Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MAjeczka to chyba spala jak ja chrzciliscie co nie tak przynajmniej widac na zdjeciu 🙂 my za to mamy ladny problem bo ksiadz powiedzial ze nie ma takiej mozliwisci zeby siostra Michala byla chrzesna malego bo nie maja koscielnego slubu i cios bo nie mamy kogo wziac chyba poprosimy moja kuzynke i 2 osoby czyli chrzesny i chrzesna beda odemnie 🙂
Asnet a zabaweczke malutki dostal od niedoszlej chrzesnej 😉 ale chyba kupila ją w Glucku w pasazu grunwaldzkim jak dobrze pamietam 🙂
Kurcze Marta szkoda mi tej Twojej Gabi malutka ma taka wrazliwa skorke 🤨 ale moze to czarcie zebro 🤪 hehe pomoze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosiu, ale się zmienia Oliwierek 🙂 z dnia na dzień coraz fajniejszy 🙂 no a jego ogrodniczki są super 🙂

Martuś, a spróbuj może Gabi ma na coś alergię? Słyszałam, że dobre są kosmetyki EMOLIUM dla skóry atopowej i wrażliwej.

Oby Grześ na chrzcinach był tak spokojny jak Maja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 😁 Jezusiu jak mnie tu dawno nie było ale miałam remont kuchni który teraz skończyłam i z małym troszkę się namęczyłam a w dzień prawie nie chce mi spać więc też mam mało czasu...
A mój mały to ma skazę białkową 😞 Do tego jak byliśmy na szczepieniu to nasza pani doktor była na urlopie i jakaś inna ją zastępowała a poszłam po recepte na szczepionkę 3 w 1 a ta @ przepisała nie tą więc mały i tak miał 3 kłucia 😞 Do tego zwróciłam jej uwagę że mały ma pełno krostek na twarzy a ona nawet nie spojrzała i powiedział że to normalne 😠 dopiero Paula mi napisała żebym spróbowała mleka dla dzieci z alergią pokarmową i faktycznie pomogło a później musiałam iść znowu do tej wredoty aby przepisała mi pokarm 😠 do tego stwierdziła że ma małą skazę (w końcu nic dziwnego jak już prawie tydzień jadł to mleko). A pokarmu jużswojego ne mam bo mi zanikł 😞
Do tego Aluś już drugi dzień nie zrobił kupki a wczoraj w nocy tak bardzo płakał nie wiadomo czemu... 😞 Lewatywę mu robiłam domowym sposobem ale nie pomogło 😞 Oby dziś było lepiej 😉
A wasze maleństwa są słodziutkie... 😁
mam nadzieję ze znajde czas aby częśćiej tu zalądać. A więcbuziaczki dla Was i Waszych pociech:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda Aga ze stracilas pokarm...ale mam nadzieje ze to nowe mleczko pomaga Alusiowi i niedlugo mu ta skaza zniknie..moj tez nie tolerowal mleka krowiego ale juz widze mu przechodzi zaczynam jesc powoli ser zolty i nie widze krosteczek 🤪 niedlugo sprobuje jogurty i serki almette 🙂
Wiecie co bylam z malym na spacerku i cholerka w g..wno 😲:laugh: wjechalam kolkiem hehe wjezdzam wozkkiem do domu i cos czuje ze mi smierdzi heh myslalam ze to Oliwierek ale nie mial kupki 😁 patrze na kolo a tu taka wielka kupa ze szok az splywalo z tego kolka 😁 to chyba znak ze Oliwierek bedzie mial szczescie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mojej jak narazie nic nie dolega 😁. JA bylam u dietetyka mam diete wyzznaczona i od dzisiaj stosuje przez 6 tyg a potem znow wizyta kontorlna u dietetyka ;D odchudzanie pelna para 😁

Dzisiaj musze jeszcze poprzebierac rzeczy malej ktrore za male ktore dobre 😁 i do baby maxa jedziemy moze cos jej kupie ostatnia ta mate jje kupilam 😁

http://cokupic.pl/i/c_big712413.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, dlatego ja wystawiam Grzesia na ogródek i przynajmniej mam pewność że w g*wno nie wjadę :P

