Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja to wypiłabym sobie shake...albo zjadłabym chociaż jakieś lody albo budyń 😞 Ale niestety nie bardzo jeszcze mogę...a o pizzy to pewnie jeszcze długo będę mogła pomarzyć 😞 Niby mogę troszkę nabiału ale niestety jak zjem plasterek sera to Gabrysia robi kupkę z ogromną ilością śluzu i tak myślę, że to właśnie od tego...zresztą częściej robi brzydkie kupy niż ładne ;/ Ale cóż...lekarz powiedział, że jest ok więc nie będę się doszukiwała problemu 🙂

Ja już siedzę sobie wykąpana...mała dzisiaj zasnęła o 20 🙂 Ale fajnie mieć wieczór tylko dla siebie 🙂Zaraz jakis filmik z moim M będziemy oglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja to wypiłabym sobie shake...albo zjadłabym chociaż jakieś lody albo budyń 😞 Ale niestety nie bardzo jeszcze mogę...a o pizzy to pewnie jeszcze długo będę mogła pomarzyć 😞 Niby mogę troszkę nabiału ale niestety jak zjem plasterek sera to Gabrysia robi kupkę z ogromną ilością śluzu i tak myślę, że to właśnie od tego...zresztą częściej robi brzydkie kupy niż ładne ;/ Ale cóż...lekarz powiedział, że jest ok więc nie będę się doszukiwała problemu 🙂

Ja już siedzę sobie wykąpana...mała dzisiaj zasnęła o 20 🙂 Ale fajnie mieć wieczór tylko dla siebie 🙂Zaraz jakis filmik z moim M będziemy oglądać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja juz nabial tez jem juz mu przeszlo to uczulenie na bialko mleka krowiego 😁
Marta wiesz co moj to od tej nieszczesnej biegunki caly czas robil brzydkie kupy tzn wodniste albo ze sluzem ale pediatra stwierdila ze taka jego natura 🙂teraz jak powiedziala ze mam mu zaczac podawac pokarmy w sloiczkach z wzgledu na te kupy to od razu jest poprawa 😁 kupki sa geste ale za to 100 razy bardziej smierdzace 😁 😁 😁
Oliwierek ma ostatnio klopoty ze spaniem :/ wczoraj zasnal o 19 i myslalam ze juz na noc zasnal a on o 20 sie obudzil i tak wojowal do 22 😲 co nie zmienia faktu ze o 2 i 5 rano sie budzil na jedzonko 🙂mimo ze dalam mu wieczorem kleik ehh to chyba przez te zeby:/
Kurcze codziennie boli mnie brzuch tak jak na okres ale tego okresu nie widac 🤨 nie zebym tesknila ale...chyba przejde sie do lekarza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No mi lekarz też mówił, że kupki bywają czasami taki...pewnie tez trochę przez tą alergię. Właśnie wróciłyśmy z USG brzuszka i wszystko jest oki 🙂 Pani która robiła Gabrysi usg była bardzo miła 🙂 Gabrysia cały czas się do niej uśmiechała 🙂 Gosiu mnie też ostatnio często boli brzuch właśnie jak na okres...i plecy...ale nie wiem czy to czasami nie od noszenia Gabryśki:P Ja do gina mam iśc w styczniu na cytologię 🙂

Kurczę Gosi to mówisz że po słoiczkach kupki lepsze...hmmmmmmmm....może też niedługo zacznę wprowadzać. Sama już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Dziołchy 🙂
mówi do Was poparzona przez solarium mamusia 😞 kurcze, na 8n minut poszłam, a wychodząc widze napis: nowe lampy.No cóż, mam całe plecy czerwone, tyłek, pod biustem i w pachwinach. Do tego gorące.. 😞 Jutro pewnie przejdzie. Kolejnym razem chcę pójść za tydzień i przed wigilią, by na chrzciny jako tako wyglądać 🙂

Grzesiek znów ma problemy z kupką, muszę mu pomagać czopkami, bo inaczej nie wydusi 😞 a teraz to az takie twarde 😞

Ja dziś kupiłam małemu kaszkę bananową oraz kleik ryżowy z marchewką i groszkiem. Zobacze jutro jak będzie jadł kaszę, jeśli będzie mu smakowała, to na wieczór będe mu podawała 🙂

Mam problem z karmieniem piersią. Mleczko jest, ale właściciel cycków bardzo je gryzie 😞 z dnia na dzień coraz mocniej. Najgorzej jest jak się czegoś przestraszy, to zaciska zęby i kręci głowa z cyckiem. Poprostu jedne wielkie AŁA! i te nakładki wogóle się nie sprawdzają. Są za duże i Grzesiu nie może ich do buzi wziąć. Jak mu się uda, to wtedy to gryzie bo mysli że to butla. Amprzez nakładki czuję dosłownie tak samo jakby ich nie było, więc tak naprawdę 20 zł poszło się ..... 🥴

