Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasia smakowicie ciasto wygląda!! AZ mi ślinka pociekła 😁

Marta zazdroszczę tych zgubionych kg!! Ja już praktycznie wszystko jem i Patrycje nie uczula, ale widać od razu że sobie pozwalam bo już nic a nic nie chudnę 😞

Baczki u nas są i to strasznie śmierdziele 🙂 Ale za to znowu kupki nie ma:/ 3 dzień juz:/ i podejrzewam ze po słodyczach bo ostatnio troszkę zaszalałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Elasia, pomóż Partycji czopkami glicerynowymi. Mój pediatra mi mówił, że nie należy ta długo kupki u dzieci trzymać bo jelita moga się rozciągnąć. Także ja staram się max., 2-3 dni czekać, a jak nie idzie to pomagam Grześkowi.
Gosia, to ciasto to tanio wychodzi. Ogólnie jak mam chote coś upiec, to głównie kupuje takie gotowe ciasta w proszku , tyle że na swoje sposoby przekładam je kremami albo daje polewę. Ostatnio kupiłam gotowe spody biszkoptowe do tortów, kupiłam krem karpatka xxl ( taki, to którego dodaje się tylko mleko, bo niektóre wymagają dodania masła i robią się wtedy tłuste 🤢 ), poprzekładałam nim warstwy biszkoptu i ciasto gotowe 🙂
Ale kiedyś chcę spróbować zrobić ciasto od samego początku, jak to moja babcia robi.. 🙂

Marta, to super ze tyle kg juz zeszło. U mnie się zatrzymało, zostało mi 5 kg i się kurczowo trzyma ;/

Ah, od jakiegoś tygodnia przestałam się przejmować jedzeniem, tzn jem już wszystko. Bo Grzesiek i tak miał wzdęcia bez względu na to co zjadłam. Zresztą, od 4 miesiąca są już deserki dla maluchów, więc niech mały już przyzwyczaja swój żołądek do nowych smaków 😉 Jestem bardzo ciekawa jak zareaguje Grzesiu ana zupki czy soczki - pewnie będzie zdziwiony :P ale to dopiero w połowie grudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To widzicie jak to roznie co lekarz to inna opinia.. mojej kolezanki corunia robi kupke raz na 10 tudziez 8 dni...Ostatnio zrobila po 12. mowi ze jesli nie placze i puszcza baki to wszystko jest w porzadku... po prostu baaardzo dobrze przyswaja mleko i nie ma czym robic 🙂

Nadulek ostatnimi czasy tez robi co 2-3 dni..
Ja zjadlam raz czekoladke i ja wysypalo...
Teraz po troszku sobie pozwalam i jest ok..
Unjikam mega ostrych rzeczy i wzdymajacych, tak to sobie staram sie pozwalac...

Niedlugio pewnbie przytyje to co schudlam 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Marta gratuluje zrzucenia tych zbednych kilogramow 😁
Kasia ja to zawsze sama pieklam ciasta mamcia mnie nauczyla:laugh: ale teraz przy malym to naprawde nie ma czasu wiec kupie gotowca hehe bo mam straszna ochote :laugh:
Ja tez jem wszystko oprocz nabialu nie no w sumie wydymajacych tez nie jem 😜 wiecie co ostatnio strasznie mam ochote na sledzie i ogorki kiszone hehe ale to przez to ze w ciazy wogole tego nie jadlam i teraz mi smak powrocil hehe
MOj Oliwierek robi 2 kupki dziennie i to zaczal robic takie geste naprawde wszystko zalezy do tego co zjem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja też niestety mam mało czasu żeby nawet cos na obiad dobrego przygotować 🙂
Co do kupek to Gabi robi tak 2-3 dziennie. Też słyszałam o tym , że niektóre dzieci mogą robić kupki nawet raz na tydzień i też jest to oki.

Kurcze ale bym zjadła sobie coś słodkiego/...najlepiej czekolade z orzechami 🙂 ale mogę tylko pomarzyć.

