Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
wróciliśmy do domku 🙂
juz po dentyście.. grrr... najpierw zobaczyła Grzesia ząbki. Okazało się ze ma początki póchnicy butelkowej, ale nie od butelki tylko od cyca, bo wiadomo, mleko słodkie, a jak on w nocy je pije to to zalega na zabkach i dlatego tak sie tworzy. A na górnej jedynce ma zalążki póchnicy, ale ją wyleczyć proponuje tak za pól roku kiedy mały będzie bardziej kumaty i nie będzie się wyrywał tak jak dziś 😞
A teraz mam smarowac mu raz na tydzień żelem Elmax - żel flouryzujący ząbki. No i albo zrezygnowac z cyca w nocy, albo po każdym nakarmieniu przemyć gazikiem ząbki by były czyste. Zacznę powoli dawać mu wodę w nocy zamiast cyca, ale w razie czego gazik z wodą będzie uszykowany.
Za jakiś czas ma Grzesiowi zrobić zabieg na ząbki, że pokryje jemu zabki czymś czarnym i po tym ma być już lepiej.
A co do mnie, to ogólnie znalazła 5 dziurek, z czego jedną już dziś zrobiłam. Jak na 5 lat nieobecności u dentysty stwierdziła że mam ładne ząbki 🙂 no i dzisiaj zrobiła mi jednego bo na więcej kasy nie miałam. Wziełam znieczulenie, 2 zastrzyki w dziąsło i policzek. Faktycznie, nic nie bolało, a z borowania to czułam takie nieprzyjemne mrowienia. Ale co najgorsze, zaraz po tym jak dała mi znieczulenie zaczęło mi sie kręcić w głowie i drżec ręce. Szybko włączyła klimatyzację, odczekała chwilę i zabrała się do pracy. Znieczulenie trzymało mnie jakieś 5 godzin po borowaniu. Pół szczęki nieruchome, czułam jakby ktoś mi w twarz przywalił 🙃 no i jeść musiałam ostrożnie, bo gdybym sobie coś przygryzła to nic by nie czuła 🤢 😮

dobra, koniec opowiadań o dentyście -sadyście 😁 kolejny ząbek we wrześniu jak będzie kasiorka 🙂

Jeśli używanie wkładek laktacyjnych, to w rossmanie jest promocja, 30 sztuk za 4,99 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To Ciocia Sandra miala racje, co do prochnicy...
To dbajcie o zabki, bo pozniej one wygladaja okropnie.. 😞 Dziecko ma 4 lata i same czarne kikity w buzi..

Kurde jestem zla jak cholera..znowu na na te darka stara firme.. bo caly czas tam siedzi, bo nie chce go puscic, bo dobre wyniki mial.. pizda...a teraz z nowej firmy ma 3dni szkolenia w katowicach i ta sucz nie chce mu dac urlopu...a najlepsze ze ma juz kogos za Darka..zlosliwa jedza!!! a jak nie przyjdzie od pon-sr nie przyjdzie ma 3000zl kary..chcial w weekend pracowac to nie.. chcial pracowac przez telefon co robi od 2tyg to nie.. jedyne to , ze po prostu nie moze byc w firmie te 3 dni a on tam tylko wchodzi mowi dzien dobry i do chaty.. bo wszystkie zamowienia przez palma..
Idiotka..a najlepsze ze nawet nie ma l4, bo to nie umowa o prace, tylko wspolpracy... 😞

Mi troche kaski wpadnie bo Jasia mam jeszcze 4dni.. 🙂

Dzis sie wkurzylam, bo nadia od kilku dni je tylko po kilka lyzek obiadu..wiec dzis od 14 do 18 nie jadla nic..wrocilam do domu a zupa smakowala o dziwo jak ta lala 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
troche mnie tu nie bylo a wszystko przez problemy z netem ale teraz juz jest ok.
Sandra wiem co to znaczy nie muc sie napic kawy cy czego kolwiek z kubka to samo robi kuba ze nie chce juz butelki pic tylko z kubka ale polowa laduje na bluzce albo na body.Tylko mleko pije z butelki.Kasia to dobrze ze dostalas zneczulenie i tak nie bolalo.Mnie niestety dentysta czeka w poniedzialek az sieboje isc 🤢.No niestety Kubuś bedzie chyba jedeynym sierpniowym dzieciaczkiem co bedzie chodzil o wiele pozniej.Wogole sie nie zabiera do tego woli raczkowac.Ale za to duzo zaczal mowic mowi mama tata dziadzia aga czasami jak sie zezlosci to agata i ostatnio zaczol mowic mama da am albo jak pies czszeka mowi haha i bum bum jak wie ze mamy jechac gdziec autem.I nauczylam go robienia kupy na nocnik daje mu zabawki i ladnie sedzi chociaz zdaza mu sie nie zrobic albo za pozno go nasadze.trwaja u nas przygotowania na roczek jutro musze zaczas piec ciasta i leciec po prezent ale kompletnie nie wiem co mam kupic.pojezdze po jakis marketach i moze tam cos upatrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I na Kubusia przyjdze czas.. ciesz sie na pewno masz wiecej spokoju,bo odkad mloda zaczela chodzic to w wozku robi takie histerie ze koniec..
Duzo zebow kubus ma widze ze az 9 🙂)

