Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Elasia, ale się Pati ślicznie śmieje 🙂 4 miesiące - Ale szybko zleciało!

Dzisiaj rano położyłam Grzesia do mnie do łózka.. i co mnie potem obudziło? Wieeeeelka kupka po pachy 🙂 teraz już wiem, że na bank to nowe mleko pomaga bo ma w sobie probiotyki i widocznie zaczęły mu ładnie czyścić jelitka 🙂

Jutro jest 25.11, rok temu właśnie wylatywałam do Egiptu, nie wiedząc, że Grzesiek miał w moim brzuszku już 5 dni.. 🙂 ah, co za wspomnienia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Elasia ale slodko sie PAti smieje mala smieszka 😁
KAsia czyli smrodek Cie obudzil hehe 🙃 a moj drugi dzien kupy nie zrobil jutro dam mu soku jablkowego moze cos pomoze 🙂
a u nas jutro minie rok jak Oliwierek byl w brzuszku juz 10 dni 😁 😁 😁 wspominac bede 3 grudnia bo wtedy zrobilam test 😁 ah jak to szybko minelo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ja to sie mam z tymi kupkami Oliwierka ehh jak nie biegunka to znowu zatwardzenie :/ 2 dni nie robil a dzisiaj rano zrobil ale to byla doslownie woda zabarwiona na ciemny zolty no i smierdzaca 😁 dam mu probiotyk moze cos pomoze 🙂
Moj maly od 3 dni nadaje jak katarynka 😁 no buzka mu sie nie zamyka heh:laugh:
a tu sie bawi 🙂 [img size=448]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PB210508.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZeść Mamusie 🙂

Ja wczoraj byłam u lekarza, zbadał Gabrysię wzdłuż i wszerz i Gabryśka jest zdrowa jak ryba 🙂 Nie mam się czym przejmować. Mówi, że ma lekką skazę ale nie mam całkowicie rezygnować z nabiału. Bardzo mnie uspokoił.

Gosiu, jak Oliwierek już wkłada zabawki do buziaka 🙂Fajnie, że już tak gada 🙂 Moja musi mieć ochotę żeby pogaworzyć, ale za to cały czas się śmieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że Oliwierek też już jest na tym etapie, że wkłada wszystko do buzi :P Grzesiek musi wszystko spróbować, oczywiście jak uda mu się chwycić 😉 Słodki jest ;]

Super, że z Gabi wszystko w porządku 🙂

U nas chrzciny na 99% 26 grudnia 🙂 Będzie ok. 30 osób, bo 3 dzieciaczki od razu chrzcimy. Będę musiała się rozejrzeć za jakimś ubrankiem na chrzest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To widze ze my z Oliwierkiem ze chrzcinami na szarym koncu jestesmy hehe 🙃 bo dopiero 14 lutego 🙂
Super Martus ze Gabi zdrowiutka 🙂 najwazniejsze ze sie uspokoilas 🙂
No nasz maly wszedl w taki okres ze smieje sie i usmiecha non stop i do wszystkiego a najbardziej do mnie i Michala jak tylko nas widzi - usmiech od ucha do ucha 😁 a do buzki tez wszystko co mu sie nawinie wklada i wyrywa zabawki co wisza nad nim na macie slodki jest 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ostatnio tak gadalysmy o zanikaniu pokarmu w piersiach i wczoraj wieczorem mialam takie flaki ze szok 😲 odciagnelam tylko 40ml z obu piersi lacznie i niestety maly sie nie najadl bo w nocy 2 razy wstawalam go karmic...teraz jest okej znowu mam sporo mleczka ale az sie boje wieczoru chyba kupie sobie mleczko tak w razie czego zeby bylo...
do tego jeszcze odparzyl sie malemu tyleczek i okolice pochwinek nie wiem czemu zmieniam mu pieluszke co 3h zawsze tak zmienialam i bylo okej zawsze tez smarowalam sudokremem pupcie i pudrem pachwinki 🤨 nie wiem od czego te odparzenia 🤨 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, ja już powoli wprowadzam mieszany system karmienia, 2 razy cyc i raz butla - inaczej moje piersi nie nadążają produkować mleka 😞 niestety, dojną krowa nie jestem :P
U nas zdecydowana poprawa z kupkami po zmianie mleka, bebilon który był na zaparcia, robił je jeszcze bardziej 😞 Każde dzieciątko reaguje inaczej na mleko, jednak jeśli mogę doradzić, to kup mleko z probiotykami ( ja teraz stosuje Hipp 1 Plus )- ładnie regulują pracę jelit no i nie ma problemu z wypróżnianiem u małego 🙂 Dziś znów zaskoczył mnie niespodzianką 🤪

a co do odparzeń, to nie wiem czemu się Oliwierkowi zrobiły 😞 ja również stosuję puer i sudokrem i u mnie póki co nic nie ma. Może Oliwierek ma jakieś uczulenie na pieluchy? 🤨

