Skocz do zawartości

USG przewidywanie płci dziecka | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Łatwiej ponoć zdiagnozować chłopca niż dziewczynkę 😜 W 19tyg. dowiedziałam się, że będę mieć córkę i do samego końca 3 lekarzy (1 od usg, ginka i w szpitalu) to potwierdziło. A co byś chciała mieć, że tak pytasz? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Teoretycznie mam mieć 2 chłopca ale cos nie wierzę w to usg... przy pierwszym widziałam "wszystko" i byłąm pewna ze chlopiec a tym razem usg bylo znacznie bardziej widoczne tzn na lepszym sprzęcie i nie widziałąm nic...mam wrazenie ze lekarka chciala mi zrobic na złosc ,mieszkam w szkocji wiec tu raczej nie chcą mowic jaja płec...i jeszcze bezczelnie mnie sie zapytała czy jestem rozczarowana drugim chłopcem...wiec sama nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia0171 napisał(a):
No własnie co jak co ale to powinnam zobaczyc hehe a tu nic!!!!wiec byłam pewna ze dziewczynka 🙂...no nic bede miala niespodziankę za 4 miesiące....bo kolejnego usg mi nie zrobią


A ja chciałam mieć synka 🙂 a wyszła córka.. nawet z tego powodu płakałam przez 2 dni, bo tak sobie nawkręcałam.. potem mi się żal małej zrobiło, bo od samego początku była aktywna a jak miałam te dąsy to ona przestała kopać rzadko się odzywała. Potem mi przeszło i naprawdę nigdy bym jej teraz nie zamieniła na syna. Najśliczniejsza wariatka pod słońcem 🙂 A pierwsze ruchy poczułam w 15t4d a pod koniec 16 tyg. było już widać te mikro kopniaczki, ale nagranie mam dopiero z 18tyg. jak kopała hehe 🙂 Wiem, zwariowałam! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia0171 napisał(a):
No własnie co jak co ale to powinnam zobaczyc hehe a tu nic!!!!wiec byłam pewna ze dziewczynka 🙂...no nic bede miala niespodziankę za 4 miesiące....bo kolejnego usg mi nie zrobią


Lepiej sobie nie wkręcaj, bo jak się zawiedziesz to będzie Ci przykro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MajaCh napisał(a):
A mi dwa razy USG potwierdzilo,ze dziewczynka, raz 2D potem 3D ginka powiedziala,ze na 1000 %


Ja ciągle robiłam 3D i za każdym razem mała pięknie się rozkraczała heeh!
Ale w szpitalu jak lekarka przed porodem robiła usg to potwierdziła, że dziewczynka, ale dodała, że na 100% to się okaże już po urodzeniu, bo nigdy nic nie wiadomo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już synka, który ma 1 rok i 9 m-c skończone. I bardzo liczyłam od początku tej ciąży, że to będzie dziewczynka. Ale lekarz na ostatnim usg niby chłopca widział. A ja to nie bardzo. I też pamiętam pierwsze usg jak wyglądał ptaszek Kubusia. Jeszcze do tego mam nagrany film z usg z 17 tygodnia i 4 dni i ciągle je oglądam i według mnie tam jest dziewczynka a nie chłopiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie przejmuj się tak bardzo. Przecież liczy się tylko żeby dzidzia była zdrowa!!!! A co będzie to będzie. Ja na internecie dużo czytałam o takich pomyłkach co do płci. Że lekarze twierdzili na 100 % że będzie np. chłopiec a tu córcia się urodziła i na odwrót. Więc do póki dzidzia się nie urodzi to do końca nigdy nie będziesz miała pewności co do płci .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tylko aż zżera mnie ciekawość......póki mieszkam jeszcze w szkocji chcialabym kupic teniej ubranka a są takie sliczne i tanie 🙂 ale nic... jak sie urodzi dziewczynka to najwyzej zatrudnie wszystkie kolezanki do kompletowania wyprawki 🙂

a czujesz sie tak samo jak z 1 dzieckiem??? czy inaczej????masz inne zachcianki????B ja mam raczej tak samo jak z 1...ale to nie jest reguła....

