Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie wierzę w przesądy i np. zerkam przez dziurke w drzwiach jak ktos dzwoni, bo mieszkam w bloku. co do pogrzebu to pierwsze słyszę, pamiętam jak moja ciocia cały czas siedziała przy dziadku jak zmarł i jakos nic się nie stało.
a 13 to moja najszczęśliwsza liczba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ehhh daj spokój przesądami... szkoda głowy na to.... 😆

Ja dwa dni temu się czegoś przestraszyłam i od razu było której części ciała się dotknęłam.... i wykład, że to nie dobrze bo dziecko może mieć w tym miejscu myszkę itp, itd.... 🤪

Jeszcze trochę to w ogóle nic mi nie będzie można robić... Przeogromną instrukcję dostałam od Mamy, Babci i Teściowej...... i ciągle w kółko, że jak to się stanie to tamto i owamto .... 🙃

Najgorsze jest to, że na co dzień żadna z nas zapewne nie wierzy w głupie zabobony. Jednak będąc w ciąży już zaczynamy bać się o nasze dziecko i chcemy je chronić do tego stopnia, że te powiastki siedzą nam na umyśle.... 😮

Wolałabym o nich nie wiedzieć i nie myśleć o jejku zobaczyłam pożar, o matko przestraszyłam się i przez to będzie coś tam....

WIĘC TRZEBA WBIĆ SOBIE DO GŁOWY, ŻE GŁUPIE PRZESĄDY NIE MAJĄ ABSOLUTNIE ŻADNEGO WPŁYWU NA ROZWÓJ NASZEGO DZIECKA, ANI NA JEGO ZNAKI SZCZEGÓLNE !!!
[color=purple][/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny bedac w pierwszej ciazy przeczytalam jedna strone internetowa o przesadach w ciazy... I szczerze mowiac "zlamalam" chyba wiekszosc z nich - Skutkow nie ma!! Mam zdrowa corcie bez znamion itp rzeczy... wiec odpuscie sobie nawet czytanie, bo mozna popasc w paranoje - musialbysmy sie zamknac w pomieszczeniu i nic nie robic calymi dniami... bo przestraszyc sie nie mozna i dotknac gdzies, oparzyc lekko ani ukluc igla oraz wiele innych - bzdury!! Wydaje mi sie, ze te przesady wymyslily jakies zgorzkniale stare baby, ktore same nigdy sie potomstwa nie doczekaly...
Co do pogrzebu nic nie widzialam i nie bylam cale szczescie - szczescie, bo nikt bliski nie umarl!!! ale pewnie bym nie patrzyla na przesady gdybym musiala- czula, ze chce badz powinnam isc!
Dlatego wpuszczajcie uchem jednym a wypuszczajcie drugim - to co mowia o przesadach w ciazy.... A np. wiecie, ze sie nie obciana wlosow w ciazy... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ciągu tych trzech miesięcy ciązy oparzyłam się więcej razy niż kiedykolwiek a ogła kują mnie pielęgniarki nawet kilka razy w miesiącu. Właśnie te przesady są mega zabawne. Np. nie wolno patrzeć na kogoś rudego albo brzydkiego bo tak będzie wygladało dziecko. Nie wiem kto takie bzdury wymyśla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze a ja chciałam iść do fryzjera... 😁

A igłą to się sama pokulam setki razy - siedzę w domu na zwolnieniu więc zaległe guziki do przyszycia etc. mnie dosięgły i igły też 😜 No ja słyszałam też ze na chorych długo nie możesz się patrzyć....

