Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gosia, no nie gadaj, że az tyle zjada? 😲 To Ty na ile masz takie opakowanie kaszki? na 2 razy? :p
No to ja też będę musiała robić przynajmniej te 180 ml, jak nie 200.
Kiedyś zrobiłam mu tą biedronkowa w saszetce, tam robi się ją z 200 ml to zjadł całą, więc pewnie zmieściłby.
Dobra, nie będę już głodziła swojego dziecka, będę dawała mu więcej jeść 😁

ps. od 21.30 jak się na chwilke przebudził to śpi do tej pory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu, to chyba nie ma sie co dziwić, że Grzesiu jest głodny w nocy. Moja zjada jakąś godzinkę przed spaniem 150 ml kaszki sinlac, a potem pije 190 ml mleka przed snem.
Dzisiaj mleko dostała dopiero rano czyli o 7:30. Nocka niestety była straszna 😞 Strasznie płacze ostatnio w nocy - to na bank ząbki, bo jak posmaruje dentonixem to zasypia ale po chwili znowu się budzi. Ile może bolec jeden wyżynający się ząbek?? Bo reszty to nie widzę więc chyba ta jedynka ją tak boli 😞

Gosiu, a może rzeczywiście wagę mają popsuta w przychodni????? Ja na toim miejscu zapisałabym się do jeszcze jednego lekarza, przecież na pewno jest jeszcze ktoś do kogo możesz pójść.

Gabi wyciąga chusteczki nawilżające z paczki ;/;/;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, Gabi robi więcej kupek bo więcej je, tak jak pisaś 🙂 a te rzadsze sa pewnie przez tą kaszke sinlac albo od mleczka. Moim zdaniem nie powinnas się tym martwić 🙂
Grzes robi zwykle jedną dziennie, czasami jedną na 2 dni, chyba, że wypije maslanke, to i 2 potrafi potem zrobić 😉

Słuchajcie, mieliśmy tylko jedną pobudke w nocy!! od 21.30 spał do ok. 2. Przebudził się, dostał cyca bo miałam wielkie jak balony i spał do 7.30.
teraz jestem pewna że był głodny w nocy stąd taki niespokojny sen 😞 Teraz przed spaniem będzie dostawał kaszkę manną i popijał herbatką. Nie wiem gdzie cyca wcisnąć, może ok. 19.00 i potem dopiero rano, o ile mi wytrzymają, albo jeszcze zostawić cycka na jedna pobudkę w nocy. tak czy owak, od dziś zaczynam mu robic większe porcje kaszki 🙂

lece, domek czeka do ogarnięcia i ogólnie mam dziś dużo do zrobienia łącznie z czyszczeniem swoich akwariów.
DO później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba oczywiście jeszcze nie jeździ sam 😉 nie sięga jeszcze na tyle nóżkami do pedałków;p Rowerek ma pchany z możliwością odpięcia tych wszystkich ochraniaczy i popychadełka jak już się naumie 😉

[URL=http://img94.imageshack.us/i/dsc08895cu.jpg/][IMG]http://a.imageshack.us/img94/5707/dsc08895cu.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Co do ilości kaszki na wieczór to mi też się wydaje, że 120 ml to zdecydowanie za mało.. Jak dawałam Kubie te kaszki z torebki (ja kupowałam hmmm... chyba nestle;p) to jadł nawet 280 ml.. a teraz jak mu gotuję kaszkę mannę na mleku krowim to też zjada bez problemu coś koło 300 ml 😉

Co do kupek - może mała robi je częściej bo musi żołądeczek przyzwyczaić do nowego mleka? U mnie Kub miał tak z 5 dni kiedy potrafił zrobić nawet 5! Ale to dlatego, że z mleka modyfikowanego zrezygnowaliśmy zupełnie i młody jada teraz razem z nami 😉 Organizm się przyzwyczaił i znów mamy tylko jedną - góra dwie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia u mnie tez w koncu nocka rewelacyjna 😁 😁maly jak zasnal ok 20 to dopiero o 5 .15 zaczal marudzic wiec szybko cycka dalam i spal do 7 🙂 🙂 🙂 wkoncu sie wyspalam 😁juz mu sie ladnie te zabki przebily i zaczynaja rosnac wiec mysle ze do nastepnych bedzie ladnie sypial 😁 😁 😁
Martus mysle ze Gabi tak bedzie zle sypiac dopóki zabek sie dobrze nie przebije i nie zacznie rosnac - mam przyklad na Oliwierku 🙂
a moze on tak ladnie spal po tej szczepionce hmm bo teraz znowu spi : 🤨 🙂
moj robi kupe co 2 dni i jest ona taka jak u doroslego tylko wiadomo ze mniejsza heheh
Kasia Tobie szybko sie napelniaja cyce mlekiem widze bo moje to nawet po 14h (tzn jeden lewy, po dzisiejszej nocy hehe)nie byl twardy 🙂
GoGR ale duzo Kuba kaszy zjada nono 😁 mojemu ta kaszka a kupuje Neste to wystarcza na ok 4-5dni, nie robie mu takiej na maxa gestej bo nie ubi takiej 🙂
Sandra dobrze mowisz oni maja chyba zepusta wage bo to naprawde nie mozliwe ze maly u nich nic nie przytyl a na naszej (jest w miare nowa) wazy prawie pol kilo wiecej i tez na golaska jak u nich ?;?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale macie świetną piaskownicę pod domem! 😁 a Oli ma świetne spodenki 😁 ja właśnie muszę Kubie kupić bo powyrastał ze wszystkich i same dresy mu zostały 😜 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Gosiu nie przejmuj sie tym gadaniem co ta baba gada poprostu z Oliwierka bedzie szczuply chlopoczyk 🙂Jak bylam ostatnio z Kuba u lekarza to lekarka az takie wielkie oczy zrobila ile on wazy a wazy 13.700 wiec powiedziala ze mam nie dawac mu tyle jedzenia ale Kuba je tyle ile potrzebuje przeciez nie pcham mu na sile jedzienia i w nocy tez mu nie dawac tylko zastopic woda albo herbatka i robilam tak jak kazala to mi sie czesciej budzil w nocy bo byl glodny a tak budzi sie 3 razy i za kazdym razem wypije ok 250. Co do kupek to robi 1-2 dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli na taka chudzinkę naprawdę nie wygląda. Chociaż zdjęcia bardzo "pogrubiają". Gabi tez tak konkretnie wygląda na fotkach, a w rzeczywistości jest dużo drobniejsza.

