Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zaglądam co piszecie a przy okazji się maluję.
Już dawno nie robiłam sobie makijażu 😁
A to zawsze poprawia humor :P

A tak w ogóle jak Wam mija ciąża? Ciągną się tygodnie czy odwrotnie czas szybko umyka?

Mi pierwsze dwanaście tygodni mijało tak chaotycznie, raz szybko raz wolno. Teraz kolejne dwanaście tygodni zleciało szybko.
Ciekawe jak będą płynąć dni, kiedy zacznie się jesień ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Wg zasady o której pisze Dorunia ja powinnam urodzić 22 grudnia 🙂 a termin mam na 19.

Masz rację Fredeczka że o kundlach nigdy nie jest głośno, a dużo słyszałam o tym , że zwykły burek kogos pogryzł. a zachowanie psa zalezy od tego jak traktują go właściciele. Kiedyś mój kolega mial psa. Ciągle go draznił, dokuczał mu i pies był strasznie agresywny, nawet go nie można było pogłaskac...

Pomalowałam sobie pazurki u stóp i dłoni co by jutro ładnie wyglądac na weselu u znajomych.

Malutka dzis się słabo rusza , mam nadzieję że to tylko z lenistwa a nie z innych powodów 😞

Spac mi się chce 😞

I głodna jestem, a niedawno jadłam zupke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi dość szybko mija ciąza. Pamiętam jak jeszcze nie byłam zarejstrowana na brzuszku i zaglądałam tu tylko po to żeby zobaczyć jak wygląda dzidzia w 10 tyg, 11, 14 itd 🙂 a tu już 22 tc 🙂 Cieszę się , że te upały przechodzę z niedużym jeszcze brzuszkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
Nie martw się Agnieszko mój synek miał ostatnio tydzień lenia. Zastanawiałam się czy nie jechać do lekarza bo prawie wcale nie dawał o sobie znać. Na szczęście od wczoraj znowu wariuje po brzuszku, po prostu odpoczywał sobie :laugh:

PannaNikt mi czas leci mega szybko, nie wiem kiedy mija tydzień za tygodniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie się strasznie dłuży tymbardziej że córa na dworze a ja sama siedze w domu,dlatego często z niego uciekam ale ile można samej łazić już mi się pomysły kończą 🤔 Za to teraz czuję się naprawde dobrze,wcześniej byłam taka osłabiona i wogóle takie leniwe kluchy a teraz jakoś tak odżyłam 🙂

PannoNikt to ja Ci zazdroszcze ja też dawno się nie malowałam,ale kto by mnie teraz do tego zmobilizował :P umaluję się chyba za miesiąc jak pójdziemy na te chrzciny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko mam do Ciebie pytanie:
czy czułas wcześniej albo teraz skurcze, miałaś bóle brzucha, albo uczucie jak przy miesiączce??
Ostatnio mam takie dolegliwości i troszke sie martwie, że może szyjka mi sie skraca 🥴
Wcześniej miałam silne skurcze ale lekarz kazał mi sie nie martwić bo twierdził, że mam bardzo długą i ładną szyjke macicy. Wizyta dopiero za ponad 2 tyg 🤨

A Ty trzymaj sie cipelutko i dużo odpoczywaj! Oszczędzaj sie bardzo 😘

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata ja czułam takie skurcze i bóle jak przy miesiączce. Tydzień temu w sobote i niedziele 😞 myślałam , że zwarjuję ze zdenerwowania i z bólu 😞 nawet nospa mi nie pomogła, ale po póltora dnia mi przeszło.
Pytałam się lekarki co to za bóle. Powiedziała, że to normalne w tym okresie ciązy, bo wszystko się rozciąga i dzidzia szybko teraz rośnie i że nie ma co panikowac. Zbadała mnie, szyjka macicy mi się nie skraca i wszystko Ok. Więc może masz tak samo 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mittka, w sumie to mąż mnie zmobilizował :P Mamy jechać na zakupy a ja jestem biała jak trup :P

Beato, mnie czasem tak pobolewa, ale nie ma co się zamartwiać, bo podobno może tak boleć. Bynajmniej ja miałam tak w poprzedniej ciąży i w aktualnej 😉
Ale jeśli czujesz, że nie wytrzymasz do kolejnej wizyty, to może zadzwoń po poradę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 🙂 no ja wam powiem ze mi wyszło tak z Marta ostatnia pociecha ze termin od lekarza miałam na 3wrzesien a według ruchów małej na29sierpien a urodziłam 31 sierpnia 🙂pozostała dwójke miałam wczesniaków 😞a co do tych bóli brzuszka to faktycznie macica sie z dna na dzien rozszrza i dzidzia rosnie wiec tak reagujemy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
no juz sie lepiej czuje, gadalam z ciocia i wedlug niej (a tez miala uczennice u siebie w sklepie) bede mogla normalnie nie chodzic na praktyke jak bede na zwolnieniu i konczyc szkole.