Co do przesądów mnie osobiście paranoja dosięgła przed ślubem (3,5 roku temu). Przeczytałam wszystkie i był tam nawet jeden aby 7 dni przed wystawić buty na parapet - za okno - by szczęście do butów zdążyło nalecieć.... hehehe i tak zrobiłam hehehehe 😁 heheh totalny absurd. Próg kościoła obowiązkowo przekroczyłam prawa nogą i obserwowałam czy świece się równo palą.... Teraz na samo wspomnienie śmiać mi się chce .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki! pustki, bo wszystkie w "terenie" 🙂 co do przesądów i mniej lub bardziej dziwnych porad, to staję okoniem na prawie wszystko... włosy maluję, ścinam, paznokcie maluję prawie zawsze, wczoraj zraniłam się igłą, oparzyłam kilka razy, czasem mnie synek przestraszy, a czasem jakiś nieoczekiwany dźwięk i jak tu się nie dotknąć? nie czytam głupot na temat diet i suplementów, bo uważam, że zdrowy rozsądek jest wskazany we wszystkim. Lubię zjeść to, na co mam ochotę, ale pamiętam o owocach i kefirkach (mniam mniam), więc się witaminizuję. Mieszkam nad morzem, więc jod mam za każdym wdechem 🙂 Będę kupować ciuszki i inne rzeczy przed porodem, bo jestem praktyczna i wolę mieć wcześniej wszystko przygotowane. Myślenie pozytywne jest lekiem na wszystkie takie komentarze cioć, mam, teściowych, babć... Bądźmy po prostu w ciąży szczęśliwe, a nie zestresowane, że trzeba o tylu przesądach pamiętać 🙂 A teraz niech każda pogłaszcze z uśmiechem swój brzuszek i powie "będzie dobrze, mój mały bąbelku, mama się o wszystko zatroszczy..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałam że buty na okno się wystawia po to w dniu ślubu żeby deszcz nie padał 🙂 Widzę że przesądy są tak absurdalne że jeszcze różnią się interpretacją w zależności od regionu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jakoś nie wierze w przesądy, Nasze pokolenie podchodzi do nich z uśmiechem 🙂
Dziewczyny u mnie w mieście dzisiaj była taka fajna akcja "Szczęśliwa mama- szczęśliwe dziecko", można było się dowiedzieć wszystko na temat ciąży i dzieci, tz. porady położnika, dietetyka, darmowe USG w 3D no i wiele innych ciekawych tematów np.jak karmić piersią, jak kąpać dziecko itp,itd 🙂 jak coś takiego będzie w Waszym mieście to polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewuszki 🙂

Nareszcie okąpana, wybalsamowana w łóżeczku 🙂
Dzisiaj z moim mężulkiem i moim tatuśkiem wybraliśmy się do zoo, tak pospacerować. Popołudnie naprawde nam się udało, pogoda dopisała no i zawsze to jakieś urozmaicenie. Ogólnie miałam ochote na basenik, ale wyszło zoo. Może za tydzien jakiś aquapark ahh. Nosi mnie energia 😁 nie chce mi się spać, popołudniami tez już nie śpiocham. Często wstaje o 5 wyspana, może dlatego , że do pracy wstawałam na 5.00 . No ale nie bede buszować po domu tak wcześnie, wiec lece siku, zmieniam boczek i śpię do 8.00 potem śniadanko i lekka drzemka do 10.00. Zasypiam po 23.00 Normalnie siebie nie poznaje 😁 Mój mężulek też mnie ma dość z tego powodu, bo nocą bierze mnie na ''gadane'' a on już myślami na innym świecie jest. 😎 Zawsze dla żartów opowiada mi bajke, i zawsze tą samą : dawno dawnooo temu, żyli długo i szczęsliwie. Mistrzunio mój.


Brzusio rośnie, nie umiem się doczekac kiedy dzidzia zacznie kopać! a we wtorek usg, jupi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂
Widze, ze wczoraj oprzesadach rozmowa byla. Ja Wam powiem szczerze, ze ja tam nie wierze w te bzdury. Pamietam jak w pierwszej ciazy poszlam na pogrzeb to pozniej tez pol rodziny mowilo ze nie powinnam a w ciazy bylam juz wysoko po w 7 miesiacu i jakos nic sie nie stalo, takze uwazam ze to sa bajeczki 🙂. Choc powiem Wam szczerze ze jak bylam mlodsza i czarny kot przebiegl mi droge to myslalam oby cos sie nie przydarzylo 🙂 🙂

Ja caly weekend w pracy ale juuutro za to caly dzien leniuchuje- synka do przedszkola- dobrze, ze tatus go zawozi a mamusia bedzie spala juuuuuuuuuupi 🙂 🙂 🤪
Milej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akacja SZCZĘŚLIWE MACIERZYŃSTWO
Ogólnopolska akcja społeczna organizowana dla kobiet w ciąży i młodych rodziców. Zapraszamy na bezpłatne badania USG 4D i konsultacje medyczne.

Najbliższe akcje
•21-22.05.2011, Kraków, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Kraków Plaza
•14.05.2011, Ruda Śląska, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Ruda Śląska Plaza
•07.05.2011 Sosnowiec, Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sosnowiec Plaza
•09-10.04.2011 Łódź, Centrum Handlowe Port Łódź

Fundacja Odety Moro-Figurskiej „Szczęśliwe Macierzyństwo” wraz z Centrum Handlowo-Rozrywkowym Kraków Plaza zapraszają kobiety w ciąży, młode mamy i rodziców na bezpłatne konsultacje i badania USG i USG 4D w ramach akcji“SZCZĘŚLIWA MAMA = SZCZĘŚLIWE DZIECKO”.

