski...a jak sobie rodzicow wychowuja... a beda coraz bardziej cwane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra ladnie Ci Nadia daje popalic z tym spaniem hehe no dzieciaczki takie sa hehe nasz tez czesto w dzien wcale nie chce spac 🙂na rekach zasnie a jak go klade czy na nasze lozko
czy do lozeczka to od razu sie budzi ehh 🙂
Kasia nie dziwie sie ze sie zakochalas w Grzesiu hihi bo jest przeslodki i jaki przystojniak rosnie 🙂ja tez musze mojemu mala sesyjke zrobic hehe
No wlasnie chrzesni musza byc "nieskazitelni" 🙂 a u nas jak nie pozwola byc chrzesna Michala siostrze to nie bedziemy mieli wziac kogo innego 🤨
Kurcze przez ta pogode juz tyle dni nie bylam z malym na spacerku, a teraz znowu pada 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe heheh a jak mowilam ci wczesniej idz to nie :P teraz masz mase kielkow do leczenia ja ide w poniedzialek konczyc druga kanalowke 😁 jeszcze 3 na dole i moze na gorze 6 do leczenia knalowo bo cos mnie pobolewa leko 😁 a tak to na szczescie koniec 😁.

Jutro chrzicmy nasza mala dzisiaj jej przymiarki robilam 😁 w kosciele bedzie miala kreacje biala a na sale rzebiore ja w kremowa z satynowymi kokardkami 😁 bo w tej na chrziny szalu dostaje ;D.
Pozatym ciasta wlasnie robimy ale do domu i jutro z rana po torta na chrziny jedziemy msza na 12 a impreza na sali o 13.30 😁.

Sandross walcz walcz ostro z niunka hehe ladnie cie szkoli 😁 ale powiem ci szczerze ze w naszym lozeczku tak i w twoim zeczywiscie jakies jeze sa hehe ;D bo nasza tylko w nocy w lozeczku spi w dzien albo lezaczek albo lozko nasze ;D no albo rece ale na rekach to ja nie mam sily jej nosic ;D

A oto nasza niunka sesja z dzisiejszego dnia 😁 przymiarki przed uroczystoscia 😁 [img size=368]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/chrzciny.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hihi sliczna ta Twoja Majka 🤪 fajnie w tej sukieneczce wyglada 😁 my naszemu malutki garniaczek kupimy 🤪
Oliwierus spi od 17 a jest 19.30 heh nie wierze 😁
Asnet czekamy na fotki z chrzcin 🙂 no mialas racje z tymi zebami ehh ale czlowiek czeka do ostatniej chwili 😉
Moja mamcia za tydzien przyjezdza do nas juz nie moge sie doczekac:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ślicznie Maja wygląda 🙂 i jest bardzo do Ciebie podobna Asnet 🙂
Gosia, tez myślałam o garniturku, nawet widziałam na allegro, że po ok. 120 zł chodzą, ale ja chyba zdecyduję się na takie ubranko, w którym mógłby jeszcze potem ponosić. Może jakiś ładny biały sweterek, albo biały komplecik. U nas chrzciny portójne, czekamy teraz w poniedziałek aż urodzi druga siostra męża, i będziemy ustalać konkretną datę chrzcin 🙂

Ah, dziś założyłam Grzesiowi nowiutkie śpioszki i body.. i oczywiście musiał je "ochrzcić" robiąc wielką kupę aż po pachy :P Po prostu oszukał mnie, bo robił kupke wczoraj więc wypadało że zrobi jutro ( ostatnio co 2 dni robi ), no ale zrobił mi psikusa i była dzisiaj ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No pewnie zdjecia beda ;D
A goshe ja juz bylam w salonie sukien slubnych i dowiadywalam sie co i jak 😁 kobieta mowila z enajlepiej juz w styczniu przyjsc ;D.
Polecam ci fajny salon na Oporowie Agora bardzo duzy wybor i fajna obsluga jest w Nocie 😁
Rozgladalam sie tez za autem dekoracja itp bo co chwile zmieniam koncepcje juz firmy mam umowy popodpisane od dawna ;D
A wy jak tam z przygotowaniami 😁 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asnet śliczna Gwiazdeczka 🙂

Gosiu a Oliwierek już nie śpie nigdy tak długo?? Moja Gabi często potrafi przespać ok 2 godzinek 🙂 Dzisiaj bylismy na zakupach i spała ponad 3 🙂 Kupiliśmy jej kombinezon w Smyku 🙂 Musze powiedzieć, że obeszliśmy wszystkie możliwe sklepy dziecięce i w Smyku było najtaniej. Miałam jeszcze kupon rabatowy który dostałam chyba w szpitalu i kombinezon wyniósł mnie 60 zł 🤪 Praktycznie to chciałam kupić kurteczkę i spodenki, ale nie było nic ciekawego więc zdecydowałam że będzie jednak kombinezon 🙂

Asnet i Gosiu muszę powiedzieć że zazdroszczę tych przygotowań do ślubu...to taki wspaniały okres w życiu 🙂 Chciałabym to przezyć jeszcze raz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra - Nadia jest śliczna 🙂 Jakie spojrzenie 🙂 No ale z tego co pisałas to nieźle daje Ci popalić ;/ Ale moja na początku też taka była - teraz jest już duuużo lepiej 🙂 Nie trzeba jej cały czas trzymać na rączkach. Twojej Nadusi też się pewnie wszystko ustabilizuje 🙂 Co do spania w łóżku to ja też pamiętam jak mówiłam, że na pewno nie pozwolę swojemu dziecku spać w łóżku z nami!! Dlatego przecież zrobiliśmy jej pokoik i byłam przekonana na 100%, że Gabi będzie spała w pokoiku w łóżeczku 🙂 hehehe....jak się okazało częsciej śpi z nami w łóżko albo w wózku przy naszym łóżku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Im starsze dzieci tym zdaje się że wyrastają z "urwisowania". Mój Grzesiek też powoli się uspokaja, już potrafi się zainteresować , pogaworzy.. A kiedyś dawał tak samo popalić jak Nadia czy Gabrysia 😉

Sandra - ale Nadia ma duże oczka 😁 zawsze chciałam mieć takie, ale niestety, mam małe i Grzesiu też :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...