A propos kupki, Agnieszka, nie martw się że Aluś nie robi tak długo kupki. Odkąd jest na sztucznym mleku, może się to zdarzyć. Grzesiek też średnio co 2 dni robi, a nawet co trzy. No chyba że widzę, że się biedak męczy, to czopka glicerynowego w (_|_) dostaje i to pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajna ta mata my naszemu taka zwykla kupilismy ale tez zadowolony 😁 musze chyba jednak kupic maluszkowi taki lezaczek bujaczek bo czasem nie moge nic zrobic jak nie spi a tak by sobie siedzial i zawsze nawet w kuchni bym go miala na oku chyba kupie taki
http://allegro.pl/item774963088_fisher_price_lezaczek_bujaczek_pozytywka_wibracje.html
nasz robi kupe 3 razy dziennie ale to tez dobrze 🙂
Asnet widze ze ostro wzielas sie za siebie po porodzie 😁 ja tez musze zaczac a zaczne od tych zebow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny leżaczek 🙂 i może posłużyć na parę lat Oliwierkowi 🙂 Ja mam taki zwykły leżaczek - niby do 10 kg, ale coś czuję że Grzesiek szybciej wyrośnie 😉

Dzisiaj jedziemy samochód dla mnie kupić 🙂 odkąd mały jest na świecie to boję się z nim jeździć Matizem. Sama - nie ma problemu, ale z nim, to wydaje mi się, że już niebezpieczne autko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to zycze udanego zakupu 😁 a jaki sobie wybralas??MY samochod to dopiero po slubie kupimy no chyba ze od chrzesnej mojej dostaniemy (maja bardzo duzo kasy i cos tak jakby wspominala mi ostatnio 😁) ja zreszta nawet prawka nie mam wczesniej sie balam robic ale teraz dla maluszka wezme sie w garsc 🙂 🙂
MOjego malucha chyba brzuszek boli bo strasznie sie wierci przez sen i napina ehh a myslalam ze mam juz to za soba 🤨
i nauczyl sie spac z pieluszka hehe trzyma sobie w raczce i przytula do buzki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia - żaden tam luksus , ford mondeo http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10136005 dokładnie ten. Udało się zbić z ceny 😉 śmieję się, że jest tylko 7 lat młodszy ode mnie 🙂
Muszę go tylko w środku odpicować, tzn wyczyścić porządnie, nowe dywaniki i obicia na fotele kupić 🙂 Pod względem technicznym to mąż sprawdzał, poza tym jest z pewnego źródła i wiadomo, że dużo części ma wymienionych. Mam obawy co do wieku tego auta, że długo nim nie pojeżdżę, ale zobaczymy jak to będzie 😆

Mój nie śpi z pieluchą, ale za to cały czas przekręca się tak, że z poduszki zjeżdża na środek łóżeczka i leży w poprzek :P raz się wystraszyłam, bo zaglądam do niego w nocy a Grześka nie ma.. dopiero potem parzę, a on lekko ponad kołdrę wystaje. Muszę go pilnować, żeby mi się nie udusił jak zjedzie za daleko 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu najważniejsze żeby autko sprawne było 🙂 Mi mąż też musiał kupić autko jak urodziłam Gabrysię, bo mielismy do tej pory służbowe 2 osobowe;/ Autko dostałam na rocznicę ślubu i za urodzenie córeczki 🙂

Co do spania to Gabi jak śpi w łóżeczku to też się tak wierci aż dotknie czołem i noskiem bocznych ochraniaczy - podobnie jak Ty Kasiu kiedyś sie przestraszyłam, że się udusi 🙂 Od wczoraj tak ją właśnie układamy do snu i powiem Wam, że od razu zasnęła 🤪 Już nie mielismy sił żeby ją nosić albo pozwalać jej siedzieć z nami do 24 ;/ Mąż się wkurzył i na siłę położył ją spać. Oczywiście przez pół godziny ryczała żeby wziąć ją na rączki, ale potem jak ją połozył własnie w tej pozycji czołem do ochraniacza to od razu zasnęła. Kurcze taka cwana bestia z niej już jest, że szok!!! Jak tylko się ją brało na ręce to był spokój...Tylko ja to bym wymiękła i bym ją brała, ale mój M powiedział, że tak być nie może 🙂 On ją usypiał, a ja z poduszką na uszach leżałam w drugim pokoju żeby nie słyszeć jak płacze.

Gosiu fajny ten leżaczek. Powiem Ci że naprwdę jest to dobra rzecz. Dziecko sobie siedzi i może się rozglądać dookoła, a Ty będziesz mogła coś sobie spokojnie robić 🙂

Dziewczynki, a czy Wasze Maluchy też tak wzrok odwracają w stronę telewizora??? Mam wrażenie, że moja Gabi mogłaby całymi dniami patrzeć na TV, ale oczywiście jej nie pozwalam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Goshe co do tego lezaczka to bardzo dobry wybor mysmy taki kupili w tamtym roku mojemu znajomemu znaczy dla jego coreczki do dzisiaj go maja zadowoleni sa z niego jak diabli 😁 potem bedzie sluzyl malemu jako siedzonko.

