Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kukunari brzusio piekny 🙂

Niedawno zjadlam troche winogron,chwile pozniej kanapke i znow jestem glodna. Ide zaraz placka z warzywami zrobic. Jeszcze do tego zachcialo mi sie slodkiego i poszlam do sklepu po ciastka i krowki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cherry trzeba byc zawsze dobrej mysli. Napewno wyzdrowieje.
Sasiad mial raka i lekarze nie dawali mu zadnych szans.Facet sie nie poddawal, korzystal z zycia.
Az tu po roku czasu idzie na kontrole i okazalo sie ze raka nie ma... Lekarze zglupieli....
Cuda sie zdarzaja. Trzeba o tym pamietac i w to wierzyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry mój mąż to w życiu nie pojdzie do urologa. A są jakieś objawy że cos jest nie tak? Nie czyta na ten temat zadnej literatury i nie wie zapewne kiedy jest wszystko dobrze a kiedy cos nie tak. ja tez sie na tym nie znam. Czy w tych jądrach trzeba cos wyczuć tak jak w piersi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kukunari brzuszek masz cudny! taki prawdziwie ciążowy!

mdg87 mi tez teraz dopisuje apetyt! dzisiaj zjadłam cały serek twarożkowy z rzodkiewką i kilka nektarynek i gruszkę 🙂 teraz znowu jem serek paprykowy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zapisuję we wakacje i to z mężem ! To mój pierwszy poród więc nic na jego temat nie wiem. Mam nadzieję że się dowiem 🙂 Ciekawa jestem opinii innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):

Fajnie że Wasi partnerzy sprzeciwiają się swoim matkom, ja mam wrażenie że mój mąż nie powie swojej mamie złego słowa bo ich wychowała na takich mamin synków. Jestem zła bo za miesiąc mamy wesele 200km od nas i nie mam ochoty jechac bo wiem że to będzie dla mnie męczące i całą noc nie wytrzymam a nie mam zamiaru spać w aucie. Jak powiedziałam o tym mężowi to powiedział że on sam pojedzie bo musi zawieźć rodziców. Ich drugi syn ich nie weźmie bo jedzie z dziewczyną i nie wypada żeby brał rodziców jak to stwierdził.


kochana! mój brat miał ślub 400 km od miejsca, gdzie mieszka drugi brat i jeden nie przyjechał na ślub drugiego, bo w tym czasie jego żona była w 7 miesiącu ciąży i nie nadawała się na podróż, a brat stwierdził, że jej samej nie zostawi, także widzisz, przemów mężowi do rozumu, że teraz ma bardziej stawiać na dobro Waszej małej rodzinki, a nie na usługiwanie rodzicom 🙂

trzymaj się, na pewno się wszystko ułoży! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Dziewczyny powiedzcie mi czy zapisujecie sie do szkoly rodzenia? Co o niej myslicie?


moja siostra chodziła - bardzo sobie chwali - łatwiej jej się rodziło i w ogóle wiedziała czego się spodziewać, z tego co wiem, uczą też o pielęgnacji maluszka i tak dalej - szkołę prowadziły wykwalifikowane położne - a do tego jeszcze były prowadzone ćwiczenia fizyczne dla ciężarnych - na piłkach, oddechowe i różne inne, w sumie fajne

