Skocz do zawartości

Luty 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaana

    2035

  • iwiokej

    2637

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Wlasnie dzwonila lekarka no i zmiana
Olaf ma dostawac na 100ml wody jedna miarke mleczka i jak sie uda to co 3godz... a w miedzy czasie jak bedzie plakal o jedzenie to woda lub herbatka...aby na noc normalne proporcje zeby mi dal spac...Ech siedze i rycze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli On tak poprostu ma po Mariuszu??? przeciez Mariuszowi nic nie jest jest normalnej budowy facetem a jak mial 185cm wzrostu w liceum to wazyl 65kg!!! taki chudy byl...
Nie chce glodzic dziecka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek nie smuc sie i narazie moze posłuchaj lekarki. i nie mysl. ze go glodzisz, spojrz na to z innej strony, ze to dla jego dobra.
sorki za pisownie, ale mały na raczce.

Mona ja mam zwykla klasyczna obraczke, jakos nie podobaja mi sie takie wymyslne, wygladaja jak pierscionki. Ale kazdemu podoba sie co innego.

Maly niespokojny, chyba bedzie kupa, mam nadzieje, ze nie taka sama jak dzis u Olafka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona ja mam takie obraczki 🙂
no ale ja i Maz chcielismy zolte zloto 🙂
http://www.wec.com.pl/HONEY-MOON-Selection/Obraczki-z-kolekcji-HONEY-MOON-66-517G-p1580.html

stanialy 😠 😠 😠 😠 😠 a My placilismy 2300zl:> no coz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUCK!!!Martus zabralam Ci oklaska przez przypadek bo klikalam "odpow" zeby napisac post i strona przeskoczyla 😞 za 120min oddam go obiecuje!!!
I dziekuje za pocieszenie ale same wiecie jak to jest...co to taka jedna miarka mleczka na 100ml 😞mam mu dawac normalnie 150ml czy wiecej ale w takich proporcjach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie to:

Po czym poznasz, że Twoje dziecko jest gotowe

Dziecko ma swoje sposoby, by pokazać Ci, że dojrzało do pokarmów stałych... co więcej, trudno Ci będzie zignorować te sygnały.

Oto najważniejsze oznaki, których trzeba wypatrywać ok. 4–6 miesiąca życia:

• Zwiększyłaś liczbę karmień butelką do co najmniej 6 razy dziennie lub 6 porządnych karmień piersią, a niemowlę nadal nie jest zadowolone.
• Dziecko jest głodne wkrótce po solidnej porcji mleka.
• Zaczyna się budzić w nocy, choć wcześniej przesypiało noc bez przerw.
• Może też ssać piąstkę lub interesować się tym, co sama jesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Olaf powinien byc na zupkach od 2tyg zycia 😉
kurde zwaze go dzis na golasa raz jeszcze...i bede oszukiwac z proporcjami mleka i zobaczymy...
jeju Mamy sie tu martwia ze ich dzieci mala przybieraja na wadze a ja bym z checia 1kg oddala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Kochane przelom!!! rozebralam Malego weszlam na wage a mam elektroniczna i pokazala 7400 czyli wychodzi ze przytyl 200gram a jutro minie tydzien od ostatniego wazenia...
a zdrowo powinien przybierac 200-225gram na tydzien!
Dzwonilam do innego lekarza i powiedzial ze mam jeszcze poczekac tydzien z tak drastycznym krokiem i obserwowac wage...
bo moglo sie to unormowac wlasnie teraz! Olaf mial 2900 i mowil ze dzieci z niska waga urodzeniowa oczywiscie nie wszystkie czasem tak robie ze jedza jedza aby nadrobic a pozniej juz to sie stopuje...Dalam Olafowi jedna butle 160ml wody 2miarki mleka i wypil tylko 40ml a jadl 2,5godz temu...
Ma racje poczekam jeszcze tydzien...Bo jak teraz zaczne az tak oszukiwac a pozniej wroci do normalnej dawki to wtedy moga sie zaczac cyrki typu zaparcia itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Milenka mnie dzisiaj chyba wykończy. Nie chce spać, sama leżeć też nie, musiałam na macie z nią leżeć i machać zabawkami, to wtedy było ok, teraz położyłam ją do kołyski ale wkurza się i ani mysli o spaniu. Zdjęć nie wykonałam i chyba nie dam juz dzisiaj rady, bo zaraz będziemy się kąpać, ale jutro się postaram 😉 Na dokładkę dość spory okres mam i czuję się ostro zje....zmęczona.
Anitek bardzo ładne te obrączki, a powiedz mi ta wstawka z białego złota, to jest takie wyżłobienie w tym żółtym złocie, jak to się zachowuje np jak kremujesz ręce, nie zostaje Ci tam krem?
Z tego co piszesz, czy dziecko jest dojrzałe do wprowadzenia pokarmów stałych, to moja Milenka też już powinna jeść zupki 😉
I nie smutaj się napewno dacie radę z Olafkiem. Pewnie będzie ciężko, ale wytrzymacie 😘
Martuś właśnie mi też te wymyślne obrączki kojarzą się z pierścionkami, ale ja sama nie wiem czego chę, czy taki ala pierścionek, czy obrączka. Myślę też nad taką klasyczną, ale z brzegami takimi bardziej prostokątnymi nie owalnymi, zresztą nie wiem czy wogóle będę ja nosić hi hi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mona nie wprowadzam tego co mowila pierwsza lekarka...
Maly bedzie dostawal taka mieszanke tylko wtedy gdzie bedzie krzyczal o jedzenie czesciej niz co 3godz to mu dam wody duzo i troszke mleka zeby poczul smak...i takim sposobem damy rade 🙂 a przytyl ok teraz wiec bez paniki...
nie wiem jak go wazylam ostatnio ze mi prawie 8kg wyszlo 😞 wazylam go dzis doslownie 5razy!!!
a ta obraczka jest cala z zoltego zlota nie ma wstawek z bialego 🙂
srodek matowy wglebienia blyszczace zloto i brzegi mat
jestem baaaardzo zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to całe szczęśćie, że nie będziecie musieli się tak męczyć 🙂 Zresztą mi się i tak wydaje, że gdyby nawet teraz Olafek sporo przytył, to i tak gruby nie będzie, że właśnie później to się wszystko unormuje. A faktycznie takie drastyczne ograniczanie jedzenia nie wróży niczego dobrego. Ale wiadomo lepiej wcześniej reagować 😉
Coś mi się wydawało, że te wgłębienia są z białego złota, moze u nas u złotnika widziałam podobne właśnie z białym złotem dlatego mi się tak wydawało 😉
Kuźwa mała ciągle brzęczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej
w końcu udało wyjśc mi się na pocztę a tam fax zepsuty k.. musiałam latać szukać go po mieście a pizga niesamowicie, biedną Nadinkę mi wywiało aż się wyginala w wózku ;-(

