Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Shelby piszę co zanotowałam:
połód zaczyna się od urodzenia dziecka, charakteryzuje się odchodami które są najsilniejsze w dóch dobach i mają kolor żywoczerwony, później brunatny, następnie żółtawy potem taki śmietankowy do całkowitego zaniku. U niektórych kobiet odchody wydzielają się 2 tyg u innej do 4 tyg. Ważna higiena osobista, częste zmienianie podkładów i podmywanie się, żeby było sucho i czysto. Jeśli ochody są cuchnące lub np. były już brunatne i znowu są żywoczerwone, albo pojawi się gorączka to znak że doszło do zakażenia i trzeba się skonsultować z lekarzem lub udac się do szpitala w którym się rodziło.
Pani mowiła też o nawale pokarmu w 2-3 dobie ale to jeszcze będzie omawiane więc się nie rozgadywała. Ważne żeby nie mówić że się przeczeka bo będą bolały piersi.
Mówiła tez o porodzie, nacinaniu krocza. Możemy się na nie nie zgodzić ale wtedy położna nie bierze odpowiedzialności za powikłania. Jesli się nie sprzeciwiamy to decyzję podejmuje położna, nacięcie i szycie nie boli. Zszywane jest nićmi rozpuszczalnymi, nie należy siadać na stronie po której było nacięcie.
Położna, która przychodzi do domu ocenia stan gojenia się krocza.
Podczas porodu ważna jest współpraca z położną. Ona chce pomóc, zminimalizować ból dlatego proponują te ćwiczenia i mówią kiedy przeć a kiedy nie.

To chyba tyle z ważniejszych rzeczy.

Aha no i mówiła żebyśmy pozwolili sobie pomóc po powrocie do domu. Bo wiadomo że my wszystko zrobimy najlepiej ale babcie też mogą pomagac i ojciec dziecka, a my się lepiej poczujemy jak będziemy miały czas się ukąpać albo wyjść do fryzjera. Mówiła że zdarzało jej się że kobieta po porodzie przez 2 tyg chodziła w koszuli nocnej uplamionej mlekiem z przodu a odchodami z tyłu i tłustymi włosami "bo ona jest po porodzie" i że jest to trudny czas, dlatego nie możemy zapominac o sobie żeby lepiej się poczuć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel! jaki elaborat! ale czytałam z dużym zainteresowaniem 🙂
Moja pierwsza rzecz po przekroczeniu progu mieszkania, to oddanie Maćka na ręce babci, wzięcie bieżącej gazetki i pół godzinki w kibelku 🙂 W szpitalu nie było atmosfery, żeby się załatwić 🤢 No i bałam się po szyciu krocza... Ale w domku poszło elegancko 🙂
Po każdym siusianiu przemywałam krocze letnią wodą i nie używałam kosmetyków do higieny intymnej, bo to rana w końcu, więc raczej było wietrzenie i zmiana bielizny 2-3 razy na dobę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z włosami święta prawda! ja zostawałam z Maćkiem sama, bo reszta do pracy szła, więc mijałam się z mamą ok. 12 (ona wracała, ja na spacer), wracałam z mężem ok. 15-16, a po godzince mama szła znowu do pracy (lato było, a ona była pielęgniarką na koloniach i medykiem na plaży) i weź tu zrób włosy! jeszcze przed rozwiązaniem obcięłam z długości 3/4 pleców do ramion 🙂 a potem jeszcze krócej i jeszcze.... a potem już prawie była zapałka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia ja się chyba w sobote wybiorę do fryzjera bo nie wiem czy po porodzie będzie czas 🙂 A że wieczorem impreza to przynajmniej nikt mi nie powie że na pewno będę miałą córkę bo mi urodę odebrała 🙂

Dziewczyny znacie jakieś pozycje naukowe w których porównana jest kultura amerykańska i polska? Buu nie mogę skończyc ostatniego podrozdzialu bez takiej wiedzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i żeby nie było, że po porodzie kobieta taka brzydka i zaniedbana: tu 2,5 miesiąca po porodzie (włoski świeżo zrobione hihihi Maciek był karmiony pod folią hihihi) i figura odzyskana nawet bardziej niż było 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/1075/521fdc39814eb341med.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pamiętam która pisała o tych miejscach w autobusie ale u mnie takich nie ma więc pozostaje mi stać i liczyć na to że dojadę bez problemu...
Co do twarogu to nie jestem pewna czy z kupnego mleka wyjdzie ale ze swojskiego jak najbardziej bo sama robię i twaróg i żółty ser smażony z kminkiem... Pychotka...
Dziś dalej taka zmęczona jestem... Chyba mi się to już nie zmieni do porodu a później tym bardziej... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że nie tylko ja zauważyłam braki w dostępie do allegro 😜 Przerwa techniczna? No jak oni mogli? 😉

Co do połogu, to ja jeszcze dodam, że mi położna mówiła, aby jak najszybciej wstawać i się ruszać. Mam nawet ćwiczenia jakie można wykonywać, może jutro zeskanuję, to wrzucę. Powinno się też zrobić siusiu w ciągu 2 godzin od porodu, bo pełen pęcherze, może przeszkadzać w zwijaniu się macicy (mąż albo położna oczywiście powinni pomóc w dojściu do toalety jeżeli kobieta sama nie da rady). Po ok. 6 godzinach bez siusiania położna powinna założyć cewnik, a po opróżnieniu pęcherza zdjąć. Nacięcia krocza można uniknąć robiąc masaże. A nawet jak się go nie uniknie, to przynajmniej troszkę się tą skórę uelastyczni. Masaż robi się olejkiem rycynowym lub oliwą z oliwek z wit. E. Masować należy ściankę pochwy od strony odbytu (czyli jak kobieta sama to robi to podobno najlepiej kciukiem), a potem jeszcze skórę ujścia pochwy tak poszczypywać i rozciągać (oczywiście też od strony odbytu tylko 🙂 ). Można jeszcze watę bawełnianą nasączoną tym olejkiem przykładać do krocza na kilka godzin dziennie (ok. 3h) i do piersi, żeby przygotować brodawki do karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem w domku.

Wy pisałyście, że olbrzymy urodzicie a mój Jakub 1810 g waży !!!! Ogólnie wszystkie parametry świadczą, że maluch jest 2 tygodnie do przodu i że data porodu mimo, że nie powinno się tym sugerować na 03.11.
Tylko zaniepokoiła lekarza jedna rzecz : w odrebie jamy brzusznej liczne drobne stuktury torbielowe o sr ok 5 mm, mogą odpowiadać rozdętym pętlom jelit płodu. Do kontroli za około 2 tygodnie.
Powiedział, że mam się nie martwić, ale on woli być pewny. A ja się tak martwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba byc dobrej mysli - musi byc dobrze 😉
Allegro juz dziala.
Patrzylam na wrzesniowki- tam maja watek "Waga dziecka w łonie matki" i jak na 31 tydzien to waga jest jeszcze w normie patrzac na inne dziewczyny i wage ich maluchow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...