Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Ech no ja bym nie mogła byc wróżką, nie sprawdziła mi się przepowiednia u Emmax, ale mimo wszystko się bardzo cieszę,że zasiliłaś grono kobitek 🙂Gratuluję 🙂
Ciekawe co tam u Fredeczki, ja stawaiałam na dziewczynkę, ale teraz już zwatpiłam:laugh:
Gotuję sobie kukurydzę i już mi ślinka cieknie od tego zapachu 🙂
A co Wy tak wcześnie spać idziecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O masz to teraz Ty Agnieszko mnie smaka zrobiłaś tymi nektarynkami 🤪 to jest mój rarytas w tej ciąży :laugh: a właśnie wczoraj mi się skończły eh...

A mnie już oczy bolą chyba mi się wzrok pogorszył ostatnio jak byłam w kinie to mi łzy ciekły a przecież ekran wielki i nie siedziałam tak blisko.Pewnie trzeba będzie odwiedzić okuliste
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUŻ NIE JEM ZJADŁAM TRZY ALE BYŁY OKROPNIE KWAŚNE AŻ MNIE CIARKI PRZESZŁY PO PLECACH 😉 😉 😉
NO TO DAWAJ MITTKA MOŻE JESZCZE SIĘ ZAŁAPIESZ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tylko nadrobic posty i powiedziec Wam dobranoc. A jutro od samego rana bede czytac brzuszek, bo ciekawa jestem czy u Fredeczki tez udało mi sie zgadnąc... jeśli tak - lecimy z Mittką do kolektury lotto a jesli nie, to bawie sie w najlepsze w miłe zakończenie pracy przed rozwiązaniem - oczywiście nie umowy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 jutro ostatni dzień pracy!!!! jejku!
Gosiag - zostawiam dziewuszkę na liście przy Twoim nazwisku 🙂 najwyżej sie zmieni na coś z ogonkiem :P
julia - witaj wśród grudniówek - widziałam, ze napisałaś łudząco podobnego posta juz wcześniej, Ja tez czasami tak jak Wiolka mam problemy z oddychaniem - Księżniczka sobie wybrała moją przeponę za tron i sobie tam najchętniej siedzi chyba 😉 tez czasami nie mogę nabrac głebokiego oddechu a każdy krok jest dla mnie męczący... ale przechodzi na szczęscie dość szybko.

Dobranoc brzusie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiag nie martw się będzie dobrze 🙂. Czasami wiara i pozytywne nastawienie potrafią zdziałać cuda:*
Uciekam spać, jakaś padnięta dzisiaj jestem, a jeszcze po spacerkach bolą mnie stopy, która na dodatek obsiane są w bąblach (moje ukochane buty zrobiły zamach na mą osobę) i ciągnie mnie w pachwinie 😞. Na sen nospę zarzucę, nogi do góry i lulu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny!

nie dosc,ze wczoraj z tych nerwow zapomnialam moja karte ciazy,wszystkie wyniki itd wiec musialam isc szybko do domu jeszcze raz i kolejka mi minela, to raczej mam malo dobrych wiesci 😞
jedyna dobra to taka,ze z maluszkiem wszystko ok,tylko na nastepnej wizycie jeszcze kregoslup musi byc zbadany bo tak sie dzidzia ulozyla,ze sie nie dalo.

A reszta to skrocona szyjka macicy o 1/3 i rozwarcie 1cm 😞 😞 😞
do tego dochodzi jeszcze grzybica. Dostalam recepte i zalecany BARDZO oszczedny tryb zycia wiec nawet na zakupki dla malenstwa nie moge jechac a zreszta po co jak z tego zdenerwowania zapomnialam sie spytac czy widac plec? no i dostalam skierowanie na morfologie, bad.ogol.moczu i obciazenie glukoza. jesli za 2 tygodnie nic sie nie poprawi to niestety ide do szpitala 😞 a do tego czasu mam lezec,lezec i jeszcze raz lezec 😞 Marcin jest pozytywnie nastawiony i mowi,ze wszystko bedzie ok,ze nie mam sie tak zamartwiac ale on poprostu chyba nie rozumie powagi sytuacji 😞

Emmax gratuluje coreczki i udanej wizyty.

AgnieszkaK pewnie pepek Ci wyskoczy lada dzien. mi nie wyskoczy chyba, bo juz mam macice nad pepkiem. wszystko ok tylko te cholerne rozwarcie i skrocenie szyjki macicy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobitki 🙂

ale mnie tu długo nie było...ale wiadomo urlop 🙂 więc co miałam przed kompem siedzieć 😉 , nie jestem wstanie wszystkiego nadrobić 😞 bo jest tyle stron że masakra:P
kobitki zmieniłam tego lekarza i jestem zadowolona 🙂 zbadał mnie bardzo dokładnie, usg wszystkie pomiary-wszystko ok, i na 90% dziewczynka ale jeszcze potwierdzi na następnej wizycie:P
dzidziol mi tak lata po brzuchu że masakra czuje już wyraznie...zajebi...uczucie, chociaz zazwyczaj jak mam zamiar spać to maleństwo rozrabia 🙃
ogólnie wszystko ok tyle że cały czas mam zapalenie(grzybice), wysłał mnie na bardziej dokładne badanie czy czasem coś gorszego się tam nie dzieje ale na szczęście nie 😉 to zwykła grzybica, przepisał czopki i narazie jest ok 🙂
kurde coraz częściej teraz myśle o porodzie tzn już samego porodu aż tak to się nie boje ale tego że nie bede rodzić w polsce 😞 narazie sobie tego nie wyobrażam 😞 nie wie któraś może z mam co będzie mi się należało za granicą mimo tego że urodze w polsce a zameldowana jestem tutaj tzn w austrii???
ide sie jeszcze chyba zdrzemnąć heh pewnie pózniej zajrze:P pozdrawiam mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko nie martw się kochana. Ja skracającą się szyjkę też przeżyłam z Kubą - on to się na świat w 3 miesiącu pchał. Więc posłuchaj rady starszej (doświadczonej) koleżanki:
- dużo leż
- w sumie cały czas leż
- zapomnij o spacerkach z psem
- nie dźwigaj, nie noś
- nie denerwuj się stres jest wrogiem Twojego malucha
- pod nóżki podłóż sobie poduchę lub wałek żeby były ciut wyżej
- zapomnij o ciepłych kąpielach i wylegiwaniu się w wannie - zamiast tego szybki prysznic


W sumie co ja Ci będę morały prawić - Ty jesteś mądrą dziewczyną i doskonale sobie zdajesz sprawę z powagi sytuacji.

Tą nieszczęsną grzybicę musisz wytępić, bo masz kanał rodny otwarty : jedz jogurty naturalne, kefiry - one pomogą Ci zwalczyć grzybka, i oczywiście leki przepisane przez gin

Aha, Fredeczko Ty masz termin porodu jak ja na 5.12 i z tego co mi powiedział mój gin sierpień jest ostatnim bezpiecznym okresem założenia szwu lub pessaru na szyjkę, wiec głowa do góry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...