ja nie wiem, czy się zapiszę - trochę to jednak wydatek jest, a do tego, jeśli czeka mnie cesarka, to po co szkoła rodzenia 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba tez sie nie zapisze. Dziecko i tak sie urodzi. Troche poczytam o porodzie i o wychowaniu maluszka. Cwiczenia tez moge sama w domu wykonywac. A poza tym maz za granica.A z rodzicami czy tesciami bym nie chodzila. Wiec sobie daruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja nie chodzilam do szkoly rodzenia jak bylam z Mia w ciazy bo podrozowalam duzo no i grzalam tylek na Fuerte a tez urodzilam szybko i bezproblemowo... kiedys nie bylo czegos takiego jak szkoly rodzenia a nasze mamy i babcie tez rodzily... 😁 Jesli nie musicie za to wiele placic i macie czas to czemu nie pewnie dostaniecie tam wiele wskazowek i informacji dot. porodu i opieki nad noworodkiem... ja w tej ciazy tez odpuszczam sobie szkole rodzenia bo wole pozajmowac sie corcia a urodzic tez urodze jak poprzednio 😉
dla tych ktore nie beda chodzic do szkoly rodzenia oraz dla tych ktore chca poszerzac swoja wiedze polecam stronke z Internetowa Szkola Rodzenia: Internetowa Szkola Rodzenia jesli chcecie mam wiele innych stron dot. przyoowania do porodu, cwiczen w ciazy i opieki nad niemowleciem... dajcie tlyko znac bo nie chce zasmiecac forum niepotrzebnymi infomacjami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry- co do badań to dzis wieczorem bede meczyc mezulka zeby sie pomacał. Ja jestem na tym bardzo przewrazliwiona, poniewaz w mojej rodzinie rak pojawial sie czesto ostatnio. i po nie dawnej stracie najblizszej mi osoby jak slysze słowo rak to............ 🥴 🥴

Co do szkoly rodzenia to chcialabym sie zapisac ale nawet nie mam jak. Mąż pracuje głównie na popoludnie wiec nawet i tak nie byloby jak chodzic. Ale jesli ktoras z was bedzie chodzic to chetnie przejde przeszkolenie internetowe.
Kukunari- powiem ci ze brzuszek urósł ci duuuuzo od ostatniej fotki swietniasto 🙂 Dzidzia rosnie to i brzuszek rosnie 😆 😆 😆

Dziewczyny a wiecie co wyczytalam
dzis w takiej ksiazeczce ciazowej ze dzidzius w 18 tyg ciazy ma stopki wielkosci 27 mm- normlanie z mezem siedzimy i nie mozemy sobie wyobrazic takie malenkie stopki ktore maja juz paluszki suuuper 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
dziewczyny ja nie chodzilam do szkoly rodzenia jak bylam z Mia w ciazy bo podrozowalam duzo no i grzalam tylek na Fuerte a tez urodzilam szybko i bezproblemowo... kiedys nie bylo czegos takiego jak szkoly rodzenia a nasze mamy i babcie tez rodzily... 😁 Jesli nie musicie za to wiele placic i macie czas to czemu nie pewnie dostaniecie tam wiele wskazowek i informacji dot. porodu i opieki nad noworodkiem... ja w tej ciazy tez odpuszczam sobie szkole rodzenia bo wole pozajmowac sie corcia a urodzic tez urodze jak poprzednio 😉
dla tych ktore nie beda chodzic do szkoly rodzenia oraz dla tych ktore chca poszerzac swoja wiedze polecam stronke z Internetowa Szkola Rodzenia: Internetowa Szkola Rodzenia jesli chcecie mam wiele innych stron dot. przyoowania do porodu, cwiczen w ciazy i opieki nad niemowleciem... dajcie tlyko znac bo nie chce zasmiecac forum niepotrzebnymi infomacjami


Kukunari - to ja poprosze wszystkie informacje jak przygotowac sie dobrze do porodu i zeby jakos zniesc ten ból, bo pierwszy porod mialam ciezki 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):


Dziewczyny a wiecie co wyczytalam
dzis w takiej ksiazeczce ciazowej ze dzidzius w 18 tyg ciazy ma stopki wielkosci 27 mm- normlanie z mezem siedzimy i nie mozemy sobie wyobrazic takie malenkie stopki ktore maja juz paluszki suuuper 🤪 🤪 🤪 🤪


no czujecie taka osobke wielkosci malego gryzonia, ze wszystkimi organami i czesciami ciala tymi co my mamy - tylko taka miniaturka nas samych - i tak sobie rosnie w nas 🙂 Czyz to nie cud natury??!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja przed chwilka
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/692/70528644.jpg/][IMG]http://img692.imageshack.us/img692/4033/70528644.jpg[/IMG][/URL]
wydaje mi sie ze przestal rosnac...

