Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hm nie nie swędzą ani nie bolą- e czasami jak czytam o tych Waszych niektórych dolegliwościach to sie zastnawaiam czy ja z innej planety jestem czy jak ? Hm nie zapeszam ale ja jakoś spokojnie te ciąże przechodze - ani żadnych problemów z płodem itd... Hm może to też jakieś nienormalne ?


a gzikę zrobie jutro na obiadek 🙂 Dzieki Anitka za pomysł 😁 To jest to co za mną chodziło 😁 mmm serek ze szczypiorkiem i cebulka 😁 i moze rzodkiewke tez dam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂 i dzidzie 🙂
fajna ta wanienka z całym ekwipunkiem 😆
Choć ja rozglądam się za standardową 100cm i stelażem do niej tylko regulowanym na dowolnej wysokości 🙂

Mnie nic nie swędzi(na szczęście o tamtym swędzeniu juz nie pamiętam) 😉 ale zauważyłam,że na moich sutkach każdego dnia zbiera się zaschnięta wydzielina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanie czy któraś z was zaopatrywała się w butelki do karmienia czy liczycie na karmienie piersią? 🙂
Pytam,bo koleżanka też liczyła na pierś ale okazało się,że nie ma pokarmu i w szpitalu jak zaczęli małą karmić zwykłą szklana butelką z gumowym smoczkiem to innych teraz nie toleruje 🙂 Baaa jak jej się butelka potłukła to musiała szybko kupić sok z marchwiowy aby moc naciągnąć ten smoczek gumowy 😉 Nową dostała ponownie w szpitalu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obieralam mandarynki :P ooo Klaudia wlasnie patrze skad jestes bo gzika to takie typowo poznanskie danie hehe :P
eeeee Maly daje po pecherzu jejkus ja to boli ja nie wiem co On dzisiaj sie tak uparl na ten pecherz :P
co do butelek to ja kupilam Aventa tak samo jak laktator 🙂 ja nie zamierzam karmic piersia wiec kupilam na start 4butelki i zobaczymy 🙂tzn zamierzam sprobowac karmienia zeby wiedziec jak to jest :P a butelki jak bedzie za malo te 4 to najwyzej sie dokupi 🙂
no i fakt ma one ten caly system antykolkowy ale czytalam ze rzeczywiscie zmniejsza czestotliwosc kolek...ona ma taki jakby odpowietrznik przy smoczku w srodku 🙂 zreszta przy karmieniu butla trzeba pamietac zeby mleko bylo zawsze w caly smoczku a nie w polowie bo tak wlasnie dziecko łyka powietrze i stad jeszcze wiekszy problem z kolkami. a na kolki polecony przez szwagra brata Debridat...Lek na recepte oczywiscie ale naprawde pomaga dziecku przy kolkach no i espumisan dla dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawilam wlasnie ziemniaczki mlode w łupinkach :P i robie gzike nie ma innej opcji :P
butelki mam 2x 120ml i 2x 260ml 🙂
ale dodam jeszcze ze Siostrzenica ma 7,5miesiaca i mleka ma w butli 120ml i nigdy nie wypila jeszcze calego :P ale fakt karmiona jest cycem i zupkami itd...no ale na noc ma butle i tak nie jest w stanie jej wypic. Dziecko na poczatku pije malusio wiec 120ml na sam poczatek jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam az ziemniaczki sie ugotuja i bede wcinac pyszna gzike :P Klaudia smacznego :P kakao z kielbasa???Hmmm widac ze baba w ciazy :P
ja ide zajrzec do kuchni 😁 jeszcze jajka na miekko dla Mojego gotuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommee Tippee tez tutaj jest 🙂 choc Avent raczej jest bardziej popularny wsrod Mam choc Tommee tez ma butelki antykolkowe 🙂
ja tez tak myslalam miedzy tymi dwoma ale wybralam Aventa no i znajoma daje mi sterylizator Aventa wiec juz chcialam zostac przy jednej firmie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uciekam Mamuski :p po jedzonku czas na wypoczynek 🙂 no i Maly tak mi daje po pecherzu jak siedze ze nie daje juz rady hehe :P
do spisanka 🙂
Milusiego wieczoru i spokojnych nocy zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mnie się wydaje ,że w tym ARTYKULE CO DODAŁA ANITKA TO JEST MOWA TYLKO O WĄTRÓBCE NO I OCZYWIŚCIE INNYCH PRODUKTACH: TYLKO SUROWYCH I PÓŁSUROWYCH CZYLI NIEDOPIECZONYCH

a butle też już ma 3 z Campolu 2 małe czyli 120 150 i jedna 200chyba, do herbatki do mleczka jak nie będzie chciała cyca i do soczków ale to ciut później 🙂
spokojnej nocy i słodkich snów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał:
Mięso
Unikaj:

