Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam mamuski!!! Ja dzis od rana w ruchu. obudzilo mnie sloneczko i tak jakos wieksza chec do zycia.zapowiada sie piekna pogoda 😎 Po wczorajszym 3 godzinnym spacerku mialam dosc 🥴 Myslalam ze nie dojde do domu tak strasznie mnie nogi bolaly. boroovka ja mam tez takie silne i ruchliwe dziecko i juz powoli nie wiem od czego to zalezy bo kazdy ma inna teorie na ten temat. Nawet ktoras napisala ze jak dziewczynka to jest taka ruchliwa i ma slilniejsze ruchy ale ja nosze chlopca wiec w moim przypadku to sie nie sprawdzilo. Najfajniejsze jest to jak wypycha sie brzuszek w tych miejscach ale wiesz cos o tym boroovka nie??? 😉 Fajniste ale wieczorami najbardziej daje popalic i tak to czuje ze nie moge sie na niczym skoncentrowac. 😁a juz tez ciagle powtarzam ze jakas inna jestem bo tez tak wczesnie juz czulam ruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ajj..wszystkie pouciekały jak mi się na pogaduchy zebrało 🙂
U mnie też dzisiaj dzionek będzie zabiegany, ostatnie zakupy do UK muszę porobić, spakować się i pożegnać z rodzinką, więc troszkę tego jest 🙂
Mała od rana w brzuszku wariuje 🙂 To chyba reakcja na stresik przed lotem 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
u mnie koniec 21 tygodnia a wyraźne ruchy czuję od 18-go! Do tego mam łożysko na przedniej ścianie. Aż strach pomyśleć co by było gdyby mi nie amortyzowało tych harców 😉 Póki co nie jest to bolesne ale w tym tempie to szybko urośnie w siłę 🙂
Czekam na potwierdzenie płci 8.10 ale coś mi się nie chce wierzyć, że dziewczynka mogłaby aż tak mocno fikać 😉

boroovka napisał:
🙂
Fajnie, nie ja jedna mam rozbrykaną fasolinę.

Dobra, idę pochodzić, bo nie lubi jak siedzę (kopi i boksuje) 😁


Myślicie, że dzidzi źle jak kopie? Z tego by wynikało, że mojej cały czas źle 😉 Mi się wydaje, że jak chodzimy, ruszamy biodrami to dzieci zasypiają a jak siedzimy/ leżymy to się budzą i dlatego kopniaczki. Z drugiej strony kopniaczki to jedyny sposób komunikacji... Tylko jak teraz rozpoznać czy kopie dla zabawy czy dlatego, że coś nie tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy któraś z Was czuła jak dziecko ma czkawkę?? To jest ciekawe zjawisko, którego jeszcze nie czułam.. ale pamiętam jak kiedyś miało czkawkę dziecko koleżanki i pokazała mi jak to czuć - takie bardzo szybkie podskakiwania brzuszka. W życiu bym się nie domyśliła, że to może być czkawka!!
Ponoć już teraz możemy odczuwać czkawki. Podzielcie się, jeżeli je czujecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
chyba was przebiję bo ja wstałam o 6.50 jak codzień 😞
ale opłaciło się bo brat zawiózł mnie na targ i kupiłam sobie sweterko-kamizelkę i okropnie tani " podnośnik do mleczarni", dzisiaj idę do lekarza ciekawe co tam będzie i czego się dowiem 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czkawki jeszcze nie czułam, przynajmniej tak mi się wydaje. Co prawda widziałam jak mała ma czkawkę bo akurat byłam wtedy na usg ale czucia zerroo..szkoda 🙂

