Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny właśnie doczołgałam się od lekarza a gorąco u nas niemiłosiernie.Muszę się pochwalić chyba będzie córeczka bo jak to ujął pan doktor żadnych jajeczek między nogami nie widzi 🙂 strasznie się cieszę a mój synek też jest bardzo zadowolony 🙂 Pozdrawiam Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Dziewczyny juz zaakceptowalam wasze zaproszenia na nk.

Bylam zjesc cos a dzisiaj sobie postawilam szczytny cel do zdobycia :P wyrecze swoja mame i sama posprzatam CALY dom... zazwyczaj posprzatanie dwoch pokoi bylo dla mnie ciezke a teraz calusienki dom posprzatam 🙂 za chwile sie ubieram i ide do sklepu bo chcialam juz zaczac w lazience czyscic wanne i zlew ale cif mi sie skonczyl no i du peczka 😞

Akompf brzuchol mega 😁

Wiolka bo Ty pewnie patrzysz na to zdj ktore jest drugie w galerii a tamto musisz wziac 4strone i tam jest :P taka bluzka w jakies ciapki czy szlaczki sama juz nie wiem oczoplasu dostaje 😁

Dziewczyny jak ja sie ciesze... 🙂

Nie musismy uspypiac kilera! 🙂 moj tatko robi mu kojec i bedzie w klatce co prawda ale zywy i u nas a nie u obcych 🙂 bardzo sie ciesze ,ze naszej morduchy nie musimy wydac 🙂 [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/kilus.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie nie Fredeczka, znalazłam dobre zdjęcie, nawet jest podpisane jakoś Dla Fredeczki- z boku :P
Tylko się nie przeciążaj z tym sprzątaniem. Nie jestem w temacie co do killera ale piesiu faktycznie na takiego wygląda :P ja byum mojej niuniu za nic w świecie nie oddała.
Gosia gratulejszyn!!!!! Fajnie, nie będzie tylko jedna dziewucha u grudniówek 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałam Was sobie na NK i tak jakoś teraz lepiej mi sie z Wami będzie rozmawiało, bo wiem jak każda z Was wygląda - wszystkie jesteście super kobietki 🙂

Dziewczyny a jakie witaminy bierzecie, bo ja dopiero od niedawna falvit mama a do tej pory cały czas tylko folik łykałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurna zaraz się wściekne, co oni robia znowu na tym brzuszku!!
Agnieszka ja biorę Centrum Materna, wykupiłam sobie ostatnio w PL zapas do końca ciąży + piję wapno w formie musującej bo mleka i jego przetworów nie znoszę a nie chcę po ciąży zostać bez zębów :laugh: , przedtem, brałam Pregnital.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Brzusie za miłe słowa... 🙂

Ja biore Femintal N 😉

Ja zajadam się jogurtami i twarożkami bez większych problemów 🙂
Ostatnio ryby nie mogłam zjeść - mam nadziję, że jakąś trefną kupiłam a nie że przez ciąże mi nie smakuje, bo uwielbiam rybki i wolałabym mieć na nie apetyt cały czas... 🙂

AgnieszkaW poszło zaproszenie na nk ode mnie 🙂

Przypominam też nowe mamusie, ze można mnie znaleźć wpisując Kompot - Murowana Goślina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 🙂
Dziękuje Wam za rady i za słowa wsparcia 🙂 jeszcze wczoraj mnie wieczorkiem pobolało ale jakoś zasnęłam.

Macie racje!! nie dam sie i będę walczyć o swoje. W końcu nie tylko chodzi o mnie ale i o mój największy skarb w brzuszku 🙂
Dziś rano dałam do badania mocz. W środe poprosze mojego lekarza zeby zrobił mi wymaz z pochwy.Cały czas biore lekarstwa noo ale narazie nic mi nie pomaga. Biore własnie furagin urosept , urinal z wyciągiem zurawiny, jakieś globulki dopochwowe no i śpie co noc z termoforem pomiedzy nogami 🙂 Mam nadzieje ze w końcu mi przejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu gratuluję córeczki 🙂

Ja łykałam Centrum Materna, a teraz zmieniłam na Feminatal. Do tego łykam magnez Magne B6.

Wiola oglądałam zdjęcia mojej znajomej, która była na wakacjach w Dubrovniku, Ty mieszkasz w raju... 🙂 Zazdroszczę Ci takich widoków i tej pięknej, czystej wody... achhhh cuuudo 🙃

agnieszkaw ja Cię nie mogę znależć na NK.
Przyznam szczerze, że tyle nas jest, że zaczyna mi się mylić hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądałam wasze brzuszki na galerii ciążowej 🙂 Takie ładne okrąglutkie 🙂
Akompf - mam podobnej wielkości brzuszek do twojego 🙂
Może później też dodam swój...

Co do witaminek na początku barałam tylko kwas foliowy a od 2 miesięsy biore Elevit.
Jeśli chodzi o mleko to tylko w postaci kakao jakies 2 szklaneczki dziennie.
Zawsze lubiłam jogurty a teraz nie mogę jakoś przełknąć 😞
Za to dużo owoców wcinam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też biorę Feminantal N, a ryby nie zjadłam ani jednej w ciąży, mimo że tak normalnie lubię bardzo, to teraz na sama myśl mnie odrzuca 🙃

Ale za to jakość moich paznokci się bardzo poprawiła, zawsze mi się rozdwajały a teraz nic, z cera nie miałam większych problemów, a teraz jest jeszcze lepiej, może to zasługa tych witamin, lub samej ciąży? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa Ja Ci wysłałam zaproszenie na NK, więc Ty nie musisz mnie już szukać 🙂

Rybki jem co najmniej raz w tygodniu, bardzo mi smakują, bardziej niz przed ciążą i dziś własnie na obiadek robię rybkę.