Dzisiaj cały dzień z małą sama jestem - mój mąż ma inwenturę i będzie dopiero po 20 😞 No i jutro i i niedzielę też 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Marta z obiadami to tak samo robie same proste rzeczy bo nie ma czasu na cos porzadniejszego no chyba ze w niedziele bo wtedy Michal w domu 🙂
a bialej czekolady tez nie mozesz?? tam nie ma kakao przeciez 🙂
No a umnie leci mecz LEgia - Wisla ehh nudzi mi sie jejku chcialabym miec drugi telewizor 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Kochane podziwiam Was że znajdujecie czas na komputer 🙂 Ja mimo tego że bardzo bym chciała to jak już to mogę na momencik wejść bo mój Aluś ma króciutkie drzemki w ciągu dnia- chociaż nie powiem bo w tym tygodniu coś sporo sypia 😉Widzę, że sporo tu się zmieniło np. Gosia ma już wybraną datę ślubu 🙂 gratuluję kochana:*
Mój co do kupek to robi tak śmierdzące że zawsze śmieję się z nim że będzie w kupce chodził cały dzień bo nos mamusi nie wytrzymuje tych zapachów, a mąż za to jak widzi kupkę to zaraz mnie woła do zmiany pieluchy:P
A mój 21 listopada ma chrzciny więc też biegamy dopinać wszystko na ostatni guzik 😉
Mam nadzieję że tarza znajdę troszkę więcej czasu na podglądanie tego co u Was się dzieje 🙂 Całuję Was i Wasze Aniołki gorąco:***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm.. no widzicie, każdy lekarz ma inną teorię co do częstotliwości robienia kupek u dzieci 🙂 i kto ma rację? 🤨

Agniesia, ja zwykle wieczorami do internetu siadam jak mały zaśnie, to pierwsze co włączam to Brzuszek - takie przyzwyczajenie z czasów ciąży 🙂
Super że macie już at e wybraną na chrzciny. U mnie póki co cisza, czekamy aż druga siostra męża wydobrzeje po porodzie i będziemy ustalać datę.

dziś poprzebierałam ciuszki małego - znowu uzbierała się kupka rzeczy za małych na niego. Rośnie w zastraszającym tempie 😲 i powoli kończą mi się zapasy ciuszków które dostałam od koleżanki. Muszę się zatem wybrać na zakupy i jakieś ciuszki Grześkowi na 74 kupić, głównie śpiochy i kaftaniki - w tym w domu najwygodniej 🙂

jutro rano na uczelnię , nie chce mi się 😞 :P

buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja na szczęście mam za tydzień szkołę. Ty już ubierasz go w rozmiar 74 a ja jeszcze 68 i podwijam rękawki. No ale nic dziwnego bo mój jest z końcówki sierpnia... A mojego ostatnio bardzo męczyły koleczki tak że nawet do łóżeczka nie dało rady go odstawić i nockę całą przespał z nami a nie chcę go uczyć spania u nas w łóżku. Ale na szczęście spotkałam koleżankę z porodówki i poleciła mi infacol i jak na razie odpukać odkąd go stosujemy to malutki nie miał koleczek 🙂 Co do kupki to jak mój nie robi 3 dni to wtedy dopiero zaczynam się niepokoić ale przeważnie albo robi codziennie albo co drug dzień. Ale jak robi co drugi dzień to walnie takie kupsko że nie wiem za co się zabrać:P
A powiedzcie mi Kochane jak Wam lekarze mówili ile dni po szczepieniu nie można wychodzić z maluszkiem na spacer? U mnie mówią że 3 dni a pytam się dlatego bo 17 ma drugie szczepienie a 21 chrzciny i troszkę się boję bo jakby nie patrzeć to już raczej będzie zimno... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agniesia co do tego wychodzenia po szczepieniu to ja pierwsze slysze 🙂ze nie mozna wychodzic 😆 ja to codziennie z malym wychodze i nic mu nie jest i nie bylo 🙂
Kasia na 74 juz kupujesz no no 🙂 to Twoj Grzesiu dlugi jest nie powiem 🙂 ja mojego jeszcze mieszcze w niektore 62 chociaz wiekszosc na 68 ale tak jak Aga podciagam rekawki 🙂
Ja znajduje czas na komputer bo maly jak nie spi to bawi sie slicznie na macie i mam wtedy chwilke dla siebie 😁
My to chyba bedziemy ostatni co do chrzcin 🙂choc nie chyba Elasia robi na Wielkanoc jak dobrze pamietam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe ja za to mogę skorzystać z neta jedynie wtedy jak mały śpi bo tak to lubi wszystko obserwować a na macie już nie chce mu się tak leżeć jak przedtem 🙂 Kiedyś to potrafił pół godziny przeleżeć a teraz to 5 minut i już marudzi 😉 Dziś mam trochę więcej czasu bo mąż zajmuje się małym a ja w tym czasie sobie posprzątałam i właśnie odpoczywam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zawsze próbuje znaleźć troszkę czasu dla siebie pomimo tego, że jesteśmy z gabi do 18 zawsze same. Drzemki robi sobie tak na godzinkę średnio co 2-3 godzinki i wtedy mam czas dla siebie, ale nawet jak sobie leży czy siedzi w bukaczku to też staram się żeby uczyła się siedzieć trochę sama, bo inaczej to chyba zwariować idzie 🙂