to już raczej bóbpowodzonka na badaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, jestem tu nowa i nie za bardzo jeszcze wiem jak się u Was poruszać. W poniedziałek idę do gin i już się nie mogę doczekać kiedy ujrzę swoją maleńką kruszynkę na usg. Prawdopodobnie będzie to dziewczynka, tak gin mówił miesiąc temu, chyba że coś tam wyrosło między nóżkami 😉
co do czkawki to ja również nie czułam jeszcze czegoś takiego.
ale to niesamowite czuć własne dzieciątko pod serduszkiem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też czuje czkawkę 🙂 niesamowite uczucie 🙂 !! zazwyczaj moja niunia ma ja prawie codziennie. ostatnio leze w lozku ciagle bo byłam w koncu u lekarza z tym przeziebieniem i chorym gardłem dał mi leki i kazał lezec wiec moja kruszyna cały czas dawała o sobie znaki. dopiero jak przeszłam sie po cos do kuchni to sie uspokajała a jak znow sie połozyłam to znow kopniaczki, najwspanialsze uczucie jakie kiedykolwiek czułam 🙂 Czesto sie z nia bawie- jak kopnie to jej "oddaje" i naciskam lekko brzuszek i tak w kółko czesto sie tak bawimy ale czasem tez nie ma malutka nastroju:P Coraz bardziej poznaje moje maleństwo 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie posluchama Dzidzi detektor juz tak opanowalam ze juz mam nagrane jak boje serduszko 🙂 ale wiecie co? tetno wykrywam od wczoraj w okolicy pecherza 🙃 nie jest to dziwne? myslalam ze macia sie podnosi?! ja w zasadzie ostatnio urosept dostalam bo myslalam ze mnie pecherz boli a moze to wlasnie Dzidzia sobie upodobala to miejsce sama nie wiem! Moja lekarka ostatnio znalazla z boku brzucha dosyc wysoko nad pecherzem a ja wczoraj wieczorem przy pecherzu z lewego boku a dzis na srodku...i czuje ze mnie brzusio tam boli wlasnie na dole jakby pecherz 😞
Mi wlasnie juz kilka osob mowila ze chlopcy sa spokojniejsi w brzusiach i to dziewczynki podobno kopia mocniej ale wiecie to tak samo jak mowia o smakach itd. a jakos sie to nie sprawdza :P









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ostatnio tak strasznie zle sie czułam nie miałam apetytu i byłam strasznie słaba , w jeden dzien zjadłam tylko kawałek chleba i jakis mały jogurt straszne ale po prostu gdy patrzyłam na jedzenie to niedobrze mi sie robiło. Lekarz powiedział ze to przez to przeziebienie moze, chciał mnie skierować na badanie krwi bo juz jakis czas nie miałam ale z tego wzgledu ze jestem przeziebiona to musze poczekac z 2 tyg. przez to schudłam poł kg troche mnie to niepokoi boje sie ze to anemia , moze za mało witaminek? hmmm narazie sie nie stresuje wszystko wyjdzie na badaniach a teraz staram sie uzupełnic troche tych niedoborow bo znow przeprowadziłam sie na jakis czas do mamusi i apetycik wrocił wiec czuje sie coraz lepiej:laugh: najwazniejsze ze z dzidzi wszystko w porząsiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no tak wlasnie myslalam zastanawia mnie tylko jak duza jest juz moja macica chociaz dopiero po 20stym tygodniu gora macicy jest wyczuwalna w pepku wiec ja mam jeszcze czas 🙂 ale powiem Wam ze super slychac nie spodziewalam sie haha 🙂
a Moj jaki szczeliwy chodzi hehe :P
Rodzicom wyslalam maila i tez sluchali a Tato takie podekscytowany mowi ze moze to wnuk a nie wnuczka :P no coz jeszcze 15dni i moze sie dowiem 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech spoko wlasnie przeczytalam sobie info o 18stym tygodniu ciazy 🙂 Gora macicy moze juz siegac kilku cm ponizej pepka wiec reszta jest jeszcze w miednicy i kolo pecherza 🙂 a ostatnia fotka z usg no coz mowi sama za siebie jak Bąbel sie rozlozyl wygodnie 🙂 zaraz Wam wkleje 🙂
To bylo 3tyg temu 🙂 [img size=156]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Dzidzia.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie po raz pierwszy poczulam kopniaczka przez skore 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
och jaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!nie wierze!!! Jejkus Wy tez tak przezywacie? bo ja to mam bzika na punkcie Dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...