i jeszcze jedno 🙂 mama mi wrózyla z obrączki i z 1 wyszedł chlopiec i sie sprawdziło.....tym razem jest dziewczynka a wrózylysmy za kazdym razem z 3 obraczek mojej mojego meza i mojej mamy 🙂 i moze to glupie ale moze cos w tym jest??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia0171 napisał(a):
Tylko aż zżera mnie ciekawość......póki mieszkam jeszcze w szkocji chcialabym kupic teniej ubranka a są takie sliczne i tanie 🙂 ale nic... jak sie urodzi dziewczynka to najwyzej zatrudnie wszystkie kolezanki do kompletowania wyprawki 🙂

a czujesz sie tak samo jak z 1 dzieckiem??? czy inaczej????masz inne zachcianki????B ja mam raczej tak samo jak z 1...ale to nie jest reguła....



i jeszcze jedno 🙂 mama mi wrózyla z obrączki i z 1 wyszedł chlopiec i sie sprawdziło.....tym razem jest dziewczynka a wrózylysmy za kazdym razem z 3 obraczek mojej mojego meza i mojej mamy 🙂 i moze to glupie ale moze cos w tym jest??????


A mi wróżka (bardzo dobra!!) powiedziała już wieki temu, że 1 będę mieć dziewczynkę a drugiego chłopca. No zobaczymy czy się sprawdzi ta kolejność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia0171 jeśli chodzi o moje samopoczucie to w pierwszej ciąży miałam małe mdłości i tylko kilka razy zwymiotowałam. A w tej miałam mdłości już większe ale ani razu nie wymiotowałam. Jakoś udawało mi się do tego nie doprowadzić, szybko chwytałam za coś do picia i mdłości mi wtedy szybko przechodziły. Jeśli chodzi o zachcianki to w pierwszej ciąży bardzo kochałam słodkości i pomidory w śmietanie, piłam tylko sok jabłkowy i wodę mineralną niegazowaną koniecznie. A w tej ciąży nie za bardzo ciągnie mnie do słodkiego, wolę konkrety i mam straszny apetyt. Jem bardzo dużo, szybko przybieram na wadze. A picie to najlepiej gazowane, w pierwszym trymestrze straszna ochota na cole. Mi też z wróżby obrączką wyszła dziewczynka a w pierwszej ciąży chłopak. Nawet z tego kalendarza chińskiego wychodzi, tak jak trzeba. No ale cóż. Puki nie urodzimy to się nie dowiemy. Trzymam za Ciebie kciuki. Ale pamiętaj ZDRÓWKO naszych dzieci jest najważniejsze!!!!. A pomyśl też, że Twój synek na pewno lepszy kontakt będzie miał z braciszkiem niż z siostrą. Ja mam dwóch braci rodzonych i zawsze zazdrościłam im że mają siebie na wzajem a ja nie mam siostry z którą mogę pogadać na każdy temat. Życzę Ci, żebyś doczekała się swojej upragnionej CÓRECZKI. Jak nie teraz to później. W końcu do trzech razy sztuka hihih 🙂 Ja z mężem postanowiliśmy, że jeśli teraz urodzi się drugi synek to postaramy się jeszcze o trzecie dziecko. Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia0171 napisał(a):
No ja mam podobne zachcianki wiec niewiadomo...zobaczymy hehe a co do tycia to ja juz 5 kg na plusie(i jeszcze 5 mi zostalo z poprzedniej ciązy) juz czuje sie jak wielorybka 🙂 bo tez wolę konkrety 🙂


Ja ważyłam przed ciążą 58kg a doprowadziłam się do stanu ok. 82kg 🙃 bo jadłam wszystko co popadło szczególnie słodycze, kebaby, frytki, owoce szczególnie banany!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi w pierwszej ciąży lekarz powiedział 50% na 50% a była dziewczynka ,w drugie ,że syn i urodził się syn ,w trzeciej powiedział nam bardzo dobry lekarz na dobrym sprzęcie ,że bedzie chłopak w 9 tyg nawet mamy zdjęcie i potwierdzał to kilka razy no i jest syn 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anusia0171 napisał(a):
Ja w 1 ciązy 21 kg przytyłam........masakra i tez wciągalam co popadnie hehe

a co do usg to juz mi wszystko jedno okaze sie czy sie pomylili czy nie 🙂


I pomyśleć, że niektóre kobiety przytyją maks 10kg 🙃 mam nadzieję, że kiedyś w kolejnej ciąży nie doprowadzę się do takiego stanu. Po porodzie ważyłam 70kg 🙂12kg mi od razu ubyło,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...