Agniesia ja na ostatnim szczepieniu tez się pytałam czy można wychodzić na spacerek i lekarka powiedziała, że jak najbardziej 🙂

Kurcze duże te Wasze Skarbeczki 🙂 Ja małą nadal ubieram w 62 i są akurat 🙂 68 tylko niektóre są dobre, ale przeważnie jeszcze za duże 🙂 Dzisiaj czeka mnie wielka sterta ciuszków do prasowania, bo jak już pisałam wszystko musiałam przeprać w innym proszku.

Gabrysia wczoraj wieczorem po kąpieli przez 15 minut tak ryczała, że z mężem nie wiedzieliśmy co zrobić 😞 Chyba kolke miała. Kurczę ja to oczywiście już w głowie najgorsze myśli, że nie będzie mogła oddychać, a ja nie bedę umiała jej zrobić sztucznego oddychania 😞 Nie wiem dlaczego tak od razu myślę....przestała płakać jak ją szybko rozebraliśmy i gołym ciałkiem przytuliłam ją do mojego gołego ciałka 🙂

Agniesia na kolki polecam Lefaks - dostępny tylko w Niemczech, ale nam pomógł jak mała na [początku miewała kolki i podawaliśmy jej przed każdym karmieniem.

Kasiu współczuje szkoły, chociaż też chętnie wyrwałabym się chociaż na chwilę z domu,bo czasami to wariuje od tej rutyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my juz po zakupach 🙂zapas pampersow i chusteczek zrobiony 😁 i nawet maly naciągnął mame na skarpeteczki z tygryskiem hihi takie slodkie ze nie moglam sie opanowac 🙂
no fakt kiedys dluzej lezal na macie ale teraz tez nie jest zle Oliwierus uwielbia sie patrzec w takie lusterko co tam jest i sie smieje do niego 😁
Aga wstaw jakas fotke Alusia chcemy zobaczyc jak maly mezczyzna urosl 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta1.cz napisał:
Ja zawsze próbuje znaleźć troszkę czasu dla siebie pomimo tego, że jesteśmy z gabi do 18 zawsze same. Drzemki robi sobie tak na godzinkę średnio co 2-3 godzinki i wtedy mam czas dla siebie, ale nawet jak sobie leży czy siedzi w bukaczku to też staram się żeby uczyła się siedzieć trochę sama, bo inaczej to chyba zwariować idzie 🙂



Kasiu współczuje szkoły, chociaż też chętnie wyrwałabym się chociaż na chwilę z domu,bo czasami to wariuje od tej rutyny.



Martus zgadzam sie z Toba w 100% 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu ja na szczęście mam zapas pampersów jeszcze na miesiąc 🙂 Kupiliśmy do tej pory tylko na sam początek 🙂 a potem jak ktoś do nas przychodził to przynosił pakę pampersów 🙂

Ja tez mogłabym małej cały czas kupować ciuszki, ale na razie staram się tego nie robić, bo i tak nie jest w stanie wynosić tego co ma 🙂

