Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
oj ale chłopak z tego Kubusia 🙂 aż się zastanawiam czy to dobrze że moja Maja w 28t6d ważyła tylko kilogram. 🤨

Wczoraj po kąpieli ja balsamowałam cycuszki to pojawiła się siara z prawej persi.. 🙃 czad.
Już nie umiem się doczekać kiedy zobacze swoją córcie.. a właściewie kiedy ją przytule!

Byłam w tesco, i oczywiście miałam takie szczęście że tylko ostatnia paczka chusteczek została.. więc nic nie zdziałałam.
Póki co mam 7 paczek dla córci już kupione. Ale że na promocji są to chciałam dokupić bo 3zł za opakowanie to naprawde mało, a moje mi się już kończą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie zalecone mierzenie cisnienia? Ja mialam przed ciaza ok 120/60. Jak szlam na wizyte do gin. to sie podnosilo do ok 140/70 i kazal mi mierzyc cisnienie i zapisywac rano i wieczorem. Dzisiaj po raz perwszy na wizycie mialam niziutkie.
U mnie dzisiaj rowne 2 miesiace do porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdg87 ja nie mierze w domu tylko na wizytach. Zwykle mam 110/60 lub 120/70. Może dlatego kazał Ci mierzyć ze miałaś aż 140 a tu się chyba kończy normalne ciśnienie i może chciał sprawdzić czy przekraczasz 140.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mierzę w domu też ciśnienie, ale ja zazwyczaj się czuję słabo. Mam niskie ciśnienie wysoki puls.

Kubuś duży, ale lekarz mi powiedział, że to górna granica normy. Ale dziecko to nie jest komputer, że ma rosnąć według tabelek. Wszystko ma bardziej rozwinięte o 2 tygodnie.
Jednak lekarz się śmiał, że ktoś musi zawyżać normę i lepiej za duże niż za małe i on też jest większy niż norma wskazuje 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczor brzuszki 😘

A ja dopiero teraz mialam chwilke aby zjarzec na brzuszka-naskrobałyście co nie miara- ale super przynajmniej mialam co nadrabiac 🙂 🙂 🙂 🙂.

Gosiaq cuuuudne fotkki kurcze kiedy my bedziemy tuliły nasze maleństwa 🙂
U mnie dzis dzien aktywnie najpierw pół dnia na dworze w ogrodzie z mezem- on jak zwykle cos robil a ja w sloneczku sobie siedziałam i rekalsik 🙂 cuuuudnie 🙂
Pozniej bylismy na basenie - prawie 3 godziny sie moczyliśmy z synkiem i musze sie wam pochwalic dzis nasz 4-latek poraz pierwszy pływał w samych motylkach na raczkach i w ogole sie nie bal na głebokiej wodzie-- a zasuwał jak motorówka 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪.Takze mamusia urosła z dumy 🙂 A tak sie wymeczyl ze juz dawno spi 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
Madzia- ale Jakubek juz duzy chlopaczek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Marinel- dzieki za ten wykład o połogu- jak tak czytałam to kurcze nie wierze ze jeszcze troche i same bedziemy o tym opowiadały 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁.
A ja tez padam dzisiaj tyyyle wrazen 🙂
Dobranoc Brzuszki :*
Do juterka:;*
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny a własnie miałam wam napisac moje wymiary 😁:
W brzuszku kolo pępolka- 107 cm matko kochana 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Waga: +17 kg matko kochana:woohoo: 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Najwazniejsze, ze dzidzia jest zdrowa a reszta sie zajmiemy później 😉 😉 😉 😉
Dobra zmykam
CIAO 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaq patrzę jaki słodki Twój synek i nie dziwię się, ładna mama to i synek fajny. A co! No i rzeczywiście tak szybkiego dojścia do formy można Ci pozazdrościć!
Madzia_m3 cieszę się, że ogólnie ok, bo nerwy miałaś straszne. I na pewno wszystko już będzie dobrze! I to świetnie, że maluch duży, przecież to chłopak, niech rośnie!
Ella wiesz rozumiem Twoją radość, bo przerabiałam tę umiejętność z Lenką dosłownie kilka tyg temu i nie mniej dumna byłam. Fajne te nasze dzieciaki 🙂

