Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mi też się kojarzy zapach mandarynek ze świętami, uwielbiam ten zapach. Ech i kolendy coraz cześciej w sklapach słychać. Juz powoli się nastrajam 🙂 Jakoś w tym roku tęskno mi do swiąt, a raczej nigdy nie przepadałam, może przez ta ciążę bardziej rodzinna i uczuciowa stałam się:P
Kurcze chyba nie mam juz mandarynek ani pomarańczy, ale wysłalam smska mojemu zeby kupił mi w pracy z automatu chociaż miryndę:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mezus ma plan wieczoru dla Nas hehe 😁 sprzatamy cale mieszkanko robimy kolacyjke i sie lenimy a jutro z rana pojedziemy po choinke i dokupic reszte rzeczy dla Olafka i pozniej znow bedziemy sie lenic 🙂 taki plan to mi sie podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o kurcze to nie ciekawie a nie kapala sie w za gorącej wodzie ? Teraz to już skurcze mogą nas lapać - niestety 😞 Daj znac Anitka jak coś napisze.

Co do płynów to ja uzywam Plivafem F - i bardzo go polecam osobą ktore maja częste zapalenia, lub stany grzybiczne. Mega rewelacyjny, bezzapachowy ale dość drogi 33 zł. Ale nie choruje od czasu kiedy go używam.

Chusteczki jakoś do mnie nie przemawiaja.

A zapach skórek tez korzy mi się ze świętami 😁

Jesli o wózek chodzi to koła pompowane tylko i wyłącznie - komfort jazdy nieporównywalny do kół piankowych, no i amortyzatory to też dużo dają. A jak się oponka przebije a gwarancja by nie obejmowała kólek mozna zastosować klej wypelniający lub łatkę specjalną do kół 🙂 Moj akurat ma gwarancje na kółka tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mowila ze woda miala jak zawsze...Cala macica ja bolala stawiala sie a pozniej bol w dole brzucha co chwilke na pare sekund i puszczal...Ja tak mialam pare nocy temu ale bol jak na okres w dole brzucha ale macica mi sie nie stawiala...wzielam nospe magnez paracetamol i puscilo...kurcze moze z ta szyjka cos tam sie u niej dzieje i stad to wszystko. Dodi pisala tez ze masowala brzuch taka szczotka do masazu bo ma te kremy na rozstepy no a niestety to tez moglo pobudzic macice...poza tym ja gdzies czytalam ze wiekszosc kremow na rozstepy nie wolno uzywac w ciazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek tylko nie zamęcz mężusia po takiej długiej abstynencji:laugh:
Ja niby moge się sexić, ale mój się boi o dzidzię, wiec raczej rzadko to robimy ☺️
Po ciąży ciekawa jestem jak to bedzie 🙂
Muszę przyznać, że dobre plany robi Twój mąż 😉
A ja dzisiaj bez planu i też się lenię:P
Huuura znalazłam 1 pomarańczę zaraz ją wciągnę 🙂
Ja jutro też będę miała przyjemny. Pojedziemy po wózio i po różne dodatki dla malutkiej 🙂 tylko nie bedę mogła sie wieczorem pojarać zakupkami:laugh: bo odrazu pojedziemy na imprezkę do znajomych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona ja sie smieje wlasnie teraz bo przed ciaza to czasem juz mial dosyc haha :P a teraz post i koniec tematu :P chociaz ostatnio sie pokusilismy no wiecie nic poslubna 😉
choc teoretycznie juz moge bo nie mam plamien szyjka super lozysko niby sie odsunelo ale wole nie kusic losu te pare tygodni jakos przezyje 🙂 od 38tyg zaczniemy sie seksic haha :P
no ja wcinam te mandarynki i juz lepiej nie mdli tak :P ach te ferrero ja to bym musiala miec wydzial 4ferrero i schowac reszte bo tak to jem tak dlugo az zjem wszystkie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis praktycznie caly dzien nic nie robie tylko internet i jedzenie.:laugh: w niewielkich przerwach odkurzylam i pranie poszlo do pralki i naczynia 🙂)
T. wczoraj jednak wrocil wczesnie do domu i prawie wszystko porobil 🙂 ale dzis go nie bedzie az do pozna, wiec mam juz zupelnego lenia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mezus wrocil 🤪 no dobra to ja uciekam bo ja on usiadzie z pupa to bedzie go trudniej zagonic do sprzatania 😉
JaiHo Ty nie przesadzaj z tym sprzataniem zwlaszcza jesli masz problem ze spojeniem Kochana...odkurzanie zostaw T.
Zajrze do Was pozniej jak cos bede wiedziec o Dodi to najwyzej napisze smska do Klaudi jakby mnie mialo nie byc na necie 🙂
Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mona124 napisał:
No to przynajmniej mąż miał czas na regenerację sił chociaż przez jakiś okres ciąży:laugh:
A ja właśnie wcinam pomarańczkę, zresztą czego to ja dzisiaj nie włożyłam do buzi 😉 tylko bez zadnych skojarzeń proszę:laugh: :laugh: :laugh:

W momencie gdy pisalas o tym zebysmy sobie z niczym tego nie skojarzyly sama o tym myslalas hahahaha :P
no dobra teraz to juz ide :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczynki 🙂

