Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny, a nie zastanawiałyście sie , dlaczego wasze maluchy chcą tak często cyca, może po prostu chce im sie pić, przecież jest juz bardzo ciepło, a w mleku za mało "wody" spróbujcie dawać im herbatki 🙂 myślę, że to jest właśnie przyczyną częstego pragnienia cyca 🙂
ja małej daje i potrafi wypić nawet 150ml.dziennie a czasem i 200ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja juz sama nie wiem , tak samo jak Andzia gadam gadam ze bede dokarmiac ale nie mam odwagi mleka kupic i dac i tak w koło macieju 😞

Iwiokej moze masz racje, ale znowu pediatra mówi ze jak sam cyc to cyc zadnych herbatek, przeciez moje mleko na poczatku jest zadkie i mała gasi pragnienie, dopiero potem leci gestsze, bie bylo z tym problemu do tej pory.
a Julka jest dzis nie znosna , mam jed dosc, zaqsypia na 30 minut i sie budzi i tak od 6 rano walczy, dobrze ze mój juz wraca to niech sie nia zajmie, bo mi plecy siadaja od noszenia 😞

Jai_ho a jak Viktor zareagował na mleko pierwszy raz ?? jakas inna kupka, albo zaparcia czy ok ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
iwiokej masz racje z tym dopajaniem, mimo, ze wielu lekarzy twierdzi, ze sam cyc wystarczy w pierwszych miesiacach a upalow jeszcze nie ma. My dopajamy Victora woda, zwykla, przegotowana, letnia i to mu najbardziej smakuje. czasem rumianek przemyce, ale nie lubi i sika po nim jak kon! 😮
koperek troche chetniej, ale tez nie bardzo...a tego z hippa mu jednak nie daje, bo tam sama glukoza jest 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi_W napisał(a):
a tak wogole mam 2 pytanka do Was kochane 🙂

wiec 1. odnoscnie witaminy K, podaje sie ja do konca 3 miesiaca tak ??
no wlasnie wiec mam problem, bo mam witamine k i d w jednej kapsułce a w opakowaniu 30 sztuk, Julka konczy 18 maja 3 miesiace, myslicie ze jak podam jej 2 tyg dłuzej to sie coś stanie, bo mam kupioną juz tą witamine, a ona jest dosc droga, nastepne opakowanie kupję juz samą witamine D. ale to zrobic teraz ??
chcesz samą witK? to mogę wysłać bo mi leży niepotrzebnie.


2. Zauważyłam ze Julka ma nierówne fałdki u nóżek, to chyba źle co ??? mam 6 maja ortopedę , mam nadzieje ze to nic powaznego?? co myslicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane karmiace cycem lekarzem mowia ze do pol roku tylko cyc a i tak dzieci dostajaa deserki czy jakies obiadki predzej...
Mowia zeby nie dopajac ale mysle ze jednak powinno sie dac troszke wody.
Czytalam rozne artykuly i napisane jest zeby dopajac w okresie letnim jak sie cieplo ale przeciez wiadomo ze dziecku nie zawsze sie chce jesc czasem sie budzi i chce sie napic. to tak samo jak my w koncu czlowiek no nie 🙂
Poza tym woda nie zaszkodzi a moze tylko pomoc 🙂
wiec nie widze w tym nic zlego ze karmiace cycem dopajaja dzieciaczki woda czy herbatka 🙂
JaiHo Olaf po herbatce tez sika jak kon 😜 2 pieluchy w ciagu 2godz a czasem nawet w ciagu godziny 😁 tak przelatuje ale to dobrze bo to co organizm potrzebuje to i tak zatrzymuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodi jak podasz 2tyg dluzej nic sie nie stanie tak mysle 🙂
MyCloud Dodi ma witaminke K i ma jej jeszcze na miesiac a Julcia konczy 3miesiace 18stego maja stad pytanie czy moze jej 2tyg dluzej bo ma cale opakowanie tej witaminki jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane 🙂
Własnie wróciłyśmy ze spacerku i zakupów,bo u mnie oczywiście spacer zawsze musi zakończyć się zakupkami, a co 😜 😉
Kupiłam sobie staniczek i bluzeczkę, chciałam jeszcze do jednego sklepu podskoczyć, ale już mi sie nie chciało, bo dzisiaj wszędzie pełno ludzi, chyba przez ten długi weekend.
Milenke usypiam narazie bezskutecznie,latam ciągle monia jej wsadzić do dzóbka 😉
Rano wstałam dzisiaj nieprzytomna, ale nie miałam wyjscia, bo z Milenką na rechabilitację trzeba było jechać. Pokazali mi jakiś masaż i mam go robić małej 2 razy dziennie.
Dodi spokojnie mozesz podawać małej te dwie witaminy, ja byłam w poniedziałek u pediatry i mi lekarka powiedziała, że mogę skończyć tą witaminę K która mi jeszcze została.
Ja małej nie dopajam niczym, czasami tylko herbatką rumiankową jak kupki nie zrobi 2 dni. A nie podaję jej dlatego, że ona herbatkę wypija tak jak pokarm naraz całą butlę i później nie chce jeść, a i tak za mało waży.
A teraz nadrobię co dzisiaj pisałyście jeszcze , jeśli oczywiście Milenka pozwoli 😉