Kasia1986 Co do samochodu to pewnie jak sie boisz matizem jezdzic z dzieckiem to lepszee duze ja wogole uwazam ze duze auto to lepszy wybor 🙂 bo malym gownem ledwo co ktos leko stuknie to polowa juz rozbita a po drugie duze auto zawsze jest wygodniejsze ;D
Ja sie az tak o auto nie martwie moj M to mechanik 😁 tesciu elektryk samochodwy 😁 a wujki blacharstwo i lakiernictwo hehe 😁 Wiec zaopatrzenie mam wrazie W :P

Goshe jeszcze co do wziecia sie za siebie no musze ty jstes chudziutka jak patyk 😁 a ja jednak tych zbednych kilogramow troche mam za duzo 😁 i stosuje diete juz 2 dzien i jest dobrze za 6 tyg do kontroli i zmiana znow czegos w diecie 😉
A do dentysty ide w poniedziale ale tak stwirdzilam ze wszystkie stare plomby wymienie sobie na nowe od razu jak bedzie jakies nie dopatrzenie to sie wyleczy 🙂.

Jesli chodzi o sapanie malej w lozeczku to takich problemow nie mamy zeby sie tak nakrywala 😁 zdazylo sie moze raz ale tak to jest ok przesypia nam gdzies z 6-7h w nocy a co do pieluchy to nasza tez trzyma sobie kurczowo w lapkach i naciaga na siebie i zrzuca i tak wkolko a potem zasypia 😁

A takie pytanie czy wasze dzieci smoczka uzywaja 😁




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym spaniem w lozeczku to mamy tak samo jak u Was 🙂 maly zjezdza z poduszeczki i chowa sie pod kolderka hehe dlatego mimo ze nie budzi mi sie w nocy to i tak zagladam do niego zeby mi sie nie udusil 🙂 a tv oglada hehe maly telewidz zapatrzony w ten ekran jak w obrazek heh
z ta pielucha to ja go nauczylam 😉 daje mu w lapki a on trzyma i przytula do buzki i zasypia oczywiscie razem ze smoczkiem 😁
moj nauczyl sie ssac smoczki w koncu 🙃 teraz to tego kosmicznego NUBY juz nie lubi pluje nim ale za to te co wczesniej mu pokupowalam to uwielbia poprostu 😁 nie zmarnowaly sie jednak 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, mój Grzesiek też lubi TV oglądać - pewnie dlatego, że coś kolorowego mu miga. Oczywiście patrzy tylko przez chwile, głównie z zaciekawieniem ogląda fakty, a potem jak dotrwa to na wspólnej 🙂
Asnet, co do smoczka, to nauczyłam Grzesia ssać jak miał ok 2 tyg, żeby czasami go uspokoić. I nie zawsze chce ssać. za to nauczyłam się kidy małemu chce się pic. Gdy aż zasysa smoka, jest niepsokojny, to wiem, że chce mu się pić - i dostaje wtedy wodę przegotowaną. Niestety herbatką rumiankową pluje :P
Mówią, że mleko matki pozwala napoić dziecko.. eh, u mnie to się jakoś nie sprawdza. Raz, dwa razy dziennie muszę mu dać pić.

ps. Autko w środku wyczyszczone. Muszę mu kupić wkrótce ładny zapach, pokrowce i dywaniki 🙂 Trzymać kciuki bym dojechała na uczelnię tą krową, ba - żebym ją jako tako zaparkowała. Jutro pierwsza jazda :P

Buziaki, papa 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia i jeszcze honorowe miejsce dla Grzesia musi byc w Twoim samochodziku 😁 dasz rade zaparkowac 🙂 Asnet ma racje im wiekszy tym bezpieczniejszy 🙂mi sie marzy taka honda terenowa ale kurcze strasznie droga jest 🤨 [img size=252]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/honda__FR_V.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamuski 😉
Moja córcia też juz ma pewnie przyzwyczajenia-nie uśnie jesli smoczka nie bedzie miala w buzi,uwielbia spać na boczku z buzia wtulona w pieluszke 🙂 Co niektórzy oczywiście mówią ze po co jej ta szmata przy twarzy ale jakby mieli do wyboru dać pieluszkę i mieć święty spokój czy walczyć 2 godziny z plączącym dzieckiem to jestem ciekawa co by wybrali:P
Ja na razie tylko 2 razy jechałam sama z Patrycja i tylko 10 min do brata bo dalej się na razie boje mimo ze niunia uwielbia jeździć i nie plącze 🙂

