Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Paula jeśli te bóle są tak silne jak przy miesiączce to powinnaś koniecznie powiedzieć lekarzowi.

Czy miałaś przy ostatniej wizycie badaną szyjkę macicy?

Takie bóle o jakiś mówisz miewam jak nie brałam progesteronu, również jak zapomniałam wziąć. Może twoje łożysko nie wydziela odpowiedniej ilości hormonów. Są kobiety, które do końca ciąży biorą prawie luteinę. Innym powody błahym, jest też zalegający kauł w jelitach w przypadku zatwardzeń, jest mniej miejsca uciska i powoduje ból.

Moje bóle raczej teraz nie są podobne do tych miesiączkowych. To takie ciągnięcie jakby miała wszystko obolałe w środku.

Tak sobie też myślę, że kobiety różnie przechodzą miesiączki i odczucia bólu mogą być różne. Ja jestem z tych, które ratują się ketonalem i on nie zawsze pomaga, potrafię zemdleć.

Jeśli coś Cie tak bardzo nie pokoi to naprawdę po co masz się stresować zadzwoń do lekarza umów się lub choć do Twojej położnej jeśli masz jakąś od pierwszego kontaktu. Będziesz się zamęczać, a tal się uspokoisz. Jeśli opiszesz co się działo lekarz Cie przyjmie od ręki.

Nerwy to nasz wróg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny karmienie piersia to super sprawa - czuje sie taka bliskosc z dzieckiem, oraz uzaleznienie od dziecka i dziecka od ciebie, bo dziecko jesc musi a jak nam nie zje to cycuchy nam eksploduja 😜 Poczatki bywaja trudne i czesto bolesne to fakt dlatego dla swiezych mamusiek polecam masci na sutki z lanolina do uzywania juz od teraz!!! aby przygotowac (zahartowac) sutki i jesli wam bardzo zalezy na karmieniu mozecie tez sie zaopatrzyc w silikonowe nakladki na piersi i zabrac je do szpitala....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bóle są podobne do tych przy miesiączce ale krótcej trzymają. Dam rade tylko w razie czego pytam czy można coś na to brać. Jestem silna baba 😁 damy radę!
Na ostatniej wizycie badała mi szyjke macicy i powiedziała, że jest wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj miałam dość zabawną sytuację 🙂 mój mąż wraca z pracy zwykle między 15:30 a 16:00, wiedziałam, że już idzie, ale nie wiedziałam dokładnie o której będzie

i tak siedzę sobie przy komputerku, w pracy (pracuję w domu) i czuję takie kopanie w środku, a chwilę później słyszę kroki na klatce - podchodzę do drzwi patrzę, a to mężuś idzie

stwierdziłam, że bobas dał znać, że tata nadchodzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczytałam poczytałam i ....

Kukunari ja wcale nie powiedziałam, że jestem fanką Kubusia Puchatka - jakoś super wcale go nie uwielbiam i nie uwielbiałam... chodzi mi o kolory.... Pokój dziecięcy ma być pokojem dziecięcym i koniec. Nawet jeśli później moje dziecko będzie chciało robota, samochody czy inne na ścianie to je dostanie. Kiedyś ktoś z rodziny pokazywał mi pokoik dziecięcy rodem z Almi Decor argumentując przy tym, że jest piękny elegancki i jak znajomi przyjdą to........... Bleeeee aż brzydzi mnie na wspomnienie o tej rozmowie. Pokój dziecięcy ma być królestwem dziecka koniec i kropka. Nigdzie wcześniej nie pisałam o tym, że coś mi się podoba. Jak wspominałam chodzi mi o kolory wpływające na rozwój zmysłów u dziecka... Uważam, że postaci z tej bajki przedstawione na dziś dostępnych gadżetach są mega kolorowe i o to mi chodzi 🙂

Paula_jot - bardzo się cieszę, że wszystko już jest dobrze. Miewam bóle związane z rozciąganiem się macicy ale tabletek żadnych nie biorę. Czasami czuję też lekki ucisk na krocze. Co do laktatora póki co nie kupuję bo de facto nie wiem czy będę miała pokarm. zawsze mąż może pojechać i kupić. Moja bardzo dobra koleżanka tez tuż przed mówiła że pokarmu będzie miała tyle że mała armię wykarmi. Po porodzie niestety często mdlała z wycieńczenia i pokarm straciła... Pamiętam jeszcze jak niecałe 2 tygodnie po porodzie na piwko ze mną poszła hahaha 😁