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona mi lekarka mowila zeby nie pozwalac dziecku wypijac np 100ml herbatki na raz...
wiec mozesz tu jest problem?
dziecko potrzebuje ok 30-50ml zeby sie napic i trzeba zabrac butelke i dac po paru godzinach np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak tak też miałam taką sąsiadkę, co upierała się tylko przy cycu, a mała urodziła w maju, więc juz było bardzo ciepło, mała ciągle płakała , a matka ciągle cyc i cyc, aż wylądowała w szpitalu z odwodnionym dzieckiem 😞 przykre ale prawdziwe, tak że spróbujcie lepiej dać im coś innego niz tylko cyc, nie zaszkodzi , a może pomóc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85 napisał(a):
Mona mi lekarka mowila zeby nie pozwalac dziecku wypijac np 100ml herbatki na raz...
wiec mozesz tu jest problem?
dziecko potrzebuje ok 30-50ml zeby sie napic i trzeba zabrac butelke i dac po paru godzinach np.

Anitek masz rację powinnam jej zabrać butlę, ale ona się zawsze darła jak jej zabierałam, a nawet jak się skończyła herbatka. Ale znalazłam sposób jak zaczyna płakać zatykam ją smokiem i jest spokój 😉
Zresztą w ciągu tych 3 miesięcy podałam jej może z 5 razy herbatkę, więc na jej wagę napewno to nie wpłynęło, gorzej byłoby gdybym podawała jej tak codzienie, dlatego narazie puki wazy tak malutko to wolę ją nie napajać herbatką, lepiej niech pociągnie cyca, no chyba, że idę gdzieś dalej gdzie może być ciężko wyciągnąć cyca to wezmę herbatkę, bo szkoda, zeby dziecko męczyło sie z pragnienia.
Trochę się przejęłam wagą Milenki, bo koleżanki mała ważyła już 5300 jak miała 2 miesiące, a Milenka ma 3 miesiące, a waży 5030, a i lekarka 2 czy nawet 3 razy zerkała na wagę (może myślała że za malo waży?)ale spojrzała w kartę ile ważyła poprzednim razem i powiedziała, że w porządku. A i Wy mnie przerażacie z tymi pampersami 4, ja używam 3 i są wielkie na Milenkę 😞
Może narazie jest dobrze, ale boję się następnej wizyty, bo Milenka mało je, a jak próbuje ją co jakiś czas dostawić do cyca, to się drze.
Dodi moja mała też ma n ierówne fałdki, byłam już 2 razy u ortopedy i wszystko jest ok. Także nic się nie martw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamuski
My już po bardzo długim spacerku 🙂 prawie 4 godzinki 🙂 teraz Synuś się już przebudza więc nie mam za wiele czasu 🙂
Wlasnie obczajam na allegro za naklejkami na sciane zeby mu jego część pokoju przyzdobic 🙂 może macie jakiś sprawdzonych sprzedawców 🙂 ?

kurcze ostatnio Małemu zle obciełam paznokietek i teraz tam mu spuchło trochę i jest zaczerwienione Co mam zrobic ? Psikam Oktaniseptem zeby jakiegoś zakażenia nie dostał ale może Altacet ? POMOCY 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudia odpisalam Ci na gg o paznokietku 🙂
psikaj oceniseptem i powinno byc ok jesli po paru dniach nie bedzie lepiej to do lekarza po antybiotyk. Olafik mial u nozki problem bo zle mu paznokiec rosl i juz jest cacy 🙂
obylo sie bez antybiotyku 🙂
Kochane czy Wy juz obcinalyscie paznokcie u nog?
Bo Olaf zaraz ma 3miechy a paznokcie u nog nie rosna hehe krotkie sa i tyle 🙂
za to u raczek 2razy w tygodniu 😜
Mona wczoraj tego kumpla laska wpadla z corcia i Ona skonczyla 23kwietnia 3miechy a wazy niecale 5,5kg jest poprostu drobna 🙂 wiec sie nie martw 🙂 najwazniejsze ze przybiera na wadze a nie chudnie 🙂
taka jej natura 🙂
Siostrzenica moja wazy 9,6kg a ma roczek 🙂 zalezy od dziecka 🙂
Jest zdrowa to najwaznijesze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly obalil 160ml i spi 😜
zjadl od 8-30rana do 15-30 tylko 100ml tak kocha jezdzic ze spi jak zabity ani nie wie ze glodny jest 😉
ale sie ciesze na maxa bo w koncu je rzadziej 🙂
teraz min 3godz wytrzymuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hmmm... ja tam daje Viciowi pic ile chce, po wodzie i tak za 15 min. jest glodny, oszukac sie nie da 🙂)
a z waga tez nie jest jakis hop do przodu, zreszta bedzie wazony w poniedz. to sie okaze 🙂 przybiera rowno, ale 6kg to napewno nie ma jeszcze, i tak jak pisalam pampersy 3 dla niego tez sa sporawe, ale niech ma troche luzu w majtach 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny karmiące piersią nie musicie niczym dopajać dzieci.
Anitek dzieci jedzą a i owszem ale te na piersi pokarmy stałe dostają później.
A propos picia, uważam że to kompletna bzdura z tym piciem po 30 ml, drugie dziecko chowam oba piły tyle ile chciały i póki co okazy zdrowia 🙂
Nie wierzcie we wszystko co w necie piszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja na kolacje zjadła 250 ml, masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A pazurki u nóg też nie obcinałam ale nie martwię się bo zaraz lato będzie wtedy stópki gołe można na śpiocha obciąć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...