Ale dzisiaj mój mężowładny ma dzień :P Wczoraj zanikły mu hamulce w jego aucie, no to pożyczyłam mu na dziś mój, i mówię, by zatankował, bo już prawie nic benzyny niema. On powiedział, że spokojnie dojedzie.. po 15 minutach telefon, że właśnie skończyła mu się benzyna i stoi na przedmieściach :laugh: No nic, teściu go scholował na stację, zatankował i pojechał dalej. W centrum dostał mandat 😲 śpiesząc się do pracy przekroczył prędkość i nie zatrzymał się na stopie, bo go nie zauważył. No i 9 pkt i 400 zł 🤢 Ah, a co najśmieszniejsze - mamy w autach radia cb, i zamiast być na kanale drogowym, gdzie sa podawane informacje czy łapią za prędkość, to małżonek siedział sobie na kanale ogólnym i rozmawiał z kolegą .. ;] ah.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Twoj mąż Kasia mial dzisiaj oglonie mowiac pecha 😉 szkoda tylko tych 400pln:/
Ja moze wczesniej bylam dojna 😁 😁ale teraz juz chyba nie:/ no wlasnie myslalam o tym mleku Hipp z probiotykami bo u nas znowu pogorszenie z kupami juz bylo fajnie a teraz znowu nie dosc ze co 2 dni to trzeciego dnia robi wode i to 3 razy ehhh a co do odparzenia to ja caly czas Papmersow uzywam i chusteczek tez pampersa wiec to nie od tego kurcze jak sie nie poprawi przez weekend to pojde do pediatry 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może pozwól Oliwierkowi z gołymi jajcami pobrykać 🙂 Ja Grześkowi "wierze" jajka przy każdej zmianie pieluchy. Przecieram chusteczką i czekam parę minut aż wyschnie 🙂 w międzyczasie często zdarza się mu mnie osikać, ale zdążyłam się już do tego przyzwyczaić , że własny, rodzony syn matkę olewa ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DAlam dalam i tak lezal sobie ze 45 min 🙂mialam tego nie pisac ale co tam najwyzej sie posmiejecie 😁 no i lezal sobie taki na pol goly i sie z nim bawilam calowalam brzuszek i okolice i tez na raz nasikal mi na twarz heh i do buzi 🤪 🤪 :laugh: :laugh: no tak sie smialam hehe lobuz maly 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niezle Goshe Cie Oliwierek poczestował 😉!!!

U nasz dziś bardzo spokojny dzień,niewiele się działo:/Aż dziwnie:P

Kurcze fajna data na chrzciny Goshe-14 luty 😁

6 grudnia wybieram się do domu-będziemy lecieć z Patrycja,juz się boje bo mąż dopiero do nas przyjedzie 19 grudnia więc w samolocie bede musiala sobie radzic sama 😞 oj czy ja dam rade?:/ masakra juz sie boje!

Buziaki dla maluchów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia.. hmm.. no to ładnie Oliwierek Cię urządził 😉Mój tak długo z jajcami gołymi nie bryka, bo mu marzną i az sine się potem robią 😞

Elasia, napewno dasz radę z malutką 🙂 możesz poprosić męża żeby Was wsadził do samolotu, a w Polsce Was już rodzinka odbierze, więc nie będziesz musiała tak długo walizy tachać 🙂

Grzesiu zaprasza do swojego jaccuzi 😆 [img size=447]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC_7978-dac50b61e62cf71f123eb76cc15066c1.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alez on śliczny Kasia!A na jakiego luzaka wygląda 😉

Na pewno mąż będzie z nami jak najdłużej ale potem już sama będę wchodzić do samolotu i tam ponad 2 godz:/ boje sie ze klima może zaszkodzić malej i chora bedzie...się zobaczy,no to wpływu niestety nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Grzesiu jak sie wyluzowal 😁 maly Ojciec Chrzestny 😎 🤪 a jakie ma fajne faldki 😁 moj niestety takich faldeczek nie posiada:/
Elasia moze nic sie przez ta klime w samolocie Pati nie stanie najwyzej nawilzaj jej nosek woda morska, to Wy juz na Swieta przyjezdzacie tak?
A ja niestety w tym roku nie jade do rodzicow na swieta 😞pierwszy raz bede bez rodziny tzn z moim Michalem i Oliwierkiem bede ale wiecie o co chodzi...Maly jest jeszcze za malutki zeby tluc sie z nim 9 godzin samochodem 😞 ciezko bedzie bo sama musze wszystko gotowac i przyzadzac no i troszku smutno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, no na pewno trochę smutno Ci będzie w te święta, ale będziesz miała przy sobie dwóch najwspanialszych chłopaków 🙂

Elasia, no niestety, wpływu a klimę nie masz 😞 jedyne co to możesz cieplej ubrać Pati żeby nie zmarzła w samolocie.