Madzia_m3 ja miała ostatnio zachciankę na koncentrat pomidorowy poszłam kupiła i opitoliłam słoiczek łyżeczką! Nigdy wcześniej za nim nie przepadałam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry - ja z tym kubusiem nie bilam do ciebie w ogole 😜 tak tylko napisalam, ze za nim nie przepadalam specjalnie za to moja corcia miala okres kubusiowy i nic na to nie poradze czy mi sie to podoba czy nie. 😉 Najwazniejsze jest to co uszczesliwia dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):

Madzia_m3 ja miała ostatnio zachciankę na koncentrat pomidorowy poszłam kupiła i opitoliłam słoiczek łyżeczką! Nigdy wcześniej za nim nie przepadałam!


Wow przecier łyżką. Nie wiem czy pisałam, ale ja wcinam kiełbasę, każdy rodzaj. Przed ciążą nie jadłam, a teraz mi się oczy świecą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Cherry napisał(a):

Madzia_m3 ja miała ostatnio zachciankę na koncentrat pomidorowy poszłam kupiła i opitoliłam słoiczek łyżeczką! Nigdy wcześniej za nim nie przepadałam!


Wow przecier łyżką. Nie wiem czy pisałam, ale ja wcinam kiełbasę, każdy rodzaj. Przed ciążą nie jadłam, a teraz mi się oczy świecą 🤪

Co do jabłek, ja tylko obrałam ze skórki posypałam cynamonem i cukrem ( można też miodem polać), zawinęłam w sreberko i siedzą w piekarniku na 200 stopni przez 30 min 🙂. Prościzna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ja właśnie zapisałam się do szkoły rodzenia od połowy sierpnia.
Koszt to 50 zł, reszta refundacja z NFZ.

ale fajnie! u nas nie ma, za mała mieścinka. Ale poproszę o newsy, co tam się będzie działo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry brzuszki 🙂 🙂 paula ciesze sie ze ci przeszlo, mi rowniez 😁 wiec to na pewno te schody.. 😮, jesli chodzi o wozek to tez sie zastanawiam nad uzywanym jednak bede chciala przed kupnem go dotknac sprawdzic wszystko.. 🙂 my wsumie dostalismy wozek po jakiejs kuzynce jednak jest bardzo ciezki i mi sie nie podoba:/ wiec bede szukac innego! 😁. a tamten oddamy kumus.
oj narobilyscie mi ochoty na jablko wiec chyba pojde do sklepu i sobie kupie, bo juz mi slinka leci 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaq odpisuję:

Zajęcia - od 28. tyg. do zakończenia ciąży trzy razy w tygodniu od godz. 16 (lub 12.30), w poniedziałki dydaktyka, ćwiczenia od wtorku do piątku (2 sale, szatnia, w.c., prysznic). W programie m.in. muzykoterapia, odżywianie w ciąży, poród naturalny, indywidualny, rodzinny, role rodzicielskie, higiena w połogu,pielęgnacja piersi, kąpiel noworodka, relaksacja, gimnastyka poporodowa, zwiedzanie sali porodowej i oddziału położniczego.Maksymalnie 6 kobiet lub 6 par. Porady laktacyjne, położnicze.

To jest przy szpitalu w którym chcę rodzić, niezbędne jest skierowanie lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Gosiaq odpisuję:

Zajęcia - od 28. tyg. do zakończenia ciąży trzy razy w tygodniu od godz. 16 (lub 12.30), w poniedziałki dydaktyka, ćwiczenia od wtorku do piątku (2 sale, szatnia, w.c., prysznic). W programie m.in. muzykoterapia, odżywianie w ciąży, poród naturalny, indywidualny, rodzinny, role rodzicielskie, higiena w połogu,pielęgnacja piersi, kąpiel noworodka, relaksacja, gimnastyka poporodowa, zwiedzanie sali porodowej i oddziału położniczego.Maksymalnie 6 kobiet lub 6 par. Porady laktacyjne, położnicze.

To jest przy szpitalu w którym chcę rodzić, niezbędne jest skierowanie lekarza.

ale super! jak już zaczniesz zajęcia, to opisuj co i jak, bo jestem ciekawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...