Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aaana tez weszlam sobie poczytac zeby sie troszke podniesc na duchu bo mnie tez bole jak na okres wczoraj przerazily i sie tak balam ze co jesli Olafek zaczal by wychodzic teraz...ale mam nadzieje ze zostanie w brzusiu do tego 37tyg a jak chce to niech siedzi sobie nawet do 40tyg byle zeby Jemu bylo dobrze 🙂
ja uciekam od kompa poloze sie bo sciska mnie w brzuszku cos...
do spisanka pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłam do swojego gina i pytałam o to kłucie i bóle w pochwie, powiedział mi żebym sobie luteinkę włożyła 🙂
Ja do szpitala wezmę (to taka moja lista 🙂 )
koszulę x3
szlafrok,
kapcie,
klapki do kąpieli,
krem na sutki, nakładki,
gaciorki z siateczki i podkłady + normalne bawełniane majty
kosmetyki (szampon,mydło, grzebień, krem do buźki i do ust, pasta szczotka do zębów, suszara do włosów, płyn do hig.intym.),
2 ręczniki + ręczniki papierowe + papier toal.,
tel + ładowarkę i słuchaweczki do radia (przydadzą się jak zacznę chodzić po korytarzu, żeby troszkę przyspieszyć poród hehe)
wodę do picia w małych butelkach (wygodniej utrzymać, a na nalewanie w kubek pewnie nie będę miała czasu podczas porodu 🙂)
staniki + laktator
Myślę, że to wystarczy, u nas w szpitalu ubierają dzidzię w swoje ubranka, pieluchy też dają, więc ciuszki na wyjście przyszykuję i Mój M. je dowiezie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ee a ja dzisiaj tez sie jakos dziwnie czuje. Takie jakieś napięcie mam w brzuchu jak chodze :/

Torba tez spakowana ale nie wszystko mam :P
koszula x 2
szlafrok
kapcie
klapki pod prysznic
recznik maly i duży
krem nivea
zel pod prysznic
szczoteczka pasta
zel do mycia buzi
wkladki laktacyjne
majtki poporodowe
wkłady musze jeszcze dokupić :P
skarpetki bo zimno mi w stopki bedzie 🙂
sztucce i kubek
telefon, ladowarka i sluchawki 😁
oczywiscie KC, legitymacje ubezpieczeniowa, wynik grupy krwi i ostatnie badania 🙂


jedzenie mi mąż dowiezie 🙂 bo zobaczymy w jakich okolicznosciach trafie do spzitala.

ciuszki do Malego na wyjscie mam juz spakowane no chyba że się większy urodzi to mi Mamuska coś wybierze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi to faktycznie malenki się urodził. Ważne ze żyje i teraz ma się dobrze 🙂