BÓB też mam taki wystający brzuszek, nie wiem jak go zmniejszyć ;-/ I co Ty taka opalona ładnie?? 🙂

A o to ja tu z nierównymi cycolami a tu mój ciążowy brzuchol

sorry za jakosc i balagan w tle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOna no te co Ci wkleilam linka sa z zoltego zlota cale 🙂
ja jestem zadowolona bo sa proste i nie jakies przesadzone tylko delikatne 🙂 no i ja wole zolte zloto jesli chodzi o slub...biale to wyglada jak dla mnie jak srebro no i jakos mi na slubne sprawy nie pasuje 🙂 ale to kwestia gustu oczywiscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek hehehe..dziękuję! Jak mąż Ci się znudzi to znasz mój adres :-))))))
Jeden cycek większy bo tylko jednym karmię z drugiego A-nie umiem B- nie chce mi się ;-)
Nie odciągam z niego pokarmu bo nigdy czasu na to znaleźć nie mogę, ale spoko nie mam tam żadnych zastojów itp. wszystko z nim ok tyle, że mniejszy.

A co do Olafka to Ty uważaj na butle, bo może ją też chapsnąć taki będzie głodny ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CMonka jest dobrze! niezla dupa z Ciebie 🙂 😉
nas juz o mloda wiecej, no i oczywiscie musialam od nowa (!) tlumaczyc, ze tutaj kazdy sprzata po sobie, tylko Victor ma przywileje 😉 bo po godzinie jej pobytu juz sie graciarnia robila...wrrr...
dziecko juz wykapane, gada do kota z maty 🙂)
czas odpoczac po odpoczynku 😉
milego wieczoru zyczymy, a jakbym sie nie pokazala to i spokojnej nocy! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jai_Ho dzięki 😘 😘
Młoda widzę niezła bałaganiara;-) dobrze, przynajmniej że się Ciebie słucha.

Ja właśnie pestki słonecznika zjadam, mam nadzieję że małej nie zaszkodzi. Na opakowaniu w zwartości jest wymienione białko, ale to chyba jakieś roślinne a rośline chyba mogę jeść co nie, bo ja już tego nie kumam, lekarz powiedział mi odtawić białko aaalee jakie białko...białko to pojęcie ogólne cholera muszę do niego zadz tylko głupio mi bo miałam już msc temu być u niego na kontroli z Nadi ale ciągle jej moczu na posiew nie mogę złapać ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CandyMonka dzieki adres mam 🙂
Co do bialka to mysle ze roslinne ok bo skaza itp alergie to na mleko i przetwory mleczne wiec chyba ok 🙂 a jak z kolkami? lepiej juz?
JaiHo i tak ma byc a nie balagan beda robic 😜
Olaf obalil 160ml i teraz gada z motylkiem 🙂
ale zaraz sie wkurzy pewnie 😜
wyzywa cos tam jak mu nie pasuje 😜
dobrze ze Maz jutro wraca bo padam na ryja...
Mlody moglby isc spac ale mam wrazenie ze sie nauczyl ze wieczorem po kapaniu i jedzeniu Tatus nosi i usypia no ale ja nie Tatus a i na noszenie nie mam sily 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anitek kolki już co raz rzadsze ;-))) czasami dostaje jak coś zjem ostatnio miała jak zjadłam popcorn głupia. Dziękuję za kropelki one właśnie ostatnio mi pomogły na tamtą kolkę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anitek widzę, że podobne gusta mamy co do obrączek 😉 Mi też się podobają z żółtego złota i takie jak Ty masz, ewentualnie mogłoby być właśnie to wgłębienie z białego złota.
Monka ja też jeszcze brzuszek mam, ale podobno może utzrymywać się do paru miesięcy po porodzie, więc napewno nam zejdzie 😉
Ale mała dzisiaj marudna była, aż przy kąpieli zmierzyłam jej temperaturę, ale naszczęście wszystko ok, chyba poprosyu zły dzień miała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...