Gosiu, a Oliwierek ładnie je Tobie kleik? podajesz mu w miseczce czy w butli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh, jestem załamana 😞
prze chwilą próbowałam ac butlę na noc Grześkowi. Ni cholery - pisk, ryk, plucie. Dostał cyca - pije świetnie. NIe wiem co jest. Od wczoraj nie chce mi pic mleka, zrywa się i reaguje paniką jak mu przystawiam butlę 😞 Nie wiem co to będzie gyd bęe musiała pojechac na uczelnię. Z cyca tak dużo mleka nie odciągnę.. eh 😞 jutro mu jeszcze raz spróbuje dac butlę. Kurde, to samo mleko, które kiedyś pił ze smakiem, od początku nie miał nic przeciwko piciu z butelki az o wczoraj ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiu mam nadzieję, że Grzesiu nie będzie miał takich problemów z butlą jak Gabrysia. Ona też piła praktycznie od początku piękie herbatki aż któregoś pięknego dnia po prostu przestała to lubić...tak jak pisałas...krzyk, plucie.

U Ciebie to naprawdę nieciekawa sytuacja będzie jak będziesz musiała iść na uczelnię. Zacznij odciągać mleczko może już dzisiaj. Albo butla mi nie odpowiada, bo np za słabo leci...może spróbuj podawać mu z niekapka - czytałam, że można już takim małym dzieciom dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aż się boję co będzie dzisiaj ;/ najgorsze jest to, że widzę, że nawet z cyca boi się ciągnąć - jakby cos go w buzi bolało 😞 wygląa to tak, że chwile z cyca possie, potem coś mu "cmoknie", wtedy zaciska zęby i wpada w płacz 🤨
i dziś znów miał problem z kupką. Eh, co się z nim dzieje.. ręce opadają i ja chodzę i się zamartwiam.
Marta, Grzesiu kiedys potrafił spokojnie wodę przegotowaną wypić jak mu się pić chciało - teraz pluje i odrzuca. A przecież pić musi,samym cycem się nie napije..

mykam Kochane, bo chyba mi się budzi.

miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah, jednak śpi mały. CZy słyszałyście coś może, że drożdże zwiększają laktację? w jednym z wątków było o zanikaniu pokarmu i laska poleciła zjeść drożdże. Hmm.. nie miałabym z tym problemu bo nie raz je tak wcinałam, ale czy one na pewnmo wpływają na laktację?

aha, no i dziś także piecze mnie skóra po tym solarium 😠 nieźle musiałam się podpiec.. mam nadzieję, że jutro już nie będzie czerwone i mi troszkę skóra zbrązowieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu no właśnie moja Gabrysia też tak czasami ma...myślałam, że jej zęby idą ale lekarz mówił, że do ząbków jeszcze daleko. No a z butli to też tak z dnia na dzień przestała.

Ja na całe szczęście mam mleczko w cycusiach i nie musze dopajać niczym Gabrysi. Problem będzie wtedy jak będę chciała ją z kimś zostawić. Wcześniej mogłam spokojnie wieczorem jechac na zakupy i mała zostawała z mężem i w razie płaczu mógł podac jej herbatkę...a teraz muszę się spieszyć.

A jak tam Twoja opalenizna 😁 hehe....ładnie się urządziłaś 🙂 Ale tak to bywa jak idze się po dłuższym czasie, a skóra blada. Dziwię się tylko, że pracownica Ci nie poinformowala, że są nowe lampy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobitki!!
Kasia bidulko 🙂 zachcialo sie solarium 🙂 ciekawa jestem dlaczego Grzes tak nagle przestal jesc z butelki???moze wymien mu smoczek na jakis inny??a moze poprostu mial taki dzien ze nie smakowalo mu sztuczne mleczko:/
wspolczuje tego gryzienia ale musisz dac rade 🙂aha daj znac jak maly zareagowal na kleik i kaszke 🙂
Martus to dobrze ze z brzuszkiem Gabrysi jest wszystko dobrze 😁
kurcze moze faktycznie te bole brzucha i plecow(bo tez mnie bola)to od noszenia maluchow 🤨
Kasia ja podawalam na poczatku kleik w miseczce lyzeczka ale ostatnio w butelce mu dalam i fajnie pil 60 ml wypil 🙂
Kurcze dzisiaj co godzine wstawalm w nocy...nie wiem co sie stalo ze maly tak zle spi... co godzine karmilam go ale nie chcial ze bardzo jesc a budzil sie z placzem co do niego niepodobne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, ja krótkowidz jestem i jak jestem zmęczona to nic nie widzę :P dlatego pewnie nie zauważyłam że są nowe lampy.

Dziś chyba kaszki mu nie dam, spróbuje raz jeszcze podać mu mleko z butli. Poza tym musi też dokończyć dzisiaj zupkę jarzynową 🙂

Gosia, to mniej więcej ja z Grzesiem mam tak od początku ja Ty teraz z Oliwierkiem w nocy. Naprawdę nie wiem czemu tak dzieciaczki się budzą często..