Co do świąt, to ja chyba też Pawła nie przekonam, żebyśmy poszli do mnie na Wigilię. Zawsze robiliśmy tak, że odskakiwaliśmy 2 wigilie, teraz zapowiedział, że woli zostać w domu 😞 no i zrozum tu chłopa.. raptem do teściów ma 10 km ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bo ja i tak siedzę w domu wiec pojadę na dłużej-od 6 grudnia aż do 24 stycznia 🙂W międzyczasie Święta,wesele brata,Sylwester i jeszcze chrzciny! 🙂będzie się działo 🙂No i Patrycja troszkę z babciami pobędzie a mi ręce odpoczną 😉Co do Wigilii to nie wiem gdzie spędzimy,tak jak i Kasia w poprzednich latach zawsze i u jednych i u drugich bylismy chwilkę,w tym roku pewnie też tak będzie bo nie wyobrażam sobie ze mnie w domu na łamanie sie opłatkiem nie bedzie!!Bo najpierw 2 tygodnie bede z rodzicami a jak maz dojedzie do nas to będę z teściami mieszkała:/ cóż nie sa źli ale zawsze sie woli u swojej mamusi byc 🙂

Koszmar-ciągle nie mam sukienki na wesele:/Może dziś ubłagam męża na małe zakupy choć nienawidzi ze mną po mieście chodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale dzisiaj Grzesiek dał mi w nocy popalić - co godzinę się budził ;/ niby chciał cyca, ale się wkurzał, złościł.. ehh
coraz bardziej ma opuchnięte górne dziąsła, pewnie niedługo mu kolejne zęby wyjdą..

Czy to możliwe żeby 4 miesięczne dziecko miało 67 cm długości? Mierzyłam Grześka, i albo źle przyłożyłam miarkę, albo rzeczywiście Grzesiek jest taaaki długi 😲

Podglądnęłam watek "poronienia", wiecie, że Buziaczka jest w ciąży? 🙂 Będzie chyba sierpnióweczką 2010 🙂 cieszę się razem z nią, bo widziałam co dziewczyna przezywała gdy nie udawało się jej zajść. Oby szczęśliwie donosiła i cieszyła się maluszkiem jak my 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia ja mojego mierzylam pare dni temu i tez ma 67cm:laugh: a mierzylam go jak wyprostowal nozki wiec taki dlugi jest 🤪
a urodzil sie 52cm 🙃 ide w poniedzialek do pediatry z tymi nieregularnymi kupami i ulewaniem to przy okazji go zwaze 😁
No moze i rosna Grzesiowi kolejne zabki 🙂szybko mu rosna co nie 🙂
OBy Buziaczce sie teraz udalo bede trzymac za nia kciuki 🙂
zaraz zajze na ten watek i poczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Jestem styczniówką, chociaż podczas ostatniego usg zmienił mi się termin na 31 grudzień (wcześniej miałam na 4 styczeń).

Mam do was pytanie... ile przed porodem obniżał się wam brzuch?? Czy jest na to jakaś norma??

Mi się wcześniej czasem obniżał, bo mały się tak układał chyba, ale potem podnosił sie znowu... A teraz obniżył mi się tak, że prawie rękę między brzuszkiem a biustem położę, do tego każdymi kto mnie widzi mówi, że mi się obniżył...

Czy to znaczy, ze urodzę szybciej, czy to jest jakiś objaw, że niedługo mogę rodzić??

W poniedziałek umawiam się na termin obrony pracy mgr i chciałabym się obronić przed porodem... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Laski 🙂

Cześć Megi85
u każdej ciężaróweczki brzuch obniża się inaczej, ja zauważyłam, że mocno obniżył mi się w 38tc, a dokładnie w 38tc i 6 dniu urodziłam 🙂 mojego męża siostrze obniżył się brzuch w 36 tc, i kulała się z nim do 40 tc, więc sama widzisz że u każdej jest inaczej 🙂
Gdyby dzidzia urodziła Ci się 31.12, i jeszcze o 00.00, to cała Polska będzie to świętować fajerwerkami 🙂

Gosia, bardzo lubię to Wasze zdjęcie co masz w avatarze, słodkie jest 🙂

zgodnie z obietnicą wstawiam zdjęcie mojego kochanego zębolka i jego dwóch ząbków 🙂 [img size=288]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie002.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...