Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
JAKI SLICZNY BOBASEK!!!!!!! :d Gosia masz racje podobny do Grzesia jak nic 😁 😁 😁
niby nie ma jeszcze ząbków "piątek" ale to raczej nie przez zabki biegunka tylko jakis wirus bo i kaszle i katarek ma, choc kaszle tylko jak spi czyli w nocy bo w dzien nie spi ostatnio wcale 🤨 i jaka ma diete stosowac heh: goszka czekolada, pieczone jabłka, troszke coca-coli, paluszki solone, krupnik, bułki same bez masła i kakao na wodzie i to wszystko tzn na tej diecie ma byc do piątku 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalek sliczny 🙂 a do Grzesia bardzo podobny.
Sandra no to kuruj sie i szybko wracaj do zdrowia, no i Oli niech tez szybko zdrowieje.
A u nas dzisiaj wiecie co, od godziny gdzies 19 powrocila goraczka, no ja nie wiem co sie dzieje, masakra jakas 😞 cos czuje ze jutro czeka nas wizyta u lekarza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestesmy po pierwszej kąpeili Michałka - rewelacja, w ogóle nie płakał, jakby miał cały świat głęboko w poszanowaniu 🙂 leżał sobie grzecznie na gąbce 🙂 zasnął po 19 i jak na razie spi . W nocy budzi się sam średnio co 3 godziny, nie jest płaczliwy póki co, jedynie postęka jak mu się cos nie podoba.

Wiecie co? z drugim dzieckiem jest o niebo lepiej jesli chodzi o pielęgnacje. Człowiek nauczył sie na pierwszym dziecku 🙂 już w szpitalu wiedziałam co jest pięć z karmieniem, od razu masowałam cycki i dzieki temu w domu uniknęłam zastoju pokarmu.

Gosia2 - powiedz mi w jaki sposób ułożyłas sobie harmonogram dnia z 2 maluchami w domu? bo ja chwilowo jestem w chaosie jak jeden i drugi chce cos od mnie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu u mnie Matik też na początku jak tylko wodę czuł to był raj.. a teraz wojny żeby go wykąpać:P
a co do tego jak sobie poradziłam z moją dwójką to dużo wspierałam się teściową.. chociaż i tak łatwo nie było bo Kubuś był wtedy usypiany na rączkach i usypiać musiałam go koniecznie ja... na szczęście chłopcy przez pierwsze 3 miechy zgrywali się tak, że jak jeden buszował to drugi spał 🙂
no i dużo obowiązków związanych z Kubim po części przejmował mąż - bo rozdwoić się nie mogłam. Łatwiej się zrobiło jak przeszłam z cyca na karmienie butlą 🙂
Najgorsze pierwsze 3 miechy - potem już z górki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj to był istny kosmos - po 20 czas na kąpiel Grześka no i Michał ię obudził - więc musiałam do niego iść, a Grzesiek zrobił wojnę ze czemu ja z nim nie jestem, potem jak chciałam uspić G to M znów szukał cyca i znów muiałam zostawić G samego, bo z mężem nie chciał..
dziś wykąpałam Michała po 19, usnął, no i miałam czas dla Grzesia na kąpiel..
Jutro mąz idzie do pracy na 15 ale sprzedaje Grzeska teściom, zabierają go na działkę więc będę miałą chwilkę spokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a właśnie- przede wszystkim dopracuj sobie wszystko godzinowo 🙂 Chłopcy się szybko przyzwyczają do pewnego trybu dnia i problem się zmniejszy 🙂
Ja zapobiegawczo przyzwyczaiłam Kubka do towarzystwa taty przy kąpieli jeszcze zanim urodził się Matik. No i oczywiście trenowaliśmy samodzielne usypianie. Kuba miał chwilę, że chciał na rękach (tak jak Matika) ale potem mu przeszło. Teraz jak zawsze trzymamy się godz to ja zegarka nie musze sprawdzać bo po ich zachowaniu wiem która jest:P
18.00 gotuję kaszkę Matikowi, 18.30 - mamy 20 min na jedzenie 🙂 potem szybka kąpiel (szybka bo Matik aktualnie nie lubi zabaw w wanience) i zamiana - ja idę z Matikiem go ubrać i zostawić w łóżeczku a w tym czasie Grzes kąpie Kubę. Kuba je kolację albo przy Matiku, albo podczas kąpieli. Czasem coś tam dziubnie i więcej nie chce więc go nie zmuszam. Kuba pobawi się w pianie i też wyskakuje i w piżamkę 🙂 Jak spi w południe to oglądamy jeszcze razem bajkę a jak nie to prosto do spania 🙂 godz. 19.30 ja mam święty spokój 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ci powiem, ze ro dosc niepokojace ze ontyle czasu ma tak mocno podwyzszona temperature...na pewno stan zapalny, tylko czego... tak duze dzieci jak nasze jesli maja zapalenie ukladu moczowego juz narzekaja, ze je boli.. nie chca siusiac, wstrzymuja.. zaobserwuj czy ma,y tak nie robi??

Co do chlopca. Wyszlam z pracy i jakis chlopiec lat 12 zaczepil mnie, ze zbiera naksiazki i cwiczenia.. no to swinia kazalam mu spadac ;( a od do mnie, ze chcialby pojsc na sienkiewicza do klubu ( podejrzeam, ze do takiego klubu, co wolontariusze odrabiaja lekcje z dziecmi z rodfzin powiedzmy patologicznych, dysfunkcyjnych i dzieci niepelnosprawnych>. Chlopiec mial z tego miejsca gdzie pracuje powiedzmy 15-20 min drogi pieszo. no ale nie mialam za bardzo czasu, zeby go tam zaprowadzic to zaproponowalam mu, ze pojedzie z policjanyami. Na poczatku bardzo sie bal, ale potem go namowilam 🙂hehe koledzy mu beda zazdroscic.... no i czekalam z nim az przyjada...

Chlopiec ogolnie baaardzo madry, pogadalismy sobie, znal wszystkie numery alarmowe, adresdomu., klubu, rozroznial karetki funkcyjnie, duzo wiedzial z medycyny i baaardzo byl docielkliwu... ale bylo mozna wyczuc, ze jest ,inimalnie uposledzony...
Moze poszedl do klubu inna niz zwykle trasa i sie zgubiel... nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

u nas katar u Michałka na tapecie - już w szpitalu mocno mi kichał, a dziś w nocy zaczęło mu się "gotować" w nosku 😞 spał niespokojnie bo lewa dziurkę miał całkowici niedrożną. Gruszka nic nie wyciągała ( o kant dupę z takim czymś - gruszka okazała się g** warta - mąz szybko pojechał po aspirator do nosa i udało się ściągnąć wszystko z noska, także osobiście żałuję że nie kupiłam aspiratora wcześniej zamiast tej gruchy 😠 )
Była dziś u mnie położna, kazała Michałowi dawać rano i wieczorem Cebion, przed każdym karmieniem czyścic nos i to wszystko. Teraz śpi praktycznie od 12 z małą przerwą o 14 na zmianę pieluchy - odsypia biedak..

co do Grzesia to z nia na zień jest coraz lepiej jeśli chodzi o podejście do Michała, nie jest już tak zaborczy i rozumie, że jak M je cycusia to to jest jego śniadanko i że później Grzesiu dostanie swoje itp 🙂

Sandra - no to niezła historia z tym chłopcem. Ale jestem pozytywnie zdziwiona że policja postanowiła go odwieźć 🙂

Marzena - oj Ty się masz z Kacperkiem 😞 oby nic tam w tych siuśkach nie wykazało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...