MARTA - 100 LAT, 100 LAT, NIECH ŻYJE ŻYJE NAM!! 🙂 ślemy z Grzesiem buziaki w dniu urodzin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus ma urodzinki dzisiaj?My z Oliwierkiem tez zyczymy 100 lat i moc buziaczkow 😘 😘 😘 😘 😘 😘 a ile to latek stuknelo kochana?? 😁
Moj dzisiaj tez wcale jesc nie chce 😞 chcialam mu dac cycka a on w placz herbatke tez wypluwa:/ teraz sie bawi choc co chwile marudzi 🙂
aj zapomnialam Wam napisac ze wczoraj dawalam mu sprobowac soczek jablkowy, myslalam ze z checia wypije a on zaczal sie wykrzywiac hehe i nie chcial pic 😁 za kwasny chyba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za życzenia 🙂 Gosiu 25 latek stuknęło...ale czuje się młodsza o jakieś 5 lat :P

Ja już dZisiaj raz byłam na krótkim spacerku, bo nie miaam nic na śniadanko 🙂 Ale ok 14 wybieram sie jeszcze raz...oczywiście jak pogoda się nie zepsuje 🙂

Moja Gabi właśnie przed chwilką zwymiotowała całe mleczko które wypiła....hmm.....może za szybko chciała zjeśc od poprzedniego karmienia i żołądeczek byl przepełniony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Marta my w tym samym wieku jestesmy 😁 ja tez sie czuje mlodziej hihi 😎 🙃
TO napewno przez przejedzenie Gabi zwymiotowala moj tez jak za duzo zje to ulewa wtedy 🙂
Maly wlasnie spi dzisiaj to juz 4 raz spi ale po 30 minut 😁
Niedawno podalam mu jabluszko ale 2 lyzeczki tylko bo to nowosc i jadl az mu sie uszy trzesly hehe chcial jeszcze bo az zaczal poplakiwac jak sie skonczylo 😁 soczek tez dzisiaj wypil i juz sie nie krzywil a nawet zaczal mlaskac jak go pil 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,jejku wieki mnie już tu nie było,ale nadal nie mam po przeprowadzce internetu,poza tym kompa mam teżw naprawie,więc tylko na chwilę załapałam się u cioci na górze 🙂
Jak taksobie czytam to praktycznie wszystkie jeszcze karmicie piersią,a ja już dawno przeszłam niestety z Julkąna butlę.
Nie z wygody ale z musu niestety.
Narazie daję jej tylko bebilon 1,ale może już niedługo zacznę rozszerzać jej dietę o kaszki,a potem soczki.
Po macierzyńskim niestety nie mogę iść na wychowawczyi tomnie teraz martwi najbardziej,bo zostaje mi bezrobocie.
A jak to u Was wygląda? Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Inka 🙂
Fajnie ze zajrzalas do nas 😁
Ja tez po macierzynskim a konczy mi sie 19 grudnia, przechodze na bezrobocie tzn bede brala asilek 600zl przez pol roku a pozniej nie wiem co bo malego nie bede miala z kim zostawic wiec pewnie dalej bede siedziec w domku 🙂
Wklej zdjecvie malutkiej dawno jej nie widzielysmy a pewnie sliczna panna z niej juz wyrosla 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie mogę teraz wkleić zdjęcia Julci,ale w miarę aktualne zdjęcia mam na nk.Martwi mnie ta całan sytuacjaz tym wychowawczym,bo bardzo zależy mi,żeby go dostać i być dalej chronionym pracownikiem ale niestety mam umowę na czas określony i kończy mi się 31 stycznia,czy wieciemoże kochane co mogłabym zrobić,żeby wymusić zgodę na ten urlop na pracodawcy??Czy jest jakiś chaczyk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu już zagłosowałam na ebobasy 🙂 Na pampersie też już mam zdjęcia Gabrysi, ale można zagłosować niestety tylko raz i trzeba być zarejestrowanym 🙂

Będę na pewno głosowała na ebobasy, bo już sobie nie zakładam konta 🙂 Ale plisss....o głosiki na pokoik :P

Ineczko fajnie, że do nas wpadłaś 🙂 Szkoda, że nie masz internetu i nie możesz do nas częściej zaglądać. Niestety nie mam pojęcia jak to jest z wychowawczym...ale mój M twierdzi, że niestety z dniem końca umowy kończy Ci się urlop wychowawczy 😞 Najprościej będzie iść na zasiłek dla bezrobotnych 😞

Gosia, a Ty szukaj pracy w szkole!!!!!!! Będziemy się wymieniać doświadczeniami :P A Oliwierka do żłobka...bynajmniej ja swoją Gabrysię oddaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie macierzyński kończy się 22 grudnia i jakoś po nowym roku też będę starała się o zasiłek 🙂

Inka - Twoja córcia jest śliczna, widziałam na nk, naprawdę super zdjęcia 🙂 Wpadaj do nas częściej 🙂

Gosia, zagłosowałam tylko na ten drugi link. Na pampersie nie jestem zalogowana 🙂

co do urlopu wychowawczego, to niestety pracodawca jeśli jest upierdliwy może nie zgodzić się na urlop wychowawczy. Trzeba pisać specjalne podanie i czekać na "łaskę" pracodawcy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...