Mi zostal a szczescie tylko jeden zab do wyleczenia.. 🙂

Oki laski uciekam do pracy, tak wpadlam do Was zajrzec 🙂) buziole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agatka1989 napisał(a):
Hej dziewczyny 🙂
troche mnie tu nie bylo a wszystko przez problemy z netem ale teraz juz jest ok.
Sandra wiem co to znaczy nie muc sie napic kawy cy czego kolwiek z kubka to samo robi kuba ze nie chce juz butelki pic tylko z kubka ale polowa laduje na bluzce albo na body.Tylko mleko pije z butelki.Kasia to dobrze ze dostalas zneczulenie i tak nie bolalo.Mnie niestety dentysta czeka w poniedzialek az sieboje isc 🤢.No niestety Kubuś bedzie chyba jedeynym sierpniowym dzieciaczkiem co bedzie chodzil o wiele pozniej.Wogole sie nie zabiera do tego woli raczkowac.Ale za to duzo zaczal mowic mowi mama tata dziadzia aga czasami jak sie zezlosci to agata i ostatnio zaczol mowic mama da am albo jak pies czszeka mowi haha i bum bum jak wie ze mamy jechac gdziec autem.I nauczylam go robienia kupy na nocnik daje mu zabawki i ladnie sedzi chociaz zdaza mu sie nie zrobic albo za pozno go nasadze.trwaja u nas przygotowania na roczek jutro musze zaczas piec ciasta i leciec po prezent ale kompletnie nie wiem co mam kupic.pojezdze po jakis marketach i moze tam cos upatrze.


Tak prawdę powiedziawszy to dobrze, że Twój mały nie zbiera się szybko na nóżki tylko raczkuje. Wtedy się w końcu wzmacniają wszystkie mięśnie 😉 Ja bym dała wszystko, żeby mój Kub chciał raczkować... na siłę go musiałam zmuszać i poraczkował może z 1,5 m-ca... Zobaczysz - jak stanie na nogi to Ci dopiero da popalić jak teraz sił nazbiera;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, to nieźle Cię ostatnio wzięło na to sprzątanie 🙂 Co do dentysty to ja obiecałam sobie, że będe chodziła regularnie...i co - ja zrobiła mi tego co mnie bolał to już mnie więcej nie zobaczyła ☺️ Nie lubię chodzić do dentysty - no i ta kasa którą kasują!! masakra jakaś.
Co do próchnicy Grzesia, to Kasiu naprawdę musisz coś z tym zrobić żeby nie zaatakowała reszty ząbków. Brzydko to później wygląda jak dziecko ma takie czarne kikuty 😞 Moja koleżanka też chodził z córką na takie lakierowanie ząbków, ale i tak ma czarne - tyle, że próchnica się dalej nie rozwija.

Ja od wczoraj umieram, bo okres dostałam - biorę od tego miesiąca tabletki. Przynajmniej rok będę brała żeby nic nie wyskoczyło, bo teraz jak zaczniemy budowę to drugie dziecko musi poczekać. Potem zobaczymy jak będzie. Nie zamierzam przez kolejne 3 lata, bo chcę rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego, a to trwa 3 lata. Dopiero potem pomyślimy o kolejnym dziecku 🙂

GoGr - fajny ten Twój synuś 🙂 🙂 🙂 🙂

Sandra, to teraz masz nieźle - z dwójką 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski, coś mi w domu stuka przy sypialni 😮 😲 😲 🥴 🥴

Marta, teraz przed każdy pójściem spać myję Grzesiowi ząbki by słodkiego po cycku w buzi nie miał. W nocy staram mu wycierac ząbki mokrym gazikiem. Wczoraj też zastosowałam też zel do zebów.