Przed chwilka bralam kapiel i poczulam jak sie dzidzia kreci w brzuszku. 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 - piekny i na pewno nie przestal rosnac 😁 to widac 😁 - klasne Ci!!

ella1 -to jeszcze zbyt wczesnie aby myslec o porodzie i przygotowaniu do niego ale podsuwam dwie stronki jak sie do niego przygotowac aby go przyspieszyc i byl jaknajbardziej bezbolesny:
Przygotowanie do porodu za te specyfiki nalezy jednak siegnac tuz przed porodem, zeby komus nie przyszlo stosowac je juz teraz!!!!
i druga:Bezbolesny porod
mam jeszcze stronki z cwiczeniami itp. ale wstawie pozniej ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Cherry mój mąż to w życiu nie pojdzie do urologa. A są jakieś objawy że cos jest nie tak? Nie czyta na ten temat zadnej literatury i nie wie zapewne kiedy jest wszystko dobrze a kiedy cos nie tak. ja tez sie na tym nie znam. Czy w tych jądrach trzeba cos wyczuć tak jak w piersi?


Dokładnie jedno jądro może być powiększone, może być narośl lub nawet małe zgrubienie, a może byc też całkiem bezobjawowo jak u mojego brata. Od jakiegoś czasu źle bardzo się czuł. Był ociężały, chodził spać o 20 i bardzo szybko się męczył... Trzeba pamiętać, że ten nowotwór atakuje najczęściej mężczyzn pomiędzy 15 a 35 rokiem życia i po 60. Mój brat ma 30 lat.... Ten nowotwór potrafi dac bardzo szybko przerzuty - nawet w dwa miesiące do narządów odległych. Ale najważniejsze jest to, że jest najbardziej uleczalnym nowotworem na świecie ! Sztandarowym przykładem wyleczeń onkologicznych. Chorował na niego m.in Lance Armstrong - wyleczył się i wielu innych ludzi bardzo znanych. Pisze o tym bo nikt o tym nigdy nie mówi - nawet w TV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry, ja właśnie liczę tak że jeżeli mam np. 14t4d to liczę to jako 14, dziś jest 14t7 dzień wiec dla mnie to 15 tydzień . Lekarz powiedział, że dla dziecka liczy się każdy dzień, wiec nie warto sobie dodawać..

a tu sugeruje się który to miesiąc :
0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 napisał(a):
cherry, ja właśnie liczę tak że jeżeli mam np. 14t4d to liczę to jako 14, dziś jest 14t7 dzień wiec dla mnie to 15 tydzień . Lekarz powiedział, że dla dziecka liczy się każdy dzień, wiec nie warto sobie dodawać..

a tu sugeruje się który to miesiąc :
0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty



No to według tej talbelki u mnie zaczal sie 5 miesiac dziś 🙂 🙂 A jak patrze na mój suwaczek to pokazuje 4,5 miesiaca. Wiec sama juz nie wiem 😮 Ale lala tak jak piszesz- kazdy dzien jest wazny dla naszych maleństw 🙂.
Miłego dnia Mamuśki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1, mój suwaczek też pokazywał 3,5 a jestem w 4 miesiącu..

a tu wklejam swój brzuś na dzień dobry:


😘

dziewczyny, biedronka ma fajną oferte teraz. Już zakupiłąm dużą i małą butelke, przyda się na herbatki. Mam też grzechotke kubusia i gryzaczek ten okrągły. Całkiem fajne te rzeczy, musze jeszcze kupic pudełko na mleko, jest malutkie ale przyda się gdzieś na wyjście.. Cena nie duża 🙂 śmiejemy się z mężem , że buteleczki bobasek dostał na dzień dziecka 😁,
a tak serio to mąż stwierdził , że na dzień dziecka dostaje leżaczek bujaczek i podobno dziś zamówi 😁

a tu oferta:


p.s jesli macie już bobaski to fajne są ceny na kaszki , i herbatki bobovita. Np. zestaw 2 herbtek z bobov. 12.99zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...