* surowych, półsurowych mięs, drobiu, jaj
* wątróbek ! ! ! ! ! (zawierają b. duże ilości wit A.)
* tatara, surowego, mielonego mięsa
* nie spożywaj na zimno mięs, które powinny być podgrzane !
* uważaj na podroby, spożywaj tylko świeże, z renomowanych firm, sklepów
* zwróć uwage, czy mięso z grilla jest dostatecznie dopieczone !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien Dobry 🙂 ooo dzisiaj pierwsza :P my juz pon 7dmej wstalismy 🙂
p.s. co do artykulu nie sadze zeby byl on tylko o surowych miesach bo masz nizej nawet ze nie jesc mies na zimno tych ktore maja byc odgrzane...poza tym wbij sobie w google watrobka w ciazy a zobaczysz pelno artykulow na ten temat 🙂 nie powinno sie jej jesc ze wzgledu na retinol czyli wit. A bo jak wiesz sa dwa rodzaje wit A.
u mnie wszyscy lekarze do ktorych chodze o tym mowili, w ksiazce jest wzmianka i ze szpitala w ksiazce rowniez jest wzmianka i jest wyraznie napisane "watrobki i przetworow z niej"
jak chcesz to jedz watrobke 🙂 przeciez Ci nie zakaze hehe 😉 ale dziwie sie lekarce ze Ci kazala ja jesc 🤢
ech jeszcze 10tyg wiec spoko 🙂 pozniej bede jesc wszystko :P to co lubie oczywiscie 🙂 a wiecie jak mi sie marzy ser plesniowy i do tego winogronko :P Mmmm uwielbiam i do tego kieliszek czerwonego winka polwytrwanego 🙂
my jemy sniadanko i zabieramy sie za choinke bo pozniej znow bedzie len :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze wyprzedziłaś mnie Anitka 🙂

hehe widocznie wolniej czytam 🙂

My też wstaliśmy już ale ok 9.30 🙂 Byłam już z pieskiem i teraz lookam co tu u Was. Zaraz zrobię jakieś śniadanko i ruszamy na targ 🙂 Nie ma sianka ale ja lubie sobie pochodzić 🙂 A może Mąż wyskubie jakieś zaskórniaki i damy radę 🙂

mmm choinka ... wczoraj u Rodziców też ubierałam bo moja już stoi od 1 grudnia 🙂:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zjadlam platki owsiane 🙂 uwielbiam je :P
no i czekam az Moj przejdzie kolejny poziom swojej gry i zabieramy sie za choinke 🙂
juz sie doczekac nie moge az bedzie ubrana i swiecaca 🙂
Maly od samego rana daje po pecherzu 🤔 ja nie wiem co On sie tak uparl na ten pecherz ale boli naprawde wczoraj to az czulam ten pecherz jakby od srodka...no ale co zrobic On nie rozumie ze mi krzywde robi wiec trzeba mu wybaczyc 🙂 niech sie tam bawi ile chce 🙂
zajrze do Was pozniej 🙂
Buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam niedzielnie 🙂 My dopiero wstalismy,noc jak zwykle do bani,mała nam się przestawiła i zasypia ok.23 😠 a potem ja nie mogę zasnąć 😞
wszystko przez to,ze zrobiłam Jej przerwę w przedszkolu na czas grypowej paniki więc dzieciak wypoczety lata do późnej nocy.No ale po Świętach znów idzie do przedszkola i mamusia odsapnie,ale będzie cicho w domu:P
Na początku lutego dziadkowie zabierają Ja na ferie na 2 tyg....może w tym czasie urodzę? 😉
Póki co piję kawkę w piżamie i zmykamy po jakieś jedzonko bo wczoraj były wielkie zakupy ale nic do lodówy:P

Anitek co do kopania w brzuchu to mój synuś teraz bardziej się rozpycha niż kopie ...w każdym razie silny jest a mamusia dumna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemy drugie sniadanko :P no Nikos to widze ze niezle masz w domciu ale jeszcze troszke i swieta i pozniej troszke spokoju 🙂 co do kopania to Moj w zasadzie tylko po pecherzu "kopie" choc tak jak mowisz kopania to juz nie ma prawie wcale w moim przypadku od jakis 3tyg tylko takie przeciaganie sie obracanie i rozpychanie 🙂...Czasem to az od samego pepka bo samo łono taka fala wielka idzie hehe fajnie to wyglada i takie smieszne uczucie ale jak dojdzie do pecherza to czasem az krzykne ałłłła tak boli 🤨
no ale tak jak mowie On nie wie ze krzywde mi robi wiec coz niech sie tam bawi wazne aby Jemu bylo dobrze a ja sobie jakos przecierpie 🙂
No to ja uciekam od kompa bo musimy podjechac jeszcze do tesco bo zapomnialam kupic sniegu w sprayu na choinke no i na szybie chcialam gwiazdki zrobic 🙂
no i chcialam dokupic wiecej lampek bo mamy tylko dwie paczki a choinka jest tak gesta i wielka ze zgina te lampki w niej w zeszlym roku mielismy mniejsza choinke i tych lampek prawie nie bylo widac hehe bo taka gesta byla :P
No to zrobie fotusie i w dzien i wieczorkiem to Wam wkleje 🙂
Do spisanka pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry niedzielnie

Ja mam kolejna nieprzespana noc po lekach, juz wysiadam, gin napisał wczoraj mi smsa ze powinny złagodniec po kilku dniach objawy, i ze mam brac ten pierwszy lek nie 20 minut wczesniej tylko zmienił mi na 30 minut,wiec trzymam sie tego.
Ale powiem Wam ze mam ochote piżgnąc te leki w kąt tak działają, masakra, jesli dzis nie usne to chybra umre 😞 po 2 dniach juz zaczynam byc wrakiem czlowieka, a dzidzia nie spala cała noc i od rana tez kopie mocno.
Pewnie tez jej malutkie serduszko bije szybciej i nie moze spac biedna, boze jak mi jej jest szkoda ze jej robie krzywde w brzuchu, płakac mi sie chce poprostu !!! mam jakiegos doła i ciagle płacze..
Nawet perspektywa dzisiejszej choinki mnie nie pociesza. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂 udało się 🙂 upiekłam pierniki i zrobiłam chatkę, może nie wygląda tak pięknie jak ta którą pokazywałam wam w liku ale nie jest źle i i tak jestem dumna sprubuję wkleić zdjęcie, zobaczymy czy da radę bo brzuszek coś nawala dzisiaj [img size=400]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PC130772.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...