Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania10 ja słyszałam o dwóch tygodniach. Po za tym wczoraj jak byłam na KTG rozmawiałam z dziewczyną, która była w 42 tygodniu ciąży i chyba dwa dni, była umówiona na poród wywoływany. Także jak widać może byc nawet więcej niż dwa tyg. to pewnie zależy od szpitala, lekarza itp. jak ze wszystkim.
Natomiast mi wydaje się, że 2 tyg. to max - ale ja się nie znam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malalena też nie czułam - odkryłam ten ruch głową jak tam rękę przyłożyłam bo jakoś od rana mnie dizwnie w tej okolicy spinało

to takie bieganie na 2kę parę razy dziennie to objaw zbliżającego się porodu?? to qurcze ja tak mam od paru dni...trochę się dziwiłam ale pomyslałam że po prostu więcej jem to i więcej .... 🤪 hehehe no to nieźle!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana wszedzie piszą, z resztą położna mówiła też w szkole rodzenia, że przed porodem organizm się oczyszcza, uwalnia wszystko z kiszki stolcowej, żeby dziecku było łatwiej przejść tą drogę. Wtedy częściej się śmiga na dwójeczkę, można mieć biegunkę lub wymiotować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale fajne jest takie komunikowanie sie z tyloma dziewczynami z różnych zakątków Świata można by powiedzieć, zobaczcie jakie Światowe jesteśmy w tym stanie 😁
ja też ostatnio to poczułam jak mała mi puka właśnie w miejscu gdzie rosną mi włoski na łonie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ostatnio przystawiłam sobie laktator, tak z czystej ciekawości, żeby zobaczyć jak to się będzie robiło 🙂 i z jednego cyca i z drugiego poleciało, więc zostawiłam je w spokoju.
Co prawda siarę już miałam dużo wcześniej, ale ostatnio to prawie nic. A tu proszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej

jak ja mam chwile zeby "wpasc" do Was to wy juz uciekacie :P

to kto jeszcze został? wyrobimy sie wszystkie do konca miesiaca?

kurde tak sobie zaczelam wspominac jak to bylo jak jeszcze bylysmy 2w1 i czasem chcialabym cofnac czas 🙂 to tez bylo mego przezycie noszenie malenstwa pod serduchem ale teraz moj maly potworek ma 4 tyg!!
niestety chyba zaczyna mi sie konczyc pokarm! piersi coraz mniejsze i moja mala juz sie tak nie najada

trzymajcie sie dziewczynki i do dziela!!!!!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane mamuski te 2w1 i te rozpakowane 🙂
Bardzo serdecznie dziekujemy za wszystkie smski i telefony z gartulacjami. Wielki Buziak dla Was 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Nie mam za wiele czasu:
Porod trwał 17 godzin w ciężkich bólach i stresie. Ból krzyżowy i mega drastyczne skurcze poprostu masakra. We wtorek dostalam skuczy o 24 pojechalismy na szpital. Tam juz bylo tylko gorzej - rozwarcie na 1,5 cm i nic nie postępowalo. Dawki leków itd zwiekszyly rozwarcie do 2 cm. Kolejne 7 godzin to czekanie na powiekszenie rozwarcia. Postapilo o 3 cm wiec bylo juz 5 cm. I czekanie dalej skurcze cosraz silniejsze - nie mialam sily ale kazali mi isc do wanny- mąz polewal woda co chwile- masował krzyż ale byla jedna wielka masakra. Nic nie pomagalo 😞I tak trwalo i trwalo ok 16 pojawily sie pierwsze parte bole rozwarcie na 8 cm wiec nie kazli przec co bylo cholernie ciezkie. Brak sił i lejący sie pot masakra. Po drodze jeszcze przebili mi pecherz przy rozwarciu 5cm ale nie postepowalo dalej :/
W koncy o 17 juz nie moglam nie przec- lekarz stwierdzil pelne rozwarcie i jedziemy. Parłam co sił mialam i nie dawało rady nic - lekarze mnie strasznie męczyli- naciskali na brzuch wrecz sie na nim wieszali. Zrobili mi mega siniaki- mąż załamany :/ Normalnie wył razem ze mną 😞 Nacieli mi krocze i dalej parlam bez skuutku i tylko slyszalam jak powiedzieli ostatni raz przemy a jak nie to wakum. No i Mały zaskoczył. Dalam rade urodzić tego wielkoluda 🙂 🙂 Pozniej jeszcze lozysko tez ciezko i jeszcze cale nie wyszlo - lyzeczkowali mi tam cos. No i szwy. Mam ich 16 😞
Nie mogę sie ruszac 😞 normalnie ból jakich mało. Szwy ciągną a tabletki nie pomagajaa 😞Dzidzia biedna nie widziala Taty od porodu i teraz sie dowpiero przyzwyczaja. Ja juz dziewczyny nie daje rady -mąż tyle ile może i na tyle ile Filip pozwoala pomaga mi ale to jakas masakra. Oczywiscie ze jak widze usmiech na twarzy Malego to wszystko odchodzi. Bardzo Go Kocham 🙂 Dla niego wszystko 🙂

W dodatku w tej nocy tak mi pokarm naszedl ze poezja musi mąz laktator jechac kupic bo nie dam rady a pierś wielka i nabrzmiała. W dodatku popekał mi sutek i nie wiem czy moge karrmic przez niego wiec walcze tylko jedną piersią. Maly ma apetyt 🙂 Jest zdrowy - żółtaczki narazie nie mial. Tylko powtorzyc musze te badania sluchu bo polozna mowila ze wynik wyszedl kontrolny poniewaz Maly najprawdopodobniej ma jeszcze wody płodowe w uszkach i dlatego. Wiec sie narazie nie stresuje.

A no i wogole nie powiennam rodzic SN przy takiej wadze urodzeniowej 4520 a po odessaniu z niego wod itd 4070.Taki Maly Pudzian mi tam siedzial w brzuchu 🙂
Dzis w nocy dal Nam sie bardzo we znaki nie spał prawie nic co chwile ssał cycka. Mysle że chyba musiał sie zaklimatyzowac w nowym otoczeniu. A i jeszcze nie lubi jak swiatlo gasze 😞
Kochane czas nagli a rana rwie - po krótce tylko opisałam jak to wszystko wygladalo.

Jestesm teraz bardzo szczesliwa ale obolala. Musicie dac mi czas aby dojsc do siebie.

Tu focia mojego Serduszka 🙂zaraz po wyjsciu 🙂 [img size=350]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SNC11533.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😎 Gratuluje dzidzi Klaudia
ale jak sie tak strasznie meczylas to czemu nie wzielas znieczulenia 🤢
chociaz nie kazdy chce, ja sobie nie wyobrazam bez..no ale to ja
a apropo lozyska w ostatnim stadium porodu powinni podac ci zastrzyk w noge ktory bardzo ulatwia wyjcie lozyska, podali ci to? ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak dostalam znieczulenie Dolargan ale mialam wrazenie ze nie pomogł nic a nic 😞

Na szczescie juz po 🙂

Aaana przyjdzie czas i na Ciebie 🙂 🙂 Nie spiesz sie he he 🙂

Tu Fifi 🙂od Małego ma wszystko gdzieś 😁

Anitek poslałam mailika z fociami Fifiego 🙂 [img size=350]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/a-4fc2ca3f8feb728577142e2374d7c0e9.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...