Dziewczyny, zamierzacie kupować takie buciki ortopedyczne dla maluchów? Takie do chodzenia po domu zamiast kapci. Bo nie wiem czy nie powinnam małemu kupić, jakos dziwnie kostki do środka mu lecą jak chodzi, a tak to miałby nóżkę usztywnioną w kostce i miałby takie wypukłe coś we wkładce, przeciwko platfusowi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dentysty ja ze swoją się widzę średnio raz na pół roku 😉 i powiem Wam super sprawa - bo jeśli już coś ewentualnie wyskoczy to od razu mi załata i nawet nie poczuje - w życiu nie brałam znieczulenia 😉

Co do bucików - jeśli widzisz Kasiu, że Grześ nie tak stawia nóżki jak powinien to zanim kupisz takie buciki wybierz się do ortopedy.. takie moje zdanie 😉

No a Kuba dalej zbiera prezenty 😁
Przyszedł dzisiaj chrzestny z dwoma wielkimi pudłami (stwierdził, że jedno na urodziny drugie na imieniny, które nie wiemy kiedy ma;p) Kuba z niedowierzaniem chwytał sięza głowę, zasłaniał usta i ciesząc michę wołał "moje?" 😁 hehe

a dostał kosiarkę, która robi bąbelki;p
http://allegro.pl/item1182711140_fisher_price_kosiarka_z_babelkami_banki_h8910.html

i autko na pilota:P
http://allegro.pl/item1182549595_zdalnie_sterowany_range_rover_w_skali_1_20.html - firma zupełnie inna niż ta z linku ale model samochodu taki;p;p

Ma chłopak radochę teraz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze tylko 2,5h i zostaje mi tylko jedno dzicie 🙂) hehe...
Padam na twarz...
Maz mial jechac na splyw, ale w ich firmie zdarzyl sie wczoraj wypadek :
http://www.epoznan.pl/news-news-20270-Samochod_dostawczy_zabil_pieszego
i splyw odwolali na solidarnosc z kolega..ogolnie w ramach zaloby..bardzo mi sie podoba zahowanie firmy, ktora otoczyla chlopaka i cala jego rodzinie opieka psychologa..i dali mu prawnikow..
Podejrzewaja, ze starszy Pan nie slyszal samochodu i wszedl pod kola.. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh znalazlam chwilke zeby zajrzec do was od 8 rana w kuchni siedzialam i w miedzy czasie obiad robilam i juz mam dosyc.kasia to niezle bierze cie na sprzatanie i to jeszcze o taj godzinie 😆
Gogr podsunelas mi pomysl na prezent podoba mi sie ta kosiarka z bąbelkami.Sandra ten wypadek zdazyl sie na moim osiedlu słyszalam o tym.nic lece dac kubusiowi obiad i zrobic galat pewnie wieczorem zajrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra, straszne jest to co się stało 😞 Mój M też jeździ samochodem z paką i czasami też wyzywa, że ludzie w ogóle nie patrzą jak wyjeżdża, a on przecież ma ograniczoną widoczność....

Kasiu, ja nawet nie wiem czy do żłobka kupić Gabi papcie czy lepiej skarpetki antypoślizgowe. Teraz też tylko w skarpetach lata po domu. Ale raczej bez konsultacji z ortopedą nie kupisz takich bucików ortopedycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej hej 🙂
nadrabiam 🙂
Agata Kuba zacznie chodzic w swiom czasie spokojnie 🙂 jeszcze sie za nim nalatasz i uwierz zatesknisz za czasami gdy "tylko raczkowal" herhehehe na os. Zodiak obok Ciebie mieszka moja chrzesna 😁 i kuzynka i chyba pod koniec sierpnia jedziemy do nich 😁 😁D:
KAsia niesiekawie z tymi zabkami Grzesia ale moze nie bedzie mial tych czarnych zabkow 🙂
Martus hehe ja tak samo z dentysta bylam tylko jak mi eczyla kanalowo i po tym juz mnie wiecej nie widziala ☺️ 🙂
FAjne zabawki Kubus dostal ta kosiara podoba mi sie 😁

A mojemu maemu wyszedl kolejny zabek gorna lewa jedynka 😁 i przez to w nocy 2h nie spal tylko plakal na zmiane z jedzeniem cycka 😲 od 00:30 do 2:30 masakra ale ta noc juz chyba przespi 🙂
lece odkurzac bo caly dom w steropianie ehhhhhhhh a maly z mężem 😎 na placu zabaw 🙂
GoGr mam takie podobne ubranko dla malego tylko EVERTONU z umbro żółto granatowe 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra Ty sie znasz wez mi powiedz czy to normalne ze nie mam jeszcze okresu...?
zapomnialam napisac ze Oli wczoraj zrobil kupe na nocnik hehe i siku zarazem 😁 bo latal goly po domu i nagle robi "e-e-e" czyli znak ze idzie kupa hehehe no to ja szybko nocnik biore i go sadzam i zrobil 😁 nocniczek mamy juz ochrzczony hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, co do bucików w żłobku, to męża siostra daje od września malutką i mimo, że nie chodzi jeszcze to kazano jej zakładać buciki, bo starsze dzieci chodzą i mogą nadepnąć na nóżkę. Potem jak dziecko zacznie chodzić to może też niechcący na klocki nadepnąc i stąd ona ma obowiązek kupić buciki.