Dobra spadam dziewczyny, brzuch mnie coś pobolewa, dobranoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Dzisiaj wyszłam ze szpitala i waśnie skończyłam czytać Wasze wpisy z ostatnich kilku dni.
Miałam robioną krzywą cukrową - pomiary ckru przez całą dobę co 1,5 godz., nie byli zachwyceni wynikami ale insuliny nie wprowadzili 😁 😁 😁.
Mój synuś ważył we wtorek 1150g i ogólne okaz zdrowia z niego. Gorzej troszkę u mnie bo lekarz stwierdził miękką szyjkę i faszerowali mnie lekami - magnez i potas, do tego codziennie KTG
I to tak w skrócie.
Lece wieszać pranie bo własnie się kończy, pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martka3 ja dzis zakupiłam magnez i łyknelam od razu bo coś mi sie ten brzuszek napinał za bardzo, a ostatnio taki dyskomfort miałam w 16 tyg i jak brałam magnez to pomogło. Oby tym razem pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martka no w końcu! Bo juz trochę zaczynałam się martwić...

Ten Twój cukier nadal najgorszy na czczo?

U mnie śniadanie tylko nie przechodzi.....


p.s. mebli nie skręciliśmy bo we Wrocku jeszcze byliśmy i już nam się nie chce. Mąż jutro w trasę do Bielska i Krakowa a ja muszę do Wrocławia podjechać na badania morfologi... krew i mocz.

Madzia_m3 bardzo się ciesze że Twój Kubuś juz taki duży 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Dziewczyny a kiedy sie powinno zacząć te badania ktg??? Ja mam wizyte 23 wrzesnia i jeszcze do tej pory nie było mowy o tym ktg


Mi lekarz z patologi ciąży - ten od mojej cukrzycy powiedział że ktg będziemy robić w terminie okołoporodowym i tyle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry z tym moim cukkrem po nocy to są niezłe cuda bo dziś w nocy o 23 miałam 88, o 3 - 95 a o 7 105 a nie jadłam nic w miedzyczasie, ale lekarze stwierdzli, że jak coś tam (niestety nie usłyszalam co 😞 ) jest w porządku, to te cukry to nie taki problem tylko za 2 tygodznie do kontroli do poradni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Cherry z tym moim cukkrem po nocy to są niezłe cuda bo dziś w nocy o 23 miałam 88, o 3 - 95 a o 7 105 a nie jadłam nic w miedzyczasie, ale lekarze stwierdzli, że jak coś tam (niestety nie usłyszalam co 😞 )to te cukry to nie taki problem tylko za 2 tygodznie do kontroli do poradni


mnie lekarz ostrzegł tylko że im wyższa ciąża tym cukry mogą być wyższe bo zwiększa się praca łożyska.... 😮

Martka to jaki jest problem u Ciebie? Kiedyś wspominałaś że na czczo masz problemy ale chyba nie jest najgorzej....

Ja po razowcu na śniadanie potrafiłam mieć po 1h około 160 ! Teraz przy chlebie chrupkim mam do 120...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na czczo norma jednak jest do 95 a ja praktycznie przez prawie 3 tygodnie mierzenia cukrów o 7 rano tylko 2 razy miałam poniżej 100, często dochodziły na poziom 105-115
Aha i dowiedziałam się, że normy pozostały te same ale pomiar po 1,5 h od posiłku - a nie 2 jak wcześniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Na czczo norma jednak jest do 95 a ja praktycznie przez prawie 3 tygodnie mierzenia cukrów o 7 rano tylko 2 razy miałam poniżej 100.
Aha i dowiedziałam się, że normy pozostały te same ale pomiar po 1,5 od posiłku - a nie 2 jak wcześniej


No widzisz co lekarz to inaczej .... mi kazał odpuścić mierzenie codziennie rano.... max 2-3 razy w tygodniu. Powiedział rówież że mam zrezygnować z mierzenia 2 h po posiłku...A po obiedzie i kolacji mam robić co jakiś czas (i tak robię każdego dnia wolę mieć to pod kontrolą). Mówił że interesuje go tylko moje 1 śniadanie i pomiar 1h po nim....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
No widzisz co lekarz to inaczej .... mi kazał odpuścić mierzenie codziennie rano.... max 2-3 razy w tygodniu. Powiedział rówież że mam zrezygnować z mierzenia 2 h po posiłku...A po obiedzie i kolacji mam robić co jakiś czas (i tak robię każdego dnia wolę mieć to pod kontrolą). Mówił że interesuje go tylko moje 1 śniadanie i pomiar 1h po nim....


I bądź tu człowieku mądry 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...