a te wczesniaki to fakt, niekiedy przerażające historie.
Na szczescie mi już to nie grozi bo nawet jak by się teraz urodził to mialby tylko może i mala masę urodzeniową bo wszystko już ma wyksztalcone. Choc pewnie waży już z 2500 - 2600 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Dziewczyny, kiedyś rozmawiałyście o pieluchach, pampersy czy nie pampersy , a jeśli tak to które, otóż ja przy pierwszym dziecku używałam pieluszek happy i byłam zadowolona i dzisiaj właśnie trafiłam na tą markę ale pierwszy raz zobaczyłam ze robią rozmiar newborn , są fajne z wycięciem na pępuszek a do tego jaka cena za 42 szt zapłaciłam 17,99 zł w sieci SCHLECKER mają właśnie na nie promocję, czytałam też o nich w necie odrazy na jakimś forum i opinie są bardzo dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
widze, ze wszystkie dalej ladnie 2 w 1 z wiekszymi lub mniejszymi dolegliwosciami 🙂).
U nas swieta i czas poswiateczny minal bardzo spokojnie i sympatycznie, nawet bez wiekszego przejadania sie.
wczoraj mi sie zryl znowu leb ( hormony pewnie 😠 ) i wylam kilka godzin, o wszystko i o nic, tzn. powodow mialam tysiac 🙂) do tego z racji tego, ze Victor nadal jest glowa do gory i w dodatku jakos dziwnie wysoko, nie moge oddychac ( lapie mnie hiperwentylacja juz od tego wszystkiego 🥴 ) i musi uciskac na zoladek, do tego stopnia, ze juz prawie nic nie moge jesc a wczoraj cofnela mi sie i wylala ( doslownie !) szklanka wody wypita minute wczesniej. renie nie pomaga, mam juz dosc ciazy!!! chce juz miec synka na zewnatrz i byc znowu soba! ☺️
To sobie ponarzekalam!! :laugh:
Noc sylwestrowa spedzimy u znajomych na ,,domowce" czyli spokojnie i bez szalenstw, z opcja spania u nich, na szczescie maja spory dom, wiec jak ja sie zmecze wczesniej patrzeniem tylko na drinki to pojde spac a ,,pijaki" beda sie bawic dalej 😉
co do pakowania torby to ja nadal jestem w kropce, bo nadal nie zdecydowalam jeszcze gdzie chce ( albo gdzie sie zdarzy 😉 ) rodzic, i cos mam wrazenie, ze skonczy sie na tym, ze gdziekolwiek to bedzie pojade niespakowana w dresie a ktos mi dowiezie co bedzie trzeba 🙂) Zreszta byle telefon miec ze soba, reszte sie zorganizuje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dopiero wróciłam z miasta i mam dosyć...jak chodziłam w sklepie łapały mnie jakieś skurcze 🤢
No ale kupiłam dwie koszule nocne,fajna bawełna a dla małego milutki śpiworek do spania 🙂 Właśnie się piorą..