Staram się żeby Patrycja nie oglądała ze mną tv bo koleżanka przyzwyczaiła swojego synka i teraz ma duzy problem bo maly nie chce sie bawic tylko patrzy w to pudlo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia - zasypianie z pieluchą to nic takiego 🙂 Gdyby ten sposób na Grześka działał, też kładłabym mu pieluszkę 🙂
a co do jazdy, to ja gdy jadę do moich rodziców to jestem zmuszona przez cały Szczecin przejechać, więc droga zajmuje mi ok. 30 minut. I zwykle jest tak, że mały zasypia w nosidełku, jak jest już prawie pod domem babci :P

Dziewczyny, widzę, że obkupujemy się w samochody hehe 😉

a mi się marzy takie autko:
http://multimedia.flota.com.pl/img/galeriazdjec/14/honda_civic__1.jpg
ale niestety, nie stać nas na takie auto i chyba nie będzie, bo mamy jeszcze sporo w domu do zrobienia i wiem że nigdy nie będzie na takie autko kasy. Ale gdy widzę tą hondę na ulicy to mi nogi miękną :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny kupiłyście już wyprawkę na zimę?Bo ja kupiłam kurteczkę ale nie jestem zadowolona-strasznie ciężko jest mi ubrac w nią Patrycje mimo ze na metce pisze ze od 3 do 6 miesięcy. Ledwo co wcisnę jej raczki w rękawki a co będzie potem? 🤢
Więc myślę nad kombinezonem,macie może namiary na jakieś fajne z Allegro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No rzeczywiście Maluszki spowodowały, że wszystkie zaopatrujemy się w autka 🙂 hehehe...

Jeśli chodzi o marzenia to moje jest takie: [img size=440]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/0007841.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />

Uwielbiam Volkswageny tylko na takiego to pewnie nie będzie nas nigdy stać 🤢 Jak na razie dorobiłam się Golfa IV Kombi - kto wie może za kilka lat dozbieram do jakiegoś Passata 🙂 Tyle, że Passaty są bardzo "chodliwe" i u nas często je kradną...ostatnio ukradli nam kołpaki 😠 Myślałam, że się wkur...bo teraz wyglądają te koła beznadziejnie 🙂 Ale na wiosnę sprawię sobię felgi aluminiowe 🙂 Tylko teraz muszę zbierać na opony zimowe...ehhhh swoje autko wiąże się ze sporymi kosztami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elasia ja też jednak zdecydowałam się na kombinezon - jest dużo wygodniejszy jak kurteczka. Mam kilka kurtek, bo dostałam od chrzestnej Gabi ale niestety tak jak mówisz trudno się je zakłada i są troszką za sztywne na takie maleństwo. Jeśli chodzi o 206 to my już mieliśmy go kupować, bo była niezła okazja!! I całe szczęście, że go nie kupiliśmy, bo teraz jak jedziemy do rodziców to ledwo co mieścimy się do Golfa Kombi - a to naprawdę spore autko!

Niestety nie wiem gdzie możesz szukać na allegro. Ja swój kupiłam za 60 zł po zniżce - normalnie kosztował 75 zł więc nie jest tak źle.


Sandra ja też boję się jeżdzić z Małą w aucie, ale czasami nie mam wyjścia jak trzeba podjechać do lekarza w Poznaniu. Tym bardziej, że mąż nie wie jak wyłączyć poduszkę z przodu i mała musi siedzieć w foteliku z tyłu więc jej nie widzę 😞
W poniedziałek jadę z nią sama do rodziny 100 km!!! Już sie boję jak to będzie! Ale cóż - jak mus to mus 🙂 Może uda nam się coś zrobić z tą poduszka i będę miała małą z przodu 🙂

Co do smoka -to moja też ciągnie prawie od urodzenia 🙂 Początkowo miała Tommy Tipi, ale nie chciała go i jak Gosia napisała o tym NUBY to od razu poleciałam go kupić i od razu go zaciągnęła 🙂 hehehehe. Brzuszek jest baardzo przydatny 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W sumie 60 zł to nie dużo za kombinezon,ale zła jestem na siebie bo zakupiłam 2 kurteczki i jeden płaszczyk a teraz na nic mi się to nie przyda:/

Wczoraj byłam na 2 szczepieniu-strasznie się bałam bo po pierwszym po prostu przeżyłam koszmar ale o dziwo nie było tak źle 🙂

Ale następnym razem mała będzie kuta aż 3 razy! 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja idę na szczepienie 16 listopada i też się już boję, bo po pierwszym podobnie jak u Ciebie przezylam koszmar 😞 Mam nadzieję, że teraz tak nie będzi
A moze jeszcze założysz te ubranka swojej Pati! A jak nie to spróbuj sprzedać na allegro! Zawsze chociaż część kasy odzyskasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...