Akcja odbędzie się w terminie 21 i 22 maja w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Kraków PLAZA, Al. Pokoju 44 w godz. 10.00 – 18.00.

Kobiety w ciąży, młode mamy i rodzice będą mogli skorzystać z porad zaproszonych ekspertów. W przygotowanych punktach konsultacyjnych porad udzielać będą m.in.:

•położna
•konsultant laktacyjny
•fizjoterapeuta
•dietetyk
•instruktor pierwszej pomocy pediatrycznej
•instruktor fitness
•instruktor chustowania
W trakcie prowadzonej akcji przewidziane są również:

•nauka masażu niemowlęcia
•instruktaż bezpiecznej kąpieli
•prezentacja sposobów układania dziecka w chuście
•prezentacja technik udzielania pierwszej pomocy społecznej
•liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez naszych sponsorów
Wszystkim zainteresowanym wykonamy pomiar tętniczego ciśnienia krwi.

W trakcie naszej akcji poprowadzimy warsztaty fotograficzne, zapoznamy zainteresowanych rodziców z technikami dokumentowania pierwszych chwil dziecka, kadrowaniem i kreowaniem obrazów.
Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów na badania. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wykonywanie badań rozpoczynamy o godz. 10.00. W przypadku dużego zainteresowania badaniami osoby oczekujące, z chwilą rozpoczęcia akcji społecznej, będą mogły wpisać się na listę.
Przy prawidłowym przebiegu ciąży, nie zaleca się robienia badań USG, jeżeli były one przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch tygodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki 🙂 Ja tez nie wierzę w przesądy ale drażni mnie gadanie innych. Po co poszłaś na pogrzeb, nie chodzi się Nic nie wiedziałam o tym przesądzie i już mogła ta osoba sobie darować. Co do akcji super sprawa Tylko jak sobie pomyśle o tych tłumach i nie wiem jak długim czekaniu na usg to troszkę mi się nie chce ale zobaczymy może się wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie fajna ta akcja, pierwszy raz o niej słysze. Szkoda, że najbliżej mnie - w sosnowcu już była. Pojechałabym nawet z samej ciekawości. Co do przesądów, to też dostałam instrukcje od starszego pokolenia 😁 Np. Jak byłam u rodziców, jeszcze nawet brzuszka nie było widać, to jak stałam na balkonie to mama krzyknęła ''nie opieraj się o sznurki, bo się dziecko pępowiną może owinąć'' , potem że jak się wytrasze to też mam się nie chwytać itd. Nasze mamy babcie, prababcie w to wierza, ale ja jakos podchodze do tego z dystansem.

A jak tam wasze samopoczucie laleczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej rodzinie chyba nikt nie wierzy w te przesądy, bo jeszcze ani razu nie usłyszałam od nikogo czego mam nie robić a co robić 🙂
Zastanawiam się czy to usg 3d na tej akcji będą robić przez brzuch czy dopochwowo, bo przez brzuch to jeszcze może bym się zgodziła, ale nie wiem czy nie będzie za jeszcze za wczesny okres ciąży. Znalazłam cos takiego, wklejam bo może któraś z Was też się zastanawiała:

Kiedy przez pochwę, kiedy przez brzuch?
Do 11. tygodnia ciąży USG przeprowadza się zwykle sondą dopochwową. W drugim i trzecim trymestrze – z reguły przez brzuch. Ale jeśli podczas badania lekarz nie jest w stanie np. zbadać położenia łożyska (przypuszcza, że może być przodujące), wtedy bada przez pochwę. Podobnie, gdy trzeba ocenić długość szyjki macicy w związku z podejrzeniem przedwczesnego porodu.

2D, 3D czy 4D – co jest lepsze?
Aparatura 2D (klasyczna) daje obraz płaski, czarnobiały. Widać dziecko w ruchu. Ta aparatura jest najważniejsza, bo umożliwia ocenę budowy narządów wewnętrznych, więc pozwala na wykrycie pewnych nieprawidłowości.
Doppler (usg kolorowe) zaznacza kolorem przepływy krwi w naczyniach, nawet tych małych. To również obrazy płaskie, więc nie widać szczegółów wyglądu malca.
3D (usg trójwymiarowe) pozwala zobaczyć buzię maleństwa, okrągły brzuszek, rączki. Daje obraz wrzech wymiarach, nieruchomy.
4D (USG trójwymiarowe, ruchome). Pozwala obejrzeć w trzech wymiarach, jak dziecko się porusza (tym różni się 4D od 3D). By uzyskać czytelny obraz w badaniu 3D i 4D, malec musi być odpowiednio ułożony. Konieczna jest też dostateczna ilość płynu owodniowego. Diagnostycznie te badania mają mniejsze znaczenie niż 2D.