Ja właśnie z USg wróciłam, Nadia spała sobie słodko mam kilka fotek w 3d i film 🙂 pucatka moja kochana!!
Odebrałam wyniki badań, mam sporo bakterii w moczu, w tygodniu muszę zrobić posiew(prywatnie za każdą wykrytą bakterie płacę 13zł mam nadzieję, że nie zbankrutuje przez to) lekarka zwiększyła mi tez dawkę z 50 na 100tkę leku na niedoczynność tarczycy, bo TSH słabo spada a ja cały czas źle się czuje 🤨

a tu wymiary małej dla porównania jakby któraś chciała proszę :
BDP 7,89cm
HC 28,11cm
AC 25,83cm
FL 5,98cm
FHR 148bpm
Waga to 1597g czyli niecałe 1600 😁

Mam nadzieję, że z Dodi wszystko w porządku.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że tu większość energicznych mamusiek 🙂 też nie mogłam nigdy usiedzieć na dupsku, tylko ciągle gdzieś mnie nosiło, coś robiłam.. A teraz leżę jak betka całe dnie i nic mi zrobić nie wolno 😞 dobrze chociaż, że nie tyję w nadmiarze 🙂 bo przeważnie jak się leży i je to o dodatkowe kilogramy nie jest trudno 🙂

Martwię się o naszą Dodi, mam nadzieję, że będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Candy Monka trzymam kciuki, żeby bakterii było jak najmniej.
W porównaniu do Naszego Igorka, kawał kobitki z tej Twojej Nadii 🙂 to dobrze 🙂 niech zdrowo rośnie i przybiera na wadze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂
Oj widzę,że się krzątacie z porządkami przedświątecznymi a ja raptem jeden pokój sprzątam,bo na same święta największy bajzel mi się szykuje 😞 Sam środek remontu łazienki i sypialni równocześnie-no a wszystko po to aby zdążyć zanim mały się pojawi 🙂 Ja bardzo się stresuję,że nie zdążymy a mój mężuś twierdzi,że nie zdążymy,bo się stresuję i wówczas mały przyjdzie na świat wcześniej

Mam nadzieję,że Dodi wydobrzeje a jej dzieciaczek jeszcze poczeka troszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Titinka, moze i cos w tym jest, co maz mowi. Spokojnie, swieta i tak beda czy z remontem czy nie, a w nich chyba jednak nie jest najwazniejsze czy lazienka zakurzona czy nie 🙂) grunt, abyscie do porodu zdazyli 🙂)
Ja tam jakis specjalnych porzadkow swiatecznych nie robie, wszystko mam robione na biezaco, to nawet nie wiem co moglibysmy wiecej robic 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalam smska od Dodi dostala fenoterol + isotopin na skurcze i augumentin na te bakterie w pochwie. Niestety szyjka znow sie skrocila i ma lezec a jak jej bol nie minie to bedzie musiala isc do szpitala 😞 no ale najwazniejsze ze pojechala ja uwazam ze kazde takie objawy trzeba sprawdzac a nie lekcewazyc bo strach pomyslec co by sie stalo gdyby nie pojechala 😞ale najwazniejsze ze ma leki i bedzie dobrze!!!Moja siorka tez je miala sa skuteczne i bezpieczne!!!mi ginek tez o nich mowil w razie gdyby nie przeszly te bole okresowe ale jak narazie luteina daje rade wiec nie ma sensu sciagac tych lekow z PL bo tu oczywiscie ich nie ma. Dodi jestesmy z Wami myslami 🙂 odpoczywaj sobie!!!
ja juz posprzatane prawie wszystko :P z odkurzaniem itd czekamy jednak do jutra bo jutro przywieziemy choinke wiec znow balagan :P no i znow boli mnie kosc ogonowa 🤢 wczoraj bylo to samo bo caly dzien na nogach a na koncu zakupy 3godzinne. zjadlam prawie 1,5kg mandarynek :P nie moglam sie opanowac...no i zrobilam liste ze swiatecznym jedzonkiem 🙂 ech ale bedzie obzarstwo 😉
CandyMonka ciesze sie ze z Dzidzia wszystko ok 🙂mysle ze wagowo jest jak najbardziej w porzadku 🙂 Moj wazyl w 27tyg 1072g a dziecko tyje nawet ok 250gr na tydzien w okresie 28-34tyg wiec jest ok 🙂
co do tarczycy to dobrze ze masz leki na to i wszytsko bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojojoj coś mam wrażenie,że podupadłyśmy na zdrowiu i tym samym samopoczuciu w ostatnim czasie 🙂 Ja jeszcze tydzień chodzę do pracy i idę leniuchować 😆 Choć koleżanka która za miesiąc zostanie mamą raptem dzisiaj była ostatni raz w pracy-podziwiam ją ale mnie się już po prostu nie chce 🙂 Jak wracam po całym dniu pracy to padam ze zmęczenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek dziękujemy za info o Dodi. Po fenoterolu na 100% skurcze miną, będzie miała mięciutki brzuszek. Sama pożeram 8 razy dziennie fenoterol i jest ok, skurczy brak 🙂 oczywiście do tego leżę, zero wysiłku i chodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...