AGUŚ popieram Gosię żebyś wstawiła jakąś fotkę Alusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie ja tez staram sie nie kupowac ciuszkow narazie bo mam sporo a maluchy wyrastaja z nich w tempie expresowym 🙂zreszta moja mama jak byla ostatnio to nakupowala malemu taka mala sterte ubranek hihi wiadodo jak to babcia rozpieszcza pierworodnego wnuczka 😁
my na papmersy dostajemy pieniazki od tesciow i prababci Oliwierka i sami kupujemy bo oni kiedys kupowali nam Haggisy ale one sa zle i troszke uczulaja malego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Agniesia,sporo czasu Cie tu nie było! 🙂
Fajnie ze masz chwilkę dla siebie i dla nas 🙂

Goshe pomyłka-ja chrzciny robię na Święta ale Bożego Narodzenia 🙂troszkę si boje bo u teściowej ale do odważnych świat należy 😁

wczoraj Patrycja narszcie zrobiła kopkę,szkoda ze akurat sie tego nie spodziewałam i lezała sobie na przebieraku tylko w body czekajc na kąpiel-body musiałam rozcinać coby jej calej nie umorusać w g... 😁 Smiechownie było ale nigdy więcej prosze 😉

Zmykam troszke posprzatać:/ Ależ mi sie chce:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja właśnie otworzyłam opakowanie 3 Pampersów,ale myślę ze kolejnych zakupach trzeba będzie już w 4 sie zapatrzyć bo mała rośnie expresowo! 🙂

Pamiętacie że w czasie ciąży skarżyłam się ze mam cysty na jajnikach i z tego względu boje sie o naturalny poród? Otóż byłam na badaniu kontrolnym i okazuje sie ze po nich ani śladu nie ma! Super bo już mnie straszyli laparoskopia! Ciąża mi bardzo pomogła 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi Nadusia zaczyna wyrs\astac ze spioszkow...na gorze wszystko cacy dobre, rekawki podwijam...ale ma takie dlugie giraski, ze ho ho...

Kupilam jej dzisiaj super spiocha.. jak ja ubiore w niego wstawie foteczke.. 🙂

Jestem w ciezkim szoku, bo wrocilam ze spacerku i juz od godzinki spi sobie w domku...co jest po prostu bardzo srzadka sytuacja..
My na kolki wyprobowalysmy chyba wszystko:
Najlepszy zestaw jak dla adii Espumisan + Dicoflor 30

Obecnie stosujemy LEfax...

Ja sie bardzo ciesze, ze chodze do szkoly bo jest to jakas odskocznia...a teraz jeszcze firme chce otworzyc od stycznia, wuec znowu kupa biegania i zalatwiania.. 🙂

W zeszlym tygodniu bylismy na super komedii Kac Vegas, niezle sie ubawilismy...a jutro wybieramy sie na Michaela JAcksona..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmm to co mi sie wydawalo ze na Wielkanoc robicie chrzciny ?? 🙂 🙂 🙂 czyli jednak jestesmy ostatni hehe
Elasia kupy sie nie wybiera 😁 😁 kiedy ma byc 🙂
a wlasnie co do kupy to ku*wa mam juz dosc znowu wjechalam dzisiaj kolkiem w gowno !!!!!!!a jechalam tylko po chodniku!!!Ci ludzie to debile nie sprzataja po tych kundlach a co gorsze pozwalaja im srac na chodniku!! a pozniej idzie czlowiek z wozeczkiem z dzidzia i wjedzie w to smierdzace g*wno i w calym domu smierdzi sorki ze mnie ponioslo ale juz nerwy mnie na to wszystko biora 😠 😠 😠
Martus a jak skorka Gabi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehehehe...nie dziwię się Gosiu, że się wkurzyłaś 🙂 Masz rację, że ludzie w Polsce nie mają nawyku sprzątania po swoich psach - ale niestety na głupotę nic nie poradzisz...

Co do skóry to niestety nic nie pomgało i wczoraj postanowiłam że posmaruje jej sudokremem całą szyjkę....i dzisiaj widzę, że jest efekt 🤪 dzisiaj też juz jej smarowałam i zobaczymy wieczorem jak będzie. Oprócz tego zrezygnowaliśmy ze wszystkich kosmetyków do kąpieli i oliwki. Smarujemy jej ciałko kremem specjalnym emolium i suche place na brzuszku, rączkach i nóżkach też są już mniejsze. Mam nadzieję, że już niedługo będzie miała ładną skórkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...