Beatasz mam te skurcze hopkinsa czy kogos ale to u kazdej kobieciny w ciazy moze sie zdarzyc. Ogolnie to raczej nic nie wskazywalo na to,ze mogloby sie cos takiego dziac. A to wszystko pewnie moja glupota bo sie nie oszczedzalam :/ ale czulam sie dobrzewiec nie widzialam powodow zeby zwalniac.

Mi poki co to do 12tyg sie strasznie dluzylo! a pozniej lecialo szybko szybciej i jeszcze szybciej, ale zobaczymy jak teraz bedzie,gdy lezec musze :/ jutro juz 24tc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUŻ JESTEM NA SWOIM KOMPIE :laugh: :laugh: :laugh:
TUTAJ MACIE TAKI CYTAT:
Objawy wczesnego porodu:
Typowymi objawami przedwczesnego porodu są bóle podobne do menstruacyjnych, skurcze macicy, tępy ucisk w krzyżu, twardnienie macicy, unoszenie się jej do góry, zmiana wyglądu wydzieliny z pochwy na krwisty.
JEŻELI TAKIE OBJAWY WAM SIĘ POKAŻĄ TO WTEDY TRZEBA KONIECZNIE ZGŁOSIĆ SIĘ DO LEKARZA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no zobaczymy. Pojade na rozpoczecie roku i pojde do kierownika praktyk. Nie lubie go 😠 ale pojde do niego.

AgnieszkaK no moja gin powiedziala,ze dopoki nie ma krwistych uplawow to jest jeszc ze w miare dobrze i wszystko jest do podtrzymania.tylko,ze jesli nie bedzie ok po tych 2 tyg to wtedy do szpitala,ale mysle,ze bedzie dobrze i poprostu ta szyjka przestanie sie skracac. Jest jeszcze w normie ale krotsza niz na ostatniej wizycie :/ pozatym nie mam zadnych objawow przedwczesnego porodu tylko te skurcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO TO FREDECZKA UWAŻAJ NA SIEBIE. NA RAZIE DAJ SOBIE SPOKÓJ Z ZAKUPAMI SPRZĄTANIEM ITP 😉 😉 😉 😉
WIEM ZE CZASAMI JEST TAK ŻE WOLAŁABYŚ COŚ ZROBIĆ SAMA NIŻ KTOŚ MA TO ZROBIĆ ZA CIEBIE ALE NIESTETY TY TERAZ NAWET SAMA W DOMU ZA BARDZO NIE MOŻESZ ZOSTAĆ. MAM NADZIEJĘ ŻE KTOŚ JEST W DOMU PRZEZ CAŁY CZAS?? 🤨 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnieszka niestety do godziny 14 jestem sama... a ograniczylam moje obowiazki do robienia obiadu. Siedze sobie przy stole i cos pichce. Ale teraz weekend i mama sie tym zajmie. Bo jakos sobie nie wyobrazam zeby mama miala wracac z pracy i jeszcze stac przy garach. jak ona byla po operacji to powinna lezec a i tak obiad zawsze mialam ugotowany jak ze szkoly wracalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ogólnie rzecz biorąc to wydaje mi się, że gdyby Twój stan Fredeczko był bardzo powazny, to lekarz na pewno skierował by Cię do szpitala na podtrzymanie czy coś, widocznie nie jest jeszcze z Tobą az tak źle, ale mimo wszystko stosuj się do zaleceń lekarza i dużo odpoczywaj 🙂 a na pewno będzie OK.

Nasprzatałam w domciu, bo jutro święto i na to wesele idziemy, więc nie bedzie za bardzo czasu na porządki.
Zrobiłam sobie fasolke szparagową do słoiczków i ugotowałam kompocik z jabłuszek :P

Idę na kolacyjkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie;-) padam na ryj...cały dzień na nogach. Normalnie maraton.
Ale za to mogę się pochwalić zakupami;-) Zrobiłam kilka zdjęć bo wszystkie ciuszki leżą póki co u mamy więc wrzucam namiastkę:P

Co do leków to ja żarłam przez 3,5 miesiąca duphaston. Dopiero jak byłam na ostatniej wizycie to mi doktor odstawiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...