Rozmawiałam dziś z teściową na temat jakie buciki kupować, to wazne, by miały bardzo sztywną piętkę ( wtedy dziecku nie ucieka pięta i nie stawia koślawo nóżek ). Także niekoniecznie takie buty ortopedyczne, ale ze sztywną piętką. Ja wczoraj Grzesowi kupiłam takie tanie trampki do latania, ale jakoś nie zwróciłam uwagi że mają miękką piętkę, nastepnym razem będę już zwracać na to uwagę.

Ja też nie mam okresu i zaczyna mnie to trochę niepokoić. Chyba wybiorę się do gina i zapytam co jest pięć 🤢 Moja mama jak karmiła brata to dostała pół roku po porodzie, a karmiła go 1,5 roku..

I znów samotny wieczór. Od pewnego czasu praktycznie z mężem nie rozmawiam.. każdy żyje w swoim świecie, żadnych zbliżeń, czułości... kiedy próbuję się wygadać, to on mówi, że za dużo gadam, kiedy się przytulam on robi dziwną minę i mówi że jest zmęczony, do pracy wychodzi po angielsku, kiedyś dawał buzi na pożegnanie.. . Eh, czuję się samotną osobą mimo tego, że Paweł jest... no właśnie, gdzieś tam jest, niekoniecznie ze mną...

dobra Laski, popiszę trochę na stronie wystawy, poczytam o szlakach turystycznych i będę szła lulu. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brawo dla Oiwierka za zrobienie kupki na nocniczek 😉 Gosiu ja też bym chyba poszła do lekarza jakbym tyle nie miała - no ale nie jesteś sama,bo Kasia też nie ma 🙂 🙂 Jak będziesz w Poznaniu to może się zobaczymy 🙂 🙂 🙂 🙂 hehehe....
Co do bucików to sama nie wiem - masz rację Kasiu z tym ,ze starsze dziecko moze nadepnąć malą nóżkę Gabrysi ;/ Sandra jak będziesz się widziała z koleżanką to się dowiedz jakbyś mogła, co jest lepsze 😉

Kasiu, to pewnie znowu jakiś mały kryzysik 😉 Nie martw się - musi kiedyś minąć.

Zamówiłam taką kosiarkę chrześniakowi na urodziny 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wyżaliłam się mężowi, powiedziałam co mnie boli.. i co jakiś czas słowo ze sobą zamieniamy..

zapomniałam pogratulować Oliwierkowi kupki na nocniczek 😁 🤪 ja nawet swojemu nie kupiłam, a obiecałam sobie, że będę go wysadzać. na razie to jest tak, że idzie Grzesiu i nagle staje, robi sie czerwony, stęka, potem jak zrobi to się otrząśnie i idzie ze smrodem dalej 😁 🙃 😁 😁

dobra, teraz na prawde idę lulu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No brawa dla Oliwiera! 😉
U mnie Kuba wczoraj też zrobił kupkę.. ale nie do nocnika tylko do majtek(!).. i to 2 razy - po pierwszym się nie nauczyłam, żeby pampersa założyć;p

Kasia współczuję napiętej atmosfery z mężem.. Mój też czasem taki nieobecny.. ale ja mam na niego sposób - zaczynam płakać, krzyczeć, pytać o byłe dziewczyny, zarzucać, że mnie nie kocha;p w końcu się zmęczy i potrafi pokazać jaki jest kochający mąż 😉

ehhh.. jutro Kubusiowe urodzinki 😉 znaczy impreza... mam nadzieję, że pogoda wypali, mam nadzieję, że wszystko wypali.. Kurde. Biorę się za coś bo chyba czas najwyższy;p;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey.. laski gdzie tu isc sie wyplakac jak nie na brzuszek... 😞(

Dzis nad ranem po nierownej i od poczatku przegranej walce odeszla Dorota 😞( Miala 33 lata...

Lzy leca mi ciurkiem po policzkach, jak Wam o tym pisze...Oa juz nie cierpi, a w nas pozostaje smutek zal i pytanie dlaczego?
Dlaczego tak wczesnie? Dlaczego nie dalo sie nic zrobihc, chc poruszone bylo niebo i ziemia? Dlaczego wlasnie ona? Dlaczego poklocilysmy sie zeszlego lata i nigdy tego nie wyjasnilysmy? Dlaczego nikt nie powiedzial przepraszam?
Na te pytania choc wile razy bedziemy szukac odpowiedzi to juz nigdy nie znajdziemy..
A zdjecie z jej profilu na gg ciagle na mnie patrzy.. chyba dlugo nie bede potrafila go usunac.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...