Skocz do zawartości

Sierpień 2009 | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • goshe

    2700

  • kasia1986

    3149

  • marta1.cz

    1884

  • sandroos

    1656

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No to Goshe radze Ci go schrupać bo jak podrośnie i zacznie rozrabiać to wtedy będziesz żałować że Go nie schrupałaś :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ale Oliwierek jest cudny 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane 🙂
dzisiaj w nocy pierwszy raz od miesiaca maly nie dal nam spac ehh co godzine sie budzil!!! pewnie dlatego ze calutki dzien wczoraj spal 🙂mowie Wam jestem padnieta 🤢 ale rozrabiak z niego rosnie 😁
Musze mu kupic inny smoczek bo tego co mam NUK nie chce wogole ssac kupie AVENTa moze zadziala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A nasza ladnie spi tylko kupki nadal nie moze zrobic ;/ leki jej podaje zobaczymy po kilku dniach jak to bedzie.

A odnosnie jeszcze spania to u nas malutka w nocy spi w lozeczku a w dzien w lezaczku albo na lozku naszym 🙂 w lozeczku tez ale jest to zadkoscia 🙂.
Wlasnie dostala leki mleczko i spi owinieta w rozowy kocyk 😁

A Goshe co do smoczka to my malej lupilismy Avetna i ciagnie :P [img size=360]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/majka1.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi Grzesiu ciągnie tylko smoczka NUK, innymi pluje :P

Gosia - ja tak w nocy mam standardowo 😉a jak śpi za długo to zastanawiam się co jest nie tak hehe 🙂

Asnet - śliczna ta Twoja Maja 🙂fajny dzióbek zrobiła

a mi dziś siostra męża pokazała jak można uspokoić dziecko. Ona zawija w kocyk tak, by rączki były mocno zawinięte i żeby nimi nie wierzgało, a potem buja. Ponoć taka ciasnota przypomina dziecku jak był w brzuszku i się uspokaja. Po krótkich protestach Grzesiu też już był spokojny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi jednak pani w sklepie doradzila taki co ma ksztalt sutka mamy 🙂z firmy NUBY i powiem Wam ze strasznie go ciagnie 🤪 hehe a taki dziwny ten smoczek jakis kosmiczny 😁 ale wazne ze dziala 🙂
Hihi slodziutka a te stopeczki sa biskie 😁 😁 😁
Moj to spi w lozeczku juz nie bede go przyzwyczajac do lozka naszego bo i tak rozpieszczony strasznie heh tylko na rekach by siedzial albo kolysany na poduszce 🙂wystarczy tego dobrego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia, tak wyszukałam w goglach ten Twój smoczek i powiem Ci, że rzeczywiście jest kosmiczny, ale przypomina sutek 🙂 a nie ma nic lepszego dla naszych panów niż cycek.. nawet sztuczny :P

mykam się położyć, w nocy czeka mnie znów czuwanie i częste wstawanie do mojego pieszczocha :P
papa :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja też nie chce smoka. Może też spróbuję tego NUBY, bo teraz mamy Tommee Tippee. Dzisiaj od 13 do teraz spała tylko godzinkę 😞 Jestem juz wykończona...teraz lezy u mojego M na brzuszku i jest spokój. Chce być albo przy cycku albo na rączkach. Bardzo się martwi e tym ulewaniem 😞 Prez to łapie mnie jakiś straszliwy dół...dobrze, że jutro przychodzi położna.

Mam nadzieję, że ominie mnie jakaś depresja... 🤢 Chociaż dzisiaj to najchętniej by sobie poryczała z bezradności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś - jak chcesz to się wypłacz 🙂 mnie wielokrotnie łapał dół i takie wyżalenie się bardzo pomagało.. Bardzo dobrze że będzie jutro u Ciebie położna, ja byłam bardzo zadowolona z jej odwiedzin, pokazała mi co i jak i było już w porządku. Nabrałam pewności w tym co robię, uspokoiłam się wewnętrznie i synek też.
a co do ulewania, to normalne u maluszków, też się tym przejmowałam. Ja gdy nakarmię Grzesia to staram się chwilkę odczekać, położyć go w pionie na moim cycku, albo ułożyć go ciutkę wyżej na poduszce 🙂

a na depresję najlepsze jest dobre słowo bliskiej Ci osoby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze opieka nad takim Maluchem to taka odpowiedzialność , że szok. Najgorsze jest to, że jak płaczą to nie umieją powiedzieć co im jest 🙂

Ja już odliczam godziny do przyjścia tej położnej...pociesza mnie tylko to, że mój mąż za tydzień będzie na urlopie, a jego obecność mnie naprawdę uspokaja.

A mam jeszcze pytanie do Was Mamusie 🙂
Co jecie? Bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia co mam jesć aby nie zaszkodzić Gabi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus mnie tez lapal dol i tez ryczalam jak malej sie cos dzialo i wspieral mnie zawsze moj M o tyle mialam dobrze ale do dzisiaj czasami jak jej sie cos dzieje to lapie dola i placze.To fakt jest to wielki obowiazek i odpowiedzialnosc ale zarazem jaka radosc 🙂.
Mnie np pocieszalo zdjecie mojej majeczki gdzie jest slodko usmiechnieta odrazu zlosc i dol mi troche przechodzil 🙂

Co do jedzenia to ja staram sie jesc wszystko oprocz wzdymajacych rzeczy malej nic nie jest ale kazde dziecko inaczej reaguje. Ale najlepiej jesc gotowane rzeczy 🙂
i pic wode i slaba herbate. Jak bedzie u ciebie polozna to sie spytaj co mozesz jesc a co nie 🙂.

Ja jestem dzisiaj szczesliwa bo moje dziecko wkoncu samo zrobilo kupke ale leki dalej jej podaje 😉) ale nasrala tyle ze szok 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja odliczam godzinki do egzaminu 🙂 Oby sie nic nie wydarzylo 🙂

Ogolnie sie moge w tej kwestii troszku wypowiedziec...
Unikac przede wszystkim wzdymajacych, mocnej kawy, mocnej herbaty, CYTRUSOW ( bardzo pryskane, w tym banan oczywiscie),truskawki, czekolada i orzechy...Jesli chodzi o mleko samo to ie wiecej niz pol szklanki dziennie..

tak jak pisala Asnet wszystkie maluchy reaguja inaczej..Najlepiej jesli chcesz zjesc zalozmy winogrono, to nie ma problemu.. zjedz kilka kulek i obserwuj malucha czy nic mu po nich nie jest kolki, brzydka kupka, wysypka...
Pamietaj tylko, zeby wprowadzac np. co dwa dni JEDNA nowosc, bo pozniej ciezko dotrzec do tego, co zaszkodzilo...

Bez problemu woda mineralna, hebatki ziolowe ( z kopru dobra bo i laktacje wspomaga i na koleczki), jablka, gruszki, owoce suszone, miesko gotowane nie smazone, mozna morele chc bez nadmiaru...
A tak naprawde nie ma co wydziwiac, ale wszystko z umiarem 🙂 Gdyby unikac wszystkiego co moze zaszkodzic maluchowi, to nic by nie zostalo poza woda mineralna..

Ineczka, gdzie jestes????:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wazne, zeby regularnie odciagac, bo wtedy laktacja bedzie podtrzymana i po zwalczeniu infekcji nadal bedzoe mogl maluszek wcinac to, co lubi najbardziej... 🙂)

Kupilam sobie staniki wreszcie do karmienia, ale cholerka zamowilam na allegro, bo tu nigdzie nie moglam znalezc w normalnej cenie...tylko nie wiem czy zmieszcze moje mega ogromne cyce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...