Jai Ho co do "zrytego łba" ...u mnie jest odwrotnie-to mój mąż od początku ciąży ma zryty łeb.Na początku jadł za dwoje,potem miał zgagę 🤪 a teraz kuźwa ma humory 😠
Dodam,że zawsze był opiekuńczy,ciepły ,chwaliłam Go pod niebiosa,same superlatywy a teraz Go nie poznaję..
Poprosiłam Go by włączył grzanie bo zmarzłam po zakupach i boli mnie kręgosłup i nogi a On na to "NIE" i leży 😠 więc ledwo wstałam z kanapy i sama włączyłam..dziękując Mu za pomoc i troskę 😠
Po chwili stwierdził,że boli Go głowa,no kuźwa wymiękam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂 ja wlasnie wstalam jejkus spalam jakies 3godz 😁 no to pieknie ciekawe kto za mnie zasnie w nocy :P
Bob ja pieluszki mam pampersy newborn "1" na start 54sztuki bo nie mam pojcia jaki duzy sie Olafek urodzi 🙂 a zawsze moge dokupic bo CH mam pod noskiem 🙂
Dodi super ze braciszek tak swietnie sie rozwinal i nie ma zadnych komplikacji 🙂 🙂 🙂 naprawde az sie serce kraje jak sie patrzy na te wczesniaczki zwlaszcza te skrajne bo te ok 32-36tyg sa juz w miare ok 🙂 maja po ponad 2kg i ponad 40cm z reguy 🙂
a tak p.s. ciekawe ile Olafek ma? 🙂 w niedziele sie dowiemy 🙂
Madziula witaj 🙂 widze ze goraco u Was 🙂 no no no 01.01.2010 zbliza sie wielkimi krokami wiec prosze zastoju Nam nie robic 😉 a tak wogole jak sie czujesz??? jakies objawy? 🙂
u Nas pewnie sie zacznie w polowie stycznia akcja porody 🙂 Styczniowki cos skutecznie nogi zaciskaly 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos widze ze Mezus Ci niezle atrakcje funduje 😠 ech z facetami...jest jedna rada...jak on Cie o cos poprosi to mu przypomnij ogrzewanie i powiedz zeby sobie sam odpowiedzial na to czy spelnisz jego zachcianke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek ja wiem,że czasem może wyolbrzymiam,że nie mam nastroju,ze może coś źle odbieram przez hormony ale po co mówić "NIE" ,zdenerwowac mnie a po pół godziny dopiero wyjaśnić,że to przez ból głowy..to jest zwykła złośliwość.
Dodam,że to ja latam przy Jego dupie,podtykam ciepłe obiadki,jak wraca z pracy to ma już nałożone,gorące pod dziobem...i to chyba jest błąd bo zauważyłam,że im bardziej jest się miłym i wchodzi komuś w tyłek to potem tak się ląduje 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie ta kosc od pochwy w nocy boli juz od jakis 3-4tyg a do tego od tygodnia boli juz nawet w dzien...jak tylko sie poloze i chce sie odwrocic z boku na bok albo wstac...jak juz wstane po chwili jest ok. Wczoraj tez klucie bylo ale na szczescie minelo...no i wieczorem do nocy bole w krzyzu jak na okres choc mysle ze byly silniejsze i tak patrzylam na zegarek to co 7-9min byly...dopiero po 2magnezach 2nospach i 2luteinach puscilo...na szczescie mam wizyte w niedziele wiec sprawdze stan szyjki itd. ginek niestety na wakacjach wiec nie ma szans sprawdzic wczesniej co sie tam dzieje. ale pewnie tak jak mowicie teraz sie zacznie...Mi sie brzus nie stawia czy cos takiego tylko te bole jak na okres. No ale co zrobic. Oby dotrwac do 37tyg a pozniej mozna rodzic 🙂 Luteine odstawiam z dniem wkroczenia w 37tydzien wiec wszystko sie moze zdarzyc 🙂
U Nas tutaj duzo dziewczyn chce sie zastosowac akcje SEX SCHODY ale sie zobaczy czy wtedy wogole jeszcze bedzie ochota na sex 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikoś2010 napisał:
Anitek ja wiem,że czasem może wyolbrzymiam,że nie mam nastroju,ze może coś źle odbieram przez hormony ale po co mówić "NIE" ,zdenerwowac mnie a po pół godziny dopiero wyjaśnić,że to przez ból głowy..to jest zwykła złośliwość.
Dodam,że to ja latam przy Jego dupie,podtykam ciepłe obiadki,jak wraca z pracy to ma już nałożone,gorące pod dziobem...i to chyba jest błąd bo zauważyłam,że im bardziej jest się miłym i wchodzi komuś w tyłek to potem tak się ląduje 🤢
Kochana ja tez Mojemu wszystko pod nosek podtykam hehe z racji tego ze ja siedze w domciu na zwolnieniu od lipca a on pracuje ale jak przychodzi do sprzatania domu czy zakupow czy innych "uslug" prosze ladnie i rzadko kiedy slysze NIE. jak slysze NIE to tylko odpowiadam ze zapamietam sobie i za kilka minut juz jest reakcja 🙂 wiesz oni tez czasem maja złe dni Kochana 🙂 w zasadzie to MY jestesmy w ciazy ale to nie oznacza ze im sie nie moze udzielac 🙂 wiec glowka do gory 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikoś to współczuję. Czytałam gdzieś artykuł na ten temat i niektórzy nazywają to "ciążą urojoną u mężczyzn"...
Pochwalcie się jakie macie leżaczki bujaczki i karuzele na łóżeczko - czy warto kupować z pilotem? bo chcę zamówić i nie wiem oczywiście jaki 🤨
Też mam pieluszki pampersa New Born 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ja moge jedynie dac linka do chustawki ktora zakupilam bo nie mam fotek jeszcze :P no i lozeczko mam oryginalne zdjecie ze stronki w necie 🙂
co do karuzeli to jeszcze nie mam ale raczej nie bede kupowac bo pewnie ktos tam sie zapyta jakie mamy zyczenia jak sie Maly urodzi wiec najwyzej wtedy sobie zazycze 🙂
co do pampersow ja kupilam narazie jedna paczke bo siorka mowi ze ona zuzyla 2 lub 3 paczki tych "1" Mala miala 3,76kg jak sie urodzila. Wiec ja nie chce kumulowac tego w domu bo jak sie Olafek wda w Tatusia ktory mial 5,2kg jak sie urodzil no to te "1" beda zdecydowanie za male 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikos to takie napady sa nic na to nie poradzisz oni tez maja prawo miec swoje humorki 🙂
Moj tez tak ma najpierw cos tam sie jeży a za kilka minut przychodzi i przytula i mowi ze kocha ot tak sobie hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...