Czy na USG można stwierdzić płeć malca?
Tak, czasem już podczas pierwszego badania. Ale tylko wtedy, gdy dziecko jest odpowiednio ułożone i narządy płciowe są wyeksponowane. W czasie drugiego badania udaje się stwierdzić płeć w 70–80 procentach przypadków, przy trzecim – już w 95. Ale zdarzają się pomyłki.

Czy takie badania nie są szkodliwe?
Są bezpieczne i dla dziecka, i dla mamy. Aparatura ultrasonograficzna wysyła wiązki ultradźwięków, tj. dźwięków o wysokiej częstotliwości. Są to fale akustyczne, które nie czynią maleństwu żadnej krzywdy. Jednak trzeba pamiętać, że badanie USG służy przede wszystkim diagnozie. Dlatego powinno być wykonywane ze wskazań medycznych, a nie tylko po to, żeby np. jeszcze raz popatrzeć sobie na dzidziusia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😆

myślę, że na USG przez brzuszek nie będzie za wcześnie ponieważ takie mam już za sobą. Podczas ostatnie wizyty czyli 9 maja (11t4d) mój maluch tak się ułożył, że lekarka sondą dopochwową nie mogła się dokładnie przyjrzeć i miałam przez brzuch. Tą sondą to tak mnie wymęczyła próbując zlokalizować maleństwo z boku , że wszystko mnie później bolało. Przez brzuszek zaś Fasolka tak się ułożyła, że pięknie widać główkę brzuszek i rączki.... nóżki można było zobaczyć przy dopochwowym 😁 Akrobata chyba mi rośnie 😁 hihihi

Co do akcji to znalazłam takie info, że we Wrocławiu już była 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ho ho ho ja myślałam, że poczytam co tam u Was a tu ciszaaaaaaaaa 🤔

No trudno w każdym razie muszę się pochwalić kupiłam pierwsze spodnie ciążowe.... 😆 normalne zaczęły lekko uciskać mnie w podbrzusze.... 😆

Jak tam u Was brzuszki? Rosną? Jak się czujecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda paskudna więc pewnie wszystkie brzuchatki odpoczywają lub śpią 🙂
Też muszę poszukać jakichś spodni ciążowych, bo nie chcę uciskać brzuszka, ale póki co brzuszek mam malutki. Jeszcze nie widać, że jestem w ciąży. Nie wiem czemu waga zamiast do przodu pokazuje coraz mniej. Nawet lekarz się zdziwił że schudłam 3kg w ciągu 4 tyg i idę na zwolnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchaj ja mam dokładnie to samo. Po mnie też nie widać, że w ciąży jestem ale u mnie to może być wina tego, że jestem okrąglutka. I zawsze taka byłam. Brzuszek nie odstaje ale w biodrówkach uciska mnie pas od spodni w jak ja to mówię w malunią piłeczkę na podbrzuszu. Co do wagi to u mnie to samo. Nie miałam mdłości takich, żeby wymiotować a waga spadła mi o jakieś 2,5 - 3 kg. Też mnie to dziwi..... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ja slyszalam,ze to normalne jak sie traci pare kg na poczatku ciazy np mdłości moga byc przyczyna.
Dziewczyny ja juz dawno smigam w spodniach ciazowych- wszytskie inne juz sie nie dopinaly w pasie przytylam 4,5kg od poczatku ciazy 🙂
U mnie jeszcze 2 dni i zaczynam 4 meisiac 🙂 🙂 Ale ten czas leci 🙂
Juz bym chciala wiedziec kto to bedzie?!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry uwazam ze nie masz sie czym martwic moja koleznka jak byla w 7 miesiacu ciazy to prawie nic nie bylo widac i raptem przytyla 8 kg przez cala ciaze a synek urodzil sie zdrowy i sliczny 🙂 🙂

Dziewczyny a ja od 3 dni tylko jem jem i jem normlanie co chwilke jestem głodna normalnie nie moge sie powstrzymac macie tez tak??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...