Agatko, co do wpychania na siłę to oczywiście masz rację żeby tak nie robić. Ale tak szczerze Ci powiem, i mam nadzieję, że się nie obrazisz 😜 że jeśli Kubus wazy za dużo ( niestety nie wiem jaka jest górna granica wagi rocznego dziecka) i lekarka to zauważyła to warto zmniejszyć ilość pokarmów. Ograniczyć słodkości i słodkie napoje, bo w przyszłości może mieć problemy z otyłością, a to jest choroba XXI wieku z którą bardzo wiele dzieci się boryka. No ale to tylko moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uuu Kuba dorodny chlopak 😁 prawie 14 kilo 🙂
Martus fakt zdjecia bardzo oszukują, Oli tez wyglada duzo szczuplej niz na zdjeciach 🙂ale jakis tam chudy nie jest, buzke na pyzatą 😁 😁 😁
Ja tez musze sie wybrac na zakupy ubraniowe dla malego bo prawie nic na jesien nie ma :/ i moze do lumpexu sie wybiore bo bardzo dawo bylam a zawsze jak tam jestem to cos fajnego znajde 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i ja też na zakupy musze iść, bo mały na jesień ma mało rzeczy, przede wszystkim czapeczke mu musze kupic bo teraz chodzi w bereciku z chrzcin ( dopiero teraz dobry - ale fajnie w nim wygląda ).

Agata, najlepiej zobacz w siatkach centylowych czy Kuba się mieści. Jeśli tak, to wszystko jest ok z jego wagą, najwidoczniej Kubuś będzie dużym chłopakiem . Mój ma 12,9 kg i też będzie raczej ten większy ( wyższy ). Nie przekarmiam go, daję tyle ile potrzebuje i nie daję mu słodyczy żeby mu się ząbki nie popsuły.


wróciłam ze spaceru szybciej niz się spodziewałam, deszcz nas złapał i dzisiaj już nici z dworku - mamy przelotne opady i co jakiś czas pada ;/

a ja niedługo położę Grzesia na drzemke i zrobię sobie kawkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj je slodycze ale jemu to nawet wstazana wieksza ilosc kalorii zaraz ide dac mu rosol z makaronem 🙂a potem robie tortille 😁 😁 😁 mniam 😁
bylam wogole dzisiaj u ekarza ogolnego i mam powiekszone migdalki 🤨dala mi antybiotyk wiec juz mam teraz motywacje a nawet nakaz zeby odstawic malego od cyca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ze słodyczy daje biszkopciki i ciasteczka. Agatko ale dajesz małemu 3 razy po 260 ml mleka w nocy? Bo nie zrozumiałam ☺️ ☺️

Z tą wagą tak to jest, że nie zawsze niska oznacza np. anemię a wysoka nadwagę. Grzesiu przecież zawsze był wysoki i nigdy nie był grubaskiem, bo inaczej się kg rozkładają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co mnie to nie dziwi, bo moj chrzesniak do 13 miesiaca zycia jadl mleko w nocy o godzinie 24, 3, 7...i jadl po 330...
A wieczzorem zjadal normalna oizywa kolacje...Wazyl majac rok 12kg i tyle wcinal.. teraz ma 19 miesiecy i jest wyzszy i zdecydowanie szczuplejszy niz jak byl roczniakiem..
jak gosia poszla do pediatry i powiedziala, ze tak duzo je... to jej sie pediatra zapytala czy sobie tez jedzenia odmawia...

Kurcze ja to chyba jakas wyrodna jestem, bo ja wogole slodkiego nie daje...
mloda wlasnie zobaczyla, ze maz sliwki je.. i jedza razem.. dal jedna i sie wydziera o jeszcze...
chwile wczesniej zjadla baigietke...Mloda zaczela tyle jesc, ze koniec...a brzusio jej urosl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...