Cera też mi sie poprawiła ,chociaż w sumie nigdy nie miałam z nią większych problemów, ale teraz jakaś taka gładsza ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poznakcie mam ok, bez zmian, ale za to cera się ładniejsza zrobiła, na biuście mi wychodzą wypryski :/ Oprócz tego włosy jakieś takie matowe się zrobiły i suche, a odkąd pamiętam stosuję odzywkę i dobre szamopony... Może wiecie jak poprawić ich kondycję? Jak tylko pójde na zwolnienie to sobie bede robic maseczki na ciepło bo teraz nie mam czasu na to ;/ Chyba nie ma żadnych przeciwskazań!? ostatnio jestem taka zmęczona po powrocie z pracy, ze najchętniej bym tylko leżała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko co do mojego pierwszego porodu to z własnej głupoty tak mnie sponiewierały położne w szpitalu. Po prostu spanikowałam przy pierwszych bólach i za wcześnie poszłam do szpitala, a tam położne kroplówkami mnie faszerowały bo nie miałam rozwarcia. I tak przeleżałam cała noc na porodówce wymęczona i nic, rano wzięli mnie na patologię ciąży przez cały dzień i noc też nic. Następnego dnia tez nic dopiero zrobiła się panika jak zbadali mi wody i były zielone, to się nade mną zlitowali i poszłam znowu na porodówkę, pamiętam dokładnie 18.30 w środę a urodziłam 00.42 w nocy. Tylko 7 godzin bólu małe zamieszanko bo moje maleństwo się nie spieszyło , postanowiło się zaklinować i dać matce w kość ale na szczęście lekarz był myślący i skończyło się dobrze. To nic strasznego ból jak ból podobno jak wlazło to i musi wyleźć.:laugh:
Dlatego pierworódki nie ma się czego bać i nie panikować trzymać się instynktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka tak mi się spodobał wierszyk w Twoim profilu, że też go sobie wkleiłam na NK 🙂

Czekam na męza, w końcu rybka przyprawiona w lodówce leży.

Moje włosy też jakies suche, w szczególności końcówki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojjj wywaliło mnie z forum i nie mogłam sie zalogować...

Co do włosów... najlepiej stosować szampon odżywke i maseczke z jednej firmy 🙂 dopasowując do swoich włosów w zaleznosci czy są suche czy przetłuszczające sie. Ja akurat mam mieszane... Polecam z pantene provi.
Pozatym na suche końcówki serum albo jedwab 🙂

A mi sie chyba dzięki witaminkom paznokcie wzmocniły:laugh: bo zawsze mi sie rozdwajały i łamały chociaż barałam Belisse...
Także to na plus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje włosy zrobiły sie nieciekawe.... moze i sa grubsze ale za to koncówki mam bardzo słabe. najchetniej obciełabym je na krótko no ale do slubu musze jakos wytrzymac z dłuzszymi. a slub juz 22 sierpnia. sama nie wiem jak to bedzie bo nogi mi puchna. w sumie to nie tyle nogi co same stopy. no i sam fakt ze trzeba cała noc zabawiac gości... nie bedzie łatwo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć
Gosiag, miałś w sumie pecha, troche Cie wymęczyli, ale tak bywa czasem. ja rodziłam tylko 4 godziny, ale przyjechałam do szpitala już po odejściu wod, no i poszło szybko, a przed wodami nic nie czułam, troche bolał mnie brzuch , ale nie miałam pojęcia ze to juz to. Zgadzam się że boli , ale bez przesady, wszystko do przezycia. Ale polecam jednak gimnastyke,l najlepiej w szkole rodzenia, to naprawde pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

Emmax poki co pies siedzi sam w naszym mieszkaniu w Zlotowie i opiekuje sie nim babcia mojego M ale ona ma wylane na tego psa i jak ostatnio pojechalismy go zobaczyc i wyprowadzic to mial zaropiale oczka i strasznie schudl, wyglada jakby go nie karmila chociaz kupilismy kilka workow karmy ;/ wiec stwierdzilismy ,ze trzeba go wydac bo sie tam zameczy . A u mnie nie mogl byc bo moj pies go nie akceptowal i sie rzucal na niego a teraz bedzie miec kojec wiec juz moj maly psiak do niego nie podejdzie 🙂

Dziewczyny ja z nabialem tez mam ciezko... najwiecej chyba spozywam pod postacia czekolady mlecznej 😁

Paznokcie mi sie pogorszyly ;/ cera tez ;/

Ja biore feminatal N.

Gosiaq wspolczuje Ci, ale moja ciotke 2 tyg trzymali w szpitalu i wywolywali porod a pozniej sie okazalo ,ze to lekarz zle termin okreslil a ja nacinali i pod kroplowka lezala i wywolywali ten porod bo niby juz bylo dlugo po terminie a melsntwo sie urodzilo ok,tak jak powinno.

Uwielbiam rybki i nad morzem jakos tez zawsze dlugo szukam dobrej restauracji i zawsze trafie na swieze i dobrze przygotowane rybeczki 🙂 bo to nad morzem zawsze najlepsza uda mi sie zjesc 🙂

Co do wlosow, polepszyly mi sie odkad przestala farbowac, ostatni raz farbowalam w maju ... ale ROK temu i od tego czasu meczylam sie strasznie z odrostami ale przynajmniej nie wychodza mi juz wlosy garsciami i nie sa takie matowe tylko ,ze od slonca blond mi sie robi ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...